ελληνική μουσική
    510 online   ·  210.844 μέλη

    H Mαντόνα στην Ελλάδα

    GeoMo
    10.06.2008, 14:59

    ΠΗΓΗ e-go

    Και να μία φορά που οι φήμες βγήκαν αληθινές!
    Κρατήστε καλά την αναπνοή σας... πάρτε υπογλώσσια... βγάλτε τους σκονισμένους σας κορσέδες από τα πατάρια...  και ετοιμαστείτε για την ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ της χρονιάς!

    Τότε το ένα και μοναδικό είδωλο της ποπ, η ΜΑΝΤΟΝΑ θα δώσει μία μοναδική συναυλία στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας (Ο.Α.Κ.Α) το Σάββατο 27 Σεπτεμβρίου!

    Η είδηση είναι απόλυτα επιβεβαιωμένη καθώς τόπος και ημερομηνία έχουν ήδη προστεθεί στο επίσημο site της (www.madonna.com)!

    Η Sticky & Sweet Tour, θα είναι κατά πολύ ανώτερη από την προηγούμενη sold out Confessions Tour, σε θέματα παραγωγής, οπτικών εφέ, χρήσης νέας τεχνολογίας, χορογραφίας, ερμηνείας, κοστουμιών και φυσικά non stop Fun.

    Ένα ειδικό stage κατασκευάζεται για να φιλοξενήσει την Madonna, τους μουσικούς της, και την εντυπωσιακή ομάδα των χορευτών της. Oλο το team θα χαρίσει στους fans ένα μοναδικό και πρωτοποριακό once-in-a-lifetime experience που κόβει την ανάσα.

    Η «STICKY & SWEET TOUR» της Madonna θα ξεκινήσει το ταξίδι της σε ολόκληρο τον κόσμο στις 23 Αυγούστου στο Cardiff, της Ουαλίας κάνοντας στάσεις στις μεγαλύτερες Ευρωπαϊκές πόλεις κατά τη διάρκεια του Σεπτεμβρίου.

    Αυτή τη φορά όμως οι Έλληνες fans της δεν θα χρειαστεί να ταξιδέψουν μακριά. Η Madonna κάνει το όνειρο πραγματικότητα στις 27 του Σεπτεμβρίου στο Ολυμπιακό Στάδιο Ο.Α.Κ.Α.!

    Η προπώληση των εισιτηρίων για την εμφάνιση της Madonna στην Ελλάδα θα ξεκινήσει την Παρασκευή 27 Ιουνίου και οι διαβαθμίσεις των τιμών τους ( Price Level) είναι :

    Τιμες Εισιτήριων

    PL1 ( VIP ) 250€ καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στην ειδική VIP περιοχή στις κερκίδες του σταδίου.
    PL2 110€ καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου.
    PL3 100€ καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου.
    PL4 85€ καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου.
    PITCH A 90€ όρθιοι, γενικής εισόδου στην αρένα, αλλά σε ειδική περιοχή μπροστά από τη σκηνή.
    PITCH B 80€ όρθιοι γενικής εισόδου στην αρένα.

    Σημεία προπώλησης και ώρες λειτουργίας:
    ΤΙCKET HOUSE AΘΗΝΑ
    Πανεπιστημίου 42 (Εντός Στοάς) 
    Τηλ: 210 3608366

    Ωράριο λειτουργίας: Δευτέρα - Παρασκευή 10:30-21:00 Σάββατο: 10:30-16:00
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Πλατεία Αριστοτέλους 10 ( Tαμείο 2 Κινηματογράφου Ολύμπιον)
    Τηλ: 2310 378691

    Ωράριο λειτουργίας: Δευτέρα - Παρασκευή 10:30-18:30 Σάββατο: 10:30-16:00
    TICKETPRO.GR ΓΙΑ ΑΓΟΡΕΣ ON LINE www.ticketpro.gr 24 ώρες το 24ωρο Θα υπάρχει ένα όριο αγοράς 6 εισιτηρίων ανά άτομο.

    Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε τα www.livenation.com & www.madonna.com .

    H συναυλία της Αθήνας είναι μια παραγωγή της Live Nation Global Touring και της Big Star Promotion LTD

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GeoMo στις 10-06-2008 17:11 ]


    paperino
    10.06.2008, 15:41

    Σιγά το γεγονός.....


    loiless
    10.06.2008, 16:03

    Παράθεση:

    Το μέλος paperino στις 10-06-2008 στις 15:41 έγραψε...

    Σιγά το γεγονός.....



    Κι όμως είναι ΓΕΓΟΝΟΣ!!

    Επιτέλους θα ρθει Αθήνα {#emotions_dlg.clap}δεν το χάνω με τίποτα όμως!!!


    yiannisyiannis
    10.06.2008, 16:45

    Παράθεση:

    Το μέλος GeoMo στις 10-06-2008 στις 14:59 έγραψε...

    Και να μία φορά που οι φήμες βγήκαν αληθινές!
    Κρατήστε καλά την αναπνοή σας... πάρτε υπογλώσσια... βγάλτε τους σκονισμένους σας κορσέδες από τα πατάρια... και ετοιμαστείτε για την ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ της χρονιάς!

    Εντάξει δεν θα σχολιάσω τους κορσέδες και τα υπογλώσσια, αλλά η απόλυτη συναυλία της χρονιάς; Σοβαρολογείς; Προσωπικά και να με πληρώνουν δεν πάω σ΄αυτή την συναυλία.

     


    GeoMo
    10.06.2008, 17:14

    Δεν σοβαρολογώ γιατί δεν έγραψα τίποτα απο τα παραπάνω!

    Δελτίο τύπου είναι!

     


    paperino
    10.06.2008, 20:58

    Ξαναλέω...Ε και????? {#emotions_dlg.thumbdown} Πάρτε υπογλώσσια...


    pastella
    10.06.2008, 21:15

    Ε όχι και 85 ευρώ το φτηνότερο εισητήριο... {#emotions_dlg.thumbdown}

    Ύστερα φταίνε όσοι πάνε στη Σόφια για συναυλίες, που το εισητήριο έχει 15 ευρώ.

    Σίγουρα είναι πάντως μια από τις πολύ μεγάλες συναυλίες της χρονιάς. Μήπως είναι και η ακριβότερη;


    Stroumfita456
    10.06.2008, 21:22

    σιγα μην δωσω 85 ευρω για την Μαντονα...δεν λέω "ονομα" ειναι,καριερα εχει κάνει αλλα οχι και 85...πως την εχουν δει μερικοι μερικοι...???


    marylin
    10.06.2008, 21:43

    Συμφωνώ με το Παστελλάκι μας αλλά η κόρη μου κυριολεκτικά χοροπηδάει απ΄τη χαρά της και θα σκάσει 110 ευρώ.... {#emotions_dlg.blink}

     

    Το έλεγε αν έρθει και 100 ευρώ να έχει θα τα δώσω για τη Μαντόνα, δεν τη χάνω με τίποτα! {#emotions_dlg.whistling}


    pastella
    10.06.2008, 21:53

    Αν έμενα Αθήνα κι εγώ μπορεί να τα έδινα.


    esta
    10.06.2008, 23:05

    φαντάζομαι πως είναι μεγάλη χαρά για τους θαυμαστες της!Καλά να περάσετε όσοι πάτε!Κουράγιο στις τσέπες σας -τα εισιτήρια είναι ολίγον τσουχτερα!-.


    Sokratis121974
    11.06.2008, 00:45

    Παιδια σιγουρα θα ειναι μια συναυλια με εξαιρετικο ενδιαφερον!!!!!....εδω που τα λεμε δεν γινονται και καθε μερα τετοιου ειδους (και μεγεθους) εκδηλωσεις!!!!!.....και κατι αλλο....βρε παιδια γιατι δηλαδη τοση ειρωνια απο ορισμενους!!!!Οπως και να το κανουμε η Μαντονα εχει αφησει μια ιστορια!!!!....Ειναι αριστη σαν επαγγελμιατιας (συμφωνα με τη γνωμη μου) και νομιζω οτι οταν κανει κατι το κανει παρα πολυ καλα!!!!.....νομιζω τα πραγματα ειναι απλα!!!!..δεν σου αρεσει; δεν γουσταρεις;;;καλως!!!!Αναντιρρητο δικαιωμα του καθενα να εχει την αποψη του.....

    Ομως...οπως και να το κανουμε, εχει αφησει και αυτη μια σφραγιδα....και εμενα ισως καποια πραγματα που εχει κανει δεν με εκφραζουν!!!!...ομως τι με αυτο.....αλλαζει κατι;.....

    Συγνωμη βρε παιδια....ομως γενικα εχω παρατηρησει το φαινομενο αυτο και σε αλλου ειδους συνομιλιες και (προσωπικα) δεν μου αρεσει!!!!...Ειλικρινα δεν θελω να θιξω κανενα....Σε καμια περιπτωση....και να σας πω κατι...Εγω σε πολλες συζητησεις που δεν εχω κατι να πω, ή να προσφερω, ή αν δεν με εκφραζει αυτη η συζητηση απλα δεν γραφω τιποτα.....Εδω ολη μια παρεα ειμαστε!!!....Γιατι τωρα να γινονται καμια φορα οφορμη διαφορες συζητησεις για κοντρες κτλ.....Και το λεω....δεν με νοιαζει στο κατω κατω καμια Μαντονα.....περνω ομως αφορμη αυτο, διοτι το εχω δει σε παρα πολλες συζητησεις, ενα θεμα να γινεται θεμα διαμαχης....

    Και κατι τελευταιο....Αγαπημενοι μου φιλοι!!!!!Καθε μορφη τεχνης εχει το στοιχειο την υποκειμενικοτητας....Αλλους τους εκφραζει, και αλλους οχι!!!....Αν κατι δεν με εκφραζει απλα το προσπερναω.....Συγνωμη αν σας ζαλισα!!!!!.....και το ξαναλεω.....σας βλεπω εδω ολους φιλους., και συνοδειπορους σε μια προσπαθεια, η Μουσικη στην Ελλαδα να ειναι παντοτε ζωντανη!!!!

    Φιλικα Σωκρατης.


    KIT_KAT
    11.06.2008, 06:15

    Συμφωνώ με τον Σωκράτη...

    Κι όσο για την τιμή, αν οι οπαδοί της την κοστολογούν τόσο, τι διαφορετικό να γίνει;

    Ίσως μιλάω εκ του ασφαλούς μιας και ευτυχώς δεν μπήκα στο δίλημμα "Σκάσε 100€ ή αλλιώς Μαντόνα γιοκ" {#emotions_dlg.tt2}


    MagicaDeSpell
    11.06.2008, 08:19

    Η μαντονα ειναι κατι που αξιζει να το δεις ακομα κι αν δεν ειναι η αγαπημενη σου...Σιγουρα παντως δεν το χαρακτηριζουμε σαν " σιγα την ειδηση...Θελω πολυ να παω για χαριν των νεανικων μου χρονων αλλα ρε γμτ πολυ ακριβα τα εισητηρια {#emotions_dlg.crying}ειδομεν


    yiannisyiannis
    11.06.2008, 11:12

    Παράθεση:

    Το μέλος Sokratis121974 στις 11-06-2008 στις 00:45 έγραψε...

    Ομως...οπως και να το κανουμε, εχει αφησει και αυτη μια σφραγιδα....και εμενα ισως καποια πραγματα που εχει κανει δεν με εκφραζουν!!!!...ομως τι με αυτο.....αλλαζει κατι;.....

    Συγνωμη βρε παιδια....ομως γενικα εχω παρατηρησει το φαινομενο αυτο και σε αλλου ειδους συνομιλιες και (προσωπικα) δεν μου αρεσει!!!!...Ειλικρινα δεν θελω να θιξω κανενα....Σε καμια περιπτωση....και να σας πω κατι...Εγω σε πολλες συζητησεις που δεν εχω κατι να πω, ή να προσφερω, ή αν δεν με εκφραζει αυτη η συζητηση απλα δεν γραφω τιποτα.....Εδω ολη μια παρεα ειμαστε!!!....Γιατι τωρα να γινονται καμια φορα οφορμη διαφορες συζητησεις για κοντρες κτλ.....Και το λεω....δεν με νοιαζει στο κατω κατω καμια Μαντονα.....περνω ομως αφορμη αυτο, διοτι το εχω δει σε παρα πολλες συζητησεις, ενα θεμα να γινεται θεμα διαμαχης....

    Φίλε μου, όλοι θ’ αφήσουν τη σφραγίδα τους και η Μαντόνα και η Βανδή και η Έφη Θώδη. Το ζήτημα είναι τι σόι σφραγίδα θ’ αφήσει ο καθένας. Η Μαντόνα εκπροσωπεί –ή καλύτερα εκπροσωπούσε– το mainstream, το άκρως εμπορικό τραγούδι, το ευτελές και επιφανειακό. Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με όσους γουστάρουν την Μαντόνα. Όμως, το ίδιο το δελτίο τύπου της συγκεκριμένης συναυλίας προκαλεί, όταν –και μάλιστα με κεφαλαία γράμματα– αναφέρει πως πρόκειται για την ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ της χρονιάς. Αν είναι δυνατόν θα μου πέσουν τα μαλλιά. Αν απόλυτη συναυλία της χρονιάς θεωρείται αυτή της Μαντόνας, τότε οι άλλες τι είναι πανηγυράκια; Εκείνη π.χ. του Μαρκ Νόπφλερ πως μπορεί να χαρακτηριστεί; Ο μουσικός Μαρκ Νοπφλερ που ήταν κορυφαίος συνθέτης, κιθαρίστας κι ερμηνευτής, συγκρινόμενος με την ΑΠΟΛΥΤΗ αξία της Μαντόνα, σίγουρα δεν θα θεωρείται ούτε ένα λαστιχάκι από τον κορσέ της. Μην τρελαθούμε ρε παιδιά! Υπάρχουν κάποια ιερά κι όσια στη μουσική, μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Μπορεί σε κάποιον να αρέσει του θανατά η Μαντόνα, να κοπανιέται και να εκτονώνεται με τη μουσική της, δεκτό, κατανοητό και σεβαστό. Δεν μπορεί όμως να διατυμπανίζει πως πρόκειται για το ΑΠΟΛΥΤΟ μουσικό event της χρονιάς.

     


    absurdus_delirium
    11.06.2008, 12:07

    Ela re yiannisyiannis, eisai kai sales manager! Apla einai vasiko gia th diafhmish ths synaulias na uparxei to analogo marketing. Ennoeitai pws 8a thn apokalesoun "apoluth sunaulia ths xronias"! To phres ki esu kuriolektika.. Einai sa na diamarturesai pou oi eidhseis tou STAR prokaloun me to na legontai "eidhseis".{#emotions_dlg.helpsmilie}


    Sokratis121974
    11.06.2008, 15:22

    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 11-06-2008 στις 11:12 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Sokratis121974 στις 11-06-2008 στις 00:45 έγραψε...

    Ομως...οπως και να το κανουμε, εχει αφησει και αυτη μια σφραγιδα....και εμενα ισως καποια πραγματα που εχει κανει δεν με εκφραζουν!!!!...ομως τι με αυτο.....αλλαζει κατι;.....

    Συγνωμη βρε παιδια....ομως γενικα εχω παρατηρησει το φαινομενο αυτο και σε αλλου ειδους συνομιλιες και (προσωπικα) δεν μου αρεσει!!!!...Ειλικρινα δεν θελω να θιξω κανενα....Σε καμια περιπτωση....και να σας πω κατι...Εγω σε πολλες συζητησεις που δεν εχω κατι να πω, ή να προσφερω, ή αν δεν με εκφραζει αυτη η συζητηση απλα δεν γραφω τιποτα.....Εδω ολη μια παρεα ειμαστε!!!....Γιατι τωρα να γινονται καμια φορα οφορμη διαφορες συζητησεις για κοντρες κτλ.....Και το λεω....δεν με νοιαζει στο κατω κατω καμια Μαντονα.....περνω ομως αφορμη αυτο, διοτι το εχω δει σε παρα πολλες συζητησεις, ενα θεμα να γινεται θεμα διαμαχης....

    Φίλε μου, όλοι θ’ αφήσουν τη σφραγίδα τους και η Μαντόνα και η Βανδή και η Έφη Θώδη. Το ζήτημα είναι τι σόι σφραγίδα θ’ αφήσει ο καθένας. Η Μαντόνα εκπροσωπεί –ή καλύτερα εκπροσωπούσε– το mainstream, το άκρως εμπορικό τραγούδι, το ευτελές και επιφανειακό. Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με όσους γουστάρουν την Μαντόνα. Όμως, το ίδιο το δελτίο τύπου της συγκεκριμένης συναυλίας προκαλεί, όταν –και μάλιστα με κεφαλαία γράμματα– αναφέρει πως πρόκειται για την ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ της χρονιάς. Αν είναι δυνατόν θα μου πέσουν τα μαλλιά. Αν απόλυτη συναυλία της χρονιάς θεωρείται αυτή της Μαντόνας, τότε οι άλλες τι είναι πανηγυράκια; Εκείνη π.χ. του Μαρκ Νόπφλερ πως μπορεί να χαρακτηριστεί; Ο μουσικός Μαρκ Νοπφλερ που ήταν κορυφαίος συνθέτης, κιθαρίστας κι ερμηνευτής, συγκρινόμενος με την ΑΠΟΛΥΤΗ αξία της Μαντόνα, σίγουρα δεν θα θεωρείται ούτε ένα λαστιχάκι από τον κορσέ της. Μην τρελαθούμε ρε παιδιά! Υπάρχουν κάποια ιερά κι όσια στη μουσική, μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Μπορεί σε κάποιον να αρέσει του θανατά η Μαντόνα, να κοπανιέται και να εκτονώνεται με τη μουσική της, δεκτό, κατανοητό και σεβαστό. Δεν μπορεί όμως να διατυμπανίζει πως πρόκειται για το ΑΠΟΛΥΤΟ μουσικό event της χρονιάς.

     



    Συγμωμη αλλα τωρα νομιζω οτι κολλαμε σε λεξεις!!!!!

    Βρε παιδια εγω μπορει να πω οτι ειμαι αστροναυτης......Επειδη θα το πω ειμαι κιολας;

    Η Μαντονα....και η καθε Μαντονα ειναι αυτη που ειναι!!!!...οποια ειναι οπως ειναι.....βεβαια δεν την θεωρω καθολου ευτελες!!!....Και το ξαναλεω!!!!δεν ειμαι (fan....αλλη βλακεια και αυτη.....) της Μαντονας!!!....Ομως δεν μπορω να αμφησβητησω οτι προκειται για ενα ταλαντουχο ατομο....για μενα αξιως εχει καταφερει, οτι εχει καταφερει!!!!!

    Αλλα νομιζω οτι δεν υπαρχει (το ξαναλεω) λογος να γινονται ολα αυτα αφορμη για κοντρες κτλ!!!!

     

     

     

     


    GeoMo
    11.06.2008, 15:53

    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 11-06-2008 στις 11:12 έγραψε...

     Υπάρχουν κάποια ιερά κι όσια στη μουσική, μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Μπορεί σε κάποιον να αρέσει του θανατά η Μαντόνα, να κοπανιέται και να εκτονώνεται με τη μουσική της, δεκτό, κατανοητό και σεβαστό. Δεν μπορεί όμως να διατυμπανίζει πως πρόκειται για το ΑΠΟΛΥΤΟ μουσικό event της χρονιάς.

     



    Δεν καταλαβαίνω γιατι παίρνεις τοσο σοβαρά αυτα που γράφει ενα δελτίο τύπου! Φυσικά  για λόγους διαφημιστικούς θα γραψει οτι είναι το απόλυτο μουσικό γεγονός της χρονιάς! Αυτο δεν σημαίνει οτι ισχύει! 


    xristos_rock
    11.06.2008, 16:18

    Καλά...Οι τιμές είναι κάτι παραπάνω από αστρονομικές... {#emotions_dlg.eek}
    Μάλλον θέλουν να σταματήσει ο κόσμος να πηγαίνει σε συναυλίες για να συνέλθουν...


    paperino
    11.06.2008, 19:11

    ΟΚ αν σας αρέσει δεν αντιλέγω!

    Και σας καταλαβαίνω γιατί όταν έβαζα τους Beatles σε σχολικό πάρτυ γινόμουν ο ξενέρωτος και ο Μούχλας! Για αυτό ας ακούει ο καθένας ότι θέλει.....Και το εισητήριο είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ!!!!!!

    Εδώ έρχεται ο Marc Knopfel και το εισητήριο κάνει 45 €....