ελληνική μουσική
    698 online   ·  210.832 μέλη

    H Mαντόνα στην Ελλάδα

    aggeliki
    12.06.2008, 00:37

    Εδώ για ένα αφιέρωμα στη Νικολακοπούλου το πιο φτηνό εισητήριο είχε 43€ και τα έδωσα...Η Μαντόνα μια χαρά τιμή έχει!Εξάλλου πόσες ευκαιρίες θα έχω στο μέλλον να ξαναδώ τέτοια παραγωγή?


    Paloukeze
    12.06.2008, 03:56

    Παράθεση:

    Το μέλος paperino στις 10-06-2008 στις 15:41 έγραψε...

    Σιγά το γεγονός.....



    Πες τα... {#emotions_dlg.thumbdown} 80 ευρώ φθηνότερο εισητήριο; Να 'ναι οι ώρες τους...{#emotions_dlg.nono}


    rompa
    12.06.2008, 10:35

    Έχουν στενάξει οι τσέπες μας {#emotions_dlg.sad}


    PashalinaMakia
    12.06.2008, 18:09

    Παίδες.....Η κυρία ήταν , είναι και θα παραμείνει μέχρι που να πεθάνει η μοναδική ποπ τραγουδιστρία.

    Τώρα,όσον αφορά τα εισητήρια...Τόσα παιδιά έχει να ταΐσει στην Αφρική....

    Έχει να κάνει φιλανθρωπικά έργα....

    Με αυτούς που θα τα σκάνε για να την δούν να κάνει ρόδες θα νοιαστεί?

    Δεν θα τα έδινα με τίποτα.......


    metalcity
    12.06.2008, 18:21

    Για την ίδια ακριβώς συναυλία που σ' εμάς θα κοστίσει από 80 έως 250 ευρώ,

    ενδεικτικά,

    οι Γάλλοι θα πληρώσουν από 73 έως 149 ευρώ,

    οι Ιταλοί από 69 έως 144 ευρώ

    και οι Ολλανδοί από 59 έως 108 ευρώ.

    Και να φανταστεί κανείς ότι ο μέσος μισθός στην Ελλάδα

     είναι υποπολλαπλάσιος αυτού των προαναφερθέντων χωρών.


    PashalinaMakia
    12.06.2008, 20:41

    Και γιατί είναι τόσο ακριβότερα τα εισιτήρια ξέρεις?


    paperino
    13.06.2008, 14:31

    Νομίζω πως είναι ακριβότερα εδώ διότι στις άλλες χώρες οι άνθρωποι έχουν πιο πολύ γνώση και γούστο και σίγουρα έχει ξαναπάει εκεί και έχουν πληρώσει.....πολλά € και $.......Επίσης εδώ αφού έρχεται πρώτη φορά σου λέει...Δεν βάζω πιο ψηλά την ταρίφα αφού θα'ρθει πρώτη φορά ;


    renabill
    15.06.2008, 13:44

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 10-06-2008 στις 21:15 έγραψε...

    Ε όχι και 85 ευρώ το φτηνότερο εισητήριο... {#emotions_dlg.thumbdown}

    Ύστερα φταίνε όσοι πάνε στη Σόφια για συναυλίες, που το εισητήριο έχει 15 ευρώ.

    Σίγουρα είναι πάντως μια από τις πολύ μεγάλες συναυλίες της χρονιάς. Μήπως είναι και η ακριβότερη;



    \

     

    Nai se oli tin periodeia tis einai i pio akrivoteri stin Athina!Na kanoume kai kei boycotaz!!!!


    nowaveband
    15.06.2008, 16:50

    poly akrivo eisitirio....pote den akouga mandona.2,3 tragoudia mono.ase pou nai mpampogria kai einai mes stin plastiki!palia vevaia eixe mia xari san ginaika alla protimw ginaikes tou styl tis joss stone......pou nai pio semnes pio stylates kai pio wraies......kai pou vgazoun kai tragoudares!


    jorge
    15.06.2008, 17:18

    Αν είναι να παίξει πάνω από 2-2,5 ώρες, να τα δώσει όλα και να φύγει ξεπατωμένη, να φέρει όλα τα εφέ, να έχει τεράστια σκηνή, η διοργάνωση να είναι ΑΨΟΓΗ, να υπάρχει προσωπικό όπου χρειάζεται, ε τότε να το βάλει 80 ευρώ. Να στερηθούμε και 2 μέρες διακοπών, αν είναι να είναι ΤΕΤΟΙΑ συναυλία.

    Αν όμως πρόκειται για αρπαχτούλα, καλύτερα να το ξανασκεφτούν.


    margo
    16.06.2008, 14:43

    πω πω πανάκριβα τα βασικά αγαθά στην Ελλάδα{#emotions_dlg.tt2}


    ilio
    16.06.2008, 14:52

    Συγγνώμη βρε παιδιά αλλά είναι πολλά τα λεφτά

    και ιδιαίτερα αυτήν την εποχή που σκέφτεσαι ακόμα

    και 25 ευρώ να δώσεις για μια ελληνική συναυλία...

    Αλλά όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων τελικά...{#emotions_dlg.rolleyes}


    -----------------
    Κάθε Τετάρτη και Παρασκευή 11-12 το πρωί...Κάθε Παρασκευή 22.00-23.00...Με "μια ανάσα"κοντά σας on air!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ilio στις 16-06-2008 14:53 ]


    rompa
    20.06.2008, 00:02

    H Madonna στην Αθήνα με special guest την Robyn.

    Τα πράγματα γίνονται όλο και καλύτερα για την Robyn. Έχοντας μόλις ολοκληρώσει μια sold out Βρετανική περιοδεία, της έγινε η πρόταση να «ανοίξει» κάποιες από τις συναυλίες της πιο “sweet” pop star,  Madonna, στην Sticky & Sweet  Eυρωπαική Tour που πρόσφατα ανακοινώθηκε . Η πρόταση αυτή-φυσικά τιμά ιδιαίτερα την Robyn, καθώς θα είναι μια από τις λίγες ερμηνεύτριες που θα εμφανιστούν σε αυτή την περιοδεία. Άλλες από τις  Sticky & Sweet συναυλίες θα φιλοξενήσουν μοναδικούς guest DJΆs ως support,τα ονόματα των οποίων σύντομα θα ανακοινωθούν. Η Σουηδέζα popstrel δήλωσε: "Ημουν fan της Madonna από μικρό κορίτσι, επομένως είμαι πολύ χαρούμενη που θα μοιραστώ τη σκηνή μαζί της και θα παίξω μπροστά στο κοινό της... …Είμαι κατενθουσιασμένη."

    Έχοντας πουλήσει περισσότερα από 1 εκατομμύριο εισιτήρια  ως σήμερα και με sold out εμφανίσεις στο Παρίσι, τη Λισσαβόνα και τη Ζυρίχη; τη Νέα Υόρκη, τη Βοστώνη, το Σικάγο, το Μόντρεαλ, το Τορόντο και το Βανκούβερ, η Sticky & Sweet tour της Madonna αναμένεται να είναι, για μια ακόμη φορά, η περιοδεία της χρονιάς!

    Η Robyn πρόσφατα ολοκλήρωσε μια συναρπαστική Αμερικάνικη περιοδεία όπου οι εμφανίσεις της και το άλμπουμ της δέχθηκαν  διθυραμβικές κριτικές στον τύπο. Είναι σίγουρο ότι το αστέρι της θα συνεχίσει να λάμπει για πολύ ακόμα…

    Η προπώληση των εισιτηρίων για την "Sticky and Sweet"  εμφάνιση της Madonna στην Ελλάδα θα ξεκινήσει στις 27 Ιουνίου.





    επισυναπτόμενα: Robyn_001.jpg 
    jorge
    30.06.2008, 18:04

    Από σήμερα, εισιτήρια προπωλούνται μόνο στο ταμείο του ΟΑΚΑ, Πύλη Α, είσοδος από Σπύρου Λούη από 10.30 το πρωί μέχρι 8.30 το βράδυ, στη Θεσσαλονίκη, στην Πλατεία Αριστοτέλους 10, και στην ιστοσελίδα www.ticketpro.gr. με πιστωτική κάρτα. Οπως ανακοίνωσε η διοργανώτρια εταιρεία Didi Music, έχουν πλέον μείνει ελάχιστα εισιτήρια των 100 ευρώ, καθώς και αρκετά των 80 και των 85 ευρώ. Αλλά μας διαβεβαιώνει ότι το σόου της Sticky And Sweet Tour, της περιοδείας της ποπ βασίλισσας, είναι σχεδιασμένο και στημένο με τέτοιο τρόπο, ώστε ακόμα και ο τελευταίος θεατής, σε όποια θέση και αν βρίσκεται, να παρακολουθεί άνετα τα δρώμενα στη σκηνή.

    (πηγή: Ελευθεροτυπία)


    jethroomi
    01.07.2008, 02:10

    Ποτε δεν ασχοληθηκα με την Μαντονα, αδιαφορω. Αλλα 80ευ για ενα playback show νομιζω οτι ειναι πολλα. Βεβαια δεν αναφερομαι σε χορευτικα κλπ, ισως αυτα να αξιζουν τα λεφτα τους.

    Περαστικα σας.


    fotis70
    01.07.2008, 13:04

    Τόσα χρόνια που ήταν στα πάνω της μας σνόμπαρε και δεν ήρθε, τώρα που έχει ξεφουσκώσει έρχεται;

    Όσο σημαντική και να ήταν δεν είναι όπως ήταν!

     Την τιμή του εισιτηρίου δεν την κανονίζει αυτή! Εκμεταλλεύονται την «πείνα των Ελλήνων για τέτοια θεάματα και βάζουν αυτές τις τιμές.

    Εγώ και να ήμουν θαυμαστής της δεν θα πήγαινα τώρα.

    Αντίθετα μα άλλους καλλιτέχνες που ήρθαν και στην δόξα τους και νέοι και να μην ήμουν θαυμαστής τους θα πήγαινα αν ήμουν κοντά στην Αθήνα.       


    kamelia8
    01.07.2008, 19:01

    Δεν είμαι και τρελή για τη Μαντόνα, γι' αυτό και δεν τρελάθηκα όταν έμαθα ότι θα έρθει.

    Όσο για τα εισιτήρια... δεν ξέρω γιατί, αλλά το περίμενα ότι θα είναι ακριβά....


    deathminor88
    01.07.2008, 19:56

    Παράθεση:

    Το μέλος fotis70 στις 01-07-2008 στις 13:04 έγραψε...

    Τόσα χρόνια που ήταν στα πάνω της μας σνόμπαρε και δεν ήρθε, τώρα που έχει ξεφουσκώσει έρχεται;

    Όσο σημαντική και να ήταν δεν είναι όπως ήταν!

    Την τιμή του εισιτηρίου δεν την κανονίζει αυτή! Εκμεταλλεύονται την «πείνα των Ελλήνων για τέτοια θεάματα και βάζουν αυτές τις τιμές.

    Εγώ και να ήμουν θαυμαστής της δεν θα πήγαινα τώρα.

    Αντίθετα μα άλλους καλλιτέχνες που ήρθαν και στην δόξα τους και νέοι και να μην ήμουν θαυμαστής τους θα πήγαινα αν ήμουν κοντά στην Αθήνα.



     

    Όχι και έχει ξεφουσκώσει!


    fotis70
    01.07.2008, 21:03

    Δεν είναι και στην καλύτερή της ηλικία!

    Τα τελευταία ένσημα «κολλάει» πριν την σύνταξή της!

    Τώρα βέβαια καλά θα κάνει να πάει ο κόσμος να την ενισχύσει γιατί η τελευταία πενταετία μετράει!

    (Δεν θα αρνηθώ  την αξία της στο show που παρουσιάζει, αν και δεν με εκφράζει,

    Δεν δέχομαι όμως την νοοτροπία αυτού του είδους των καλλιτεχνών.)


    deathminor88
    01.07.2008, 21:39

    Δεν ξέρω αν είναι στα τελευταία της πάντως η επιτυχία που έχει τα τελευταία 4-5 χρόνια είναι κάτι περισσότερο από τεράστια. Φαίνεται καλύτερα από ποτέ.