ελληνική μουσική
    483 online   ·  210.830 μέλη

    ΠΡΟΣΟΧΗ: Αλλαγές στοιχείων

    jorge
    11.09.2004, 00:08
    Χαίρετε, όλα καλά; Μη μου αγχώνεστε από το θέμα του topic, όλα καλά!

    Απλά έγινε μια αναβάθμιση στο Προφίλ των μελών. Πέρα από τις αισθητικές αλλαγές, πλέον:

    1. Επιλέγουμε την ηλικία μας από λίστα
    2. Επιλέγουμε τη χώρα μας από λίστα (λογικά τις περιέχει όλες)
    3. Επιλέγουμε την περιοχή μας από λίστα. Αν δεν υπάρχει στη λίστα, την γράφουμε ολογράφως.

    Η ηλικία και η τοποθεσία που είχατε συμπληρώσει πλέον δεν εμφανίζονται. Θα πρέπει:

    1. Να είστε συνδεδεμένος σαν μέλος
    2. Να πάτε στο Επιλογές Μέλους > Προφίλ > Αλλαγή Στοιχείων (ή πατήστε εδώ αν βαριέστε)
    3. Να επιλέξετε Πόλη, Χώρα και ηλικία.


    Τα παραπάνω ΔΕΝ είναι υποχρεωτικά, αν θέλετε δεν τα συμπληρώνετε.

    Αν τα συμπληρώσετε πάντως θα είναι εύκολο να σας βρουν μέλη από την περιοχή σας. Π.χ. είναι συνηθισμένο φαινόμενο άνθρωποι από μια πόλη να ψάχνουν να βρούν μέλη συντοπίτες τους ή φοιτητές από την Αγγλία να ψάχνουν άλλους φοιτητές σε διάφορες αγγλικές πόλεις.

    Επίσης, αν συμπληρώσετε το μέρος σας, διευκολύνετε την διοργάνωση meetings του MusicHeaven, καθώς οι διοργανωτές συχνά ψάχνουν να βρουν μέλη που βρίσκονται στην περιοχή τους για να τα ειδοποιήσουν για τα meetings.
    neo2000g
    11.09.2004, 00:12
    Μόλις διαπίστωσα την αλλαγή! Πολύ καλή, καλό είναι που ανανεωνόμαστε συχνά!!
    butterfly_
    11.09.2004, 15:05
    Γεια σας και απο μενα!!
    καλητερα που κανατε αυτην την αλλαγη ειναι
    πιο ευκολο και κατανοητο!!!

    εγω ομως θελω μια μικρουλα (να τοσο δα) βοηθεια!
    θελω να αποθηκευσω τους σταθμους που ακουω αλλα δεν ξερω που
    να παω...
    θα μου πει καποιος????


    πολλη γελιο αλλα δεν ειμαι χαζοχαρουμενο....
    γλυκες σας κανω για να μου πειτε!!!!!!
    jorge
    11.09.2004, 19:34
    1. Πηγαίνεις Music Media > RadioHeaven
    2. Επιλέγεις από τη λίστα πχ Σταθμούς Ν.Αττικής
    3. Βγαίνει μια λίστα με σταθμούς
    4. Δεξιά από κάθε σταθμό υπάρχει ένα στρογγυλό κουμπάκι με το σύμβολο + (συν)
    5. Το πατάς και ο σταθμός μπαίνει στο Top-5 σου


    SteliosG
    11.09.2004, 20:39
    Γιωργο βλεπω αρκετες και πολυ ομορφες αλλαγες στο ΜΗ!!!! Μπραβο!!! παρα πολυ καλες!!!!
    jorge
    11.09.2004, 20:44
    Αυτές οι αλλαγές αφορούν μόνο στην εμφάνιση, είναι αν θες "φρου φρου κι αρώματα". Το περιεχόμενο έχει σημασία, το οποίο δεν καθορίζεται από μένα, αλλά από εσάς
    jorge
    11.09.2004, 20:58
    Quote:

    Το μέλος neo2000g στις 11-09-2004 στις 00:12 έγραψε:

    Μόλις διαπίστωσα την αλλαγή! Πολύ καλή, καλό είναι που ανανεωνόμαστε συχνά!!





    neo2000g είδα οτι στο προφίλ σου έχεις βάλει σκέτο Θεσσαλονίκη. Να έχεις υπόψη σου πως η λίστα με τις περιοχές, έχει και ...περιοχες. Στην περίπτωση της Θεσσαλονίκης έχει πχ Ανω Τούμπα, Χαριλάου, Θέρμη κλπ. Απλά μια σημείωση, η επιλογή δική σου
    butterfly_
    12.09.2004, 01:39
    γεια σας!!
    jorge ευχαριστω πολυ!!
    εψαχνα πολυ καιρο!!!το ειχα πετυχει καποτε αλλα δεν θυμομουν που!!
    γιατι δεν βαζετε τους ραδιοφωνικους σταθμους με τις υπολοιπες πληροφοριες???θα ηταν σιγουρα πιο ευκολο!!!
    SteliosG
    12.09.2004, 03:00
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ jorge!!!!!!!
    KIT_KAT
    12.09.2004, 14:01
    Το "κέντρο κάτω από εγνατία οδό" σε ποια πόλη είναι??
    neo2000g
    12.09.2004, 15:01
    Μήπως ξέρω σε ποια περιοχή βρίσκομαι jorge? Ούτε οι ίδιοι οι Θεσσαλονικείς δεν ξέρουν. Άλλοι μου λένε Κάτω Τούμπα, άλλοι Άνω Τούμπα και άλλοι Φάληρο ή Κέντρο!!!
    Τα νεύρα μου...
    Εγώ μένω πίσω απο τον Ευκλείδη κάτω απο την πρώην Νέα Εγνατία (έτσι λέω στους ταξιτζήδες).
    Οπότε το γενικό "Θεσσαλονίκη" είναι οκ εκτός αν κάποιος Θεσσαλονικιός μου πει πραγματικά που ανήκω!


    -----
    Freddie μας λείπεις!
    Made In Heaven...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: neo2000g on 12-09-2004 15:02 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: neo2000g on 12-09-2004 15:03 ]
    jorge
    12.09.2004, 17:06
    Στις περιοχές υπάρχει και η επιλογη: ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΝΑΤΙΑ ΟΔΟ !!!
    Σοβαρά μιλάω!
    KIT_KAT
    12.09.2004, 17:48
    Jorge εγώ αυτό έχω βάλει. Αλλά μήπως ο άλλος που θα δει "ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΝΑΤΙΑ ΟΔΟ" θα καταλάβει σε ποια πόλη βρίσκομαι??
    MariannaP
    16.09.2004, 15:44
    Εχω ένα παράπονο.
    Γιατί η φάτσα μου αριστερά έχει αυτό το μαύρο περίγραμμα;

    Μου άρεσε έτσι όπως ήταν παλια!
    jorge
    16.09.2004, 15:57
    Αυτές είναι αποφάσεις του designer,
    MariannaP
    17.09.2004, 10:04
    Δεν βλέπω πια αυτό το μαυρο περίγραμμα!
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
    τον κύριο συνάδελφο για την άμεση ανταπόκριση!



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: MariannaP on 17-09-2004 10:05 ]
    jorge
    17.09.2004, 11:40
    Του το μεταβίβασα, καλημέρα
    jorge
    03.10.2004, 12:25
    Για να απαλλαγούν πολλά μέλη από την ανάγκη να ξαναβάζουν ηλικία/πόλη/χώρα στο Προφίλ τους, δημιουργήθηκε ένα s c r i p t που πέρασε αυτόματα κάποια από τα παλιά στοιχεία (αυτά που ήταν στη μορφή Τοποθεσία/Ηλικία) στα νέα.

    Με άλλα λόγια το σύστημα πήρε τα παλιά στοιχεία, τα επεξεργάστηκε και ενημέρωσε τα νέα. Έτσι όσοι είχαν δηλώσει παλιά πχ Αθήνα/16, πλέον σαν πόλη εμφανίζεται το ΑΘΗΝΑ ΚΕΝΤΡΟ. Μπορεί βέβαια να μην μένουν κέντρο, γι' αυτό προτείνω να πάνε στην Αλλαγή Προφίλ και να επιλέξουν ΠΕΡΙΟΧΗ (πχ Κυψέλη, Πατήσια, Ν.Σμύρνη κ.α.).

    Το ίδιο ισχύει με τα μέλη από Θεσσαλονίκη. Υπάρχουν περιοχές της συμπρωτεύουσας που μπορείτε να επιλέξετε, αντί να βάζετε ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΕΝΤΡΟ ή ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΝΟΜΟΣ. Υπάρχει ο Εύοσμος, η Καλαμαριά, η Ανω Τούμπα κλπ.

    Η αλλαγή δεν επηρέασε όσους άλλαξαν ηλικία/πόλη/χώρα τις τελευταίες 20 μέρες.