ελληνική μουσική
    763 online   ·  210.850 μέλη
    Orfeus
    11.10.2004, 11:16
    Ήθελα να παίζαμε ....ακόμα!!!


    christos-reg
    11.10.2004, 12:13
    Μπράβο βρε παιδιά για την επιτυχία του όλου εγχειρήματος (αναμενόμενη βέβαια)!
    Εις ανώτερα!
    Πιστεύω να επαναληφθεί σύντομα... και φυσικά στη Θεσσαλονίκη !
    andri14
    11.10.2004, 12:24
    Quote:

    Το μέλος christos-reg στις 11-10-2004 στις 12:13 έγραψε:

    Μπράβο βρε παιδιά για την επιτυχία του όλου εγχειρήματος (αναμενόμενη βέβαια)!
    Εις ανώτερα!
    Πιστεύω να επαναληφθεί σύντομα... και φυσικά στη Θεσσαλονίκη !



    ...και στη Κυπρο και στη Κύπρο!!!χαχαχχα!!
    Μπραβο παιδια!!
    Μακαρι να μπορουσα να ημουνα κι εγω...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 11-10-2004 12:40 ]
    linda7
    11.10.2004, 12:32
    ...Μετά τον 2ο καφέ...γράφω με τη σειρά μου εντυπώσεις για το χθεσινό Live...
    Ήταν πραγματικά πανέμορφα. Συναισθήματα ενθουσιασμού , συγκίνησης , ζεστασιάς , λύπης...(ε ναι,το playlist μας ήταν λίγο...συγκινητικό παραπάνω;) )...μέχρι που ανέβηκε στη σκηνή ο Orfeus και μας απογείωσε! Special thanks για το Diamonds and Rust , την παραγγελιά μου . Sorry Orfeus που δε μερίμνησα για λουλούδια και πιάτα όπως είχαμε πει
    Χμ...το να γράψω για κάθε μουσικό ξεχωριστά...μάλλον θα φανεί ολίγον στημμένο,οπότε και δεν θα το κάνω. Απλά θέλω να ευχαριστήσω τους : Jorge , Giorgo και Falimento για την υπέροχη συνοδεία τους . Να πω ότι χάρηκα πολύ που άκουσα για 1η φορά τον Astron ο οποίος όντως έκανε πολύ καλές επιλογές με τα τραγούδια του και τα απέδωσε εξίσου όμορφα :)
    Falimento στο ξαναλέω...κομμάτια έγινα στο τραγούδι του Πασχαλίδη!!!
    ...Συνεχίζω λοιπόν το άκρως ασύνδετο κείμενό μου (ακόμα οι εικόνες και τα συναισθήματα είναι διάσπαρτα στο μυαλό μου) με ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά που ήρθαν από μακριά , Orpheus και τους εκ Λίμνου τους οποίους για άγνωστο λόγο δε γνώρισα . Πού ήσασταν κρυμμένοι καλέ ???
    Α ναι...να μη το ξεχάσω...αγαπητή mavroula που επίσης δε σε γνώρισα , αυτο το ''λαϊκό και έντεχνο'' με πλήγωσε λίγο Εδώ δηλώνω φανατική rock-ού! χαχα!
    ...και όσον αφορά την έκπληξη του κυρίου Orfeus μας , η αντίδρασή μου ήταν ίδια με τότε που μου ''αποκάλυψες'' τα περί έκπληξης ! Simply great :)
    Αναμένουμε και άλλες ανάλογες βραδιές ...προς το παρόν μένουμε με τις μαγευτικές εικόνες...
    helen24
    11.10.2004, 13:01
    Καλημέρα! Καλημέρα!

    Είμαι καινούρια, φρέσκια μόλις τώρα γράφτηκα στο site σας. Έτυχε να περνώ χθες τυχαία από το Πατατράκ (Βέρα Μπουρναζιώτισσα) και είδα απ’ έξω, ότι κάποιοι κιθαρίζαν μέσα. Οπότε αποφάσισα να μπω! Μ’ αρέσατε πολύ, συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που παίξαν, ήταν όλα πετυχημένα

    Mavroula τα σχόλια σου τα διάβασα και (χωρίς παρεξήγηση) διαφωνώ!!! Κατ’ αρχάς το να κάνεις κριτική είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο, το να έχεις το θάρρος όμως να ανέβεις στο σανίδι (έχω σπουδάσει ηθοποιός παρόλο που ασχολούμαι με κάτι τελείως άσχετο για βιοποριστικούς λόγους) ή στο πάλκο είναι τελείως διαφορετικό πίστεψε με! Και άριστη προετοιμασία να κάνεις πάνω στη σκηνή όλα είναι τελείως διαφορετικά..
    Γνώρισα χθες μόνο ένα παιδί (ήμουν με την παρέα μου) και μου είπε για το site, τον falimento! Μάλιστα είμαστε συνάδελφοι στην ίδια εταιρεία (!) αλλά δεν έιχε τύχει να τον δω γιατί δουλέυω στα πίσω, πίσω γραφεία! Και με το που συστηθήκαμε γελάγαμε συνεχώς για την τρελή τρελή σύμπτωση!

    Εμένα μ’ άρεσε πάρα πολύ ο falimento, έχει καταπληκτική φωνή και το τραγούδι του Πασχαλίδη που είπε (δεν θυμάμαι τον τίτλο) το πρώτελευταιο με τη κιθάρα και το πιάνο ήταν συγκλονιστικό, αλλά και το τελευταίο μ’ άρεσε πολύ!!Μου ήρθε να κλάψω από τη συγκίνηση! Εμένα πάντως δεν μου φάνηκε καθόλου απροετοίμαστος (μόνο το Hello που είπαν με την άλλη κοπέλα δεν μ’άρεσε πολύ γιατί φαίνεται δεν το έιχαν προβάρει πολύ και είναι δύσκολο τραγούδι) , λίγο τρακ είχε βεβαια στην αρχή και αυτό είναι λογικό γιατί απ’ότι μου είπε πρώτη φορά βγαίνει και τραγουδάει σε κέντρο.. Δεν θα πω για τα άλλα παιδιά, άλλοι μ’ αρέσαν πιο πολύ, άλλοι πιο λίγο και αυτό γιατί όχι επειδή δεν τραγουδήσαν καλά, αλλά επειδή κάποια κομμάτια προσωπικά εμένα δεν μ’ αρέσαν..
    Εύγε ελπίζω να σας ξαναδώ κάποια στιγμή! Τον falimento ίσως προλάβω λίγο να τον δω σε κανένα διάλειμμα να τον συγχαρώ γιατί ήταν γλύκας!

    jorge
    11.10.2004, 13:10
    στο MusicHeaven helen24!
    linda7
    11.10.2004, 13:29
    ...Μία μεγάλη μου παράλειψη (μετά από ξενύχτι,τι περιμένεις...) , η απίστευτη ερμηνεία της Tintalle (Αγγελική) . Βέβαια την είχα ήδη ακούσει στο studio , αλλά το on stage είναι σαφώς καλύτερο . Περιμένω να σε ξανακούσω Αγγελική και...σε κάποια rock κομμάτια :)
    falimento
    11.10.2004, 14:13
    Buongiorno Musicheaven!!!

    Κατ' αρχάς να πω ότι ο κόσμος είναι πολύ μικρός... Βρήκα μία συνάδελφο στο Πατατράκ που δεν την γνώριζα!.. Απλά την πλησίασα γιατί κάτι μου θύμιζε φυσιογνωμικά και της μίλησα! Να σαι καλά Ελένη!

    Τι να πρωτοπώ? Δυστυχώς δεν γίνεται να περιγράψω σε τόσες λίγες γραμμές την πλυμμυρίδα των συναισθημάτων που βίωσα χθες… Ήταν σίγουρα μία από τις βραδιές που θα μείνουν για πάντα χαραγμένες στην μνήμη μου και στη ψυχή μου. Ήταν η πρώτη φορά που τραγούδησα μπροστά σε κέντρο και ήμουν ολίγον τι τρακαρισμένος, αλλά νομίζω μετά και τα προβλήματα του ήχου (αχ!) το ξεπέρασα, βλέποντας γύρω μου πρόσωπα αγαπημένα που συγκινήθηκαν μόνο και μόνο επειδή ανέβηκα στη σκηνή. Αυτό τους αρκούσε, το μετά απ’ ότι μου είπαν ήταν μαγικό…

    Τι να πω τώρα για τον φίλο μου τον Giorgo.. Μάλλον αν αρχίζω να λέω δεν θα τελειώσω ποτέ.. Νομίζω ότι θα είναι πλεονασμός να πω ότι Giorgos <=> Πιάνο..
    Τον ευχαριστώ για όλα! Για την υπέροχη, υπέροχη συνοδεία του για το ότι είναι καλός μου φίλος, για το ότι είναι αυτός που είναι…

    Λίντα μου ήσουν υπερβολικά καλή! Η ερμηνεία σου στα κομμάτια ήταν εξίσου ξεχωριστή και για μένα δεν υπάρχει διάκριση σε τι μπορείς να τραγουδήσεις... Όλα που είπες ήταν υπέροχα.. (Το hello έπρεπε να το προβάρουμε παραπάνω!)

    Χάρηκα πολύ που γνώρισα (επιτέλους!) τον Astron (Παύλος) - μας χάλασε τη σειρά στα ονόματα Γιώργος!- και χάρηκα που άκουσα μια πολύ μελωδική φωνή.. Συγχαρητήρια Παύλο!

    Τintalle (Αγγελική) EKΠΛΗΚΤΙΚΗ! Αυτό αρκεί… No comments

    Jorge συγκλονιστική κιθάρα φίλε μου.. Χαίρομαι που συμπορευόμαστε και που είμαστε φίλοι.
    Orpheus η έκπληξη της βραδιάς! All’ improviso μας ήρθε, συγκινήθηκα που τον είδα πάλι και που μας έπαιξε για μια ακόμη φορά μοναδικά!

    Γιώργο φίλε μου, (Οrfeus) είμαι συγκινημένος που η εξέλιξη της βραδιάς πήγε και καλύτερα απ’ ότι περιμέναμε! Ο χρόνος που διέθεσες και σε βοήθησα και εγώ λίγο νομίζω ότι άξιζε με το παραπάνω! Τώρα για την ερμηνεία σου και για την Κάτια παράτα με! Τι θες να ακούσεις? Ότι ήσουν πολύ καλός? Έλα αυτά τα άκουσες και θα τα ακούσεις με τη σέσουλα!

    Τέλος χάρηκα πολύ που γνώρισα την XeniaRodo, τα παιδιά από τη Λήμνο (είστε συγκλονιστικοί που ήρθατε!) Elnor και Tsoukou Elf, τον StelioG (επιτέλους!), την Αngelica (το θυμάμαι καλά το nick?) και τον Entexnon..
    ΜariannaP χάρηκα πολύ που σε ξαναείδα!
    Kαποια παιδιά δεν πρόλαβα να τα γνωρίσω (δυστυχώς) ελπίζω την άλλη φορά!

    Ελπίζω να μην ξέχασα κανέναν! Φιλιά πολλά.. Αφιερώμενα για μια ακόμη φορά τα κομμάτια στα παιδιά που δεν ήταν μαζί μας!

    Τι ωραία να ξεκινά η μέρα με χαρά αν και η αϋπνία δεν είναι σύμμαχος!






    rapsodos
    11.10.2004, 15:08
    Να’μαι και εγώ. Γύρισα πριν λίγο.
    Η κούραση μεγάλη αλλά πολύ μικρότερη από αυτή που θα μπορούσα να αντέξω για ένα τέτοιο γεγονός.
    Οι εντυπώσεις μου παρόμοιες με αυτές που λίγο πιο πάνω κατέγραψαν τα υπόλοιπα μέλη. Το live πέτυχε. Όχι ότι δεν το περίμενα. Με τέτοιους μουσικούς τι άλλο να περιμένεις. Τα παιδιά τα έχω ξανακούσει οπότε δεν θα αναφερθώ ξανά σε όλους εκτός από τον falimento τον οποίο πρώτη φορά είδα επί σκηνής και μου έκανε εντύπωση το συναίσθημα της χροιάς του σε τραγούδια που φαίνεται ότι αγαπάει (αναφέρομαι στα του Πασχαλίδη). Μπράβο Γιώργο, συνέχισε να παίζεις, κυρίως αυτά τα τραγούδια που σου ταιριάζουν και που φαίνεται ότι αγαπάς.
    Tο live λοιπόν πέτυχε. Αλλά έχω ένα παράπονο από τα άτομα που δεν μας μίλησαν. Τα άτομα που ήρθαν, ήξεραν ποιοι ήμαστε (λόγω t-shirt) αλλά δεν μας πλησίασαν. Γιατί ρε παιδιά? Τόσο δρόμο έκαναν μερικοί για να έρθουν. Λοιπόν, την επόμενη φορά ελπίζω να είναι πιο θαρραλέοι.
    Και ένα σχόλιο για τη mavroula. Καταρχήν είμαι μόνο ο … μικρός Orpheus διότι αν το πάρουμε ηλικιακά ήμουν από τους γηραιότερους επί σκηνής. Και δεύτερον, Μάλαμα ακούω πολλά χρόνια (από το 1992) όταν ακόμα τον ήξεραν ελάχιστοι, και κυρίως συμπολίτες μου αφού δεν είχε κατέβει ακόμα για εμφανίσεις στην Αθήνα.
    Εύχομαι να γίνεις και εσύ ένα από τα μέλη της παρέας μας (όχι μόνο στο site αλλά και έξω από αυτό) και στην επόμενη συνάντηση να σε γνωρίσουμε.
    Μπράβο και πάλι σε όλα τα παιδιά που έφτιαξαν το πρόγραμμα με το μεράκι τους και ένα ευχαριστώ σε όλους όσους ήρθαν, μέλη και φίλους τους.
    Orfeus και Falimento, συγχαρητήρια για την προσπάθεια.
    Αντε , να πάω να κοιμηθώ σε λίγο γιατί δε με βλέπω καλά ….



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: orpheus on 11-10-2004 15:22 ]
    tintalle
    11.10.2004, 16:14
    MusicHeaven καλησπέρα! (Orfeus, έγινε σλόγκαν)
    Τι να πω τώρα και να μην αισθανθώ επανάληψη των μηνυμάτων που προηγήθηκαν...
    Ας είναι, μπορεί να μην πρωτοτυπήσω, μπορεί και να μακρυγορήσω αλλά είναι ειδική περίπτωση
    Κατ'αρχάς αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους διοργανωτές της πολύ όμορφης βραδιάς Orfeus και Falimento, σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και βέβαια πολλές ευχαριστίες στο φοβερό κοινό!
    Ενα προσωπικό ευχαριστώ επίσης στον Giorgo για τη συνοδεία του. Giorgo μου, ότι και να πω λίγο θα είναι γι'αυτό και δε θα πω τίποτα.Μόνο ένα μεγάλο ευχαριστώ συνοδευόμενο από ένα εξίσου μεγάλο χαμόγελο...
    Linda και Falimento τα είπαμε χτες,τα είχαμε πει και πιο πριν βέβαια...Λιντάκι όλα φοβερά αλλά ξέρεις ποιό είναι η αδυναμία μου! Fali, αχ αυτό το ακόμα σ'αγαπώ αχχχχ (και χωρίς Zewasoft!)
    Για πρώτη φορά άκουσα και τα υπόλοιπα παιδιά...
    Τον Astron με τα πανέμορφα τραγούδια και την εξίσου όμορφη φωνή.
    Τον Orpheus, άλλη μια πολύ καλή παρουσία και σε ρεπερτόριο και σε ερμηνεία.
    Τον Jorge με την κιθάρα του την καταπληκτική (τελικά αληθεύει ότι δεν υπάρχει καλός κιθαρίστας που να μην τραγουδάει?)
    Τον Orfeus μόνο του, τον Orfeus με την Katya και στις δυο περιπτώσεις πολύ ξεχωριστές εμφανίσεις, μου άρεσαν πάρα πολύ!
    Οσο για την έκπληξη της βραδιάς, τι να πω... Απίστευτοοοο, εύγε Orfeus.
    Μπορεί και να έχω ξεχάσει να πω κάτι οπότε θα επανέλθω με καινούργιο μήνυμα.Προς το παρόν αυτά και εύχομαι να ακολουθήσουν και άλλες βραδιές σαν τη χθεσινή και καλύτερες!

    rapsodos
    11.10.2004, 16:43
    Αγγελική (tintalle) sorry που δε σε ανέφερα πριν. Οι ώρες ύπνου ελάχιστες και ο νους αλλοπαρμένος. Ήσουν ένα απο τα 2 άτομα, εσύ και ο falimento που δεν είχα ξανακουσει. Δε σε ανεφερα πριν και θεωρώ οτι ειναι πολυ άδικο να μην σε συγχαρώ για τη χθεσινή σου παρουσία. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ. Μακάρι να είμασταν στην ίδια πόλη. Πολύ θα ήθελα να πουμε μαζι καποια τραγούδια. Ισως την επόμενη φορά. Συγχαρητήρια και πάλι
    entexnon
    11.10.2004, 16:51
    καλησπερα και απο εμενα...
    ειναι τοσα πολλα που μπορει να πει κανεις, δεν γνωριζα κανενα απο εσας καποιους τελικα τους γνωρισα προς το τελος της βραδιας, και πραγματικα ενιωσα πως σας ηξερα απο παλια σαν να ειχαμε παιξει μαζι πολλες φορες, σαν να ειχαμε παει διακοπες και τζαμαραμε στις παραλιες με φωτιες και συναισθηματα που μονο η φωτια μπορει να τα συναγωνιστει.Δυστυχως η ευτυχως ειμαστε αλλη ρατσα οι ανθρωποι της μουσικης και εννοω αυτης της μουσικης που μονο καλυτερο ανθρωπο μπορει να σε κανει, εχουμε πολλα να πουμε και εχουμε αναγκη ακομη περισσοτερα να μας δωσουν, φταιει ο ρομαντισμος και η ευαισθησια που ακομα μας κυριευει σε αυτες τις αγριες εποχες,Ειχα την χαρα να γνωρισω λιγο καλυτερα τον jorge και βγηκαν πολλες συμπτωσεις και θυμισες συμπτωματικα ή μηπως προσχεδιασμεα...? απο κατι παραπανω που μονο εμεις και εννοω ολη αυτη η αγνη παρεα μπορει να καταλαβει αυτον τον ανεμο που φερνει κοντα των ανθρωπων τις ζωες.
    Παιδια εισασταν ολοι πολυ καλοι για ενα και μονο λογο γιατι κανατε αυτο που γουσταρατε και προσφερατε τα λουλουδια της ψυχης σε ανθρωπους που οπως κι εσεις εχουν βαρεθει να μυριζουν τις κατεστημενες ηχητικες αναθυμιασεις-λουλουδια που πλημμυρισαν χρωματα και αρωματα.
    Βεβαια για να ειμαι ειλικρινης ζηλεψα αρκετες φορες ηθελα να σας προπσφερω κι εγω ενα τετοιο λουλουδι.....ελπιζω την αλλη φορα να μοιραστουμε περισσοτερα..
    παρεπιμπτωντος πιστευω σας αδικισαν πολυ τα ηχητικα ειμαι σιγουρος πως καπου αλλου θα ησασταν ακομη καλυτεροι αλλα σιγα σιγα ελπιζω ολοι μας να παμε στα καλυτερα γιατι αυτη η παρεα αξιζει πολλα ειναι ενα πενταγραμμο που αγκαλιαζει ολες τις νοτες και δημιουργει μελωδιες της ψυχης μας...
    Να ειστε ολοι καλα,δεν θελω να αναφερθω σε κανενα προσωπικα ελπιζω να σας γνωρισω ολους απο κοντα και να μοιραστω στιγμες ζωης μαζι σας εν-τεχνες......
    SteliosG
    11.10.2004, 16:57
    Παιδια το μονο που μενει να πω εγω ο ταπυνος ακροατης σας ειναι ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!! Νιωθω οτι κατι σπανιο και μοναδικο βγηκε στην επιφανεια... η καλη και αυθεντικη παρεα της μουσικης!!!! Δε θελώ να πω πολλα γιατι τα ειπαν αλλοι!! Δεν εκατσα πολυ γιατι δουλευω καθε μερα απο της 6!!! Συγνωμη! Ευχαριστω jorge (Hasta Luego Amigo), Orfeus (εμπειρια), Falimento (φανταστικος), Astron (Μοναδικος), Linda (πολυ συναισθημα και μπραβο σου), .... και ολοι οι υπολοιποι που δεν γνωρισα ή δεν ακουσα!!! Με συγκλωνιζει η αγαπη για αυτο που κανετε!!! Ειστε πραγματικα ερωτευμενοι με τη μουσικης ΟΛΟΙ!!!!! Παιδια νιωθω πολυ λιγος μπροστα στη παρεα σας!!! Ευχαριστω!! Μακαρι να βρεθουμε πιο πολυ στο μελλον!!!
    Orfeus
    11.10.2004, 17:07
    Sorry, αλλά δεν μπορώ να γράψω …τίποτα!!!

    Είμαι ακόμα στο …“Πατατράκ” και …παίζω!!!

    Τώρα θα φωνάξω την Katyousa μου με τη μαγευτική φωνή, να ανεβεί στη σκηνή πάλι…

    Ύστερα τον Astron με τους Κατσιμίχες του….

    Τον Falimento με τον Πασχαλίδη του…

    Τον Orpheus να μας πει ένα δικό του ακόμα…

    Μετά τον Giorgo να κάτσει στο πιάνο…

    Την Linda7 και την Tintalle…

    Και θα ζητήσω από τον Jorge να μην κατεβεί από τη σκηνή. Να μείνει επάνω και να παίζει…

    Ύστερα θα ανεβεί το φιλαράκι μου ο Αγάπανθος και θα γίνουμε όλοι ένα…

    Τι να πω…δεν ξέρω…αφήστε με ακόμα εδώ…ήταν υπέροχα… υπέροχα… υπέροχα… υπέροχα…!!!!

    Θέλω να πω ξανά εκείνο το τραγούδι…

    If a fiddler played You a song My Love
    And if I gave You a wheel…
    Would You spin for my heart and loneliness?
    Would You spin for my love?

    If I gave up all of my pride for You
    And loved You only for now…
    Would You kill my fears and never say,
    “Tomorrow I must go”?

    Everywhere there ‘s rain My Love…
    Everywhere there ‘s fear…
    Everywhere there ‘s rain My Love…
    Everywhere there ‘s fear…



    christ25
    11.10.2004, 18:17
    geia sas k apo mena paidia.xtes itan mia ekpliktiki vradia.den exo logia na ti perigrapso.poli oraia i epilogi ton tragoudion k oi fones sas.eidika to piano,odas k go pianistria,me trelane.bravo giorgo.gia to mono pou stenoxorithika itan oti efiga 11.45 giati eixa to sxoleio simera k epeidi de gnorisa kanenan sas elpizo tin epomeni fora na mou dothei i eukairia na sas gnoriso kalitera.valte brosta gia tin epomeni mousiki sinadisi!!en to metaksi i fili mou me eixe priksei na anevei na tragoudisei.ithele na pei to my immortal alla tin prolaves linda.tora thelei na me paei se ena karaoke bar sto bournazi!!
    santourman
    11.10.2004, 18:27
    Περιμένοντας με ανυπομονησία πλέον την επόμενη συνάντηση, και μόλις επέστρεψα κι εγώ στη βάση μου, θα ήθελα με τη σειρά μου να εκφράσω τα συγχαρητήρια και τις ευχαριστίες μου στα παιδιά που μας χάρισαν μια πολύ όμορφη βραδιά. Τι κι αν η ξένη μουσική δε μου λέει και πολλά (το ομολογώ, και να με συμπαθάτε) και την παρακολούθησα μάλλον αδιάφορα όσο διήρκεσε (το ελληνικό μέρος ήταν πραγματική απόλαυση), αυτό που προέχει είναι η συνάντηση και η ευκαιρία να γνωριστούμε μεταξύ μας. Κυρίως για μένα που προέρχομαι από την επαρχία. Τα εν Αθήναις μέλη ίσως να μη μπορούν να αισθανθούν αυτή την κατάσταση, διότι πολλοί είναι γνωστοί μεταξύ τους και ανά πάσα στιγμή έχουν τη δυνατότητα για μια συνάντηση, για ένα καφέ ή ποτό. Μου θυμίζει κάπως τους Ελληνες του εξωτερικού οι οποίοι περιμένουν πώς και πώς την επιστροφή τους στην πατρίδα, να δουν τους δικούς τους.
    Με μεγάλη χαρά συνάντησα κάποια από τα μέλη που είχα γνωρίσει παλιότερα (super έκπληξη η παρουσία του Orpheus!), κι επίσης γνώρισα κάποια άλλα χτες. Θα ήθελα κι άλλους... όλους. Αλλά δεν "έκατσε". Δεν ήταν και εφικτό βέβαια. Πολλοί ήταν με τις παρέες τους, όπως κι εγώ. Σιγά σιγά... τις επόμενες φορές. ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ! Ας αφήσουμε κάτι για τότε! Εξάλλου αν τους γνώριζα όλους τώρα, δεν ξέρω αν θα τους θυμόμουν την επόμενη φορά όλους.
    Κλείνω με την ευχή τις επόμενες φορές να δούμε κι άλλα μέλη εκτός Αθηνών (Θεσ/νίκη, Γιάννενα, γιατί όχι και Κύπρο, κλπ). Ας πάρουν παράδειγμα από τον Orpheus (αμαρτία δεν είναι να έρχεται μόνος του χωρίς παρέα;) και τους εν Λήμνω φίλους.


    ...πωπω νύστα..........


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: santourman on 11-10-2004 19:34 ]
    falimento
    11.10.2004, 18:35
    Kαλά, μην σας πω τίποτα! Βλέπω ότι τελικά ήταν αρκετά μέλη που δεν γνώρισα! Και πάει στα κομμάτια εγώ δεν φόραγα μπλούζα Musicheaven, γιατί δεν μιλήσατε στα άλλα παιδιά? Στον Jorge, στον Οrpheus και στους άλλους?

    Εντωμεταξύ ρώταγα τον Jorge ποια μέλη γνώρισε, με ποιους μίλησε, εντέλλει συστήθηκα και εγώ αλλά δυστυχώς δεν είναι εφικτό να οσφριζόμαστε who is who? Πρέπει να μας βοηθάτε!

    Μια παρέα είμαστε όλοι απ΄ότι είδατε χθες, οπότε στο επόμενο μας Live σας προειδοποιώ!
    Orfeus
    11.10.2004, 19:29
    Quote:
    Το μέλος falimento στις 11-10-2004 στις 18:35 έγραψε:
    "Η μεγάλη γιορτή δεν τελείωσε απλά διεκόπηκε για να συνεχιστεί η επόμενη!! Εις αναμονή λοιπόν!"



    Διακόπηκε;;;;;

    Καλά κι' εγώ ....παίζω ακόμα;;;;;
    Astron
    11.10.2004, 20:15
    ... κι εγώ βρίσκομαι ακόμα στον μαγευτικό απόηχο της χτεσινής βραδιάς.
    Η χτεσινή βραδιά δεν ήταν απλά μια επιτυχία. Ήταν μια ιστορική βραδιά για το musicheaven, μια ζωντανή επιβεβαίωση του ό,τι πρεσβεύει αυτή η ηλεκτρονική μας παρέα!!
    Παιδιά ήσασταν όλοι καταπληκτικοί!
    Αληθινοί καλλιτέχνες όλοι! Το νιώθατε όλοι πραγματικά αυτό που κάνατε και υπήρχε διάχυτη στην ατμόσφαιρα η αγάπη για την μουσική. Ένιωσα λες και τότε -στις αρχές του musicheaven- είχα γράψει τον "όρκο του Καλλιτέχνη" για σας!

    Δεν θα 'θελα να αναφερθώ ξεχωριστά σε κάθε μουσικό γιατί φοβάμαι πως ίσως αδικήσω κάποιον γιατί όλοι ήταν εξαίρετοι.
    Δεν μπορώ να μην αναφέρω όμως ότι το σχήμα Orfeus + Katya με συγκλόνισε γιατί άκουσα live τραγούδια που δεν πίστευα πως θα κατάφερνα να τα ακούσω ποτέ ζωντανά! (Masters of war, It aint me babe κλπ κλπ)


    Το musicheaven πλέον πιστεύω ότι μπαίνει σε μια εντελώς νέα φάση.
    Καταρχήν είναι το μόνο site στο οποίο συναντά κανείς τόσους καλλιεργημένους ανθρώπους με αγάπη για τη μουσική.
    Και δεν είναι μόνο η μουσική. Απλά ρίξτε μια ματιά στο forum να δείτε τί θέματα έχουμε κουβεντιάσει κατά καιρούς. Το musicheaven είναι μια εστία προβληματισμού και στοχασμού, είναι ένας χώρος ανοιχτής κουβέντας και ανταλλαγής συναισθημάτων, ένας σύγχρονος "κύκλος χαμένων ποιητών".

    Μπράβο λοιπόν και πάλι σε όσους έπαιξαν χθες στο live αλλά και σε όσους ήρθαν να μας δουν από κοντά!

    Υ.Γ.1. Εννοείται ότι όλοι θέλουμε να κάνουμε ένα δεύτερο live, απλά προτείνω να μη βιαστούμε και πάρα πολύ ακόμα γιατί ίσως να κουράσουμε με τις αλλεπάλληλες προσκλήσεις. Ας αφήσουμε να ριζώσουν στις καρδιές μας οι εντυπώσεις από αυτό το live, αφού ακόμα τα συναισθήματα και οι εικόνες είναι μπερδεμένες στο νου μας. ¶λλωστε ο orfeus παίζει ακόμα !

    Υ.Γ.2. Ιδιαίτερες ευχαριστίες σε όσους ταξίδεψαν από μακριά για να παρευρεθούν στην παρέα μας!
    tsuku_elf
    12.10.2004, 09:02
    ...Είμαστε πλέον μαζί με τον Elnor πίσω στο νησί, με τις αναμνήσεις από όλους σας να μας συντροφεύουν. Χίλια ευχαριστώ σε όσους μας πλησίασαν και μας μίλησαν με τόσο θερμό τρόπο, χίλια ευχαριστώ και στα παιδιά που ανέβηκαν στη σκηνή. Στον Orpheus τους θερμότερους χαιρετισμούς μου τόσο για το ταξίδι που έκανε για να παραβρεθεί στο Live, όσο κυρίως για ένα από τα τραγούδια που διάλεξε να μας τραγουδήσει. Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ προσωπικά Orpheus! Linda7 δεν καταφέραμε να..μας γνωρίσεις, εμείς πάντως σε γνωρίσαμε!
    Προτείνουμε το καλοκαίρι να διοργανωθεί συνάντηση στη Λήμνο, αναλαμβάνουμε εμείς τη φιλοξενία! ε; τι λέτε;
    Καλή αντάμωση ξανά φίλοι μου!