ελληνική μουσική
    692 online   ·  210.833 μέλη

    Η εκμετάλλευση του Νικόλα Άσιμου απο το Βασίλη Παπακωνσταντίνου

    Japan88gr
    25.06.2008, 16:49

    ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΟΤΙ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟΣ ΡΟΚ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ ΣΤΗ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΙΟ ΣΠΑΝΙΕΣ ΦΩΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ,ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΗΜΕΣ ΟΤΙ Ο ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟΝ ΑΣΙΜΟ ΓΙΑ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΟΛΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΨΕΥΤΙΚΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΒΑΣΙΛΗ
    ΣΑΣ ΤΗ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΕΔΩ

    Link

    " target="_blank">>

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KIT_KAT στις 25-06-2008 18:13 ]


    rWmS
    25.06.2008, 18:41

    Ειναι σιγουρα αυθεντικη η συνεντευξη ?

    Ητανε και παραξενος τυπος ο Ασιμος ... δυσνοητος


    -----------------
    Οτι ειναι αληθινο ειναι rock

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rWmS στις 25-06-2008 18:41 ]


    jorge
    25.06.2008, 18:45

    Εγώ δεν ήθελα Japan88gr να μας γράψεις το σημείο από τα λόγια του Άσιμου, όπου λέει οτι τον εκμεταλλεύτηκε ο Βασίλης...


    Disasterpiece
    25.06.2008, 20:03

    Δεν με παραξενευουν καθολου αυτα που λεει.Ισα-ισα ανεβαινει στην εκτιμηση μου λεγοντας επι της ουσιας πως του επιβληθηκε απο το συστημα η συμμετοχη εκλεκτων παιδιων αυτου(του συστηματος).Ποτε δεν καταλαβα πως τακιμιασε ο Ασιμος με την Αλεξιου και τον Παπακωνσταντινου.

    Καμμια σχεση μ'αυτους δεν θα μπορουσε να εχει ενας αληθινος επαναστατης.Αφηστε δε που οσα του Ασιμου εχει πει ο Παπακωνσταντινου τα εχει γειωσει στην μεταπολιτευτικη μιζερια και αρεστη στο συστημα ψευτο-επαναστατικη δραση  που αναλωνεται σε φεστιβαλ της ΚΝΕ,χαρακτηριστικα που διεπουν και τον ιδιο ως προσωπικοτητα.Ευγε Νικολα Ασιμε,σε αναγκασαν-δεν ηθελες,αυτο μου αρκει.Μου εφτιαξες τη μερα ΓΙΓΑΝΤΑ.


    sigmasegnos
    25.06.2008, 20:09

    Τώρα ποιος προσπαθεί να εκμεταλευτεί ένα νεκρό για να πυροβολήσει ένα ζωντανό;μήπως πρέπει να διαβάσει τη συνέντευξη του Σταμάτη Μεσημέρη για το Βασίλη στο Forum Δισκογραφία;όλο αυτό το θάψιμο και το ξεθάψιμο καταντάει αρκετά γραφικό όταν επαναλαμβάνεται.


    kalouka
    26.06.2008, 08:45

    σε αρκετές προσωπικές κουβέντες που είχα με τον Ασιμο τη περίοδο που ηχογραφούσε ο Παπακωνσταντίνου τα χαιρετίσματα έλεγε διάφορα. Τη μια πως αναγκάστηκα και εγώ να με πουλήσω στο σύστημα πως έχουν σπάσει τα νεύρα μου με τις ηχογραφήσεις ποτέ δεν μου είπε άσχημη κουβέντα για τον Παπακωνσταντίνου αλλά τα πήρε στο κρανίο που του άλλαξαν τον στίχο με τον Εβρεν να τον κάνουν Ποπαυ.Για κανέναν από αυτούς που είπαν τραγούδια του αν και κάπου πέταγε για την Λεονάρδου "το αρχαίο τσόκαρο" αλλά ο΄χι για να τη θίξει.Ετσι ήταν ο Ασιμος μιλούσες μαζί του (τουλάχιστον εγώ )και μετά από ωρα χανόσουν γιατί σε πήγαινε πέρα δώθε στη κουβέντα.Οσο για τα τραγούδια του προσωπικά πιστεύω ότι τα είπε με τέτοιο τρόπο που θα ήθελε και ο Ασιμος με δεδομένο ότι τα έχω ακούσει και ο ίδιος από το Νικόλα.  


    Termite
    26.06.2008, 09:17

    Σε κανένα σημείο του βίντεο δεν υπονοείται οτι ο Παπακωσταντίνου εκμεταλεύτηκε τον Άσιμο. Αυτος ο τίτλος είναι εντελώς παραπλανητικός. Δες και τα περισσότερα σχόλια που σου γράφουν απο κάτω στο βίντεο...

    Η αλήθεια βρίσκεται πάντα κάπου στη μέση...


    StavmanR
    26.06.2008, 12:46

    Οποιοσδήποτε θεωρεί ότι ο Παπακων/νου εκμεταλλεύτηκε τον Άσιμο, καλά θα κάνει να μην συμμετέχει στις εμπορικές πλευρές του πρώτου. Επειδή πιστεύω ότι όλοι όσοι συζητούμε για εκμετάλλευση έχουμε είτε αγοράσει τους δίσκους, είτε αναγνωρίσει της αξία του Παπακων/νου είτε ότιδήποτε άλλο σε σχέση με το θέμα, θυμίζω ότι πέρα από τον "κλέφτη" σε ένα αδίκημα υπάρχει και ο "κλεπταποδόχος" είτε σε θέματα ρεαλιστικά είτε μεταφορικά. Όπως υπάρχει ο φονιάς υπάρχει και ο ηθικός αυτουργός. Πρέπει να προσέχουμε πως εκφραζόμαστε γιατί μπροστά μας υπάρχει ένας τεράστιος καθρέφτης, όπως πολύ σωστά μας διαμηνύει ο Φοίβος Δεληβοριάς.

     

    Προσωπικά, όταν κάποιον καλλιτέχνη δεν εκτιμώ είτε καλλιτεχνικά είτε εμπορικά (αυτό συμβαίνει μόνο αν "κρίνω" άκρως ιδιοτελείς προθέσεις), δεν τον υποστηρίζω σε κανάνα τομέα της ζωής μου
    , προσπαθώντας να μην αναπαράγω/μεταδώσω την αρρώστια των προθέσεών του.


    PashalinaMakia
    26.06.2008, 13:13

    Δεν μπορώ να κρίνω ποιός εκμεταλλεύτηκε τον ΆΣιμο και γιατί,αλλά αυτό που αποκόμισα απο την συνέντευξη του(αν όντως είναι αληθινή) πως όλα έγιναν συνειδητά.

    Στην τελική όπως είπε κι ο ίδιος στην συνέντευξη που μας παρέπεμψες να πάμε "Έχω παίξει όλους τους ρόλους της ζωής μου αλλά τώρα με εκπαιδεύω σε κάποιον άλλο που δεν τον ολοκλήρωσα.Με εκπαιδεύω στο ρόλο του βλάκα και μέσα συνεπώς στο ρόλο του βλάκα ...." εκεί ίσως να λέει κάτι σημαντικό για την αλήθεια του και για το πώς είχε αντιληφθεί κάποια πράγματα πράγματα ο Άσιμος.

    Αλλά αφού πια δεν ζει ποιός μπορεί πραγματικά να μας πει την οπτική με την οποία προσέγγιζε τα πράγματα που τον αφορούσαν?


    jethroomi
    27.06.2008, 00:58

    Με το συμπαθειο φιλοι μου αλλα μιλαμε για ενα χωρο οπου ολοι εκμεταλευονται αλληλους.

    Το τι ειπε καποιος κλπ δεν εχει σημασια απο τη στιγμη που 'εβρασε στο ιδιο καζανι'.

    Προς θεου δεν θεωρησα ποτε τον ΒΠ ροκ τραγουδιστη, απλα ειναι ενας επαγγελματιας τραγουδιστης και καλα κανει.


    freakhood
    27.06.2008, 11:57

    Παράθεση:

    Το μέλος Disasterpiece στις 25-06-2008 στις 20:03 έγραψε...

    Δεν με παραξενευουν καθολου αυτα που λεει.Ισα-ισα ανεβαινει στην εκτιμηση μου λεγοντας επι της ουσιας πως του επιβληθηκε απο το συστημα η συμμετοχη εκλεκτων παιδιων αυτου(του συστηματος).Ποτε δεν καταλαβα πως τακιμιασε ο Ασιμος με την Αλεξιου και τον Παπακωνσταντινου.

    Καμμια σχεση μ'αυτους δεν θα μπορουσε να εχει ενας αληθινος επαναστατης.Αφηστε δε που οσα του Ασιμου εχει πει ο Παπακωνσταντινου τα εχει γειωσει στην μεταπολιτευτικη μιζερια και αρεστη στο συστημα ψευτο-επαναστατικη δραση που αναλωνεται σε φεστιβαλ της ΚΝΕ,χαρακτηριστικα που διεπουν και τον ιδιο ως προσωπικοτητα.Ευγε Νικολα Ασιμε,σε αναγκασαν-δεν ηθελες,αυτο μου αρκει.Μου εφτιαξες τη μερα ΓΙΓΑΝΤΑ.



     

    Με το συμπαθειο φιλοι μου αλλα μιλαμε για ενα χωρο οπου ολοι εκμεταλευονται αλληλους.

    Το τι ειπε καποιος κλπ δεν εχει σημασια απο τη στιγμη που 'εβρασε στο ιδιο καζανι'.

    Προς θεου δεν θεωρησα ποτε τον ΒΠ ροκ τραγουδιστη, απλα ειναι ενας επαγγελματιας τραγουδιστης και καλα κανει.

     

    Συμφωνώ πλήρως. Ο Παπακωνσταντίνου έτσι κι αλλιώς ανέκαθεν μου καθόταν στο στομάχι. Πολύ καλά το είπε ο jethroomi. Επαγγελματίας, και μόνο αυτό. Τα υπόλοιπα είναι μεταξωτές κορδέλες.

     

     


    theo182
    28.06.2008, 03:40

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 27-06-2008 στις 11:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Disasterpiece στις 25-06-2008 στις 20:03 έγραψε...

    Δεν με παραξενευουν καθολου αυτα που λεει.Ισα-ισα ανεβαινει στην εκτιμηση μου λεγοντας επι της ουσιας πως του επιβληθηκε απο το συστημα η συμμετοχη εκλεκτων παιδιων αυτου(του συστηματος).Ποτε δεν καταλαβα πως τακιμιασε ο Ασιμος με την Αλεξιου και τον Παπακωνσταντινου.

    Καμμια σχεση μ'αυτους δεν θα μπορουσε να εχει ενας αληθινος επαναστατης.Αφηστε δε που οσα του Ασιμου εχει πει ο Παπακωνσταντινου τα εχει γειωσει στην μεταπολιτευτικη μιζερια και αρεστη στο συστημα ψευτο-επαναστατικη δραση που αναλωνεται σε φεστιβαλ της ΚΝΕ,χαρακτηριστικα που διεπουν και τον ιδιο ως προσωπικοτητα.Ευγε Νικολα Ασιμε,σε αναγκασαν-δεν ηθελες,αυτο μου αρκει.Μου εφτιαξες τη μερα ΓΙΓΑΝΤΑ.



     

    Με το συμπαθειο φιλοι μου αλλα μιλαμε για ενα χωρο οπου ολοι εκμεταλευονται αλληλους.

    Το τι ειπε καποιος κλπ δεν εχει σημασια απο τη στιγμη που 'εβρασε στο ιδιο καζανι'.

    Προς θεου δεν θεωρησα ποτε τον ΒΠ ροκ τραγουδιστη, απλα ειναι ενας επαγγελματιας τραγουδιστης και καλα κανει.

     

    Συμφωνώ πλήρως. Ο Παπακωνσταντίνου έτσι κι αλλιώς ανέκαθεν μου καθόταν στο στομάχι. Πολύ καλά το είπε ο jethroomi. Επαγγελματίας, και μόνο αυτό. Τα υπόλοιπα είναι μεταξωτές κορδέλες.

     

     



     

    Τι λέτε ρε παιδιά???Για καθίστε λίγο.Βρίσκετε ένα φορουμ και αρχίζει ο καθένας και λέει τη μία κοτσάνα μετά την΄άλλη και άμα σας πει κάποιος ότι πετάτε τούβλα του επιτίθεστε όλοι με τη δικαιολογία οτι λέτε την άποψη σας.Μόνο και μόνο το τίτλο και τη λεζάντα του βίντεο να κοιτάξετε θα δείτε το φανατισμό και τη διάθεση του να προκαλέσει εντυπώσεις και βαβούρα.

    ΕΝΑ ΗΧΗΤΙΚΟ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑ ΑΣΙΜΟΥ ΤΟ 1984 ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑ ΤΟΣ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΣΙΛΗ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΛΥΕΙ ΤΟΝ ΜΥΘΟ ΟΤΙ "Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑ" ΧΧΑΧΧΧΧΧΑΧΧΑ.Σώπα ρε φίλε.Εντωμεταξύ το παλικάρι λόγω της @#$%^  αμελεί πως τα χαιρετίσματα βγήκαν μετά το 84 που μας λέει ότι είναι το "σπάνιο ηχητικό ντοκουμέντο".Έπειτα από τότε και στο εξής ο Παπακωνσταντίνου έχει βγάλει άλλους δύο δίσκους με τραγούδια του Νικόλα εκ των οποίων ο δεύτερος είναι μετά το θάνατο του Νικόλα με τη συγκατάθεση της κόρης του και και ΑΦΙΩΡΟΜΕΝΟΣ  σε αυτόν.Εάν αλήθευαν όλα αυτά που λέει το βίντεο τι από τα παραπάνω θα συνέβαιναν???Η τον εκμεταλέυτηκε και η κόρη του???Προφανώς τα τελευταία του λόγια ήταν να μη δώσει άδεια στο Παπακωνσταντίνου αλλά αυτή...τον πρόδωσε.χαχαχαχαχαχχχχχΚαι αυτό να συνέβαινε τότε δε θα είχε γίνει χαμός με τη συνέντευξη??Δε θα είχαν τσακωθει???Θα συνέχιζε ο Βασίλης να τον υμνεί στις συναυλίες του με αφιερώματα 30λεπτου???Αλλά βέβαια...τον είχε ανάγκη....οσο τον έχει ανάγκη τώρα άλλο τόσο τον είχε και τότε...που ήταν ο απόλυτος Ροκ σταρ στην Ελλάδα και έκανε συναυλίες 40.000 κόσμου.Τον εκμεταλεύτηκε επειδή τον ύμνησε όσο κανέναν άλλον και συνεχίζει να τον αναφέρει παντού και πάντα.Τον εκμεταλέυτηκε επειδή τον έβγαλε από την αφάνεια.Επειδή απογείωσε στη κυριολεξία τα τραγούδια του.(δε θα ξέραμε ούτε τα μισά εάν δε τα έλεγε ο Βασίλης).Και επιτέλους κύριοι εσάς που σας κάθεται στο στομάχι...δεν είναι ποστ για τον Βασίλη αλλά για ένα συγκεκριμένο θέμα.εάν δε σας κάθεται καλά στο στομάχι πάρτε κανά ντεπόν ή μην τον ακούτε...Και εμένα μπορεί να μη μου αρέσει η φάτσα κάποιου αλλά δε θα τον κατηγορήσω για κάτι άσχετο πχ.
    -----------------
    ...ποιες λέξεις μέσα σου σαπίζουν και δε θέλουν να βγουν, ποια ελπίδα σε οδηγεί στη πιο γλυκιά αυταπάτη, ποια θλίψη σε κλωτσάει πιο μακριά από παντού, πες μου ποιο φόβο αγάπησες πάλι...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : theo182 στις 28-06-2008 03:42 ]


    JaNick
    28.06.2008, 11:50

    Αυτο που πείραξε το Νικόλα ήταν που ο Παπακωνσταντίνου και οι Αλεξίου ήταν φίρμες και γινόντουσαν ακόμη περισσότερο με τα τραγούδια του, τη στιγμή που αυτός ήταν πάντα στην αφάνεια αλλα λόγω της προκατάληψης που υπήρχε γύρω απο το όνομά του στην πιάτσα... Αλλα δε νομίζω να είχε κάποια πικρία απέναντι στο Βασίλη... Άλλωστε όσο και αν βοηθούσαν τον Άσιμο οι φίλοι του τελικά η δική του νοοτροπία ήταν που τον κρατούσε στο περιθώριο... Τώρα όμως μου γεννάται ένα ερώτημα...
    Μήπως αν τελικά ο Παπακωνσταντίνου, ο Μπουλάς, η Αλεξίου και οι λοιποί καταφέρναν να τον βγάλουν απο τη μιζέρια του, αν τελικά τον κάνουν τραγουδοποιό περι οπής με δισκογραφία και τα λοιπά, δεν θα πεταγόντουσαν και σε αυτη την περίπτωση σήμερα οι παντογνώστες, πάνσοφοι κριτές (που αφθονούν και σε αυτο το φόρουμ) να πούνε ΚΑΙ για τον Άσιμο οτι είναι πουλημένος και εμπορικός κλπ κλπ...?   


    freakhood
    28.06.2008, 13:50

    Μιλάς για τύπους οι οποίοι ζουν και βασιλεύουν και μας καταδυναστεύουν κατά μια έννοια. Μιλάς για τύπους που είναι κοινά αποδεκτοί (πέρα για πέρα). Δεν θα σταθώ στο: "οι φελοί επιπλέουν". Θα σταθώ στο ότι όταν κάποιος, είναι πραγματικά αξιόλογος (και αυθεντικός) πολεμιέται από παντού. Από όλο το σύστημα. Αυτό έγινε και με τον Άσιμο. Για τους υπόλοιπους που αναφέρεις, ποιόν να   πρωτοπιάσουμε? Τον Μπουλά? Που τον βλέπουμε κάθε μέρα στα "αξιόλογα" σήριαλ της τηλεόρασης? Θεωρείς κάτι τέτοιους τύπους καλλιτέχνες? Διάβασε τι έχει γράψει ο Άσιμος για τον Μπουλά και τι πόλεμο έφαγε από κάτι τέτοιους τύπους σαν κι αυτόν. Για να μη μιλήσουμε για τους υπόλοιπους που δεν είναι τίποτ'άλλο από καλοστημένα marketing της μουσικής βιομηχανίας και μόνο αυτό. Τουλάχιστον ο Άσιμος ήταν αυθεντικός. Στην πορεία αποδεικνύεται η αυθεντικότητα κάποιων, και βλέπουμε πολύ καλά την πορεία  που ακολούθησαν οι εν λόγω (και όχι μόνο αυτοί...)


    JaNick
    28.06.2008, 14:55

    Ηθέλα α δω αν δεν είχε αυτοκτονήσει και ζούσε σε κανα συμπαθητικό σπιτάκι στην Αθήνα με τα λεφτουδάκια του τι θα έλεγες...


    JaNick
    28.06.2008, 15:09

    Και κάτι ακόμα... Ο καλλιτέχνης κρίνεται για την τέχνη του, για τις εικόνες του τις νότες του τους στίχους του τα δημιουργίματά του... Όχι απο τη ζωή του και τις απόψεις και το βαλάντιό του και τις προθέσεις του... Γιατι τελικα αυτο που μένει δεν είναι ο άνθρωπος αλλα η τέχνη... Για παράδειγμα για τον Θ.Μικρούτσικο και τη ζωή του και την πολιτική του δράση και για τις απόψεις του και τα χίλια μύρια όσα μπορούμε να γράψουμε σελίδες... Όμως θέλει πολύ θράσος για να πούμε οτι δεν είναι καλλιτέχνης... Το ίδιο και για το Σαββόπουλο τον Παπακωνσταντίνου... Και όσο για το Μπουλά και τα 'αξιόλογα serial' εγω προσωπικά διασκεδάζω και με τις σειρούλες αυτές και με την ερμηνία του, γιατι πέρα απο οπαδός της ποιότητας είμαι και άνθρωπος... Τώρα κοπάνα εσύ οτι θές...


    oulion
    28.06.2008, 15:44

    Παράθεση:

    Το μέλος Disasterpiece στις 25-06-2008 στις 20:03 έγραψε...

    Δεν με παραξενευουν καθολου αυτα που λεει.Ισα-ισα ανεβαινει στην εκτιμηση μου λεγοντας επι της ουσιας πως του επιβληθηκε απο το συστημα η συμμετοχη εκλεκτων παιδιων αυτου(του συστηματος).Ποτε δεν καταλαβα πως τακιμιασε ο Ασιμος με την Αλεξιου και τον Παπακωνσταντινου.

    Καμμια σχεση μ'αυτους δεν θα μπορουσε να εχει ενας αληθινος επαναστατης.Αφηστε δε που οσα του Ασιμου εχει πει ο Παπακωνσταντινου τα εχει γειωσει στην μεταπολιτευτικη μιζερια και αρεστη στο συστημα ψευτο-επαναστατικη δραση  που αναλωνεται σε φεστιβαλ της ΚΝΕ,χαρακτηριστικα που διεπουν και τον ιδιο ως προσωπικοτητα.Ευγε Νικολα Ασιμε,σε αναγκασαν-δεν ηθελες,αυτο μου αρκει.Μου εφτιαξες τη μερα ΓΙΓΑΝΤΑ.



     

    Καλά...Πού τα σκέφτηκες όλ'αυτά...;


    deathminor88
    28.06.2008, 17:06

    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 28-06-2008 στις 15:09 έγραψε...

    Και κάτι ακόμα... Ο καλλιτέχνης κρίνεται για την τέχνη του, για τις εικόνες του τις νότες του τους στίχους του τα δημιουργίματά του... Όχι απο τη ζωή του και τις απόψεις και το βαλάντιό του και τις προθέσεις του... Γιατι τελικα αυτο που μένει δεν είναι ο άνθρωπος αλλα η τέχνη... Για παράδειγμα για τον Θ.Μικρούτσικο και τη ζωή του και την πολιτική του δράση και για τις απόψεις του και τα χίλια μύρια όσα μπορούμε να γράψουμε σελίδες... Όμως θέλει πολύ θράσος για να πούμε οτι δεν είναι καλλιτέχνης... Το ίδιο και για το Σαββόπουλο τον Παπακωνσταντίνου... Και όσο για το Μπουλά και τα 'αξιόλογα serial' εγω προσωπικά διασκεδάζω και με τις σειρούλες αυτές και με την ερμηνία του, γιατι πέρα απο οπαδός της ποιότητας είμαι και άνθρωπος... Τώρα κοπάνα εσύ οτι θές...



     

    Mε καλύπτεις 1000%...

    Πραγματικά το πόστ σου με αντιπροσωπεύει στο έπακρο.

     


    JaNick
    28.06.2008, 20:00

    {#emotions_dlg.beer}


    marylin
    28.06.2008, 23:15

    Ιστορίες για αγρίους παιδιά....

     

    Πολλές φορές ακούγονται διάφορα τέτοια από πρώην φίλους κι αγαπημένους συνεργάτες, δε μου κάνει απολύτως καμία εντύπωση!

    Δε θα πάρω το μέρος του ενός ή του άλλου αλλά αν ο Άσιμος ΔΕΝ ήθελε ΔΕΝ θα ακούγαμε τα τραγούδια του από τους συγκεκριμένους καλλιτέχνες.

    Είτε μας αρέσουν οι Παπακωνσταντίνου - Αλεξίου είτε όχι τον βοήθησαν απίστευτα πολύ!

    'Ισως αν δε είχαν γίνει αυτές οι συνεργασίες να μη τον ήξερε ο περισσότερος κόσμος, δεν του κακοπήγε φυσικά και έχουν να λαβαίνουν οι κληρονόμοι του πνευματικά δικαιώματα όπως κι ο ίδιος αν ζούσε!

    Στην τελική ας έβαζε κάποιους τύπους περιθωριακούς όπως λέει κι ας χτυπούσε πόρτες όπως τόσοι και τόσοι κάνουν, γιατί όχι?

    Αυτός που γράφει ΜΟΝΟ για πάρτη του δεν ανακατεύεται με εταιρείες κλπ.

    Από τη στιγμή που βγάζει τη δουλειά του προς τα έξω ασφαλώς κι επιθυμεί την επιτυχία... {#emotions_dlg.rolleyes}