ελληνική μουσική
    619 online   ·  210.830 μέλη
    paperino
    26.06.2008, 11:52

    Ψάχνω ένα τραγούδι από μικρός και κατάφερα να το ηχογραφήσω...Μήπως το ξέρετε; Θα ήθελα τον τίτλο και τον τραγουδιστή (ή το συγκρότημα!)

    Υ.Γ.: Συγγνώμη για τις φωνές που ακούγονται....

    Ελπίζω να καταλάβετε ποιο είναι...

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paperino στις 27-06-2008 10:44 ]


    emmanuella
    26.06.2008, 13:29

    Πραγματικά δεν μου λέει τίποτα !! Πρώτη φορά το ακούω !!!

    Αν μπορείς να ακούσεις τους στίχους και να τους ποστάρεις...ίσως κάτι καταφέρουμε !!


    -----------------
    " The Show Must Go On " : Every artist was first an amateur....!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : emmanuella στις 26-06-2008 13:30 ]


    paperino
    26.06.2008, 14:55

    Τελικά μόλις μπήκα στο Youtube μου πρότεινε κάτι βίντεο και μέσα ήταν και αυτό. Το λένε : One Night In Bangkok  δείτε το!


    elisaday25
    26.06.2008, 22:25

    Παράθεση:

    Το μέλος paperino στις 26-06-2008 στις 11:52 έγραψε...

    Ψάχνω ένα τραγούδι από μικρός και κατάφερα να το ηχογραφήσω...Μήπως το ξέρετε; Θα ήθελα τον τίτλο και τον τραγουδιστή (ή το συγκρότημα!)

    Υ.Γ.: Συγγνώμη για τις φωνές που ακούγονται....

    Ελπίζω να καταλάβετε ποιο είναι...

     

     

     

     


    Λοιπόν, το κομμάτι δεν το ξέρω.Αλλά μπορείς να βάλεις μια φράση από το κομμάτι(5-6 λέξεις) και μετα να γράψεις λίρικς στα αγγλικά.Αυτά θα τα γράψεις στο γκουγκλ και τα πατήσεις αναζήτηση στον παγκόσμιο ιστό.Καλή τύχη!!!


    paperino
    26.06.2008, 22:28

    Παράθεση:

    Το μέλος elisaday25 στις 26-06-2008 στις 22:25 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος paperino στις 26-06-2008 στις 11:52 έγραψε...

    Ψάχνω ένα τραγούδι από μικρός και κατάφερα να το ηχογραφήσω...Μήπως το ξέρετε; Θα ήθελα τον τίτλο και τον τραγουδιστή (ή το συγκρότημα!)

    Υ.Γ.: Συγγνώμη για τις φωνές που ακούγονται....

    Ελπίζω να καταλάβετε ποιο είναι...

     

     

     

     

     

     



    Λοιπόν, το κομμάτι δεν το ξέρω.Αλλά μπορείς να βάλεις μια φράση από το κομμάτι(5-6 λέξεις) και μετα να γράψεις λίρικς στα αγγλικά.Αυτά θα τα γράψεις στο γκουγκλ και τα πατήσεις αναζήτηση στον παγκόσμιο ιστό.Καλή τύχη!!!



    Πρώτα καλωσήρθες! Δεύτερον ελπίζω να μάθεις να φτιάχνεις παραθέσεις! Και τρίτον το βρήκα το τραγούδι...


    elisaday25
    26.06.2008, 22:40

    Παράθεση:

    Εγώ να βοηθήσω πήγα αλλά εσύ μου την λες...θα μάθω που θα μου πάει.Πριν μια ώρα έγινα μέλος.



    paperino
    26.06.2008, 22:59

    Παράθεση:

    Το μέλος elisaday25 στις 26-06-2008 στις 22:40 έγραψε...

     

    Εγώ να βοηθήσω πήγα αλλά εσύ μου την λες...θα μάθω που θα μου πάει.Πριν μια ώρα έγινα μέλος.


    Έλα τώρα δε στη λέω....Θα με μάθεις με τον καιρό ότι είμαι μια ζωντανή πλάκα! {#emotions_dlg.lol} Καλή διαμνή στο Μουσικό Παράδεισο!


    elisaday25
    26.06.2008, 23:16

    Παράθεση:

    Κι εγώ πλάκα κάνω!Αν ακούς ξένο ροκ μπες στο μάι σπέις στην σελίδα μάισπέις.κομ/ρεμέιντδεμπαντ είναι ένα συγκρότημα από Αθήνα με πολύ καλό ήχο!Όχι επειδή είναι φίλοι μου...


    TomTraubert
    27.06.2008, 00:34

    Το τραγούδι είναι πράγματι το One Night in Bangkok, όπως το τραγούδησε ο Murray Head για το μιούζικαλ "Chess" το 1984 - γι' αυτό και το σκηνικό με τη σκακιέρα στο βίντεο. Έκανε τεράστια επιτυχία στην εποχή του, μια εποχή που ελάχιστα ήταν τα αξιόλογα τραγούδια που ακούγονταν.

    Ο Murray Head δεν έκανε κάτι αξιομνημόνευτο πέρα από αυτό το τραγούδι. Προσωπικά, όμως, τον θυμάμαι πάντα με εκτίμηση γιατί είχε συμμετάσχει στην αυθεντική ηχογράφηση του Jesus Christ Superstar, όπου και ερμήνευσε συγκλονιστικά τον Ιούδα - απέναντι στον "Ιησού" Ian Gillan!