ελληνική μουσική
    489 online   ·  210.840 μέλη

    Madonna στην Ελλάδα! Εντυπώσεις

    emmanuella
    27.06.2008, 13:18

    Όσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν !!! Αλλά όσοι δεν πρόλαβαν...θα χάσουν την καλύτερη συναυλία που θα γίνει ποτέ στην Ελλάδα !! Φαντασμαγορικά εφέ και εκπληκτικές εγκαταστάσεις!! Και μην ξεχνάμε...την υπέροχη pop star Madonna !!! Εισητήρια γιοκ !!!

    Από τις 5 τα ξημερώματα γίνεται το αδιαχώρητο στα σημεία προπώλησης εισιτηρίων για την επικείμενη συναυλία της Madonna.

     

     

    Όπως μεταδίδει η ΝΕΤ και το in.gr, μεγάλη είναι η προσέλευση στα σημεία προπώλησης των εισιτηρίων για την συναυλία της Madonna, στις 27 Σεπτεμβρίου. 400 άτομα περίμεναν στις 5 τα ξημερώματα έξω από το εκδοτήριο της Ticket House στην Πανεπιστημίου ενώ η αγορά online γίνεται με μεγάλη δυσκολία λόγω της μαζικής επισκεψιμότητας της σελίδας.

    Από την Αμερική όμως έρχεται και ένα statement της εταιρείας που οργανώνει τις συναυλίες της Madonna, Live Nation. Η εταιρεία δήλωσε σήμερα κατηγορηματικά ότι οι εσκεμμένες φήμες που κυκλοφορούν αριστερά - δεξιά για πτώση στις πωλήσεις των εισιτηρίων είναι ψευδείς και πως η ζήτηση για ένα μαγικό χαρτάκι ανά τον κόσμο είναι τεράστια. Μάθαμε επίσης ότι από την περιοδεία, Sticky + Sweet, η Madonna θα βγάλει περίπου 28 εκατομμύρια Δολάρια.

    Click here to find out more! ( πηγή www.in.gr )

     


    -----------------
    " The Show Must Go On " : Every artist was first an amateur....!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KIT_KAT στις 27-06-2008 20:19 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 23-09-2008 11:55 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 28-09-2008 12:14 ]


    sea_like_eyes
    27.06.2008, 14:42

    75.000 περιπου tickets . . . χαλαρα θα γινει της καλομοιρας !!!!


    Crocodile
    27.06.2008, 15:42

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 27-06-2008 στις 13:18 έγραψε...

     400 άτομα περίμεναν στις 5 τα ξημερώματα έξω από το εκδοτήριο της Ticket House στην Πανεπιστημίου ενώ η αγορά online γίνεται με μεγάλη δυσκολία λόγω της μαζικής επισκεψιμότητας της σελίδας.



    Ε ρε πόρωση που την έχει ο κόσμος!{#emotions_dlg.eek} Κι εγώ είδα στην τηλεόραση σημερα το μεσημέρι τις απίστευτες ουρές που σχηματίστηκαν στην Πανεπιστημίου. Πάντως προσωπικά θα έμπαινα σ' αυτή τη διαδικασία μόνο αν μου υπόσχονταν τίποτε ιδιαίτερες στιγμές με τη Μαντόνα μετά τη λήξη της συναυλίας...{#emotions_dlg.lol}


    emmanuella
    27.06.2008, 16:09

    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 27-06-2008 στις 15:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 27-06-2008 στις 13:18 έγραψε...

     400 άτομα περίμεναν στις 5 τα ξημερώματα έξω από το εκδοτήριο της Ticket House στην Πανεπιστημίου ενώ η αγορά online γίνεται με μεγάλη δυσκολία λόγω της μαζικής επισκεψιμότητας της σελίδας.



    Ε ρε πόρωση που την έχει ο κόσμος!{#emotions_dlg.eek} Κι εγώ είδα στην τηλεόραση σημερα το μεσημέρι τις απίστευτες ουρές που σχηματίστηκαν στην Πανεπιστημίου. Πάντως προσωπικά θα έμπαινα σ' αυτή τη διαδικασία μόνο αν μου υπόσχονταν τίποτε ιδιαίτερες στιγμές με τη Μαντόνα μετά τη λήξη της συναυλίας...{#emotions_dlg.lol}



     

    Ναι καλά !!! Ό,τι πεις !!!

    Πάντως εγώ δεν θα έμπαινα στη διαδικασία για μια συναυλία !!! Ούτε για τη Madonna ούτε και για καμιά ! Το έκανα μια φορά στους scorpions πέρισυ ! Αλλά τότε άξιζε !


    renabill
    27.06.2008, 19:01

    Φαντάσου τρέλα που έχει ο κόσμος να δίνει 80 Ευρώ το φτηνότερο εισητήριο και να περιμενει και πόσες ώρες μέσα στη ζέστη!{#emotions_dlg.happycrazy}


    BAGRATION
    27.06.2008, 19:53

    75.000 επί 100 ευρά (κατά μέσο όρο το άτομο) = 7.500.000 ευρώ

    βγάλε κάτι φόρους κάτι έξοδα ένα μεροκάματο 6 εκατομμυρίων ευρώ βγήκε.....

    Εγώ είδα κόσμο να περιμένει με τις ώρες στο πάρκινγκ του ΟΑΚΑ μερα μεσημέρι με ντάλα ήλιο και αφόρητη ζέστη.....

    Ηθελα να ήξερα ο ήλιος τους βάρεσε εκείνη την ώρα, ή τους έχει βαρέσει εδώ και καιρό και έχουν ήδη τα αντισώματα?

     


    deathminor88
    27.06.2008, 20:59

    Παράθεση:

    Το μέλος BAGRATION στις 27-06-2008 στις 19:53 έγραψε...

    75.000 επί 100 ευρά (κατά μέσο όρο το άτομο) = 7.500.000 ευρώ

    βγάλε κάτι φόρους κάτι έξοδα ένα μεροκάματο 6 εκατομμυρίων ευρώ βγήκε.....

    Εγώ είδα κόσμο να περιμένει με τις ώρες στο πάρκινγκ του ΟΑΚΑ μερα μεσημέρι με ντάλα ήλιο και αφόρητη ζέστη.....

    Ηθελα να ήξερα ο ήλιος τους βάρεσε εκείνη την ώρα, ή τους έχει βαρέσει εδώ και καιρό και έχουν ήδη τα αντισώματα?

     



     

    Δεν είναι και τόσο τραγικό. Και ήταν κάτι το αναμενόμενο. Σπάνια έρχονται τέτοια ονόματα στην Ελλάδα. Λογικό να γίνει χαμός..


    kwstasagas
    27.06.2008, 21:06

    Η Madonna ποτέ δεν μού άρεσε ιδιαίτερα. Όμως .... βρίσκεται στην επικαιρότητα ακόμη και μετά από τόοοοοσα χρόνια από το ξεκίνημά της [τη στιγμή που ένα σωρό άλλες ομότεχνές της ποπ - σταρς που μεσουρανούσαν στα 80ς έχουν εδώ και χρόνια εξαφανισθεί]. Αυτό σημαίνει ότι .... μάλλον αξίζει και έχει ταλέντο !!!!

    Θα ευχηθώ ολόψυχα "ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΗΣ". Και ... είμαι σίγουρος ότι στη συναυλία της το μεγαλύτερο μέρος του κοινού θα αποτελείται από σχεδόν συνομήλικούς μου [30βάλε - 40βγάλε]. Εξάλλου, με τη Madonna οι περισσότεροι από όσους βρισκόμαστε σε αυτήν την ηλικία κάναμε εκεί στα 80ς την αρχή για να έρθουμε σε επαφή με την ξενόφερτη ποπ/ροκ μουσική. Και ... με τη Madonna οι περισσότεροι από εμάς νιώσαμε τα πρώτα παιδικά / εφηβικά σκιρτήματα [άλλωστε, στα βίντεο κλιπ της εμφανιζόταν με ντύσιμο αρκούντως αποκαλυπτικό, το οποίο μπορεί σήμερα να μην προκαλεί ιδιαίτερη αίσθηση, όμως για εκείνη την εποχή .... ξεσήκωνε σάλο !!!!].

    Όσοι, λοιπόν, συνομίληκοί μου βρεθούν στη συναυλία της, είμαι σίγουρος ότι θα κάνουν ένα πολύ - πολύ όμορφο ταξίδι στα παιδικά - εφηβικά τους χρόνια : Στις κασέτες με τα Various - Compilations που αγοράζαμε κάθε Χριστούγεννα με ό,τι αποκτούσαμε από τα κάλαντα. Στις ραδιοφωνικές εκπομπές του ΑΚΗ ΕΒΕΝΗ κάθε μεσημέρι. Στις εκπομπές "ΜΟΥΣΙΚΟΡΑΜΑ", κάθε Παρασκευή απόγευμα. Στις πρώτες μας "ντισκο - φιγούρες" στην "ΜΠΑΡΜΠΑΡΕΛΛΑ" και στην "ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ". Στα πρώτα μας παρτάκια [είτε στο σχολείο είτε σε σπίτια συμμαθητών μας]. Στις πρώτες μας καλοκαιρινές τρέλες στη ντισκοτέκ του νησιού, με την απαστράπτουσα ντισκομπάλα πάνω απ' τα κεφάλια μας. Στις ..... στις ...... στις ........ στις .... Δεν μένει, λοιπόν, παρά να ευχηθώ στους συνομήλικούς μου ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΝ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥΣ .... Ελπίζω να "τα δώσουν όλα" όταν τραγουδήσει Like A Virgin, Material Girl, La Isla Bonita κλπ κλπ ....

    Όπως βλέπετε, όσο κι αν ποτέ δεν μου άρεσε ιδιαίτερα η Madonna, όσο κι αν ποτέ μου δεν με άγγιξε αυτό που εκφράζει ..... δεν παύει να είναι συνδεδεμένη με ένα σωρό όμορφα πράγματα που συνέβησαν κάποτε στη ζωή μου .......... 

     

     

     

      


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 27-06-2008 21:07 ]


    Crazy-Heart
    02.08.2008, 17:58

    ^ευχαριστούμε!!!

    θα είμαι και εγώ εκεί!!!!!!!!!!

    θα γίνει χαμός!

    Υ.Γ. τα εισιτήρια τα πήρα μέσω internet, είχε βέβαια μεγάλο κόλλημα, αλλά τουλάχιστον δεν ήμουν κάτω από τον ήλιο για 10 ώρες!


    -----------------
    Music makes the people come together!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Crazy-Heart στις 02-08-2008 17:59 ]


    jorge
    22.09.2008, 22:16

    Αν κάποιος ψάχνει εισιτήρια για τη Madonna, ας δει και στις Μουσικές Αγγελίες. Υπάρχουν 3 διαθέσιμα, σε τιμές ...φαρμακείου.


    incomplete_angel
    22.09.2008, 22:50

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-09-2008 στις 22:16 έγραψε...

    Αν κάποιος ψάχνει εισιτήρια για τη Madonna, ας δει και στις Μουσικές Αγγελίες. Υπάρχουν 3 διαθέσιμα, σε τιμές ...φαρμακείου.



     

    Μα καλά όντως τι τιμές είναι αυτές???????????{#emotions_dlg.scared}

    Για μ@λ@κες ψάχνουν??????? Έλεος!


    inkve
    22.09.2008, 23:19

    μην κανετε ετσι ρε παιδια...περιεργο σας φαινετε?

    ναι...80 ευρω για την μαντονα...ειναι κοντα τριαντα χρονια στο προσκηνιο...

    οποτε εκανε δισκο χτυπαγε κορυφη...ειχε φυσικα και τα ΜΜΕ να την σπρωχνουν(κανενας δεν εκανε επιτυχια τετοιου μεγεθους χωρις αυτα)και μιλαμε οτι πουλαγε εκατομμυρια και μαλιστα σε ολο τον κοσμο...οχι μερικες χιλιαδες...

    αν ερθουν οι ac/dc λιγοτερη τιμη θα εχει το εισητηριο νομιζετε?οσα και να εχει παντως εγω θα τα δωσω για να παω...

    ετσι τα δινει τωρα αυτος που γουσταρει να δει μαντονα!!

    παρεπιπτοντως και εγω θα ηθελα να παω(ειμαι γνωστος φαν 80ies) αλλα δεν ηξερα καν οτι θα ερθει(3μηνες σε νησι χωρις κανεναν γνωστο και χωρις ιντερνετ)

     

    ειναι ακριβα 80 ευρω για την μαντονα που ερχετε με ενα σωρο νταλικες και ενα σωρο προσωπικο απο υχοληπτες μεχρι κουβαλητες για το stage...

    αλλα δεν ειναι ακριβα τα 150+ευρω για ενα μπουκαλι νοθευμενο ουισκυ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ!!!

     


    jorge
    22.09.2008, 23:54

    Τις τιμές στο link που έδωσα να δεις... 900 ευρώ!


    CROSS
    23.09.2008, 00:04

    {#emotions_dlg.eek}900€????.............{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

    Έτσι κι αλλιώς δεν μ'αρέσει και δεν θα πήγαινα..αλλά με τέτοια προσφορά,το σκέφτομαι σοβαρά!{#emotions_dlg.lol}

     


    -----------------
    http://encoremusiceducation.blogspot.com/

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : CROSS στις 23-09-2008 00:05 ]


    inkve
    23.09.2008, 00:17

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-09-2008 στις 23:54 έγραψε...

    Τις τιμές στο link που έδωσα να δεις... 900 ευρώ!



    η μαυρη αγορα φημιζετε για τις τσουχτερες τιμες τις!!{#emotions_dlg.lol}


    incomplete_angel
    23.09.2008, 00:24

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-09-2008 στις 23:54 έγραψε...

    Τις τιμές στο link που έδωσα να δεις... 900 ευρώ!



     

    Στο προφίλ κιόλας του μέλους που έβαλε 2 από τις 3 αγγελίες λέει "ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΗΣ ΜΑΝΤΟΝΑ ΜΟΝΟ 1600Ε ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ.ΤΗΛ ΕΠΙΚ. 69...................".

    Γι'αυτά τα ποσά πήγαινε το σχόλιο.

    Τώρα για τα 80 ευρω..αν τα λεφτά ξεχειλίζαν από τις τσέπες μου ίσως και να τα έδινα και τα 80.

    Αλλά με 80 θα παω σε 3 συναυλίες. Έτσι κι αλλιώς είναι και θέμα προτίμησης. Μ' αρέσει η Μαντόνα αλλά δε θα έδινα τόσα πολλά.


    incomplete_angel
    23.09.2008, 00:32

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 22-09-2008 στις 23:19 έγραψε...

    αλλα δεν ειναι ακριβα τα 150+ευρω για ενα μπουκαλι νοθευμενο ουισκυ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ!!!


    Μην τα βάζεις όλα στο ίδιο τσουβάλι όμως. Αυτοί που τα σκάνε καλά κάνουν αφού τα έχουν και έτσι διασκεδάζουν, αυτό τους αρέσει. Εγώ που δεν πάω στα μπουζούκια δηλαδή τι θα έπρεπε, να θεωρώ το 80άρι φθηνό; Πιστεύω ότι όπως και να έχει, οικονομική κρίση ξε-οικονομική κρίση, Μαντόνα ή όποιαδήποτε Μαντόνα τα πράγματα έχουν φτάσει ούτε κι εγώ ξέρω που!(Είπαμε μ'αρέσει η Μαντόνα αλλά η πιπίλα "είναι μεγάλη σταρ τόσα χρόνια, με δίσκους-μίσκους κτλ δε μου λέει τίποτα για να δώσω τόσα λεφτά.).

    Φυσικά αυτή είναι η άποψή μου. Δε σημαίνει ότι όλος ο κόσμος σκέφτεται έτσι.


    inkve
    23.09.2008, 04:01

    Παράθεση:

    Το μέλος incomplete_angel στις 23-09-2008 στις 00:32 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 22-09-2008 στις 23:19 έγραψε...

    αλλα δεν ειναι ακριβα τα 150+ευρω για ενα μπουκαλι νοθευμενο ουισκυ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ!!!


    Μην τα βάζεις όλα στο ίδιο τσουβάλι όμως. Αυτοί που τα σκάνε καλά κάνουν αφού τα έχουν και έτσι διασκεδάζουν, αυτό τους αρέσει. Εγώ που δεν πάω στα μπουζούκια δηλαδή τι θα έπρεπε, να θεωρώ το 80άρι φθηνό; Πιστεύω ότι όπως και να έχει, οικονομική κρίση ξε-οικονομική κρίση, Μαντόνα ή όποιαδήποτε Μαντόνα τα πράγματα έχουν φτάσει ούτε κι εγώ ξέρω που!(Είπαμε μ'αρέσει η Μαντόνα αλλά η πιπίλα "είναι μεγάλη σταρ τόσα χρόνια, με δίσκους-μίσκους κτλ δε μου λέει τίποτα για να δώσω τόσα λεφτά.).

    Φυσικά αυτή είναι η άποψή μου. Δε σημαίνει ότι όλος ο κόσμος σκέφτεται έτσι.



    μην απομονωνεις ενα τμημα του ποστ μου...

     

    ειναι ακριβη η τιμη...ειδικα με τους μισθους που παιρνουμε!!

    τα εξοδα που προυποθετει ομως ενα τετοιο σωου ειναι ΠΑΡΑ πολλα...

     

    θα δουλεψουν απο μουσικους και υχοληπτες....μεχρι ηλεκτρολογοι και καθαριστριες...και...και...και...

    ο εξοπλισμος(απο φωτα-υχητικο εξοπλισμο-στησιμο σκηνηςκ.τ.λ κ.τ.λ) φυσικα ειναι πανακριβος...

     

    και να μην ξεχναμε(βεβαιως βεβαιως)και την αμοιβη της κυριας pri-maddona!!

    ολα αυτα εχουν αντικτυπο στο εισητηριο...{#emotions_dlg.yes}

    αν το σκεφτεις ετσι φανταζει πιο λογικη η τιμη...ετσι δεν ειναι?Wink

     

    {#emotions_dlg.beer}


    marylin
    23.09.2008, 09:46

    Η κόρη μου αδημονούσε εδώ και χρόνια να τη δει αν και δεν είναι τρελή φαν της κι έσκασε το 100αρι με ελαφρά την καρδία και για να είμαι ειλικρινής είχαμε λογομαχήσει, τα λεφτά είναι πολλά!!!!!! {#emotions_dlg.mad}

    Είδα τις εδώ τιμές κι έφριξααααααα!!!!!!!!!! {#emotions_dlg.happycrazy} Προσωπικά δε θα το έκανα ποτέ αυτό, δηλαδή να εκμεταλευτώ κάποιον που θέλει να πάει να τη δει.... {#emotions_dlg.nono} Γιατί έτσι βρε παιδιά, κρίμα δεν είναι? {#emotions_dlg.thumbdown}


    incomplete_angel
    23.09.2008, 11:23

    Ναι θα δουλέψουν πολλοί γι' αυτό το σόου δεν το αμφισβητώ. Αλλά η Μαντόνα νομόζεις έχει ανάγκη τα λεφτά της συγκεκριμένης συναυλίας για να πληρώσει το πλήρωμα;