ελληνική μουσική
    632 online   ·  210.830 μέλη

    Πιστεύετε ότι υπάρχουν φίλοι;

    Stroumfita456
    07.07.2008, 21:13

    Ναι πιστευω πως υπάρχουν πραγματικοι φιλοι..που να ειναι διπλα σου στα καλα και ατα κακα...αν και εμενα δν μου χει τυχει κατι τετοιο ακομα...


    lady-in-black
    08.07.2008, 13:59

    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΙΛΟΙ,ΑΛΛΑ.....

    ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙΣ.ΤΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.......ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙΣ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΙΑ ΖΩΗ...


    stevi93
    26.07.2008, 11:43

    Παράθεση:

    Το μέλος okanenas στις 06-07-2008 στις 01:08 έγραψε...

    Πιστεύω

     

    αλλα μέχρι στιγμής δεν εχω δει  {#emotions_dlg.rolleyes}



    οι καλες μου φιλιες εχουν κρατησει λιγο...


    musicathy
    26.07.2008, 12:06

    Που είναι?Ακόμη δεν μπόρεσα να κάνω μια φιλία της προκοπής...

    Με τι ανθρώπους συναναστρέφομαι?{#emotions_dlg.wacko}

     

    Σοβαρά τώρα...Σίγουρα υπάρχουν αληθινές φιλίες...Αλλά είναι λίγο δυσέυρετες...Γι'αυτό είναι ωραίες!


    -----------------
    ήμουνα εδώ κι εδώ είμαι ακόμα, σαν μια σκιά που τριγυρνά...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : musicathy στις 26-07-2008 12:08 ]


    kamelia8
    27.07.2008, 12:42

    Δεν ξέρω βρε παιδί μου...

    Ακόμη το σκέφτομαι. Πολύ λίγες και σπάνιες περιπτώσεις....


    xristos_rock
    27.07.2008, 13:01

    Παράθεση:

    Το μέλος Spirous στις 01-07-2008 στις 00:58 έγραψε...

    Πώς είναι ο ιδανικός φίλοςς/-η; Κάτι περισσότερο από αδερφός/-ή σου.



    Αυτο ακριβώς!!


    Eliza21
    27.07.2008, 16:09

    Οτι υπάρχουν φιλοι, υπάρχουν (φαντάζομαι δηλαδη)....κολλητοι δεν υπάρχουν και ιδίως ανάμεσα σε γυναικες.............αν ανοιξω το μπαουλάκι με τις "φιλιες'' μου, μέχρι αύριο θα έχω να λέω ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΥΠΤΗ..........Eιναι πολυ δυσκολη στις μέρες μας η έννοια "φιλια" και ο καθένας την εκλαμβάνει διαφορετικα απο τον άλλο.....Για τον ένα η λέξη φιλια σημαινει θα μου δινεις λεφτά όταν δεν έχω (επι μονιμου βασεως δηλαδη), για τον άλλο σημαινει θα ακους τα προβληματα μου και θα ασχολεισαι μαζι μου, για τα δικα σου προβληματα δεν δινω δεκαρα τσακιστή........και πάει λέγοντας........ΠΡΟΣΟΧΗ....ΜΗΝ ΕΝΘΟΥΖΙΑΖΕΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑ.....ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥ/ΤΙΣ "ΓΕΙΑ ΣΑΣ"....ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ...............


    KIT_KAT
    27.07.2008, 16:45

    Ναι, υπάρχουν... κατηγορηματικά... Smile

    Το θέμα είναι τι κάνουμε εμείς για να τους αξίζουμε...


    Alks
    27.07.2008, 19:13

    Παράθεση:

    Το μέλος musicathy στις 26-07-2008 στις 12:06 έγραψε...

    Που είναι?Ακόμη δεν μπόρεσα να κάνω μια φιλία της προκοπής...

    Με τι ανθρώπους συναναστρέφομαι?{#emotions_dlg.wacko}

     

    Σοβαρά τώρα...Σίγουρα υπάρχουν αληθινές φιλίες...Αλλά είναι λίγο δυσέυρετες...Γι'αυτό είναι ωραίες!


    -----------------
    ήμουνα εδώ κι εδώ είμαι ακόμα, σαν μια σκιά που τριγυρνά...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : musicathy στις 26-07-2008 12:08 ]



    ....υπαρχει και αλλος ομοιοπαθης τλκ......{#emotions_dlg.blink}{#emotions_dlg.sad}...{#emotions_dlg.wacko}


    musicathy
    28.07.2008, 12:16

    Είμαστε πολλοί.Να ανοίξουμε club {#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.clap}


    melkat06
    28.07.2008, 18:04

    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 27-07-2008 στις 16:45 έγραψε...
    Ναι, υπάρχουν... κατηγορηματικά... Smile

    Το θέμα είναι τι κάνουμε εμείς για να τους αξίζουμε...

    Συμφωνώ απόλυτα....!

    Πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι που μας διαψεύδουν, αλλά δεν είναι ο κανόνας...


    liberty
    28.07.2008, 18:39

    Παράθεση:

    Το μέλος deathnick στις 28-07-2008 στις 17:49 έγραψε...

    ποτε δεν ξερεις ποιος ειναι αληθινος φιλος μεχρι να τυχη καποια δυσκολη στιγμη...τοτε φαινοντε οι φιλοι...και καμια φορα μενεις εκπληκτος με το αποτελεσμα.......

    Συμφωνώ....


    Stroumfita456
    28.07.2008, 20:37

    Παράθεση:

    Το μέλος deathnick στις 28-07-2008 στις 17:49 έγραψε...

    ποτε δεν ξερεις ποιος ειναι αληθινος φιλος μεχρι να τυχη καποια δυσκολη στιγμη...τοτε φαινοντε οι φιλοι...και καμια φορα μενεις εκπληκτος με το αποτελεσμα.......

    πιστευω πως οι "φίλοι" δν φαίνονται μόνο στις δυσκολες στιγμές..στην περιπτωση που σου συμβει κατι καλο αν δν χαρεί ο φίλος με την χαρα σου τι σοι φιλος ειναι???{#emotions_dlg.blink}


    Stroumfita456
    28.07.2008, 20:56

    Παράθεση:

    Το μέλος deathnick στις 28-07-2008 στις 20:46 έγραψε...

    Κοιτα...ομως στην χαρα δεν τον εχεις αναγκη.....στην αναγκη ομως ειναι αλλιως...........δηλαδη αν εσυ χερεσαι με κατι κ ο φιλος σου ειναι στα μαυρα χαλια του..τοτε ΕΣΥ τι φιλος εισαι?{#emotions_dlg.blink}



    γτ να μην τον εχεις αναγκη..????δλδ όποτε βρουμε δυσκολια παμε στον φιλο και όποτε ειμαστε καλα καρφι δν μας καιγετε???{#emotions_dlg.huh}

    αν και περνεις μεμονομενες περιπτωσεις,στην προκειμενη θα χαιρομουν  με αυτο που μου συμβαίνει αλλα ταυτοχρονα θα προσπαθουσα να ειμαι κοντα του και να του σταθω όπως πρεπει να κανει ενας σωστος φιλος!{#emotions_dlg.blush}


    PashalinaMakia
    28.07.2008, 21:27

    Δεν πίστευα πως υπάρχουν αλλά γνώρισα τον Ζακ και μου άλλαξε όλη μου την άποψη για αυτό το θέμα.

    Ο μονααδικός φίλος που έχω κάνει μέχρι τώρα είναι αυτός...

    Μου λείπει γιατί μένει εξωτερικόόό...Θα την κάνω σε καμιά δόση και θα φύγω...


    punkster
    29.07.2008, 00:15

    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 27-07-2008 στις 13:01 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Spirous στις 01-07-2008 στις 00:58 έγραψε...

    Πώς είναι ο ιδανικός φίλοςς/-η; Κάτι περισσότερο από αδερφός/-ή σου.



    Αυτο ακριβώς!!



    Αυτο με τα αδερφια δεν το καταλαβαινω.........
    Τι παει να πει "ειναι κατι παραπανω απο αδερφος"???
    Ειναι αναγκαια προυποθεση η αγαπη αναμεσα στα αδερφια, μονο και μονο επειδη ανηκουν στην ιδια οικογενεια???
    Το βρισκω λιγο ατοπο, γιατι προσωπικα δεν πιστευω οτι σημαινει τιποτα το να εισαι αδερφος καποιου......
    Ειμαστε απλως ανθρωποι που ειτε συμπαθιουνται, ειτε οχι....

    Υ.Γ Σορρυ που ξεφυγα απ το θεμα, αλλα ηταν κατι που με "ενοχλουσε" καιρο.....{#emotions_dlg.rolleyes}

    Υ.Γ2 Εχω μια αδερφη και την αγαπαω πολυ.....{#emotions_dlg.biggrin}


    NikFrance
    02.08.2008, 02:12

    Όσοι έχετε κολλητούς δεν θα τους έχετε για πολύ ακόμα, όσοι πιστεύετε στις φιλιες και στα κολλητάρια καλά να πάθετε φαίνεται το νεαρό τις ηλικία σας...!!

    Η οικογένεια υπάρχει για σένα (και όχι σε όλους μας)σε όλες τις δύσκολες στιγμές τις ζωή σου, η μαμά η ο μπαμπάς θα σε ξελασπώσει, αυτός θα πονέσει και θα κλάψει για σένα..ΚΑΝEΝΑΣ άλλος.!!!

    Αν πιστεύετε το αντίθετο sorry αλλα είσαστε πιτσιρίκια  και αφελείς χωρίς εμπειρία στην ζωή η έχετε χρήμα έχετε "αυλή"  δηλαδή, συνεπώς πολλούς "κολλητούς" που απλά σας εκμεταλλεύονται!!


    Kerato
    02.08.2008, 11:00

    Τί λες ρε φίλε από πάνω;

    Η εμπειρία της ζωής σου είναι πανάκεια;

    Κι εσύ με τα πολλά χρόνια στην πλάτη που σου δίνουν το δικαίωμα να νουθετείς ή να κρίνεις νέους ανθρώπους ,αυτό βρήκες να τους πεις;

    Σαφώς οι πρώτοι που θα σου σταθούν είναι οι άνθρωποι που σε γέννησαν (αν και ούτε αυτό αποτελεί αδιάσειστη αλήθεια), αλλά αυτό δε σημαίνει ότι κανείς άλλος δε θα σ' αγαπήσει και δε θα σταθεί δίπλα σου στα εύκολα και στα δύσκολα.

    Μεγάλε Χούλκ, ξανακοίτα τη ζωή σου και ψάξε μήπως εσύ έδιωξες από κοντά σου εν δυνάμει φίλους σου. Δε φταίνε πάντα οι άλλοι.


    stevi93
    02.08.2008, 14:41

    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 02-08-2008 στις 11:00 έγραψε...

    Τί λες ρε φίλε από πάνω;

    Η εμπειρία της ζωής σου είναι πανάκεια;

    Κι εσύ με τα πολλά χρόνια στην πλάτη που σου δίνουν το δικαίωμα να νουθετείς ή να κρίνεις νέους ανθρώπους ,αυτό βρήκες να τους πεις;

    Σαφώς οι πρώτοι που θα σου σταθούν είναι οι άνθρωποι που σε γέννησαν (αν και ούτε αυτό αποτελεί αδιάσειστη αλήθεια), αλλά αυτό δε σημαίνει ότι κανείς άλλος δε θα σ' αγαπήσει και δε θα σταθεί δίπλα σου στα εύκολα και στα δύσκολα.

    Μεγάλε Χούλκ, ξανακοίτα τη ζωή σου και ψάξε μήπως εσύ έδιωξες από κοντά σου εν δυνάμει φίλους σου. Δε φταίνε πάντα οι άλλοι.



    {#emotions_dlg.beer}


    xristos_rock
    02.08.2008, 14:46

    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 02-08-2008 στις 11:00 έγραψε...

    Μεγάλε Χούλκ, ξανακοίτα τη ζωή σου και ψάξε μήπως εσύ έδιωξες από κοντά σου εν δυνάμει φίλους σου. Δε φταίνε πάντα οι άλλοι.



    {#emotions_dlg.beer}