ελληνική μουσική
    747 online   ·  210.832 μέλη

    Η χειρότερη διασκευή όλων των εποχών !!!!

    emmanuella
    16.07.2008, 11:55

    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 15-07-2008 στις 20:48 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Iced_jacob στις 15-07-2008 στις 15:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 15-07-2008 στις 14:11 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Iced_jacob στις 13-07-2008 στις 21:31 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 13-07-2008 στις 21:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Iced_jacob στις 13-07-2008 στις 20:25 έγραψε...

    Όλες οι αποτυχημένες προσπάθειες του Νταλάρα να τραγουδήσει σαν τενόρος στο Ιερά Οδός ΙΙ



    Γενικά δεν μπορώ να ακούσω νταλάρα...!!!



     

    Όχι άλλο Νταλάρα, Πάριο κι Αλεξίου!!!!!!



     

    Όπα παιδια πιστευω οτι χασαμε τον ελεγχο!

    Οταν μιλαμε για αυτα τα ονοματα μιλαμε για 3 απο τι καλυτερες φωνες που εβγαλε η Ελλαδα.Δεν μπορουμε εμεις να ερχομαστε και να γραφουμε ετσι απλα οτι "Ο Νταλαρας εκανε αποτυχημενη προσπαθεια..."

    {#emotions_dlg.thumbdown}



     

     

    Δηλαδή επειδή ο Νταλάρας είναι αναμφισβήτητα ένας από τους ανθρώπους που έχουν προσφέρει πολλά στο ελληνικό τραγούδι απαγορεύεται να τον κρίνουμε για κάτι που κατά τη γνώμη μας είναι αποτυχημένη προσπάθεια; Οποιοσδήποτε ανεβαίνει στη σκηνή ή μπαίνει στο studio υπόκειται σε κριτική από όλους μας. Η δικιά μου λέει πως το αποτέλεσμα της συγκεκριμένης προσπάθειας ήταν κάκιστο. Σ’ εσένα μπορεί να άρεσε και καλά κάνεις που το λες.

     

    Υ.Γ. ‘Όχι άλλο Νταλάρα, Πάριο κ Αλεξίου είναι τραγουδάκι του Πανούση

    {#emotions_dlg.biggrin}



    Λαθος το πιασες φιλε!

    Εγω λεω απλα οτι ο Νταλαρας δεν προσπαθησε να τραγουδησει σαν τενορος.

    Ο Νταλαρας τραγουδαει οπως τραγουδαει.Δεν μπορουμε να καταλαβουμε εμεις την τεχνικη  που χρησιμοποιει σε καθε τραγουδι του.Ετσι δεν ειναι?

    Εκει ειναι που διαφωνω με το σχολιο!

    Και εκτος των αλλων οταν ενας καλλιτεχνης στο μεγεθος του Νταλαρα ,που τον εχει κρινει ήδη η ιστορια παρολο που δεν πατησε ακομη τα 60 του,το να το κρινουμε και εμεις ,ειτε μας αρεσει ειτε οχι ,ειναι το θεωρω επισης αστοχο...



    Κοίτα...ούτε εμένα μου αρέσει ο Νταλάρας...δεν μπορώ να ακούω τη φωνή του...πώς να το κάνουμε τώρα δηλάδή ??? Παρ'όλα αυτά αναγνωρίζω ότι είναι μεγάλος καλλιτέχνης στο χώρο τον ελληνικό....αλλά η διασκευή....ναι ήταν αποτυχημένη προσπάθεια...!!


    Iced_jacob
    16.07.2008, 12:03

    @roubas

    Δεν κάνω συνέχεια παραθέσεων διότι είναι ενοχλητικό γι αυτούς που διαβάζουνε

    Οποιοσδήποτε ανεβαίνει στο πάλκο υπόκειται αυτόματα σε κριτική.  Είτε αυτός λέγεται Νταλάρας, Waters, Jagger, είτε είναι ένας πρωτάρης που ανεβαίνει στη σκηνή για πρώτη του φορά.  Αυτός είναι άγραφος κανόνας και αυτή είναι η ομορφία του να έχεις επιλογή στη μουσική.  Διαλέγεις τι σου αρέσει και τι όχι και όλοι οι δημιουργοί γνωρίζουν ότι υπόκεινται σε κριτική.  Δηλαδή άμα βγάλουνε οι floyd καινούριο δίσκο και είναι βλακεία θα λέμε πόσο ωραίος είναι απλά και μόνο επιδη είναι floyd??  Τότε πλέον δεν είμαστε μουσικόφιλοι αλλά προσωπολάτρες του εκάστοτε Waters, Νταλαρα κλπ...Στο κάτω κάτω από τη δική μας τσέπη ζούνε αυτοί και πρέπει να τους στέλνουμε μυνήματα αν αυτό που κάνουν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες τις οποίες οι ίδιοι με προηγούμενες δουλείες τους έχουν δημιουργήσει

     

    Φιλικά πάντα


    serBlack
    17.07.2008, 11:24

    Apo Type o negative to paranoid ton terastion Black Sabbath


    bourdoubas7
    17.07.2008, 16:32

    Παιδια η χειροτερη διασκευη ολων των εποχων. Απλα respect

     

    http://uk.

    >
    Agaph4you
    19.07.2008, 18:15

    Παράθεση:

    Το μέλος rollingstone στις 12-07-2008 στις 19:20 έγραψε...

    Η HIlarry Duff να τραγουδαει το "My Generation" των Who!!. Έλεος!!!



    Και να πω ότι έχεις άδικο ?? Ήταν ένα χάλι !! Και να προσθέσω και ευλαμπία από νίνο...το διάλυσε !


    punkster
    19.07.2008, 23:23

    Παράθεση:

    Το μέλος bourdoubas7 στις 17-07-2008 στις 16:32 έγραψε...

    Παιδια η χειροτερη διασκευη ολων των εποχων. Απλα respect

     

    http://uk.

    >



    {#emotions_dlg.eek}
    ...
    ......
    ...........
    ...............

    Απιστευτο!!!!!!!!!!!!!!!!! {#emotions_dlg.scared}{#emotions_dlg.scared}{#emotions_dlg.scared}
    Νομιζω οτι αυτη η εμπειρια μολις σημαδεψε για παντα την ζωη μου....
    Ποτε πια δεν θα ειμαι η ιδια Κριστινα που ημουν παλια........

    Αν και........για να πω την αληθεια, μου θυμησε λιγο τις προβες με τα Χαμενα Κορμια....{#emotions_dlg.laugh}

     


    JaNick
    20.07.2008, 15:36

    Παράθεση:

    Το μέλος bourdoubas7 στις 17-07-2008 στις 16:32 έγραψε...

    Παιδια η χειροτερη διασκευη ολων των εποχων. Απλα respect

     

    http://uk.

    >



    Αααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!! Θα 'εχω εφιάλτεσ απο δω και πέρα...!! {#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.helpsmilie} 


    emmanuella
    20.07.2008, 15:39

    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 20-07-2008 στις 15:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος bourdoubas7 στις 17-07-2008 στις 16:32 έγραψε...

    Παιδια η χειροτερη διασκευη ολων των εποχων. Απλα respect

     

    http://uk.

    >



    Αααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!! Θα 'εχω εφιάλτεσ απο δω και πέρα...!! {#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.helpsmilie} 



    Oh my God ! And the whole Spirit !! Τι ήταν αυτό που αντίκρισαν τα ματάκια μου ??? Λεσ εγώ να τους γλυτώσω τους εφιάλτες έπειτα από αυτό ????


    rWmS
    20.07.2008, 15:45

    Παράθεση:

    Το μέλος bourdoubas7 στις 17-07-2008 στις 16:32 έγραψε...

    Παιδια η χειροτερη διασκευη ολων των εποχων. Απλα respect

     

    http://uk.

    >



    Δεν γινεται να ειναι τοσο χαλια. Επιτηδες το κανουν


    emmanuella
    20.07.2008, 15:49

    Παράθεση:

    Το μέλος rWmS στις 20-07-2008 στις 15:45 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος bourdoubas7 στις 17-07-2008 στις 16:32 έγραψε...

    Παιδια η χειροτερη διασκευη ολων των εποχων. Απλα respect

     

    http://uk.

    >



    Δεν γινεται να ειναι τοσο χαλια. Επιτηδες το κανουν



     

    {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}  -------->   {#emotions_dlg.yes}{#emotions_dlg.yes}{#emotions_dlg.yes}{#emotions_dlg.yes} ---------> {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}

     

     

     


    --Scorpions--
    20.07.2008, 19:40

    το final countdown είναι απίστευτα ελεϊνό!!

    Κι εγώ που νόμιζα ότι το χειρότερο ήταν αυτό:{#emotions_dlg.rolleyes}

    original:

     

     

    διασκευή:

     

     


    punkster
    20.07.2008, 20:10

    αχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!

    Για τ ονομα του Δια!!! Ο τυπος παιζει ΕΛΕΕΙΝΑ κιθαρα!!!! {#emotions_dlg.happycrazy}

    Αφου βλεπει οτι δεν μπορει να παιξει με πενα τα αρπισματα, τι το ζοριζει?????? 


    --Scorpions--
    21.07.2008, 11:28

    Χαχαχα!! Εμένα μου λες!! Και να ήταν μόνο η κιθάρα; γιατί η φωνή που πάει να πιάσει καμια ψηλή (ριγμένη οκτάβες κάτω βέβαια) και σπάει; μα τι τα προσπαθούν αφού δεν μπορούν θα θελα να ήξερα{#emotions_dlg.blink}


    emmanuella
    21.07.2008, 13:02

    ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ! ΡΕ ΦΙΛΕ...ΤΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ..ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΑΣ !!

    ΑΠΑΠΑΠΑ....ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΜΗΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ !! ΧΑΧΑ !


    giorth
    21.07.2008, 13:41

    παιδιά sorry για το πνεύμα αντιλογίας αλλά εμένα μου άρεσε η εκτέλεση...σοκαρίστηκα στην αρχή αλλά μετά  μου άρεσε! Μπορεί να μην είναι η καλύτερη εκτέλεση μουσικά αλλά (για μένα πάντα) έβγαζε συναίσθημα ο παραορούλης!!!


    emmanuella
    21.07.2008, 13:48

    Παράθεση:

    Το μέλος giorth στις 21-07-2008 στις 13:41 έγραψε...

    παιδιά sorry για το πνεύμα αντιλογίας αλλά εμένα μου άρεσε η εκτέλεση...σοκαρίστηκα στην αρχή αλλά μετά  μου άρεσε! Μπορεί να μην είναι η καλύτερη εκτέλεση μουσικά αλλά (για μένα πάντα) έβγαζε συναίσθημα ο παραορούλης!!!



    Δεκτή η άποψή σου ! Αλλά λενε...περί ορέξεως ... κολοκυθόπιτα !! χαχα !{#emotions_dlg.lol}


    Debauchee
    21.07.2008, 14:02

    σκεφτηκατε μηπως το κανει επιτηδες προκειμενου να κανει χαβαλε με τους Scorpions?


    emmanuella
    21.07.2008, 14:32

    Παράθεση:

    Το μέλος Debauchee στις 21-07-2008 στις 14:02 έγραψε...

    σκεφτηκατε μηπως το κανει επιτηδες προκειμενου να κανει χαβαλε με τους Scorpions?



    Μου φαίνεται πάρα πολύ πιθανό !!!


    sitzoune81
    21.07.2008, 14:37

    Οσοι εχουν μπει για τα καλα στο νοημα της υπαρξης των μεγιστων System Of A Down, καταλαβαινουν τι εννοει ο "ποιητης" με αυτην την εκτελεση του συγκεκριμενου ζαχαρωτράγουδου...

    τους υπολοιπους τους τρωει απλα η σοβαροφανεια!

    Συμφωνω με τον φιλο Debauchee


    -----------------
    Dubstep, ή αλλιώς, bass meditation..... πυροβολούμε με τον ήχο !

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 21-07-2008 14:40 ]


    Debauchee
    21.07.2008, 15:00

    μην αρχισετε τωρα τα γνωστα και ποιος ειναι αυτος που θα κοροιδεψει τους Scorpions και μπλα μπλα