ελληνική μουσική
    506 online   ·  210.830 μέλη

    Η σχέση των 2 φύλων σήμερα

    fotis70
    09.07.2008, 18:42

    Παράθεση:

    Το μέλος nefeli87 στις 09-07-2008 στις 18:15 έγραψε...

    Σταθείτε ρε παιδιά! Γιατί ο προορισμός μας και ο στόχος μας να είναι η σχέση? Νομίζω από κει ξεκινάνε όλα τα προβλήματα. Έχουμε πείσει τον εαυτό μας ότι είναι θλιβερό να μην έχουμε ερωτικό σύντροφο, ότι δεν είναι ωραίο να είσαι μόνος-η σου κτλ. Γιατί έτσι? Όταν το κυνηγάς τόσο πολύ, είναι φυσικό να κάνεις σχέσεις που δεν πετυχαίνουν. Αποκλείεται δηλαδή να βγαίνεις με τους φίλους σου και να περνάς καλά? Πρέπει οπωσδήποτε να βγαίνεις με σκοπό το "κυνήγι"? Γιατί θεωρείτε τόσο θλιβερό μια παρέα 5-6 ατόμων του ιδίου φύλου που συζητάει, γελάει, διασκεδάζει? Εγώ πιστεύω ότι όταν τα' χεις καλά με τον εαυτό σου, μπορείς να περάσεις καλά ακόμα και μόνος σου. Αν είναι να γνωρίσεις κάποιον, θα συμβεί εκεί που δεν το περιμένεις, δεν μπορείς να το σχεδιάσεις. Για μένα, όταν μειώνεις τις εσωτερικές σου ανάγκες και τα προσωπικά σου στάνταρ μόνο και μόνο επειδή έχεις 2 χρόνια να κάνεις σχέση, ή επειδή θέλεις κάποιον για "σίγουρο σεξ", μειώνεις πάνω απ' όλα τον εαυτό σου και τις επιθυμίες σου και αυτό είναι φυσικό να σε κάνει δυστυχισμένο. Επιπλέον, ξεσπάς πάνω στο σύντροφο σου και τον μισείς επειδή δεν είναι αυτό που ήθελες, ενώ στην πραγματικότητα το πρόβλημα το έχεις εσυ.



    Αγαπητή  nefeli87 το θέμα δεν είναι η σχέση με τον εαυτό μας, αλλά οι σχέσεις των δύο φύλων.

    Φυσικά δεν είναι κακό να βγαίνει κανείς παρέα με άτομα του ίδιου φύλου! Ούτε περιορισμός στο πόσες φορές θα βγούν υπάρχει!

    Το πρόβλημα αρχίζει όταν αποζητάμε το αντίθετο φύλο και δεν βρίσκουμε τρόπο να το πετύχουμε.

    Και μην μου πεις ότι δεν είναι φυσιολογικό να το ζητάμε αυτό! Είτε το ζητάμε για sex είτε απλά για παρέα (φιλία) είναι κάτι τελείως διαφορετικό από την παρέα του ίδιου φύλου και πολύ πιο ενδιαφέρον πιστεύω!    

    Όσο κι αν για κάποιους φαντάζει γελοίο, για πάρα πολύ κόσμο είναι μεγάλο πρόβλημα, για πολλούς και διάφορους λόγους!

    Αυτό συζητάμε! Το γιατί να συμβαίνει αυτό;

     


    kithara2
    10.07.2008, 00:57

    Παράθεση:

    Το μέλος fotis70 στις 09-07-2008 στις 14:30 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kithara2 στις 09-07-2008 στις 14:07 έγραψε...

    sorry που θα το πω αλλά μου φαίνεται οτι οι αντρες φταινε πιο πολύ....γιατι το μόνο που εχουν οι περισσοτεροι στο μυαλο τους ειναι το sex και αφηστε που ψαχνετε κ το τελειο δηλ η αλλη να ειναι αδυνατη ψηλη ξανθια..κτλ τοτε οι γυναικες τι να κάνουν? οι γυναικες πιστειω δεν κοιτάνε τοσο πολύ την ομορφια.....



    Θα απαντήσω πρώτα σαν άντρας και μετά σαν άνθρωπος!

    Σύμφωνα με την λογική σου πράγματι οι γυναίκες δεν κοιτάνε την ομορφιά γιατί κοιτάνε τα λεφτά!

    Σαν άνθρωπος!

    Όταν και οι δύο συνειδητοποιήσουν ότι ούτε οι άνδρες θα γίνουν ποτέ γυναίκες αλλά και οι γυναίκες δεν θα γίνουν ποτέ άντρες, τότε μέσα από τις διαφορές τους θα εντοπίσουν τα κοινά τους σημεία και οι σχέσεις τους θα ξαναποκτήσουν νόημα και ενδιαφέρον!

    Αν δεν υπήρχε η ανάγκη της διαφοροποίησης τότε - Ο Θεός λέω εγώ, η φύση λέει κάποιος άλλος – δεν θα έφτιαχνε δύο διαφορετικά φύλλα!

    Θα ήμασταν ερμαφρόδιτοι! (και θα γλιτώναμε ένα σωρό προβλήματα)! Αυτό το τελευταίο χαριτολογώντας.

     



    σε αυτο με τα λεφτα δεν μπορω να διαφωνήσω μαζί σου αλλά οπως σε όλες τις περιπτώσεις υπάρχουν εξαιρέσεις απλά εννοούσα οτι μια γυναίκα ερωτευεται πιο ευκολα εναν άντρα γαι το χαρακτήρα του οτι ειναι γλυκούλης ρομαντικος κτλ κ δεν τους νοιάζει η εμφάνηση....ετσι τουλάχιστον πιστεύω εγω...εδω γυναίκες ερωτεύονται αντρες από την φωνή τους...

     


    punkster
    10.07.2008, 14:29

    Παράθεση:

    Το μέλος kithara2 στις 10-07-2008 στις 00:57 έγραψε...

    απλά εννοούσα οτι μια γυναίκα ερωτευεται πιο ευκολα εναν άντρα γαι το χαρακτήρα του οτι ειναι γλυκούλης ρομαντικος κτλ κ δεν τους νοιάζει η εμφάνηση....ετσι τουλάχιστον πιστεύω εγω...εδω γυναίκες ερωτεύονται αντρες από την φωνή τους...

     

    Σε αυτο εχεις δικιο!
    Καλα, δεν μπορω να σου εγγυηθω οτι ετσι συμβαινει με ολες τις γυναικες, αλλα ξερω αρκετα τετοια παραδειγματα, απο γνωστους κυριως, αλλα και απο προσωπικη εμπειρια.
    Για πολλες γυναικες, πανω απ ολα μετραει το στιλ ενος αντρα, και οταν λεω στιλ δεν εννοω τι ρουχα φοραει, αλλα την αυρα που εκπεμπει.
    Μπορει να δεις εναν αντρα που να ειναι σουπερ-ντουπερ-ουαου-σεξι-κουκλος και να σου φαινεται εντελως μπλιαχ.
    Και αντιθετα να ειναι καποιος ασχημουλης και να τον ερωτευτεις επειδη εχει ενα κατι ρε παιδι μου, εναν αερα, μια προσωπικοτητα που σου κανει κλικ.
    Αυτο με την φωνη......Αυτο κι αν ισχυει!!!!!χεχε!
    Ειναι ομως μεγαλη απογοητευση οτι η μουρη δεν ταιριαζει με την χροια....


    Crocodile
    02.08.2008, 23:39

    Το φαινόμενο της κρίσεως στη σχέση των δύο φύλων, όπως εθίγη από τον freddieKrueger, είναι καθαρά απότοκο της μειονεκτικής θέσεως που κατείχε η γυναίκα έναντι του ανδρός σε διάφορες περιόδους της ιστορίας και της υποτιθέμενης απελευθέρωσής της στην εποχή μας. Η πολυσυζητημένη ισότητα των δύο φύλων είναι ένα θέμα αρκετά παρερμηνευμένο γιατί προφανώς συγχέεται με την ισονομία. Όταν η γυναίκα άρχισε να χειραφετείται, ένιωσε συνάμα την ανάγκη να "εκδικηθεί" για τη θέση της σε προηγούμενες εποχές. Έτσι φτάσαμε στο σημείο να συναντούμε όλο και συχνότερα γυναίκες που έχουν υιοθετήσει συμπεριφορές ανάρμοστες προς τη φύση τους. Δεν είναι λίγες οι φορές που συναντάει κανείς νεαρές κοπέλες, αδέσμευτες που αρνούνται μάλιστα πεισματικά να συνάψουν οποιαδήποτε σχέση, να ζουν μόνες παρέα με κάποιο κατοικίδιο, συνήθως κανένα τεράστιο λυκόσκυλο, το οποίο έχει για εκείνες υποκαταστήσει τον ρόλο του ερωτικού συντρόφου. Τρώνε μαζί, βγαίνουν βόλτα μαζί και βέβαια...κοιμούνται μαζί στο ίδιο κρεβάτι με ό,τι πολλάκις αυτό συνεπάγεται. Για να μην αναφερθώ στο γνωστό φαινόμενο που ακούς κατηγορηματικές δηλώσεις από μέρους πολλών κοριτσιών ότι αποφεύγουν τις δεσμεύσεις ή ότι αποκλείουν το ενδεχόμενο να δημιουργήσουν οικογένεια στο μέλλον γιατί θέλουν να αφοσιωθούν απερίσπαστα στην επαγγελματική τους σταδιοδρομία!!!

    Και στις δύο περιπτώσεις, το λυκόσκυλο στη μία και η δήθεν επαγγελματική σταδιοδρομία στην άλλη, είναι εκφράσεις ψευδοϊσχύος που ικανοποιούν ενδόμυχα αισθήματα κατωτερότητας της γυναικείας φύσεως. Όσο για τους άρρενες, υπάρχει πάντα και ο αγοραίος έρωτας. Όμως το κοινωνικό αυτό φαινόμενο εξακολουθεί να παραμένει άλυτο και μάλιστα με διαστάσεις μεγάλες.

     


    musicathy
    03.08.2008, 15:24

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 10-07-2008 στις 14:29 έγραψε...

    Σε αυτο εχεις δικιο!
    Καλα, δεν μπορω να σου εγγυηθω οτι ετσι συμβαινει με ολες τις γυναικες, αλλα ξερω αρκετα τετοια παραδειγματα, απο γνωστους κυριως, αλλα και απο προσωπικη εμπειρια.
    Για πολλες γυναικες, πανω απ ολα μετραει το στιλ ενος αντρα, και οταν λεω στιλ δεν εννοω τι ρουχα φοραει, αλλα την αυρα που εκπεμπει.
    Μπορει να δεις εναν αντρα που να ειναι σουπερ-ντουπερ-ουαου-σεξι-κουκλος και να σου φαινεται εντελως μπλιαχ.
    Και αντιθετα να ειναι καποιος ασχημουλης και να τον ερωτευτεις επειδη εχει ενα κατι ρε παιδι μου, εναν αερα, μια προσωπικοτητα που σου κανει κλικ.
    Αυτο με την φωνη......Αυτο κι αν ισχυει!!!!!χεχε!
    Ειναι ομως μεγαλη απογοητευση οτι η μουρη δεν ταιριαζει με την χροια....



     

    Πέστα βρε punkster! Για μένα πάντως προσωπικά ισχύει αυτό και ειδικά αυτό

    'Μπορει να δεις εναν αντρα που να ειναι σουπερ-ντουπερ-ουαου-σεξι-κουκλος και να σου φαινεται εντελως μπλιαχ.'

     

    Καλά όταν ακούς τη φωνή κάποιου και τον φαντάζεσαι και καλά θεό και όταν τον συναντάς παθαίνεις εγκεφαλικό είναι...Άσ'τα να πάνε! Από προσωπικής εμπειρίας είναι ό,τι χειρότερο!


    fotis70
    04.08.2008, 15:11

    Παράθεση:

    Το μέλος musicathy στις 03-08-2008 στις 15:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 10-07-2008 στις 14:29 έγραψε...

    Σε αυτο εχεις δικιο!
    Καλα, δεν μπορω να σου εγγυηθω οτι ετσι συμβαινει με ολες τις γυναικες, αλλα ξερω αρκετα τετοια παραδειγματα, απο γνωστους κυριως, αλλα και απο προσωπικη εμπειρια.
    Για πολλες γυναικες, πανω απ ολα μετραει το στιλ ενος αντρα, και οταν λεω στιλ δεν εννοω τι ρουχα φοραει, αλλα την αυρα που εκπεμπει.
    Μπορει να δεις εναν αντρα που να ειναι σουπερ-ντουπερ-ουαου-σεξι-κουκλος και να σου φαινεται εντελως μπλιαχ.
    Και αντιθετα να ειναι καποιος ασχημουλης και να τον ερωτευτεις επειδη εχει ενα κατι ρε παιδι μου, εναν αερα, μια προσωπικοτητα που σου κανει κλικ.
    Αυτο με την φωνη......Αυτο κι αν ισχυει!!!!!χεχε!
    Ειναι ομως μεγαλη απογοητευση οτι η μουρη δεν ταιριαζει με την χροια....



     

    Πέστα βρε punkster! Για μένα πάντως προσωπικά ισχύει αυτό και ειδικά αυτό

    'Μπορει να δεις εναν αντρα που να ειναι σουπερ-ντουπερ-ουαου-σεξι-κουκλος και να σου φαινεται εντελως μπλιαχ.'

     

    Καλά όταν ακούς τη φωνή κάποιου και τον φαντάζεσαι και καλά θεό και όταν τον συναντάς παθαίνεις εγκεφαλικό είναι...Άσ'τα να πάνε! Από προσωπικής εμπειρίας είναι ό,τι χειρότερο!



    Κατά τα άλλα - για τις γυναίκες - δεν παίζει ρόλο η εμφάνιση!

    ???????????????????????????????????????????

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fotis70 στις 04-08-2008 15:12 ]


    panosbousalis
    04.08.2008, 15:55

    είναι θέμα ανθρωπίνων σχέσεων που εξειδικεύεται σε θέμα σχέσης των 2 φύλων. Αν θέλουμε να κάνουμε μια σύγκριση με το παρελθόν πιστεύω πως θα βρούμε και θετικά και αρνητικά σημεία τα οποία καθότι μεσημεράκι και φαγωμένος δεν δύναμαι να παραθέσω. Ελπίζω να βοηθήσει προς τη σωστή κατεύθυνση αυτή η τρυφερή φωτογραφία


    musicathy
    05.08.2008, 10:56

    Παράθεση:

    Το μέλος fotis70 στις 04-08-2008 στις 15:11 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος musicathy στις 03-08-2008 στις 15:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 10-07-2008 στις 14:29 έγραψε...

    Σε αυτο εχεις δικιο!
    Καλα, δεν μπορω να σου εγγυηθω οτι ετσι συμβαινει με ολες τις γυναικες, αλλα ξερω αρκετα τετοια παραδειγματα, απο γνωστους κυριως, αλλα και απο προσωπικη εμπειρια.
    Για πολλες γυναικες, πανω απ ολα μετραει το στιλ ενος αντρα, και οταν λεω στιλ δεν εννοω τι ρουχα φοραει, αλλα την αυρα που εκπεμπει.
    Μπορει να δεις εναν αντρα που να ειναι σουπερ-ντουπερ-ουαου-σεξι-κουκλος και να σου φαινεται εντελως μπλιαχ.
    Και αντιθετα να ειναι καποιος ασχημουλης και να τον ερωτευτεις επειδη εχει ενα κατι ρε παιδι μου, εναν αερα, μια προσωπικοτητα που σου κανει κλικ.
    Αυτο με την φωνη......Αυτο κι αν ισχυει!!!!!χεχε!
    Ειναι ομως μεγαλη απογοητευση οτι η μουρη δεν ταιριαζει με την χροια....



     

    Πέστα βρε punkster! Για μένα πάντως προσωπικά ισχύει αυτό και ειδικά αυτό

    'Μπορει να δεις εναν αντρα που να ειναι σουπερ-ντουπερ-ουαου-σεξι-κουκλος και να σου φαινεται εντελως μπλιαχ.'

     

    Καλά όταν ακούς τη φωνή κάποιου και τον φαντάζεσαι και καλά θεό και όταν τον συναντάς παθαίνεις εγκεφαλικό είναι...Άσ'τα να πάνε! Από προσωπικής εμπειρίας είναι ό,τι χειρότερο!



    Κατά τα άλλα - για τις γυναίκες - δεν παίζει ρόλο η εμφάνιση!

    ???????????????????????????????????????????

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fotis70 στις 04-08-2008 15:12 ]



     

     

    Αμάν μωρέ κατευθείαν να με παρεξηγήσεις!{#emotions_dlg.clap}Εννοώ αν συναντήσεις κάποιον που τον φανταζόσουνα κάπως και τελικά είναι το τελείως αντίθετο...Άλλωστε η ομορφιά είναι υποκειμενική...Δεν χρειάζεται να είναι κάποιος ψηλός μελαχρινός με γαλάζια μάτια και μπρατσαράς για να τον ερωτευτείς. Ο έρωτας τυφλώνει{#emotions_dlg.rolleyes}


    Doritaki
    05.08.2008, 11:26

    Εγω παλι κατα την ταπεινη μου γνωμη, πιστευω πως δε θα επρεπε να εξεταζουμε  τη σχεση των "δυο φυλων" αλλα τη σχεση των "δυο (η και περισσοτερων) φιλων", αφου η φιλια περναει τη μεγαλυτερη κριση. Το γνωστο θεμα αντρες απ τον αρη γυναικες απ την αφροδιτη παντα υπηρχε και παντα θα υπαρχει και θα παραμενει αλυτο απο τη στιγμη που ολοι λειτουργουμε με τον εγωισμο, αν και η λυση νομιζω ειναι απλα αγαπη και  σεβασμος .. 


    fotis70
    05.08.2008, 12:16

    Παράθεση:

    Το μέλος musicathy στις 05-08-2008 στις 10:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος fotis70 στις 04-08-2008 στις 15:11 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος musicathy στις 03-08-2008 στις 15:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 10-07-2008 στις 14:29 έγραψε...

    Σε αυτο εχεις δικιο!
    Καλα, δεν μπορω να σου εγγυηθω οτι ετσι συμβαινει με ολες τις γυναικες, αλλα ξερω αρκετα τετοια παραδειγματα, απο γνωστους κυριως, αλλα και απο προσωπικη εμπειρια.
    Για πολλες γυναικες, πανω απ ολα μετραει το στιλ ενος αντρα, και οταν λεω στιλ δεν εννοω τι ρουχα φοραει, αλλα την αυρα που εκπεμπει.
    Μπορει να δεις εναν αντρα που να ειναι σουπερ-ντουπερ-ουαου-σεξι-κουκλος και να σου φαινεται εντελως μπλιαχ.
    Και αντιθετα να ειναι καποιος ασχημουλης και να τον ερωτευτεις επειδη εχει ενα κατι ρε παιδι μου, εναν αερα, μια προσωπικοτητα που σου κανει κλικ.
    Αυτο με την φωνη......Αυτο κι αν ισχυει!!!!!χεχε!
    Ειναι ομως μεγαλη απογοητευση οτι η μουρη δεν ταιριαζει με την χροια....



     

    Πέστα βρε punkster! Για μένα πάντως προσωπικά ισχύει αυτό και ειδικά αυτό

    'Μπορει να δεις εναν αντρα που να ειναι σουπερ-ντουπερ-ουαου-σεξι-κουκλος και να σου φαινεται εντελως μπλιαχ.'

     

    Καλά όταν ακούς τη φωνή κάποιου και τον φαντάζεσαι και καλά θεό και όταν τον συναντάς παθαίνεις εγκεφαλικό είναι...Άσ'τα να πάνε! Από προσωπικής εμπειρίας είναι ό,τι χειρότερο!



    Κατά τα άλλα - για τις γυναίκες - δεν παίζει ρόλο η εμφάνιση!

    ???????????????????????????????????????????

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fotis70 στις 04-08-2008 15:12 ]



     

     

    Αμάν μωρέ κατευθείαν να με παρεξηγήσεις!{#emotions_dlg.clap}Εννοώ αν συναντήσεις κάποιον που τον φανταζόσουνα κάπως και τελικά είναι το τελείως αντίθετο...Άλλωστε η ομορφιά είναι υποκειμενική...Δεν χρειάζεται να είναι κάποιος ψηλός μελαχρινός με γαλάζια μάτια και μπρατσαράς για να τον ερωτευτείς. Ο έρωτας τυφλώνει{#emotions_dlg.rolleyes}



    Σωστή!

    Έτσι συμφωνώ κι εγώ μαζί σου!

    Το πρόβλημα σήμερα δεν είναι αν οι άντρες ή οι γυναίκες βλεπουν τα πράγματα έτσι ή αλλιώς. το πρόβλημα το μεγάλο είναι ότι και οι δύο δεν ξέρουν τον ρόλο που έχουν!

     

    Δεν υπάρχουν διακριτοί ρόλοι ανάμεσά τους και έτσι δεν γνωρίζουν πώς να αντιμετωπίσουν ο ένας τον άλλο! Φτάσαμε στο σημείο να βγαίνουν γυναίκες και να λένε πως δεν υπάρχουν άντρες σήμερα και άντρες που θέλουν να κάνουν οικογένεια να μην βρίσκουν γυναίκες. Μην σας φαίνεται αστείο! Το μεγάλο πρόβλημα είναι στην επαρχία. Το γνωρίζω από πρώτο χέρι.

    Ειδικά στην βόρεια Ελλάδα όπου τρέχουν στην Βουλγαρία και σε άλλες βαλκανικές χώρες για να βρούν σύζυγο!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fotis70 στις 05-08-2008 12:18 ]


    musicathy
    05.08.2008, 13:23

    Έτσι είναι δυστυχώς έχεις δίκιο...Κι εγώ από βόρεια Ελλάδα είμαι και ξέρω.

     

    Αλλά αυτό το πρόβλημα με τις γυναίκες που δεν μπορούν να βρουν άντρες υπάρχει...Όχι γιατί ο ένας τους βρωμάει κι ο άλλος τους ξινίζει...Όχι δεν μιλάω για αυτό...Μιλάω για το ότι έρευνες έχουν αποδείξει ότι με τις σημερινές γεννήσεις σε έναν άντρα αντιστοιχούν 3 γυναίκες και σε μία γυναίκα αντίστοιχα το ένα τρίτο κάθε άντρα!{#emotions_dlg.happycrazy}Πείτε μου τώρα πιο από τα 3 μέρη να διαλέξει κανείς?{#emotions_dlg.lol}

    Λειψανδρία...


    omega
    05.08.2008, 18:19

       θα με συγχωρεσετε, αλλα οι γυναικες δε ψαχνουν απλα για εναν ανδρα, αλλα ψαχνουν ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ...δηλαδη θελουν εναν ανδρα ΟΜΟΡΦΟ, ΨΗΛΟ, ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ, ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ, ΕΥΚΑΤΑΣΤΑΤΟ...αλλα το προβλημα ειναι, οτι οι περισσοτερες απ' αυτες τις γυναικες δεν βλεποντε...να στε καλα...


    musicathy
    06.08.2008, 10:55

    Μοναχός σου χόρευε κι όσο θέλεις πήδα.


    fotis70
    06.08.2008, 14:19

    Παράθεση:

    Το μέλος musicathy στις 05-08-2008 στις 13:23 έγραψε...

    Έτσι είναι δυστυχώς έχεις δίκιο...Κι εγώ από βόρεια Ελλάδα είμαι και ξέρω.

     

    Αλλά αυτό το πρόβλημα με τις γυναίκες που δεν μπορούν να βρουν άντρες υπάρχει...Όχι γιατί ο ένας τους βρωμάει κι ο άλλος τους ξινίζει...Όχι δεν μιλάω για αυτό...Μιλάω για το ότι έρευνες έχουν αποδείξει ότι με τις σημερινές γεννήσεις σε έναν άντρα αντιστοιχούν 3 γυναίκες και σε μία γυναίκα αντίστοιχα το ένα τρίτο κάθε άντρα!{#emotions_dlg.happycrazy}Πείτε μου τώρα πιο από τα 3 μέρη να διαλέξει κανείς?{#emotions_dlg.lol}

    Λειψανδρία...



    Όταν είπα ότι οι γυναίκες λένε ότι δεν υπάρχουν άντρες, δεν εννοούσα ποσοτικά αλλά «ποιοτικά». Καταλαβαίνεις τι εννοώ;

    Ε! λοιπόν όταν φτάνουμε σε αυτό το σημείο, τι να πεις!

    Άλλωστε βλέπεις στην τηλεόραση το πρότυπο του σύγχρονου άντρα είναι με ποδιά να ετοιμάζει το τραπέζι για την  σύγχρονη «δυναμική» σύζυγο (επαγγελματία ή με καριέρα) η οποία επιστρέφει από την δουλειά και τον ανταμείβει τελικά με ένα φιλί και αυτός είναι τρισευτυχισμένος!

    Αλλού η σκληρή γυναίκα με το σούπερ σπορ αυτοκίνητο, ή δεν ξέρω με ποιόν άλλο τρόπο προκαλεί τρόμο ή κατατροπώνει άντρες και αυτό σήμερα γίνεται πρότυπο!

    Όταν έρθει η ώρα του έρωτα με ποιόν τρόπο συμπεριφέροντε όλοι αυτοί;

    Θα ήθελα να ρωτήσω και τους άντρες και της γυναίκες αυτής της συζήτησης:

    Κατά πόσο οι άντρες έλκονται ή σαγηνεύονται ή διεγείρονται ή οτιδήποτε άλλο από μια γυναίκα με συμπεριφορά άντρα και το αντίστροφο;

    Φυσικό δεν είναι και οι δύο να αναρωτιούνται: τώρα ρε παιδιά τι κάνουμε;

    Και μια φωνή από το βάθος να λέει: ρε παιδιά να οργανωθούμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!     

    Δεν είναι κακό ένας άντρας να βοηθάει στο σπίτι την γυναίκα του ούτε μια γυναίκα να είναι δυναμικός τύπος.

    Το κακό για μένα είναι όταν ακολουθούμε της περίεργες – έως ύποπτες - επιταγές της εποχής  σε έναν δρόμο που μόνο προβλήματα δημιουργεί!

     

     

     

     

     

     

     


    fireroc
    06.08.2008, 22:58

    ο καλυτερος φιλος του ανθρωπου ειναι η γυναικα χαχαχαχαχα! πλακα κανω εννοειτε! δεν νομιζω να υπαρχουν προβληματα στην ισοτητα των δυο φυλων( ισως να υπαρχουν των δυο φιλων)


    fireroc
    06.08.2008, 22:59

    Παράθεση:

    Το μέλος fireroc στις 06-08-2008 στις 22:58 έγραψε...

    ο καλυτερος φιλος του ανθρωπου ειναι η γυναικα χαχαχαχαχα! πλακα κανω εννοειτε! δεν νομιζω να υπαρχουν προβληματα στην ισοτητα των δυο φυλων( ισως να υπαρχουν των δυο φιλων)



    για το σηνερα ενωο