ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.831 μέλη
    seras
    28.08.2008, 17:35

    Neo kommati apo ac/dc...

    >
    Victorat
    28.08.2008, 18:59

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 28-08-2008 στις 17:35 έγραψε...

    Neo kommati apo ac/dc...

    >



     

    Ωραιο!!!


    deathminor88
    29.08.2008, 15:47

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 26-08-2008 στις 18:52 έγραψε...

    Άργησαν, αλλά το πήρα τελικά απόφαση.......
    (για τη διάλυση μιλάω, όχι για το νέο άλμπουμ)

    Εύχομαι να κρατήσει τον λόγο του ο Angus...!

    {#emotions_dlg.biggrin}

    όσο για το νέο τους άλμπουμ......... ουδέποτε με ενδιέφερε αυτή η μπάντα


    -----------------
    Dubstep, ή αλλιώς, bass meditation..... πυροβολούμε με τον ήχο !

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 26-08-2008 18:52 ]



     

    Από τις λίγες φορές που θα συμφωνήσω με τον sitzune..

    Respect αλλά φτάνει πια. Δεν έχουν να δώσουν κάτι καινούριο. Ίδια ανακυκλωμένη ροκ-μπλούζ μουσική (με αυτά τα "κακόγουστα" φωνητικά)..


    SouLRocK
    29.08.2008, 16:17

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 29-08-2008 στις 15:47 έγραψε...

    Respect αλλά φτάνει πια. Δεν έχουν να δώσουν κάτι καινούριο. Ίδια ανακυκλωμένη ροκ-μπλούζ μουσική (με αυτά τα "κακόγουστα" φωνητικά)..



    Μη κρίνεις πριν ακούσεις... και "κακόγουστα" φωνητικά??? φαντάζομαι πως θα θεωρείς τότε τα φωνητικά από κάτι Cradle of Filth και Children of Bodom και κατι Rihannes... χαχα!


    sitzoune81
    29.08.2008, 16:29

    Παράθεση:

    Το μέλος SouLRocK στις 29-08-2008 στις 16:17 έγραψε...

    φαντάζομαι πως θα θεωρείς τότε τα φωνητικά από κάτι Cradle of Filth και Children of Bodom και κατι Rihannes... χαχα!

    μάζεψε τα λόγια σου για την Rihanna...! {#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.laugh}


    SouLRocK
    29.08.2008, 17:16

    Παράθεση:

    μάζεψε τα λόγια σου για την Rihanna...! {#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.laugh}



    ok ok {#emotions_dlg.huh} ... rihanna ... respect! {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.biggrin}


    deathminor88
    29.08.2008, 17:23

    Φίλε αντικειμενικά η Rihanna έχει φωνάρα. Το αν σου αρέσουν τα τραγούδια της είναι άλλο θέμα. Τώρα εγώ δεν εννοώ αυτό για -α φωνητικά αυτού του στύλ. Απλά δεν μου αρέσει αυτό το ουρλιαχτό με την αυστραλέζικο αμερικάνικη προφορά που μιλάει για γκόμενες. Οι Chldren μου αρέσανε πολύ και λατρεύω τους Opeth!


    SouLRocK
    29.08.2008, 17:48

    Αντικειμενικά είναι όλα θέμα γούστου... εμένα η Rihanna μου φαίνεται ότι νιαουρίζει!Οι children of bodom μου φαίνονται ουρλιαχτά... και όχι οι ac/dc (όπου θεωρώ τον Bon Scott από τις κορυφαίες φωνές σε τετοιο στυλ (βραχνής ροκ/μπλουζ φωνής)!


    Victorat
    29.08.2008, 17:51

    Παράθεση:

    Το μέλος SouLRocK στις 29-08-2008 στις 17:48 έγραψε...

    Αντικειμενικά είναι όλα θέμα γούστου... εμένα η Rihanna μου φαίνεται ότι νιαουρίζει!Οι children of bodom μου φαίνονται ουρλιαχτά... και όχι οι ac/dc (όπου θεωρώ τον Bon Scott από τις κορυφαίες φωνές σε τετοιο στυλ (βραχνής ροκ/μπλουζ φωνής)!



     

    Συμφωνο... Καπος ετσι εχουν τα πραγματα...


    musicathy
    29.08.2008, 18:37

    Δεν μ'άρεσε. Μου φάνηκε μία από τα ίδια...Τόσα χρόνια καμιά αλλαγή. Κατά τα άλλα είναι δυνατή μπάντα{#emotions_dlg.whistling}


    deathminor88
    30.08.2008, 14:31

    http://www.myspace.com/acdc

    Πρώτο πρώτο δεσπόζει το καινούριο κομμάτι..

    Πολύ πρωτοτυπία!


    satyr
    08.09.2008, 00:28

    άκουσα το rock n roll Train και μου άρεσε αρκετά.ανυπομονώ να το αγοράσω.όσο για τον jonas ανέκαθεν μου άρεσαν τα φωνητικά του.και ο bon ήταν μεγάλη φωνή.απλά έχουν διαφορετικές φωνές.δεν τον διάλεξαν τυχαία οι ac/dc.THUNDERSTRUCK!!!!!!!!!!!!!!!! 


    sea_like_eyes
    08.09.2008, 00:47

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 30-08-2008 στις 14:31 έγραψε...

    http://www.myspace.com/acdc

    Πρώτο πρώτο δεσπόζει το καινούριο κομμάτι..

    Πολύ πρωτοτυπία!



    ενα απ'ολα χωρις τοματα . . . ΤΟΣΟ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ !

    Υ.Γ ελεος λεμε . . . ποτε δεν μου αρεσαν . . . και συνεχιζω να εχω την ιδια αποψη . . . μισο . . . μισο . . . εδω το εχω . . . {#emotions_dlg.yawn}


    SteamRoller
    10.09.2008, 13:07

    Σεβαστη καθε αποψη, αλλα ειναι το αγαπημενο μου συγκροτημα και δεν μπορω να τους κρινω αντικειμενικα. Οσον αφορα το οτι αποφασισαν να σταματησουν, παρολο που με στεναχωρει το γεγονος, ειμαι της αποψης οτι καλυτερα να εγκαταλειπει καποιος με αξιοπρεπεια οσο κρατιεται ακομα στα ποδια του, παρα να γινεται χουφταλο και να σερνεται on stage! Αρα μαλλον ειναι σοφη η αποφαση που πηραν γιατι, κακα τα ψεμματα, δεν ειναι και πιτσιρικια. Η μονη μου επιθυμια ειναι να τους δω μια πρωτη και τελευταια φορα στη χωρα μας και να τα δωσουν ολα!! Γιατι "το'χουν" οι βρωμοροκαδες..

    {#emotions_dlg.rockon}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SteamRoller στις 10-09-2008 13:08 ]


    SouLRocK
    08.10.2008, 01:08
    AC/DC: “Black Ice” θα λέγεται ο νέος τους δίσκος που κυκλοφορεί στις 20 Οκτωβρίου

    black ice

    Ο πολύ-αναμενόμενος δίσκος των AC/DC "Black Ice", ο πρώτος studio δίσκος τους εδώ και οχτώ χρόνια, θα κυκλοφορήσει στις 20 Οκτωβρίου. Στο "Black Ice", που θα περιέχει 15 νέα τραγούδια, την παραγωγή έχει κάνει ο Brendan O'Brien στα Warehouse Studios του Vancouver.

    Το track listing του δίσκου είναι:

    1. Rock 'N Roll Train
    2. Skies On Fire
    3. Big Jack
    4. Anything Goes
    5. War Machine
    6. Smash N Grab
    7. Spoilin' For A Fight
    8. Wheels
    9. Decibel
    10. Stormy May Day
    11. She Likes Rock N Roll
    12. Money Made
    13. Rock N Roll Dream
    14. Rocking All The Way
    15. Black Ice

    www.acdc.com

    Την Τετάρτη στις 8/10 στις 4 το μεσημέρι θα γίνει και η παρουσίασή του μέσα απο την εκπομπή "rock jukebox" στο MH Radio {#emotions_dlg.walkman}

     


    thaliey
    08.10.2008, 10:50

    Παράθεση:

    Το μέλος SouLRocK στις 08-10-2008 στις 01:08 έγραψε...

    AC/DC: “Black Ice” θα λέγεται ο νέος τους δίσκος που κυκλοφορεί στις 20 Οκτωβρίου

    black ice

    Ο πολύ-αναμενόμενος δίσκος των AC/DC "Black Ice", ο πρώτος studio δίσκος τους εδώ και οχτώ χρόνια, θα κυκλοφορήσει στις 20 Οκτωβρίου. Στο "Black Ice", που θα περιέχει 15 νέα τραγούδια, την παραγωγή έχει κάνει ο Brendan O'Brien στα Warehouse Studios του Vancouver.

    Το track listing του δίσκου είναι:

    1. Rock 'N Roll Train
    2. Skies On Fire
    3. Big Jack
    4. Anything Goes
    5. War Machine
    6. Smash N Grab
    7. Spoilin' For A Fight
    8. Wheels
    9. Decibel
    10. Stormy May Day
    11. She Likes Rock N Roll
    12. Money Made
    13. Rock N Roll Dream
    14. Rocking All The Way
    15. Black Ice

    www.acdc.com

    Την Τετάρτη στις 8/10 στις 4 το μεσημέρι θα γίνει και η παρουσίασή του μέσα απο την εκπομπή "rock jukebox" στο MH Radio {#emotions_dlg.walkman}

     



    ΕΕΕΕΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙΙΙΙΙ!!!ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ Κ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ!!!!!


    kostas-5150
    08.10.2008, 22:27

    Βαριεμαιιι..τατα,τατατα,τατα,τατατα,τα...τατα,τατατα,τατα,τατατα,τα...βαριεμαιιι{#emotions_dlg.blush}


    SteamRoller
    22.10.2008, 02:04

    Οπως ειπα και παραπανω, "το'χουν" οι βρωμοροκαδες! Το ακουσα, το ξανακουσα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με το αποτελεσμα. Οκ, δεν παιζουν κατι καινουργιο, αλλα ο ηχος που βγαζουν δεν αντιγραφεται απο κανενα αλλο γκρουπ ρε παιδια, πως να το κανουμε; Ειναι βασιλιαδες στο ειδος τους, παει και τελειωσε! Απολυτα χορταστικο αλμπουμ με 15 κομματια απο τα οποια τουλαχιστον 5-6 ειναι κορυφαια(το Rock'N'Roll Train ηδη κλασσικο για μενα)και τα υπολοιπα αξιοπρεπεστατα.. αντε και 2-3 ψιλοαδιαφορα(π.χ. War Machine)αλλα σαν συνολο ειναι ο,τι καλυτερο μετα απο το Razors Edge του 90! Διαφωνει κανεις; Τετοιο δισκο στα 00's μονο οι AC/DC μπορουν να βγαλουν που να ηχει τοσο κλασσικος αλλα και συγχρονος συναμα. Αν αυτος ειναι ο επιλογος, τοτε μας αποχαιρετουν με τον καλυτερο τροπο!

    We salute you too!!{#emotions_dlg.clap}


    hitman20
    22.10.2008, 09:31

    Παράθεση:

    Το μέλος SteamRoller στις 22-10-2008 στις 02:04 έγραψε...

    Οπως ειπα και παραπανω, "το'χουν" οι βρωμοροκαδες! Το ακουσα, το ξανακουσα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με το αποτελεσμα. Οκ, δεν παιζουν κατι καινουργιο, αλλα ο ηχος που βγαζουν δεν αντιγραφεται απο κανενα αλλο γκρουπ ρε παιδια, πως να το κανουμε; Ειναι βασιλιαδες στο ειδος τους, παει και τελειωσε! Απολυτα χορταστικο αλμπουμ με 15 κομματια απο τα οποια τουλαχιστον 5-6 ειναι κορυφαια(το Rock'N'Roll Train ηδη κλασσικο για μενα)και τα υπολοιπα αξιοπρεπεστατα.. αντε και 2-3 ψιλοαδιαφορα(π.χ. War Machine)αλλα σαν συνολο ειναι ο,τι καλυτερο μετα απο το Razors Edge του 90! Διαφωνει κανεις; Τετοιο δισκο στα 00's μονο οι AC/DC μπορουν να βγαλουν που να ηχει τοσο κλασσικος αλλα και συγχρονος συναμα. Αν αυτος ειναι ο επιλογος, τοτε μας αποχαιρετουν με τον καλυτερο τροπο!

    We salute you too!!{#emotions_dlg.clap}

     

     


                                                                                                                                                                                                                                                                 Ετσιιιιι πολυ καλος δισκος απο ενα γκρουπ της παλλιας σχολης, ειναι ακριβως οποσ το παρελθον τουσ αλλα αυτο πρωσοπικα για εμενα δεν ειναι κακο το αντιθετω μαλιστα.... {#emotions_dlg.rockon}