ελληνική μουσική
    710 online   ·  210.832 μέλη

    Νέα αξιολόγηση blogs και posts

    PashalinaMakia
    02.09.2008, 21:33

    Κοτζαμάν άντρες και ασχολείστε με αυτά τα θέματα?

    Σημασία δεν έχει ο καθένας να λέει ο,τι θέλει στο μπλογκ του άσχετα απο το αν είναι premium ή όχι?

    Τώρα ο,τι έγινε παλιά τι το μελετάτε ήθελα να ήξερα...

    Εαν όμως το περιεχόμενο ενός μπλογκ δεν αμς αρέσει δεν θα ήταν λογικότερο να το πούμε σε εκείνον που το έγραψε?Να ανοίξει ένας διάλογος απλά.


    MagicaDeSpell
    02.09.2008, 22:12

    Πραγματικα αυτο με την μανια του να εισαι premium (δεν αναφερομαι στον gusfunn) δεν το καταλαβα ποτε εμενα ποτε δεν με απασχολησε και ουτε με ενδιαφερει...παντα γραφω οτι μου κατεβαινει οπως και παιζω οτι μου κατεβαινει απο μουσικη...παραδεχομαι οτι μ αρεσει να εχει σχολια το μπλογκ μου αλλα ο λογος ειναι οτι κανω διαλογο με τα ατομα που αφιερωσαν λιγο πολυτιμο χρονο για να διαβασουν αυτα που γραφω....Πραγματικα  gus κριμα που διεγραψες το μπλογκ σου ηταν πραγματικα πολυ ομορφο να σε διαβαζω

    ουτε εγω ειδα τιποτα φασιστικο και τον kinezes δεν τον εχω δει ποτε φατσικα (για να μην πει κανεις οτι μεροληπτω και σιγουρα δεν ειμαι σε καμια κλικα το αντιθετο μαλιστα) απλα μ αρεσει ο τροπος που γραφει και το ιδαιτερο χιουμορ του. κι επειδη κι εγω σχολιασα ξερω οτι δεν ειμαι φασιστρια

    Με την ιδια λογικη και τα δικα μου κειμενα που αναφερονται σε οπαδους κοκκινης ομαδας μπορεις να τα κακοχαρακτηρισεις....Ειμαι σιγουρη οτι ολοι καταλαβαινουμε οτι ενας πολεμος ειναι οτι χειροτερο κυριως για τους αμαχους αλλα δεν νομιζω οτι το κειμενο γραφτηκε με υποτιμητικο τροπο


    MISangie
    03.09.2008, 00:39

    Αν και δεν έχω πάρει μέρος ποτέ σε διάνεξη μεταξύ μελών που γίνονται κατά διαστήματα στο φόρουμ,αισθάνομαι την ανάγκη να εκφέρω την γνώμη μου.

    Είμαστε μια μουσική κοινότητα που απαρτίζεται απο άτομα που αγαπούν την μουσική(άσχετα αν είναι μουσικοί ή όχι) και την επικοινωνία.Καλώς ή κακώς δεν είμαστε ένα απρόσωπο site.Τα περισσότερα μέλη είμαστε πάνω απο χρόνο.Έχουμε γνωριστεί μέσω των μπλοκ,του φόρουμ και τις συναντήσεις που κάνουμε συχνά.Πάνω κάτω γνωρίζουμε τον άλλον.Τα πιστεύω του,τα ιδανικά του,τα προτερήματα του,τις αδυναμίες του.

    Κάποιος μπορεί να έχει ανεπτυγμένο το κοινωνικό αίσθημα.Και να μην μπορεί να δεχτεί χιούμορ για το συγκεκριμένο θέμα.Κάποιος άλλος μπορεί να επηρεάζεται με θρησκευτικά θέματα και να αντιδράει.Ή κάποιος άλλος να διαβάσει ένα ειρωνικό κείμενο για την ΝΔ.και σαν φανατικός νεοδημοκράτης να προφέρει με έντονο τρόπο αντίδραση.κλ

    Πρέπει να σεβόμαστε την προσωπική γνώμη του καθενός.Και δεν λέω όχι στην ελευθερία λόγου.Πχ.αν εγώ θέλω να γράψω ένα κείμενο ειρωνικό για τον Ολυμπιακό και αρχίζω να φωνάζω Ανόρθωση δεν μπορώ να σκέφτομαι αν θα με βρίσει κάποιο μέλος που είναι φανατικός οπαδός.

    Οπότε όσο ελέυθερα μπορούμε να εκφραζόμαστε στα μπλοκ,που είναι ο προσωπικός μας χώρος,τόσο ελεύθερα μπορούμε να εκφράζουμε τις αντιρρήσεις μας σε διάφορα ποστ που διαβάζουμε χωρίς να φοβόμαστε μην μας λιντσάρουν.

    Αν και δεν συμφωνώ απολύτως με τον τρόπο που διατύπωσε την άποψη του ο gusfunn(για τον απλούστατο λόγο οτι εγώ δεν θα την διατύπωνα έτσι),συμμερίζομαι τις σκέψεις και την αγωνία του πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.(Όσο αναφορά τα ποστ.Το θέμα με τα premioum με αφήνει παγερά αδιάφορη)

    Ο Κώστας είναι ένα άτομο που έχει αφιερώσει την ζωή του για να γράφει στίχους και μουσική.Ούτε ένα τραγούδι του δεν μιλάει για έρωτα,προσωπικό του πόνο ή εμπειρίες.Όλα τα κομμάτια του περιέχουν κοινωνικά μηνύματα,θέλωντας έτσι να βάλει ένα μικρό λιθαράκι στην καλυτέρευση αυτού του κόσμου.

    Ενός κόσμου που ούτε εγώ,ούτε πολλοί απο εμάς ενδιαφέρονται πως θα είναι σε 100 χρόνια.Εμείς θα έχουμε φύγει.Ποιο το νόημα λοιπόν?Και όμως για τον gusfunn υπάρχει νόημα.

    Γι αυτό τον λόγο είναι τόσο ευαισθητοποιημένος με αυτό το θέμα και διατύπωσε την άποψη του τόσο έντονα.Δεν το έκανε ούτε για να θίξει κανέναν,ούτε επειδή θέλει να δημιουργήσει φασαρίες και διαμάχες και σίγουρα όχι για να διακριθεί.Ποτέ του δεν ζήλεψε τα premioum,ούτε δημοσιότητα μέσω ΜΗ.

    Το ΜΗ είναι ένας χώρος που συναναστρεφόμαστε με δίαφορες κατηγορίες ανθρώπων και σίγουρα καποιοι(για να μην πω πολλοι) επιζητούν την διάκριση.Ο Κώστας δεν είναι ένα απο αυτά τα άτομα.Και έπειτα υπάρχει και ζωή εκτός απο το ΜΗ όπως είπε ο mprizas.(Μπριζούλι θα μου δώσεις ένα αυτόγραφο?;))

    Ας δώσουμε λοιπόν την ελευθερία λόγου που τόσο μιλάμε για αυτήν και μην πέφτουμε όλοι σε ένα πρόσωπο που εκφέρει την γνώμη του.

     

    Μμμμ...ολόκληρο γράμμα έγραψα..


    -----------------
    Πως αλλιώς αφού αγαπιούνται οι άνθρωποι

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MISangie στις 03-09-2008 05:48 ]


    gusfunn
    03.09.2008, 08:03

    νομίζω ότι αν ένας συντονιστής  σας έλεγε ότι είστε εκτός τόπικ δεν θα  υπήρχε  λόγος και να ξεσκιστούμε .

    την γνώμη μου ειλικρινά την είπα στον χορχε  .

    δεν θα φαφλατίσω  καλή συνεχεία


    PHILIPPOSSM
    03.09.2008, 16:16

    {#emotions_dlg.oops}
    -----------------
    Μια Σόδα στο... radio musicheaven κάθε Πέμπτη 16.00-18.00 & Κυριακή 19.00-21.00.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 03-09-2008 16:18 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 03-09-2008 20:25 ]


    emmanuella
    03.09.2008, 19:14

    Εγλω πιστεύω ότι το μέλος kifa είπε ότι έπρεπε να ακουστεί !!! {#emotions_dlg.yes}

    Μέλος gusfun νόμιζα ότι ήσουν κάποιος που χρησιμοποιούσε επιχειρήματα για να υποστηρίξει τη γνώμη του ... και όχι άκυρα συμπεράσματα υποστηρίζοντας μια μανία του ! Έτσι το πήρα εγώ ...Wink

    Όπως είδες ο jorge σταμάτησε να ασχολείτε ... και μου φαίνεται απολύτως λογικό να σταματάει να ασχολείτα με άκυρα !!

    Και ας πουέμ ότι δεν είναι άκυρο ...

    Αλλά ... Φαντάζεσαι ένας επισκέπτης του ΜΗ να μπαίνει στα premium blogs και το πρώτο που αντικρίζει είναι ένα blog με θέμα .... χμμμ .... για gay ??? {#emotions_dlg.laugh} Σου θυμίζω ότι αυτή θα είναι και η εικόνα του ΜΗ προς κάποιον καινούργιο και εντελώς άγνωστο !! Wink

    Πάντα εντελώς φιλικά ! {#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    " Ζήσε απλά ! Έτσι ίσως κάποιος άλλος απλά ζήσει ! --> RadioMH _ Τετάρτη 18.00 - 20.00 Συντονιστείτε !!! <--

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : emmanuella στις 03-09-2008 19:17 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : emmanuella στις 03-09-2008 19:23 ]


    MISangie
    03.09.2008, 21:09

    Μμμμ...και επειδή έχουμε ξεφύγει λίγο απο το θέμα...

     

    Πιστεύω οτι μπορεί να υπάρχουν κάποια κενά στον νέο τρόπο αξιολόγησης των μπλοκ(κάθε αρχή και δύσκολη),αλλά σίγουρα είναι καλύτερος απο τον προηγούμενο.Τουλάχιστον θα βρίζουν και άλλους όχι μόνο τον Χορχε(...λίγο χιούμορ...)

    Με τις δυο κατηγορίες αξιόλογα και δημοφιλέστερα,προωθούνται και διαβάζονται περισσότερα ποστ.

    Και κάτι άλλο που μου άρεσε είναι οτι στην κεντρική σελίδα μας εμφανίζονται τρία απο τα αξιόλογα και όχι απο τα πριμιουμ μόνο.

    Μμμμ...μήπως θα μπορούσε αυτό να γίνεται και στις φωτογραφίες στην σελίδα των μπλοκ?

    Δηλαδή να έχει φωτογραφίες και απο τα αξιόλογα ή τα δημοφιλέστερα?