ελληνική μουσική
    624 online   ·  210.846 μέλη

    Νέα αξιολόγηση blogs και posts

    Astron
    11.07.2008, 20:19

    Παράθεση:

    Το μέλος Kinezes_trexoun_gimnes στις 11-07-2008 στις 18:56 έγραψε...
    Με λίγα λόγια τα Blogs εδω...καλώς ή κακώς έχουν καταλήξει να είναι για εσωτερική κατανάλωση.... λέω τα νέα μου ή τη γνώμη μου....αφήνει ένα σχόλιο ο Unick και τέρμα... να σου πω και κάτι άλλο? Αυτό μας αρέσει κιόλας .... που δεν είναι απρόσωπο!
    Μη μου πουλάς λοιπόν χρυσάφι την αναζήτηση του google ούτε την ανάρτηση στην πρώτη σελίδα του ΜΗ!


    Νίκο είναι καθαρά δική σου επιλογή να αντιμετωπίσεις το blog σου ως χώρο αποκλειστικά για εσωτερική musicheaven-ική κατανάλωση. Αρκετός κόσμος γράφει πράγματα γενικότερα που μπορεί να αφορούν οποιονδήποτε και όχι μόνο τους χρήστες του MusicHeaven. Για αυτό άλλωστε, στις αρχικές παροτρύνσεις κατά τη δημιουργία του blog ήταν και η δημοσίευσή του blog σου σε ελληνικές μηχανές αναζήτησης των blogs, ώστε να γίνει ευρύτερα γνωστό.
    Αυτό που σου αρέσει, ότι δηλαδή τα blogs δεν είναι απρόσωπα αλλά ανήκουν σε κάποια κοινότητα είναι μέρος των θετικών στοιχείων που σου ανέφερα και στο προηγούμενο post (τα οποία απουσιάζουν από πάροχους τύπου blogspot.com κλπ).

    Από εκεί και πέρα, όποιος θέλει (και αρκετοί το κάνουν) μπορεί να αντιμετωπίζει το blog του όπως ακριβώς το αντιμετωπίζουν οι άνθρωποι σε ολόκληρο τον πλανήτη, δηλαδή τον προσωπικό τους online χώρο όπου γράφουν προσωπικές σκέψεις, απόψεις, σχολιασμούς κλπ.
    Επαναλαμβάνω, ότι εάν εσύ θες να το περιορίσεις μόνο σε σχολιασμούς σχετικούς με το MusicHeaven είναι και πάλι δικό σου δικαίωμα, αλλά αυτός δεν ειναι ο κανόνας.
    Το σημαντικό λοιπόν της υπόθεσης -κατά τη γνώμη μου- είναι ότι μπορεί ο καθένας να έχει τον δικό του ανεξάρτητο προσωπικό χώρο έκφρασης. Από εκεί και πέρα το ποια blogs θα επιλέξει το MusicHeaven για να προβάλλει στην κεντρική σελίδα είναι δευτερεύουσας σημασίας και κακώς γίνεται τόση φασαρία για όλη αυτή την ιστορία.

    Τέλος, δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει αυτή η ένταση και η φόρτιση. Το μόνο που έγραψα εξαρχής είναι ότι είναι παράλογο να διαβάζουμε περί "πραξικοπημάτων" και "κατάλυσης της δημοκρατίας" επειδή 10 άτομα θα ψηφίζουν ποια blogs θα προβάλλονται σε μια γωνιά στην κεντρική σελίδα μιας (ιδιωτικής) μουσικής κοινότητας, ενώ πριν ψήφιζε μόνο ...ένα άτομο... Μάλιστα αφορμή γι' αυτές τις σκέψεις ήταν το blog του adreo και αυτά τα υπερβολικά που γράφει εκεί.


    uNick
    11.07.2008, 20:22

    Παράθεση:

    Το μέλος Kinezes_trexoun_gimnes στις 11-07-2008 στις 18:56 έγραψε...

    ...λέω τα νέα μου ή τη γνώμη μου....αφήνει ένα σχόλιο ο uNick και τέρμα...

     


    Ώρα είναι τώρα να μας πεις και ότι σου αφήνω λίγα σχόλια.........

    "Τολμάς κι έχει παράπονο εσύ?", που λέει και ο ποιητής... {#emotions_dlg.whistling}

     

     

    Λοιπόν. Πέρα από την όποια πλάκα, έχω να πω τα εξής:

    Γιατί ασχολείστε τόσο πολύ με αυτό το θέμα? Έχει κάποια ιδιαίτερη σημασία αν το blog κάποιου είναι premium ή όχι? Ή θα είναι "υποχρεωτικό" να διαβάσετε ένα post αν είναι στην κατηγορία των δημοφιλέστερων ή των προτεινόμενων? Προσωπικά, διαβάζω κάποια συγκεκριμένα blogs επειδή μου αρέσουν, και περιστασιακά ρίχνω και ματιές γύρω. Τα προτεινόμενα θα τα κοιτάξω, και αν κάτι με τραβάει θα τα διαβάσω, και ίσως σχολιάσω κιόλας. Αν μου είναι αδιάφορα, απλώς δεν θα συνεχίσω να τα διαβάζω. Αδιαφορώ για το με ποιά κριτήρια οι blog mods θα τα προτείνουν. Αυτά γουστάρουν και αυτά προτείνουν, και καλά κάνουν αφού αυτό τους ανατέθηκε να κάνουν.

    Το έχω κατ' επανάληψη πει, και θα το ξαναπώ και εδώ: Ο χώρος αυτός είναι ιδιωτικός, και εμείς φιλοξενούμενοι. Αν κάτι δεν μου αρέσει, δεν είμαι υποχρεωμένος να το δεχτώ, και μπορώ είτε να ασχοληθώ με κάτι άλλο, είτε να πάω αλλού. Δεν έχω όμως κανένα δικαίωμα να κρίνω ή να κατακρίνω τον ιδιοκτήτη του χώρου για αυτά που δεν μου αρέσουν. Αυτά ισχύουν για όλους μας ανεξαιρέτως.

    Δεν σας αρέσει ο τρόπος αξιολόγησης των blogs? Αφήστε τους αξιολογητές (mods) να λένε τα δικά τους, και διαβάστε αυτά που σας αρέσουν. Αφήστε στην άκρη τις θεωρίες συνομοσίας και τα αντιστασιακά ή αναρχικά παραληρήματα, και διαβάστε κάτι άλλο ή γράψτε κάτι αξιόλογο στο δικό σας blog.

     

    Πάντα και μόνο φιλικά,

    u N i c k ?

     

     


    faltsoo
    11.07.2008, 20:25

    Παράθεση:

    Το μέλος Kinezes_trexoun_gimnes στις 11-07-2008 στις 18:56 έγραψε...

     

    Δεν έχεις καταλάβει ότι ένα τεράστιο μέρος των bolg εδώ γράφονται με τέτοιο τρόπο ώστε μπορούν να γίνουν κατανοητά μόνο από άλλα μέλη?

    Γράφω εγώ τώρα για τον Δεος... ο άσχετος που θα μπει τι θα καταλάβει? Γράφει η melkat σήμερα για την ιστορία με τα blogs... ( είναι και στη λίστα που “αξίζει να διαβάσω..” )τι θα καταλάβει αυτός που θα έρθει απο το Google για να του αρέσει και να μείνει?

    Με λίγα λόγια τα Blogs εδω...καλώς ή κακώς έχουν καταλήξει να είναι για εσωτερική κατανάλωση.... λέω τα νέα μου ή τη γνώμη μου....αφήνει ένα σχόλιο ο Unick και τέρμα... να σου πω και κάτι άλλο? Αυτό μας αρέσει κιόλας .... που δεν είναι απρόσωπο!

    Μη μου πουλάς λοιπόν χρυσάφι την αναζήτηση του google ούτε την ανάρτηση στην πρώτη σελίδα του ΜΗ!



     

     

    + 100023666

    σωστοστ


    Termite
    11.07.2008, 20:27

    Παράθεση:

    Το μέλος Kinezes_trexoun_gimnes στις 11-07-2008 στις 18:56 έγραψε...

    Με λίγα λόγια τα Blogs εδω...καλώς ή κακώς έχουν καταλήξει να είναι για εσωτερική κατανάλωση.... ....

    Μη μου πουλάς λοιπόν χρυσάφι την αναζήτηση του google ούτε την ανάρτηση στην πρώτη σελίδα του ΜΗ!

    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Όπως και σε αυτό που είπε η mellia οτι δηλαδή με κατηγοριοποιήσεις το μόνο που καταφέρνεις ειναι να αυξάνεις τον ανταγωνισμό ανάμεσα στα μέλη...δυστυχώς οχι για καλύτερο περιεχόμενο αλλα για περισσότερες "φιλίες" και "χρυσές νότες". Και δέν είναι ωραίο αυτό...

    Άν θέλει κάποιος να διαβάσει τα νέα του φίλου του, θα το κάνει είτε αυτός είναι premium είτε δεν είναι...και φυσικά το αντίστροφο.

    Promotion του καλού περιεχομένου για τους επισκέπτες του site (διότι αυτός είναι ο κύριος στόχος του jorge) μπορεί να γίνει και δίχως κατηγοριοποίηση (βλέπε "προτείνετε κάποιο μπλογκ") όπου όποιος διαβάζει κάτι ας το συστήνει στην κοινότητα...


    jorge
    11.07.2008, 20:49

    Προς όσους διαφωνούν με τα Premium:

    Κάποιος επισκέπτης ή νέο μέλος μπαίνει στα Blogs για να δει την ενότητα, οκ; Σαν διαχειριστής, δεν θέλω να τον αφήνω σε ένα χάος με 500 (και μεθαύριο με χιλιάδες) blogs. Θέλω να φιλτράρω και να κατηγοριοποιήσω τα posts και τα blogs, ώστε να επιτρέψω ακόμα και σ' αυτόν που διαθέτει 5 λεπτά να έρθει - όσο περισσότερο γίνεται - σε ποιοτικό περιεχόμενο.

    Εσείς ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ αυτό αν ήσασταν διαχειριστής;

    Που και πως θα κάνατε οι επισκέπτες να βρίσκουν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ περιεχόμενο στον ΕΛΑΧΙΣΤΟ χρόνο; Κανείς μα κανείς δεν έχει απαντήσει σε αυτό το λεπτό σημείο. Λέτε "να μπει στο Forum να δει τι προτείνουν οι άλλοι".

    Καλά, σοβαρά μιλάμε; Αλλού θα βρίσκεται, αλλού θα πρέπει να ψάξει για να προσανατολιστεί;; Και θα πρέπει να ψάχνει μέσα σε δεκάδες σελίδες ενός topic, όταν θα μπορούσε να τα βρει όλα αυτά εκεί που ακριβώς βρίσκεται;

     

    Έχει πλάκα ρε παιδιά, γιατί έχετε πλέον τόσες δυνατότητες προβολής των Blogs που πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί σας ενοχλεί που κάποιοι κάνουν τις προτάσεις τους, οι οποιες παρουσιάζονται στο 1/10 της σελίδας.

    Εφόσον τα Premium κάλυπταν τα υπόλοιπα εντελώς, ε τότε να τα σπάγατε όλα, οκ, το καταλαβαίνω.

    Συνοψίζω όμως λίγο για να διαπιστώσετε οτι μεγαλοποιείτε τα πράγματα αδίκως:

    Ως τώρα υπάρχουν οι εξής υποενότητες στη σελίδα των Blogs:

    1) ΟΛΑ, χωρίς καμία διάκριση (η λίστα κάτω από τα δημοφιλέστερα)

    2) Premium (προτάσεις 10 ανθρώπων, κατά τη γνώμη μου αξιόλογων)

    3) Αυτά με τα περισσότερα σχόλια, χωρίς καμία διάκριση

    4) Αυτά που έχουν επιλέξει οι Blog Moderators (προτεινόμενα είναι κι αυτά)

    5) Αυτά που σχολιάστηκαν τελευταίως, πάλι χωρίς καμία διάκριση

     

    Επομένως ποιό το πρόβλημα; Σαν site δίνουμε τόσες επιλογές πλέον.

    Μήπως το πρόβλημα λοιπόν δεν έχει να κάνει με το θεσμό των Premium, αλλά με τον τρόπο που αυτός έχει γίνει αντιληπτός από ορισμένους, οι οποίοι έχουν μια - ίσως μόνιμη - αίσθηση ανταγωνισμού; Οι οποιοι έχουν παρασύρει και μετριοπαθή μέλη στο να βλέπουν τα Blogs σαν αγώνα δρόμου;

    Και απαντήστε μου στην ερώτηση που έθεσα πιο πάνω, θα με ενδιέφερε η γνώμη σας ειλικρινά.


    -----------------
    (Παρακαλώ πολύ μην μου στέλνετε ΠΜ για θέματα που έχουν σχέση με το site. Για αυτά υπάρχει το Forum και η κατηγορία Περί MusicHeaven)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 11-07-2008 20:50 ]


    Blacksad
    11.07.2008, 21:19

    Σχετικο-ασχετο

    ημουν στο στρατο κλασσικο φανταρο που τα εχωνα στους σαρδελατους και στους αστερατους μονιμους και εφεδρους αδιακριτως, για το κομπλεξ του αστεριου, της εξουσιας, της διακρισιολαγνειας που μας διεπει γενικοτερα και στο στρατο ειδικοτερα (και πολυ πιο εντονα)

    λιγες μερες πριν παρω μεταθεση ο δηκας με εδωσε το ημισαρδελο (υποδεκανεας για τους μη γνωριζοντες) και στην αρχη γελασα πολυ μην πω και ενοχληθηκα (γνωστο επισης ως ρουφιανοσημο)

    3 μερες πριν φυγω με αγγαρεψανε να παρω κατι νεοπαρντ να κουβαλησουμε λεει καλωδια και εκει τσακωθηκα και τους τα εχωσα με την εξουσια της -χα-παλαιοτητας και της -χα χα-μισης σαρδελας μου

    Συμπερασμα μου, το (οποιο) αστερι απο μονο του δε λεει τιποτα,

    το θεμα ειναι πως το αντιλαμβανεται, το διαχειριζεται και το γευεται ο καθενας 


    uNick
    12.07.2008, 10:53

    Παράθεση:

    Το μέλος Blacksad στις 11-07-2008 στις 21:19 έγραψε...

     

    Συμπερασμα μου, το (οποιο) αστερι απο μονο του δε λεει τιποτα,

    το θεμα ειναι πως το αντιλαμβανεται, το διαχειριζεται και το γευεται ο καθενας

    {#emotions_dlg.beer}
    {#emotions_dlg.beer} {#emotions_dlg.beer} {#emotions_dlg.beer} {#emotions_dlg.beer} (χικ........)

     

     


    Termite
    12.07.2008, 11:15

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11-07-2008 στις 20:49 έγραψε...

    Εσείς ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ αυτό αν ήσασταν διαχειριστής;

    Θα έδινα τη δυνατότητα βαθμολόγησης του περιεχομένου του μπλόγκ αλλα και του περιεχομένου του εκάστοτε πόστ απο 1 (το χειρότερο) ώς 5 (το καλύτερο) όπως το έχεις δηλαδή και με την αξιολόγηση των δημοσιέυσεων.

    Και φυσικά θα έδινα τη δυνατότητα σε όλο τον κόσμο που διαβάζει να μπορεί να βαθμολογεί. Όχι μόνο σε 10 απο τους 50.000.

    Κατ'επέκταση θα αφαιρούσα τις υποενότητες 2 και 4 που αναφέρεις, και βάση της βαθμολογίας αυτής θα έβαζα μια κατηγορία με τα 20 blogs (ο αριθμός είναι τυχαίος) που έχουν την υψηλότερη βαθμολογία απο τα μέλη καθώς και μία ακόμα με τα 20 posts (απο όλα τα blogs) που έχουν την υψηλότερη βαθμολογία. Tώρα η πρώτη κατηγορία που ανέφερα θα μπορούσε να λέγεται Premium και τη δεύτερη Premium posts αλλα συνειδητοποιώ οτι αρκετοί έχουν πρόβλημα με την λέξη αυτή οπότε θα το άλλαζα για ένα όνομα πιο κοινής αποδοχής. Εννοείται οτι δε θα μπορούσε κανείς να βαθμολογεί τον εαυτό του.

     


    -----------------

    H Barηa στα Ελληνικά

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Termite στις 12-07-2008 11:22 ]


    jorge
    12.07.2008, 11:50

    ΟΚ.

    Και πως θα διασφάλιζες οτι κάποιος δε θα έκανε πολλαπλούς λογαριασμούς για να ψηφίζει διαρκώς το blog του, ώστε να το κάνει premium;


    margo
    12.07.2008, 12:17

    Ας μην μπορούν να ψηφίσουν τα μέλη

    μπλογκς άλλων μελών που έχουν το ίδιο e-mail ή IP

    η πρόταση του termite είναι πολύ καλή νομίζω.{#emotions_dlg.beer}

     

    όπως και να 'χει,καλή συνέχεια σε όλους{#emotions_dlg.rockon}

     

     

     

     

     


    PHILIPPOSSM
    12.07.2008, 12:31

    Μπορώ να κάνω μια ερώτηση;

    {#emotions_dlg.excl} Με ποιο σκεπτικό επιλέχτηκαν οι blogderators; {#emotions_dlg.excl}


    melkat06
    12.07.2008, 12:39

    Παράθεση:

    Το μέλος Kinezes_trexoun_gimnes στις 11-07-2008 στις 18:56 έγραψε...

    Γράφω εγώ τώρα για τον Δεος... ο άσχετος που θα μπει τι θα καταλάβει? Γράφει η melkat σήμερα για την ιστορία με τα blogs... ( είναι και στη λίστα που “αξίζει να διαβάσω..” )τι θα καταλάβει αυτός που θα έρθει απο το Google για να του αρέσει και να μείνει?

    Βρε Νίκο... Βρε Νίκο... Το 06 ξέχασες!!!!!! {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2}

    Παιδάκια, ας χαλαρώσουμε λίγο με αυτό το θέμα... Έχει πάρει διαστάσεις που δεν του αξίζουν!

    Όποιος θέλει να γίνει premium του είναι πολύ πιο εύκολο με το καινούριο σύστημα απ' ότι με το παλιότερο!!! Πριν έπρεπε να επιλέξει κάποιο μόνο ο jorge (που μπορεί να μην ταίριαζε στην αισθητική του), ενώ τώρα φτάνει από τα 10 άτομα να το επιλέξουν οι τέσσερις!!!! (Οι πιθανότητες ανεβαίνουν!!)

    Ελπίζω αυτό, να είναι το τελευταίο μου σχόλιο πάνω σε αυτό το θέμα!!!!!!!!!


    Termite
    12.07.2008, 12:40

    Δε γνωρίζω κάποιο τρόπο για να αποτρέψω την δημιουργία πολλαπλών λογαριασμών που θα έχουν στόχο να βαθμολογήσουν επανειλλημένα με 5 κάποιο blog ωστε αυτό να προβάλεται συνεχώς. Το ίδιο πρόβλημα μπορεί να είναι και αντίστροφο. Να γίνουν λογαριασμοί για να βαθμολογούν όλοι τον μπρίζα με 1

    Νομίζω όμως οτι τους πολλαπλούς λογαριασμούς δεν τους θέλεις ούτως ή άλλως και δέν θέλεις να προστατέψεις μόνο τα blogs απο αυτούς. Θέλω να πώ οτι οι πολλαπλοί λογαριασμοί ειναι ενα γενικότερο πρόβλημα (γενικά στις διαδικτυακές κοινότητες, όχι μόνο εδώ). Και οι λύσεις αυτου του προβλήματος συνήθως βρισκονται στην καταγραφή δεδομένων απο τον υπολογιστή του χρήστη Η σε εσωτερικούς τρόπους ελέγχου του λογαριασμού αυτού. Ενα παράδειγμα που θα μπορούσε να εφαρμοστεί (όπως πάνω κάτω έγινε και για το διαγωνισμό τραγουδιού) είναι:

    Η βαθμολόγηση να μήν είναι ανώνυμη και να φαίνεται και σε εσένα αλλα και στον "ιδιοκτήτη" του blog. Βλέπεις λοιπόν πώς βαθμολογούν τα μέλη. Σε συνδυασμό με το ιστορικό του κάθε μέλους (πότε πραγματοποίησε την εγγραφή του, άν συμμετέχει στην κοινότητα, ΑΝ τον έχεις δεί σε κάποια συνάντηση κλπ), τα υπάρχοντα στοιχεία του λογαριασμού του καθώς και τους βαθμούς που δίνει σε συγκεκριμένα blogs, μπορείς να βρείς "ύποπτους" λογαριασμούς. Το αν θα προχωρήσεις στη διαγραφή τους ή όχι, ειναι καθαρά θέμα δικό σου, και των στοιχείων που αποκομίζεις (IP addresses, cookies) απο την σύνδεση των λογαριασμών αυτών.

    Επιπλέον, η βαθμολόγια αυτή θα μπορούσε να "τρώει" ένα reset κάθε μήνα. Έτσι θα νιώθουν όλοι οτι συμμετέχουν ενεργά στη βαθμολόγηση - ανάδειξη του καλύτερου περιεχομένου, το περιεχόμενο αυτό καθεαυτό δε θα μένει στάσιμο, και τέλος (τυπικά) οι ιδιοκτήτες blog θα έχουν την δυνατότητα να βλέπουν τις δυνατότητες των κειμένων τους και κατ'επέκταση (αν και εφόσον το θέλουν) να γράφουν "καλύτερα".

    Καταλαβαίνω βέβαια, οτι με αυτόν τον τρόπο αναγκάζεσαι να "επιβλέπεις" την κατάσταση σε βαθμό που ίσως χρειαστεί να κάνεις τον "αστυνόμο" στους χρήστες ενώ το όλο εγχείρημα αφορά και σε ένα βαθμό την μεταβαση ενός κομματιού της δικής σου δουλειάς σε άτομα της εμπιστοσύνης σου. Κατ' εμέ όμως, επειδή ο διαχειριστής είναι ένας με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, πρέπει να τα επιβλέπει όλα. Οπότε στην υπάρχουσα φάση θα έπρεπε να επιβλέπεις τους 10 blog moderators όπως επιβλέπεις τους mods του forum και αυτούς στο chat.

    Η τελευταία παράγραφος δεν αποτελεί απάντηση στο ερώτημά σου αλλα περαιτέρω σκέψεις που προέκυψαν απο αυτό. Επαναλαμβάνω για το τυπικό της υπόθεσης: Ούτε blog εχω, ούτε με επηρρεάζει η όποια απόφαση σχετική με την αξιολόγησή τους. Είμαι υπέρ της προσπάθειας ανάδειξης του καλού περιεχομένου για τους χρήστες και απλά προτείνω λύσεις που ίσως να βοηθήσουν.


    -----------------

    H Barηa στα Ελληνικά

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Termite στις 12-07-2008 12:44 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Termite στις 12-07-2008 12:50 ]


    KIT_KAT
    12.07.2008, 13:36

    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 11-07-2008 στις 20:22 έγραψε...

     

    Αφήστε τους αξιολογητές (mods) να λένε τα δικά τους, και διαβάστε αυτά που σας αρέσουν. Αφήστε στην άκρη τις θεωρίες συνομοσίας και τα αντιστασιακά ή αναρχικά παραληρήματα, και διαβάστε κάτι άλλο ή γράψτε κάτι αξιόλογο στο δικό σας blog.



    Αυτό ακριβώς {#emotions_dlg.beer}


    heartbreak-kid
    12.07.2008, 13:44

    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 11-07-2008 στις 20:22 έγραψε...

    Δεν σας αρέσει ο τρόπος αξιολόγησης των blogs? Αφήστε τους αξιολογητές (mods) να λένε τα δικά τους, και διαβάστε αυτά που σας αρέσουν. Αφήστε στην άκρη τις θεωρίες συνομοσίας και τα αντιστασιακά ή αναρχικά παραληρήματα, και διαβάστε κάτι άλλο ή γράψτε κάτι αξιόλογο στο δικό σας blog.

     


    είναι θέμα ιδεολογίας


    Orfeus
    12.07.2008, 14:20

    Η δική μου blogoφιλοσοφία είναι η εξής: Γράφω όταν έχω διάθεση και γράφω πρωτίστως για μένα!  

    Απο κει και πέρα, αδιαφορώ για το ποιοι και πόσοι θα ψηφίσουν το κείμενό μου, αν θα το ψηφίσουν ή όχι κλπ...κλπ. Κανένας δεν μπορεί να αξιολογήσει τη δική μου φαντασία. Κανένας!

    Παραμένω και θα παραμείνω λάτρης του e-Περιοδικού.

    Αυτά!


    -Sadahzinia-
    12.07.2008, 14:24

    {#emotions_dlg.yes}{#emotions_dlg.yes}συμφωνώ..


    -----------------
    Sadahzinia n’ Sundays fever on air κάθε Κυριακή 18.00-19.00! "εχεις τα πινελα εχεις και τα χρωματα...ζωγράφισε τον Παραδεισο και μπες μεσα..."Νικος Καζαντζακης

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : -Sadahzinia- στις 12-07-2008 14:25 ]


    alena
    12.07.2008, 14:25

    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 12-07-2008 στις 13:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 11-07-2008 στις 20:22 έγραψε...

     

    Αφήστε τους αξιολογητές (mods) να λένε τα δικά τους, και διαβάστε αυτά που σας αρέσουν. Αφήστε στην άκρη τις θεωρίες συνομοσίας και τα αντιστασιακά ή αναρχικά παραληρήματα, και διαβάστε κάτι άλλο ή γράψτε κάτι αξιόλογο στο δικό σας blog.



    Αυτό ακριβώς {#emotions_dlg.beer}



     

    Τότε, εφόσον συμφωνείς, γιατί δέχτηκες να κρίνεις+να αξιολογείς????


    KIT_KAT
    12.07.2008, 14:58

    Γιατί ακριβώς δε διαφώνησα με την αξιολόγηση των blogs...! Διαφώνησα με το να κάθονται οι μπλογκερς και να αναπτύσσουν θεωρίες περί συνωμοσιών, φίλων του χόρχε, κλικών (αυτό κι αν είναι...εγώ που είμαι μέλος τόσα χρόνια, τα 5 από τα 10 μέλη της "επιτροπής" δεν τα εχω δει ποτέ και δεν έχουμε μιλήσει ποτέ και δεν έχουμε ανταλλάξει ποτέ ούτε ένα ΠΜ) και αδικιών... Δεν έχω καταλάβει ΑΚΟΜΑ γιατί πιστεύετε ότι κάτι άλλαξε δραματικά... απλά είναι σαν να ήρθε ο Χόρχε και να είπε "Επειδή δεν έχω χρόνο να διαβάζω όλα τα μπλογκς, και επειδή θέλω στη σελίδα να προβάλλονται κάποια που είναι σχετικά αξιόλογα, μπορείτε να με βοηθήσετε σ'αυτό;"
    Πού είναι το περίεργο στο όλο, και πώς ακριβώς επηρεάζεται η ζωή όσων έχουν μπλογκς; Ό,τι γραφόταν και πριν θα γραφεται, απλά ο χόρχε θα "χρησιμοποιεί" όποια κρίνει (κάποτε μόνος του και τώρα με τη βοήθεια κάποιων ατόμων) για να κάνει "ποιοτικότερη" την πληροφορία που προσφέρεται σε πρώτη ματιά... Smile


    jorge
    12.07.2008, 15:12

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 12-07-2008 στις 12:31 έγραψε...

    Μπορώ να κάνω μια ερώτηση;

    {#emotions_dlg.excl} Με ποιο σκεπτικό επιλέχτηκαν οι blogderators; {#emotions_dlg.excl}

    Καταρχήν έπρεπε να είναι τσιράκια μου και δεύτερον έπρεπε να ορκιστούν οτι θα με κάνουν αμέσως premium. :)

    ΥΓ. Πήρα δάδες.