ελληνική μουσική
    718 online   ·  210.832 μέλη

    ΑΣΕΠ Κλάδου ΠΕ 16.01 Μουσικής

    ma-gi
    09.07.2008, 14:21

    Αθήνα, 17 Ιουνίου 2008

    ΑΝΩΤΑΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ

    ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

    ΕΚΔΟΣΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ 1Π/2008

    Εκδόθηκε η 1Π/2008 Προκήρυξη του ΑΣΕΠ (ΦΕΚ 267/03.06.2008, Τεύχος Προκηρύξεων ΑΣΕΠ), που αφορά τη διεξαγωγή γραπτού διαγωνισμού για την πλήρωση 120 συνολικά οργανικών θέσεων εκπαιδευτικών στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση κλάδου ΠΕ 16.01 Μουσικής.

    Το ΦΕΚ της προκήρυξης έχει καταχωριστεί στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ (www.asep.gr) και διατίθεται δωρεάν από το Εθνικό Τυπογραφείο (Μάρνη 8, Αθήνα), από το Γραφείο Εξυπηρέτησης Πολιτών του ΑΣΕΠ (Πουλίου 6, Αθήνα), από τις Νομαρχιακές Αυτοδιοικήσεις και τις Περιφέρειες της χώρας.

    Το έντυπο «Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση» (έντυπο ΑΣΕΠ 311) διατίθεται από τις Νομαρχιακές Αυτοδιοικήσεις και τα Επαρχεία της χώρας, καθώς και από τα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών (ΚΕΠ). Οι υποψήφιοι μπορούν επίσης να αναζητήσουν το έντυπο της αίτησης στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ (Επιλέξτε: Εδώ).

    Η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων συμμετοχής λήγει με την πάροδο της Παρασκευής 18 Ιουλίου 2008.

    Η αίτηση υποβάλλεται στο ΑΣΕΠ μόνο ταχυδρομικώς με συστημένη επιστολή στον ειδικό φάκελο ΑΣΕΠ POST, ο οποίος διανέμεται από τα ΕΛΤΑ, στην ακόλουθη διεύθυνση:

    ΑΣΕΠ Αίτηση για την Προκήρυξη: 1Π/2008 Κλάδου: ΠΕ 16.01 Μουσικής Τ.Θ. 14308 Τ.Κ. 115 10 ΑΘΗΝΑ
    Φ.Ε.Κ. 267/3.6.2008


    Εδώ και το σχετικό link

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ma-gi στις 09-07-2008 14:37 ]


    Jonny4
    15.08.2008, 12:19

    Έχουμε εδώ μουσικούς που έκαναν αίτηση για την παραπάνω προκύρηξη? Ξεκινήσατε διάβασμα? Πως σας φαίνεται?

    Εγώ έχω ξεκινήσει συστηματικό διάβασμα αλλά μου φαίνεται ότι δεν θα προλάβω να τα καλύψω όλα μέσα σε ένα μήνα...


    Thanassis_Priskos
    16.08.2008, 12:51

    Φυσικά και υπάρχουμε, πιστεύω αρκετοί, συνυποψήφιοι για τον εν λόγω διαγωνισμό...αλήθεια...τι σε κάνει τόσο σίγουρο για το ότι θα διεξαχθεί στα μέσα του Σεπτέμβρη;...κάτσε να δούμε μήπως την κατάσταση προλάβουν άλλες διαδικασίες (όρα εκλογές)...


    Jonny4
    16.08.2008, 23:07

    Για τέλη Σεπτέμβρη λέγανε. Δεν νομίζω να πάρει παράταση, επειδή κατά τον Οκτώβριο πρέπει να γίνει το τεστ δεξιοτήτων... Δε γίνεται να γίνουν ταυτόχρονα.


    Tasou
    17.08.2008, 19:29

    Γεια σας! Τι είναι το τεστ δεξιοτήτων; Και είναι αλήθεια ότι οι πτυχιούχοι Ωδείων δεν μπορούν να πάρουν μέρος σε αυτό το διαγωνισμό για το δημόσιο; Πρέπει να έχεις πτυχίο από πανεπιστήμιο;;; 


    Thanassis_Priskos
    18.08.2008, 14:47

    Το τεστ δεξιοτήτων δεν είναι τίποτε άλλο παρά ένα γενικό IQ τεστ (με τη μορφή των multiple choice απαντησεων) το οποίο και "ελέγχει" τις γραμματικές, μαθηματικές αλλά και γενικότερες γνώσεις των εξεταζομένων δίδοντας ιδιαίτερη έμφαση στη λογική αλλά και τη γλωσσική τους επάρκεια. Δεν χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη προετοιμασία εφόσον δεν υπάρχει συγκεκριμένη ύλη. Οι επιτυχόντες του διαγωνίσμού καρπώνονται όσα μόρια γράψουν πάνω απ' τη βάση σε όποιον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ διεξαχθεί μέσω πίνακα (όχι γραπτό) για την επόμενη τριετία (νομίζω). Ο διαγωνισμός αυτός ΔΕΝ μοριοδοτεί τους διαγωνισμούς εκπαιδευτικών.

    Όντως ο διαγωνισμός 1Π/2008 αφορά μόνο σε ΠΕ.16.01 (αποφοίτους ΑΕΙ Μουσικών Σπουδών Ελλάδας και εξωτερικού) και όχι σε ωδειακούς αποφοίτους (ούτε καν αποφοίτους σχετικών ΤΕΙ)...


    tago
    18.08.2008, 21:54

    Ε άντε, καλή σας επιτυχία!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    Tasou
    18.08.2008, 21:58

    Ευχαριστώ για την απάντηση... Δεν θα έπρεπε όμως να συμμετέχουν και οι Ωδειακοί;; Ή οι απόφοιτοι πανεπιστημίων είναι πραγματικά πιο καταρτισμένοι; {#emotions_dlg.confused1}


    emmanuella
    18.08.2008, 22:32

    Καλή επιτυχία σε όλους !!! Πάντα εγώ έχω ιο πολύ άχγος από αυτούς που δίνουν επειδή πάντα έχω γνωστούς !! Μακάρι όλοι από το ΜΗ να τα καταφέρετε !!!

     

    Tassou να σου πω ότι καλύτερα που δεν είναι οι ωδειακοί !! Του χρόνου θα είμαι και εγώ απόφοιτος ωδείου !!!! Δεν είμαι όμως σε θέση να δώσω κάτι τέτοιο !!!!


    CROSS
    19.08.2008, 16:26

    Παράθεση:

    Το μέλος Tasou στις 18-08-2008 στις 21:58 έγραψε...

    Ευχαριστώ για την απάντηση... Δεν θα έπρεπε όμως να συμμετέχουν και οι Ωδειακοί;; Ή οι απόφοιτοι πανεπιστημίων είναι πραγματικά πιο καταρτισμένοι; {#emotions_dlg.confused1}



    Έχεις δίκιο σ'αυτό που λές,και μέχρι πριν 2 χρόνια(αν είχε γίνει ΑΣΕΠ) θα μπορούσαμε και οι ωδειακοί να συμμετάσχουμε.Απλώς οι ΑΕΙ έβαλαν το χεράκι τους και αποκλείστηκαν οι απόφοιτοι ωδείου.Ανήκουν στην κατηγορία ΤΕ16,και όχι στην ΠΕ,όπως ήταν πιο πριν...Πιο καταρτισμένοι δεν είναι,αλλά είναι πιο εγωιστές(όχι όλοι βέβαια,μόνο όσοι συμμετείχαν στη διαμαρτυρία για να φύγουν οι ωδειακοί απο τη μέση). {#emotions_dlg.ban}στους μουσικολόγους{#emotions_dlg.lol}

     


    -----------------

    http://encoremusiceducation.blogspot.com/

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : CROSS στις 20-08-2008 00:57 ]


    omega
    19.08.2008, 17:34

    Eγω που χω τελειωσει το Berklee College, μετραει καθολου για εναν τετοιο διαγωνισμο? ευχαριστω...


    pumba
    04.09.2008, 20:45

    Κάλλιο αργά παρά ποτέ...(για την απάντηση μιλάω)!

    Αυτό που πρέπει να δεις είναι αν το Berklee είναι αναγνωρισμένο από το κράτος κ φυσικά να πάρεις αυτή την αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ (πρώην ΔΙΚΑΤΣΑ).Αν είναι αναγνωρισμένο τότε το πτυχίο είναι ισότιμο κ αντίστοιχο κ άρα μπορείς να δώσεις ειδάλλως όχι.