ελληνική μουσική
    647 online   ·  210.831 μέλη

    Ξανά ο Σάκης στην Eurovision ????

    emmanuella
    18.07.2008, 17:34

    "Όπως ανακοινώθηκε από την ΕΡΤ, εκπρόσωπος της Ελλάδας στη Eurovision για το 2009 θα είναι ο δημοφιλής τραγουδιστής Σάκης Ρουβάς. Πρόκειται για τη δεύτερη του συμμετοχή, αφού είχε ξαναπάρει μέρος στον ευρωπαϊκό διαγωνισμό τραγουδιού το 2004 κατακτώντας την 3η θέση. "

    Δηλαδή συγνώμη...αλλά μας τέλειωσαν οι τραγουδιστές ? Αυτό μόνο έχει να προβάλει η Ελλάδα στην Ευρώπη ? Χωρίς να έχω κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα με τον Σάκη...δεν βρήκαμε άλλον ? Κάποιον με κάποια ποιότητα ?

    Τώρ;α...βέβαια...θα βρεθούν κάποιοι και θα πουν..." Ποιος τραγουδιστής με ποιότητα θα πήγαινε eurovision ? "

    Και θα έχουν απόλυτο δίκιο...!


    catherine91
    18.07.2008, 17:46

    Kι εγώ αυτό είπα όταν το άκουσα..."Ξανά ο Σάκης στη Eurovision?"
    Έλεος, δηλαδή!!! Καμία πρωτοτυπία στην Ελλάδα;;;;


    emmanuella
    18.07.2008, 17:49

    Εεε....καλά ! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο !

    " Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΗΣ "

    {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

    {#emotions_dlg.wacko}{#emotions_dlg.wacko}{#emotions_dlg.wacko}{#emotions_dlg.wacko}{#emotions_dlg.wacko}


    VOICETEACHER
    18.07.2008, 19:12

    Γιατι παιδια οχι ο Σακηs?Ποσουs τραγουδιστεs εχει η Ελλαδα ,που να μπορουν να τραγουδησουν σε αψογα Αγγλικα και να χορευουν ταυτοχρονα?Και να ειναι και ομορφοι....{#emotions_dlg.rockon}


    Mussap
    18.07.2008, 20:27

    Για το πανηγυράκι είναι άψογος, αν και νομίζω ότι πρέπει να δώσουμε μία ακόμη ευκαιρία στην Αννούλα.


    Stroumfita456
    18.07.2008, 20:42

    Γτ ρε παιδια το εχει ο Σακης....εγω θελω να ξαναπαει..αφου το χει το παιδι..και φωνη και κορμι...να παει..αντε με την νικη...!!!





    επισυναπτόμενα: Σακης.jpg 
    VOICETEACHER
    18.07.2008, 21:39

    Ε Οχι Αννουλα φιλε μου ,ηταν πατατα!!!!.....{#emotions_dlg.rockon}


    rWmS
    18.07.2008, 22:00

    Who cares ?


    black_devil
    18.07.2008, 23:24

    Παράθεση:

    Το μέλος VOICETEACHER στις 18-07-2008 στις 19:12 έγραψε...

    Γιατι παιδια οχι ο Σακηs?Ποσουs τραγουδιστεs εχει η Ελλαδα ,που να μπορουν να τραγουδησουν σε αψογα Αγγλικα και να χορευουν ταυτοχρονα?Και να ειναι και ομορφοι....{#emotions_dlg.rockon}



     

    Πρωτον, η γλωσσα μας ειναι μια χαρα.. Δεν ειναι αναγκη να στειλουμε αγγλικο τραγουδι.

    Δευτερον δεν χρειαζεται να στειλουμε χορευτικο τραγουδι.

    Και τριτον ειναι διαγωνισμος τραγουδιου και οχι πασαρελα.

     

    Η eurovision θα μπορουσε να ειναι ενας πολυ εποικοδομητικος θεσμος αλλα οπως ολοι ξερουμε δεν ειναι και ουτε προκειται να γινει. Επομενως δεν με εκπλησει αυτη η επιλογη.  Καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια θα στελνουμε γιατι πολυ απλα ειναι το πανηγυρακι που πουλαει και αφου ο κοσμος ανεχεται αυτο το επιπεδο καλα κανουν και το εκμεταλλευονται. Ετσι θα ειναι παντα αν δεν θεσουμε εμεις, σαν κοινο, τα ορια! Για μενα αυτος ο θεσμος υπαρχει μονο για να μου θυμιζει οτι για αλλη μια χρονια δεν τα εχουμε θεσει..

     


    paperino
    19.07.2008, 11:28

    Τον έβαλαν να ξαναπάει γιατί.....Όπως η Παπαρίζου πηγέ την πρώτη φορά και βγήκε 3η όταν πήγε ξανά νίκησε το ίδιο θέλουν να πετύχουν πάλι...


    VoodooChild
    19.07.2008, 12:04

    Προσωπικά, δεν με ενδιαφέρει η eurovision, οπότε όποιος και να πάει το ίδιο μου κάνει.

    Αλλά αυτό που εύκολα όλοι μπορούμε να συμπεράνουμε, είναι ότι με τόση ανακύκλωση είμαστε -τουλάχιστον- φιλικοί προς το περιβάλλον.


    emmanuella
    19.07.2008, 12:25

    Παράθεση:

    Το μέλος VoodooChild στις 19-07-2008 στις 12:04 έγραψε...

    Αλλά αυτό που εύκολα όλοι μπορούμε να συμπεράνουμε, είναι ότι με τόση ανακύκλωση είμαστε -τουλάχιστον- φιλικοί προς το περιβάλλον.



    Χαχαχαχαχα !!! {#emotions_dlg.lol}

    Φοβερό ! Πέθανα στα γέλια !


    MirsiniManou
    19.07.2008, 13:02

    Και που ειναι το προβλημα βρε παιδια?Το στυλ του Σακη ταιριαζει στη eurovision!Aς προβληματιστουμε για πιο ουσιωδη ζητηματα!


    Agaph4you
    19.07.2008, 14:19

    ΈΛα ρε ! Πάλι Σάκης !!!????? Ε...όχι !! Στείλτε κάποιον άλλον....καλά...δεν με ενδιαφέρει κι όλα !


    etsiaplakelly
    20.07.2008, 00:01

    Ξαναζεσταμενο φαγητο μου φαινεται...  Μου αρεσε ιδιαιτερα η προταση του Αρναουτογλου, φετος να μας εκπροσωπησει η Ταμτα....Η καταγωγη της ειναι απο κεινα τα μερη και μιλαει αριστα τη γλωσσα,,,ειναι νομιζω 2 σημαντικα πλεονεκτηματα...

     

    Αλλα απ'οτι φαινεται παλι ξεκουμπωμενα πουκαμισα θα δειξουμε...


    Agaph4you
    20.07.2008, 11:57

    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 20-07-2008 στις 00:01 έγραψε...

    Ξαναζεσταμενο φαγητο μου φαινεται...  Μου αρεσε ιδιαιτερα η προταση του Αρναουτογλου, φετος να μας εκπροσωπησει η Ταμτα....Η καταγωγη της ειναι απο κεινα τα μερη και μιλαει αριστα τη γλωσσα,,,ειναι νομιζω 2 σημαντικα πλεονεκτηματα...

     

    Αλλα απ'οτι φαινεται παλι ξεκουμπωμενα πουκαμισα θα δειξουμε...



    Εσύ δίκιο έχεις ! Αλλά όχι Τάμτα !!!!!! Είναι χάλια πλέον ! Στα Mad Awards Και αυτή ήταν χάλια, όλο το σύνολο μαλλί ρούχα, και το τραγούδι που είπε ήταν ακόμα πιο χάλια ! Αυτά !{#emotions_dlg.ban}


    etsiaplakelly
    20.07.2008, 15:27

    Παράθεση:

    Το μέλος Agaph4you στις 20-07-2008 στις 11:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 20-07-2008 στις 00:01 έγραψε...

    Ξαναζεσταμενο φαγητο μου φαινεται... Μου αρεσε ιδιαιτερα η προταση του Αρναουτογλου, φετος να μας εκπροσωπησει η Ταμτα....Η καταγωγη της ειναι απο κεινα τα μερη και μιλαει αριστα τη γλωσσα,,,ειναι νομιζω 2 σημαντικα πλεονεκτηματα...

     

    Αλλα απ'οτι φαινεται παλι ξεκουμπωμενα πουκαμισα θα δειξουμε...



    Εσύ δίκιο έχεις ! Αλλά όχι Τάμτα !!!!!! Είναι χάλια πλέον ! Στα Mad Awards Και αυτή ήταν χάλια, όλο το σύνολο μαλλί ρούχα, και το τραγούδι που είπε ήταν ακόμα πιο χάλια ! Αυτά !{#emotions_dlg.ban}



     

    E δεν ειπα να παει με αυτο το τραγουδι...Και φυσικα μαλλια ρουχα διορθωνονται....


    F_ANGEL
    20.07.2008, 15:28

    Ο Sakis είναι Θεός..Τέλος..

    Θα πάει και θα τα πάει μια χαρά και πάλι..Αφήστε τις κακίες και τις ζήλιες..

    Sakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii{#emotions_dlg.inlove}


    emmanuella
    20.07.2008, 15:29

    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 20-07-2008 στις 15:27 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Agaph4you στις 20-07-2008 στις 11:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 20-07-2008 στις 00:01 έγραψε...

    Ξαναζεσταμενο φαγητο μου φαινεται... Μου αρεσε ιδιαιτερα η προταση του Αρναουτογλου, φετος να μας εκπροσωπησει η Ταμτα....Η καταγωγη της ειναι απο κεινα τα μερη και μιλαει αριστα τη γλωσσα,,,ειναι νομιζω 2 σημαντικα πλεονεκτηματα...

     

    Αλλα απ'οτι φαινεται παλι ξεκουμπωμενα πουκαμισα θα δειξουμε...



    Εσύ δίκιο έχεις ! Αλλά όχι Τάμτα !!!!!! Είναι χάλια πλέον ! Στα Mad Awards Και αυτή ήταν χάλια, όλο το σύνολο μαλλί ρούχα, και το τραγούδι που είπε ήταν ακόμα πιο χάλια ! Αυτά !{#emotions_dlg.ban}



     

    E δεν ειπα να παει με αυτο το τραγουδι...Και φυσικα μαλλια ρουχα διορθωνονται....



    Εγώ θα συμφωνήσω με Την Αγάπη ! Όχι Τάμτα ! Είναι χάλια !! Τελείως όμως ! Δεν την αντέχω ! Σαν το τσίρκο είναι !!!


    emmanuella
    20.07.2008, 15:32

    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 20-07-2008 στις 15:28 έγραψε...

    Ο Sakis είναι Θεός..Τέλος..

    Θα πάει και θα τα πάει μια χαρά και πάλι..Αφήστε τις κακίες και τις ζήλιες..

    Sakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii{#emotions_dlg.inlove}



    1)Μα δεν λέμε ότι ο Σάκης δεν είναι καλός ! Αλλά ίσως πρέπει να στείλουμε και κάτι άλλο ! Όλο τα ίδια και τα ίδια ??????????????

    2) Ποιες ζήλειες ??? Ποιων δηλαδή ζηλεύω ακριβώς ? Πρόσεχε τι λες !!

    3) ( Άσχετο ) Πήγα στην συναυλία του Σάκη και ήταν φοβερός ! Πραγματικά ! Αν εξαιρέσουμε το ό,τι είπε το Satisfaction όλα τα άλλα ήταν τέλεια !~