ελληνική μουσική
    605 online   ·  210.830 μέλη

    Ξανά ο Σάκης στην Eurovision ????

    freakhood
    24.02.2009, 04:58

    Παράθεση:

    Το μέλος samg στις 23-02-2009 στις 15:05 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 23-02-2009 στις 00:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 22-02-2009 στις 03:08 έγραψε...

    Πάτε καλά?

    Υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που ν' ασχολείται με τη Γιουροβίζιον?

    Σε τι τέλμα έχουμε φτάσει?



    Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου αλλά έτσι είναι η μάζα. Αποχαυνωμένη.



    Η ευκολη απαντηση σε αυτο ειναι "μπορεις να απεχεις απο την αποχαυνωμενη μαζα αφου οπως διαφαινεται εχεις την παπεοιθηση οτι η αποχαυνωση μεταδιδεται και εξαπλωνεται.

    Τουλαχιστον αν απειχες δεν θα δηλωνες απλα υπεροπτης αλλα θα ησουν κιολας, πραγμα εξαιρετικα εκτιμητεο."

    Περα απο αυτο εγω τουλαχιστον την eurovision την αντιλαμβανομαι σαν παρτυ και μια και δεν ειμαι ποδοσγαιροφιλος, εκτονωνω τα οπαδικα ενστικτα μου εκει.

    Δεν ασχολεισαι μονο με κατι που εκτιμας βαθια.

    Μπορει συνειδητα να ασχιλεισαι με κατι γιατι σου δινει το δικαιωμα στην σαχλαμαρα, δεν καταλαβαινω τι δεν καταλαβαινεις!



     

    Ο καθένας έχει δικαίωμα στην σαχλαμάρα (αν και η σωστή λέξη είναι μαλ.κία) και δεν διαφωνώ σε αυτό. Το πρόβλημα όμως υφίσταται όταν η λαλακία αυτή γιγαντώνεται πανταχόθεν.

    υγ: και όπως έχω ξαναπεί, ο Ρουβάς είναι άλλη μια τρανή απόδειξη του ότι δεν υπάρχει θεός. Πλέον όμως υπάρχουν πλείστοι Ρουβάδες (κουβάδες δηλαδή). Άρα όντως δεν υπάρχει θεός. Αλλιως θα μας λυπόταν. Διότι οι πανύβλακες βασιλεύουν. Και η δυστυχία είναι πως ασχολούμαστε με αυτούς.


    john1987
    24.02.2009, 12:22

    >

     

    Μα ποσο χαζος ειναι ρε παιδια?Παντως ευγενεστατος χαχαχαχα....


    loy
    26.02.2009, 09:28

    Kαι εμενα μου φαινετε καπως που ξαναπαει ο Σακης αλλα ρε παιδια αυτο δεν θελει  η eurovision εναν κουκλο τραγουδιστη η μια κουκλα τραγουδιστρια που να μπωρει να χωρευει να κανει ενα μικρο σοου πανω στην σκηνη.Πιστευω πως ο Σακης ειναι ολα αυτα που αναφεραμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    freakhood
    27.02.2009, 04:46

    Περαστικά.


    samg
    27.02.2009, 13:11

    χα χα χαχα!!!

    Ελα ρε FREAKHOOD πια, Smile

    16 χρονων κοριτσακι ειναι, η με τον Ρουβα θα ηταν κολλημενη η με τους uriah heep.

    Ασε και τπτ να πεσει κατω!!

     

    Wink


    freakhood
    28.02.2009, 02:07

     Μακάρι να ήταν κολλημένη με τους Uriah Heep. Αμφιβάλλω αν τους ξέρει καν.


    Addicted-To-Music
    28.02.2009, 14:40

    Στις απαρχές του θεσμού Eurovision, μπορούσαμε να μιλήσουμε για ένα ποιοτικό event με μεγάλες φωνές και μεγάλα τραγούδια... Όσο περνούσαν τα χρόνια, φτάνοντας μέχρι το σήμερα, η ποιότητα χαμήλωνε, με εξαίρεση ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ μόνο περιπτώσεις... Είναι λοιπόν λογικό να συμβιβάζονται όλες οι χώρες με το επίπεδο αυτό. Δεν λέω φυσικά ότι ο Σάκης Ρουβάς δεν είναι αξιόλογος καλλιτέχνης. Στη φάση που βρίσκεται τώρα η Eurovision είναι από τους καταλληλότερους που θα μπορούσε να στείλει η Ελλάδα. Παραδείγματος χάρη, εάν στέλναμε φέτος κάποιον έντεχνο έλληνα καλλιτέχνη με ένα έντεχνο κομμάτι αμφιβάλλω αν θα περνούσε τον ημιτελικό, διότι έτσι είναι πλέον η Eurovision, ψάχνει περισσότερο το "πιασάρικο" παρά το ποιοτικό... Όπως και να'χει, αν και δεν με ενδιαφέρει πλέον και πολύ το θέμα, καλή μας επιτυχία... Πιστεύω πως ο Σάκης θα τα πάει καλά γιατί είναι πολύ ωραίος άντρας. Άντε να δούμε.


    VOICETEACHER
    02.03.2009, 17:21

    Παιδια,δεν ειναι μονο ωραιοs αντραs o Σακηs,ειναι και περφορμερ,και εχει αποκτησει και ..φωνη(μετα απο πολλα χρονια φωνητικηs,εντοs κι εκτοs συνορων)!!!!!!!{#emotions_dlg.rockon}


    Addicted-To-Music
    02.03.2009, 17:55

    Σαφώς, ο Σάκης είναι πολύ δυνατός performer και αυτός είναι πολύ βασικός παράγοντας για έναν καλλιτέχνη που εκπροσωπεί τη χώρα του στη Eurovision. Όσο για τη φωνή του, έχει όμορφη χροιά αλλά πιστεύω πως σηκώνει ακόμα βελτίωση.


    freakhood
    03.03.2009, 00:15

    Κατάλαβες φίλε Samg ποιές είναι οι ανησυχίες μας?


    Fler
    03.03.2009, 16:15

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 03-03-2009 στις 00:15 έγραψε...

    Κατάλαβες φίλε Samg ποιές είναι οι ανησυχίες μας?



     

    Εγώ πάντως καταλαβαίνω. Και ειδικά μάλιστα αν λάβω υπόψιν μου ότι έχεις κάνει 1532 ποστ σε τέτοιου είδους θέματα. Όταν δεν σε ενδιαφέρει (να το γράψω κι εγώ boldαρισμένο λοιπόν), τι θες κι ασχολείσαι..; Να σε ενημερώσω ότι ως εξωτερικός κι έστω όχι τακτικός παρατηρητής, μεγαλύτερη βαρύτητα δίνεις εσύ στο θέμα παρά όλοι οι υπόλοιποι που ασχολούνται και ενδιαφέρονται. Πως γίνεται να θες να το παίξεις κουλτούρα και τσάι και συμπάθεια όταν η συνολική κίνησή σου στο σάιτ χαρακτηρίζεται από τη συμμετοχή σου σε αυτά τα τόπικ...;

    Το πρόβλημα δεν είναι ότι υπάρχουν όλα αυτά τα ανάλαφρα πανηγυράκια. Καλά κάνουν και υπάρχουν. Το πρόβλημα είναι ότι δίνεται μεγαλύτερη σημασία σε αυτά, οπότε τα άξια προσοχής περνούν αθόρυβα από δίπλα. Εσύ λοιπόν με τέτοια συμμετοχή παίρνεις και βραβείο προώθησης...


    angel-0f-darkness
    03.03.2009, 19:20

    Προσφατα το ακουσα και εγω απο κατι φιλες μου οτι ο Ρουβας θα ξαναπαει σε αυτο το φεστιβαλ δολοφονιας της μουσικης [οπως το ονομαζω εγω] και να σας πω την αληθεια δεν μου φαινεται καθολου παραξενο.. Τον Θηβαιο θα εστελναν ή την Αλεξιου..??

    Ελεος!!


    samg
    05.03.2009, 14:14

    Παράθεση:

    Το μέλος Fler στις 03-03-2009 στις 16:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 03-03-2009 στις 00:15 έγραψε...

    Κατάλαβες φίλε Samg ποιές είναι οι ανησυχίες μας?



     

    Εγώ πάντως καταλαβαίνω. Και ειδικά μάλιστα αν λάβω υπόψιν μου ότι έχεις κάνει 1532 ποστ σε τέτοιου είδους θέματα. Όταν δεν σε ενδιαφέρει (να το γράψω κι εγώ boldαρισμένο λοιπόν), τι θες κι ασχολείσαι..; Να σε ενημερώσω ότι ως εξωτερικός κι έστω όχι τακτικός παρατηρητής, μεγαλύτερη βαρύτητα δίνεις εσύ στο θέμα παρά όλοι οι υπόλοιποι που ασχολούνται και ενδιαφέρονται. Πως γίνεται να θες να το παίξεις κουλτούρα και τσάι και συμπάθεια όταν η συνολική κίνησή σου στο σάιτ χαρακτηρίζεται από τη συμμετοχή σου σε αυτά τα τόπικ...;

    Το πρόβλημα δεν είναι ότι υπάρχουν όλα αυτά τα ανάλαφρα πανηγυράκια. Καλά κάνουν και υπάρχουν. Το πρόβλημα είναι ότι δίνεται μεγαλύτερη σημασία σε αυτά, οπότε τα άξια προσοχής περνούν αθόρυβα από δίπλα. Εσύ λοιπόν με τέτοια συμμετοχή παίρνεις και βραβείο προώθησης...



     

    Τωρα εγω που συμφωνω και με τους 2 σας τι θα κανω;

    Οντως δεν μπορω να διανοηθω οτι συζηταμε για την φωνη του Σακη και την κινηση, που εντα ξει η τουμπα τουμπα και η στριγγλια στριγγλια αλλα ωρες ωρες, 35 χρονων αννθρωπος, σαν κρι - κρι των βουνοκορφων χοροπηδαει!

    Αλλα απο την αλλη ακριβως επειδη μου φαινεται λιγο tragique για αυτο και δεν συμμετεχω στην εν λογω κουβεντα!

    {#emotions_dlg.yawn}


    Addicted-To-Music
    05.03.2009, 20:59

    Smile