ελληνική μουσική
    515 online   ·  210.821 μέλη

    Θεατρική ομάδα MusicHeaven. Τι λέτε ;;;

    Eliza21
    02.08.2008, 18:37

    Αρα έχουμε και λέμε.....

                                            KΥΡΙΑΚΗ 3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 17.00

    ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΣΜΟ
    ( Δηλώστε συμμετοχή )

     

    - megaloserwtikos

    - Doritaki

    - Eliza21

     - kifa

     -Hastaroth


    -----------------
    Η ΛΗΣΜΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙ Η ΜΟΝΗ ΕΚΔΙΚΗΣΗ Η ΛΗΣΜΟΝΙΑ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Eliza21 στις 02-08-2008 18:40 ]


    kifa
    03.08.2008, 21:40

    {#emotions_dlg.clap}


    megaloserwtikos
    05.08.2008, 00:56

    Θα 'θελα και μέσω του site να πω ένα ευχαριστώ στον καθένα ξεχωριστά για την ωραία συνάντηση που είχαμε την Κυριακή.

    Συνεχίζουμε...


    Doritaki
    05.08.2008, 01:29

    Εμεις ευχαριστουμε Πετρο!

    Πρωτα για την υπομονη σου κι επειτα για την απλοχερια με την οποια μοιραζεσαι μαζι μας τις γνωσεις σου. Πραγματικα μετα απ αυτο τυφλα να εχουν ολοι οι ψυχολογοι του κοσμου.. Πιστευω θα συμφωνησει μαζι μου και η υπολοιπη ομαδα.

    Ανυπομονουμε για την επομενη συναντηση {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap} 


    Doritaki
    07.08.2008, 13:58

    Ετοιμαζουμε νεα συναντηση της Θεατρικης μας ομαδας για την Παρασκευή 6 με 8 και για  Κυριακή απόγευμα. Οσοι θελετε μπορειτε να δηλωσετε συμμετοχη ακομα και αν δεν ειχατε ερθει στις προηγουμενες συναντησεις. Αλλωστε ειμαστε σε αρχικο σταδιο ακομα. Εγω απ την πλευρα μου θελω να πω οτι ειναι μια φανταστικη εμπειρια και οτι εχουμε την τυχη να μας καθοδηγει ενας υπεροχος ανθρωπος με τεραστιες γνωσεις καθως επισης  και υπομονη, μεθοδο, μεταδοτικοτητα και ομαδικοτητα.

    {#emotions_dlg.thumbup}..Παμε για Οσκαρ...Τελος!!!!{#emotions_dlg.thumbup}   


    megaloserwtikos
    07.08.2008, 15:21

    Έτσι, έτσι... χε χε... (της είπα να λέει καλά λόγια...)

    Η σκέψη μου είναι πριν την απόλυτη διάλυση του δεύτερου δεκαημέρου του Αυγούστου να δούμε αν μπορούμε να κάνουμε μια συνάντηση την Παρασκευή 6 - 8 το απόγευμα και την κυριακή το απόγευμα. Αυτοσχεδιασμοί, χαλαρά και ήρεμα με όση διάθεση έχει κανείς.

    Και όπως είπε και η Δώρα, ακόμα είμαστε σε αρχικό στάδιο. Όποια η όποιος θέλει να έρθει, ακόμα και να δει αν τον ενδιαφέρει, ακόμα και για να κουβεντιάσουμε μόνο, εμείς εδώ είμαστε.


    dessypris
    07.08.2008, 18:54

    Είμαι στις τελευταίες συζητήσεις με την ιδιοκτήτριά του, για την απόκτηση ενός μικρού Θεάτρου στην οδό Κυψέλης (φυσικά στην Κυψέλη Αθήνας).

    Το κοινό μας σκεπτικό (εμένα και αυτής), είναι η δημιουργία ενός χώρου όπου θα συγκατοικίσουν από τον ερχόμενο χειμώνα, η μουσική και η θεατρική παράσταση, μέσα από ομάδες νέων ανθρώπων που επιθυμούν να εκφράσουν το ταλέντο τους μέσα από διάφορα happenings, αφήνοντας εκτός από την πλευρά μου - κατά το δυνατόν - το οικονομικό όφελος, σε αντίθεση με το πολιτισμικό.

    Εύχομαι το αποτέλεσμα των συζητήσεων να καταλήξει θετικά και να χω την ευκαιρία να συνεργαστώ με τόσους και τόσους ταλαντούχους ανθρώπους, που "συναντιόνται" μέσα απ τις σελίδες του ΜΗ.

    Γρηγόρης.-


    marylin
    07.08.2008, 19:42

    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 07-08-2008 στις 15:21 έγραψε...

    Έτσι, έτσι... χε χε... (της είπα να λέει καλά λόγια...)

    Η σκέψη μου είναι πριν την απόλυτη διάλυση του δεύτερου δεκαημέρου του Αυγούστου να δούμε αν μπορούμε να κάνουμε μια συνάντηση την Παρασκευή 6 - 8 το απόγευμα και την κυριακή το απόγευμα. Αυτοσχεδιασμοί, χαλαρά και ήρεμα με όση διάθεση έχει κανείς.

    Και όπως είπε και η Δώρα, ακόμα είμαστε σε αρχικό στάδιο. Όποια η όποιος θέλει να έρθει, ακόμα και να δει αν τον ενδιαφέρει, ακόμα και για να κουβεντιάσουμε μόνο, εμείς εδώ είμαστε.



     

    Που θα μαζευτείτε οι καλλιτέχνες μας????? {#emotions_dlg.rolleyes}


    Doritaki
    07.08.2008, 19:46

    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 07-08-2008 στις 19:42 έγραψε...

      Που θα μαζευτείτε οι καλλιτέχνες μας????? {#emotions_dlg.rolleyes}



    Μαρουσκακι η τελευταια συναντηση ειχε γινει στο σπιτι μου, αυτη τη φορα δεν γνωριζουμε ακομα τον που.. ισως παλι στο σπιτι μου δηλαδη Ζωγραφου..


    kifa
    07.08.2008, 20:56

    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 07-08-2008 στις 15:21 έγραψε...

    Έτσι, έτσι... χε χε... (της είπα να λέει καλά λόγια...)

    Η σκέψη μου είναι πριν την απόλυτη διάλυση του δεύτερου δεκαημέρου του Αυγούστου να δούμε αν μπορούμε να κάνουμε μια συνάντηση την Παρασκευή 6 - 8 το απόγευμα και την κυριακή το απόγευμα. Αυτοσχεδιασμοί, χαλαρά και ήρεμα με όση διάθεση έχει κανείς.

    Και όπως είπε και η Δώρα, ακόμα είμαστε σε αρχικό στάδιο. Όποια η όποιος θέλει να έρθει, ακόμα και να δει αν τον ενδιαφέρει, ακόμα και για να κουβεντιάσουμε μόνο, εμείς εδώ είμαστε.



    βάλτε με στη λίστα παρακαλώ {#emotions_dlg.thumbup} 

    Αλόχααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα


    marylin
    07.08.2008, 21:01

    Ωραίαααααααααα!!!!!!!! {#emotions_dlg.thumbup} {#emotions_dlg.beer} {#emotions_dlg.thumbup}


    megaloserwtikos
    07.08.2008, 23:51

    Παράθεση:

    Το μέλος dessypris στις 07-08-2008 στις 18:54 έγραψε...

    Είμαι στις τελευταίες συζητήσεις με την ιδιοκτήτριά του, για την απόκτηση ενός μικρού Θεάτρου στην οδό Κυψέλης (φυσικά στην Κυψέλη Αθήνας).

    Το κοινό μας σκεπτικό (εμένα και αυτής), είναι η δημιουργία ενός χώρου όπου θα συγκατοικίσουν από τον ερχόμενο χειμώνα, η μουσική και η θεατρική παράσταση, μέσα από ομάδες νέων ανθρώπων που επιθυμούν να εκφράσουν το ταλέντο τους μέσα από διάφορα happenings, αφήνοντας εκτός από την πλευρά μου - κατά το δυνατόν - το οικονομικό όφελος, σε αντίθεση με το πολιτισμικό.

    Εύχομαι το αποτέλεσμα των συζητήσεων να καταλήξει θετικά και να χω την ευκαιρία να συνεργαστώ με τόσους και τόσους ταλαντούχους ανθρώπους, που "συναντιόνται" μέσα απ τις σελίδες του ΜΗ.

    Γρηγόρης.-



    Υπέροχα νέα ! Όλα καλά εύχομαι να έρθουν στην προσπαθειά σας !!! 


    megaloserwtikos
    08.08.2008, 00:06

    Η αυριανή συνάντηση δεν είναι καθόλου σίγουρη προς το παρόν.

    Η συνάντηση που θα γίνει σίγουρα είναι την Κυριακή 5 - 8.

    Όσοι και να είμαστε, στο σπίτι της Δώρας. Κώστα αν μπορείς έχε και την κιθάρα μήπως πούμε κάνα τραγουδάκι προς το τέλος...

    'Οποια η όποιος θέλει να γνωριστούμε θεατρικά, ας κοπιάσει. Σερβίρουμε και τσάι!


    Doritaki
    08.08.2008, 00:48

    Μωρε και τσαι σερβιρουμε και σοκολατα και καφε και οτι θελετε.. τραγουδακι μη μου ζητησετε να πω....


    joegr2002
    08.08.2008, 00:57

    Μπραβο ρε ατομα παμε να περασουμε ολοι καλα

    Μεσα κι εγω αντε και καλη μας τυχη

     

     


    kifa
    08.08.2008, 07:18

    Λίστα συνάντησης Θεατρικής ομάδας ΜΗ

    ( Kυριακή 10 Αυγούστου , 17:00 μ.μ. , Ζωγράφου )

    - megaloserwtikos

    - joegr2002

    - kifa

    - doritaki

    {#emotions_dlg.clap}


    -----------------
    * "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει". ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ * http://listen.musicheaven.gr , To δικό μας Ράδιο !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kifa στις 08-08-2008 07:19 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kifa στις 08-08-2008 07:21 ]


    dessypris
    08.08.2008, 10:38

    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 07-08-2008 στις 23:51 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος dessypris στις 07-08-2008 στις 18:54 έγραψε...

    Είμαι στις τελευταίες συζητήσεις με την ιδιοκτήτριά του, για την απόκτηση ενός μικρού Θεάτρου στην οδό Κυψέλης (φυσικά στην Κυψέλη Αθήνας).

    Το κοινό μας σκεπτικό (εμένα και αυτής), είναι η δημιουργία ενός χώρου όπου θα συγκατοικίσουν από τον ερχόμενο χειμώνα, η μουσική και η θεατρική παράσταση, μέσα από ομάδες νέων ανθρώπων που επιθυμούν να εκφράσουν το ταλέντο τους μέσα από διάφορα happenings, αφήνοντας εκτός από την πλευρά μου - κατά το δυνατόν - το οικονομικό όφελος, σε αντίθεση με το πολιτισμικό.

    Εύχομαι το αποτέλεσμα των συζητήσεων να καταλήξει θετικά και να χω την ευκαιρία να συνεργαστώ με τόσους και τόσους ταλαντούχους ανθρώπους, που "συναντιόνται" μέσα απ τις σελίδες του ΜΗ.

    Γρηγόρης.-



    Υπέροχα νέα ! Όλα καλά εύχομαι να έρθουν στην προσπαθειά σας !!!



    Σ ευχαριστώ...Με την ευκαιρία, να αναφέρω εδώ, πως η προσπάθεια των παιδιών που άνοιξαν το topic για τον χώρο στου Ζωγράφου είναι αξιέπαινη και αξίζει να στηριχθεί απ όλους μας.

    Η..."δική" μου θα έχει τελείως διαφορετική κατεύθυνση και σε καμιά περίπτωση δεν θέλει να "μπει στα πόδια τους".

    Απλά, όσο περισσότερες προσπάθειες προς αυτή την κατεύθυνση, τόσο το καλύτερο, μιας και θα δίνεται βήμα στους καλλιτέχνες, εκτός του κυκλώματος που έχει Θεό του το ρήμα "σου τα παίρνω"!


    megaloserwtikos
    08.08.2008, 18:04

                                     ΚΥΡΙΑΚΗ  10 Αυγούστου 17 - 20  μ.μ.

    συνάντηση θεατρικής ομάδας... όσοι θέλουν ας έρθουν!


    Doritaki
    08.08.2008, 18:22

    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 08-08-2008 στις 18:04 έγραψε...

                                     ΚΥΡΙΑΚΗ  10 Αυγούστου 17 - 20  μ.μ.

    συνάντηση θεατρικής ομάδας... όσοι θέλουν ας έρθουν!



    Ετσι απλα..χεχεχε!!!!!


    VICKYMARIAIOANNOY
    10.08.2008, 20:26

    Ωραία ιδέα! Και δημιουργική και ψυχοθεραπευτική και αγχολυτική!

    Τι θα γίνει όμως με τα μέλη εκτός λεκανοπεδίου;

    (συγκεκριμένα 512χλμ βόρεια-Θεσσαλονίκη);

    Αν υπάρξει σχεδιασμός για τη πόλη μου,είμαι μέσα με χίλια