ελληνική μουσική
    429 online   ·  210.844 μέλη

    Θεατρική ομάδα MusicHeaven. Τι λέτε ;;;

    music-fan
    22.07.2008, 20:23

    kaneis re paidia..perimenei i eliza..ego leo arxaia tragodia...an kai einai dyskolo eidika an kapoios den exei diavasei


    sitzoune81
    22.07.2008, 20:27

    παιδια, αν ψαχνετε για σπόνσορα/χρηματοδότη/χορηγό .............εδω ειμαι εγω!!! χαχα{#emotions_dlg.thumbup}

    και ασφαλως θα ειμαι ο manager της ομαδας (μη χεσω!), να αξιοποιησω και τα ριμάδια τα πτυχια... τζαμπα τα πηρα?!?!?!{#emotions_dlg.biggrin}


    paperino
    22.07.2008, 21:40

    Γιατί όχι; Κρίμα που φεύγω το Σάββατο από Σεπτέμβριο θα δω αν μπορώ να πάρω μέρος σε κανά Άμλετ....


    kifa
    22.07.2008, 22:14

    Το έργο που θα ανέβει θα ειναι κάτι που θα αποφασίσουμε όλοι μαζί παρεούλα , γι αυτό και κάνετε πολυ καλά που προτείνετε και έχετε ιδέες που μπορεί μελλοντικα να φανούν πολύ χρήσιμες !!

    {#emotions_dlg.clap}

    Υ.Γ : Αν μπορεί ο Πέτρος , τι θα λέγατε για μια σύνάντηση τη Παρασκεύη  το βραδάκι στα Haagen Daaz Χαλανδρίου ? κατα τις 10 ??? Θα ήταν καλό να βρεθούμε με τα παιδιά που δεν ειχαν έρθει στις προηγούμενες συναντήσεις ώστε να υπάρχει και μια προσωπική γνωριμία με το σκηνοθέτη μας !!!

    Τι λέτε ?

    {#emotions_dlg.smartass}


    -----------------
    * "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει". ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ * http://listen.musicheaven.gr , To δικό μας Ράδιο !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kifa στις 22-07-2008 22:24 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kifa στις 22-07-2008 22:25 ]


    music-fan
    22.07.2008, 22:56

    oups paraskeyi feygo..to kanoume pempti an voleyei kai tous ypoloipous?


    gialina_giannina
    22.07.2008, 23:02

    Για Παρασκευή είμαι μέσα! Μόνο που δε ξέρω καθόλου από Χαλάνδρι.Διεύθυνση γνωρίζουμε; Smile


    kifa
    22.07.2008, 23:03

    Παράθεση:

    Το μέλος music-fan στις 22-07-2008 στις 22:56 έγραψε...

    oups paraskeyi feygo..to kanoume pempti an voleyei kai tous ypoloipous?



    είναι μια μέρα δύσκολη του Θέατρου ή ώρα ...

    Ο αγαπητός μας σκηνοθέτης δυστυχώς εχει θέατρο τη Πέμπτη ... γι αυτό είπαμε Παρασκευη ... Μήπως να το καναμε Κυριακή ? Βολέυει όλους ?

    {#emotions_dlg.thumbup}


    gialina_giannina
    22.07.2008, 23:05

    Παράθεση:

    Το μέλος music-fan στις 22-07-2008 στις 22:56 έγραψε...

    oups paraskeyi feygo..to kanoume pempti an voleyei kai tous ypoloipous?



    Ώπα!Τώρα το είδα!Και Πέμπτη μπορώ!


    Doritaki
    22.07.2008, 23:11

    Βρε παιδακια μου.. αν απο τωρα δε μπορουμε να συμφωνησουμε για μια συναντηση, τι θα κανουμε οταν αρχισουν οι προβες (οι οποιες θα ειναι πολλες, πιστεψτε με, ο Πετρος δεν αστειευεται {#emotions_dlg.smartass})???

     

     


    gialina_giannina
    22.07.2008, 23:15

    Για να μη γίνομαι κουραστική, εγώ μπορώ οποιαδήποτε μέρα αρκεί να δηλώσουν και τα υπόλοιπα παιδιά πότε μπορούν ώστε να ορίσουμε την ημερομηνία έγκαιρα. Smile


    absurdus_delirium
    22.07.2008, 23:51

    Εεεεεε, τώρα που μπαίνω φαντάρος, ρε παιδιά;!; Αν και η αληθεια είναι πως ούτως ή άλλως δε θα ήμουν Αθήνα αλλά, όπως και να 'χει ζηλεύωωωωωωωω! {#emotions_dlg.crying}


    Peace18
    22.07.2008, 23:59

    Έχω μία απορία...

    Πόσα χρόνια θα σας πάρει να ανεβάσεται ένα Σαιξπηρικό ή ένα αρχαίο έργο? (Γιατί άκουσα από μια γνωστή που βλέπει θέατρο και ασχολείται με αύτα ότι αυτά τα είδη είναι δύσκολα ακόμα και για επαγγελματίες ηθοποιούς)!

    Απλά μια ερώτηση κάνω, μη γνωρίζοντας από θεατρικά και καλλιτεχνικά πράγματα! Δεν πιστεύω να παρεξηγηθώ!Innocent


    music-fan
    23.07.2008, 00:16

    κ γω ειμαι βολικη μ'αυτα αλλα φευγω διακοπες??μηπως να θυσιαστω για την τεχνη??ααααααααααα{#emotions_dlg.tt2}


    LathosPathos
    23.07.2008, 01:19

    Εμείς οι εκτός των συνόρων της πρωτευούσης...ζηλεύουμε τρελά!!!

     

    Μια πρόταση για θεατρικό: Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να γινόταν σε θεατρική παράσταση "Το Κουβάρι των Αλλόκοτων Πραγμάτων" της Μυρτώς Κοντοβά. Έτσι, για αλλαγή ρε παιδί μου! {#emotions_dlg.biggrin}

     

    "...Αόρατα τα χέρια μου και περνάς, και περνώντας ανθίζεις - ολόλευκο ανθάκι γιασεμιού, που του γυρίζω απ' την ανάποδη το μίσχο να ρουφήξω μέλι, όπως μου μάθαιναν παλιά οι φίλοι μου στη γειτονιά παίζοντας μήλα κι "αγαλματάκια ακούνητα, αμίλητα, αγέλαστα. Μέρα ή νύχτα;". Ονειρεύομαι τη μέρα σου, πώς ξυπνάς, κι άραγε πού και λέω, αν η νύχτα σου με περιείχε, θα μ' έβρισκε ο ήλιος ξάγρυπνο, γιατί δε θα το μπορούσα να σε βλέπω να μαζεύεις τα μαλλιά σου το πρωί - κι αλήθεια, ποιος θα το μπορούσε να σου λέει μιαν ήσυχη "καλημέρα" και να παρακολουθεί τα μάτια σου να ανοίγουν,

    αυτά τα μάτια που, αν δεν ήταν μάτια, θα ήταν δυο παγίδες κυνηγού, να πέφτουν μέσα τα πουλιά και η καρδιά μου..."

    (από το "Κουβάρι των Αλλόκοτων Πραγμάτων")


    Doritaki
    23.07.2008, 01:24

    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 22-07-2008 στις 23:59 έγραψε...

    Έχω μία απορία...

    Πόσα χρόνια θα σας πάρει να ανεβάσεται ένα Σαιξπηρικό ή ένα αρχαίο έργο? (Γιατί άκουσα από μια γνωστή που βλέπει θέατρο και ασχολείται με αύτα ότι αυτά τα είδη είναι δύσκολα ακόμα και για επαγγελματίες ηθοποιούς)!

    Απλά μια ερώτηση κάνω, μη γνωρίζοντας από θεατρικά και καλλιτεχνικά πράγματα! Δεν πιστεύω να παρεξηγηθώ!Innocent

     

    Πολυ θα θελαμε να δοκιμασουμε κατι τετοιο, αλλα γι αρχη τουλαχιστον μαλλον  θ' ανεβασουμε κατι πιο βατο {#emotions_dlg.biggrin} .. αν και με το σκηνοθετη που εχουμε ολα ειναι πιθανα, κανει θαυματα {#emotions_dlg.thumbup}!!!


    Eliza21
    23.07.2008, 08:35

    Για να ειμαι ειλικρινής και εγώ μπορώ Σαββατοκυριακο.......Την Παρασκευή σχολάω κατά τις 10 απο το Χίλτον.....Μέχρι να ανέβω Χαλάνδρι, εσείς θα έχετε φύγει {#emotions_dlg.tt2}


    Hastaroth
    23.07.2008, 09:21

    Ενδιαφέρουσα πρόταση και θα ήθελα να είμαι κι'εγώ "εντός",άν καί δέν ξέρω πόσο κατάλληλος είμαι γιά τό θέατρο (είχα όμως κάνει ένα βιντεάκι μέ τον κιθαρίστα μας τών ΕΙΛΩΤΩΝ που έχει σπουδάσει σκηνοθεσία και κατά δήλωσίν του ήμουν πολύ καλός).

    Πάντως γιά την Παρασκευή το βράδυ μέ βλέπω να έρχωμαι στη συνάντηση,νά ενημερωθώ λεπτομερέστερα...


    kifa
    23.07.2008, 10:04

    Λοιπον .... λόγω των τελευταίων νέων που έχουμε στη διαθεση μας , και για να εξυπηρετηθούμε όλοι η τελική πρόταση είναι η εξής :

    Πέμπτη στις 7 το απόγευμα στο Μπαντ Σίτι. Λ. Αλεξάνδρας ψιλοχαμηλά.

    Ελίζα μου , με το Πέτρο έχετε γνωριστεί οπότε δε πειράζει να λείπεις.

    Αλβέρτο μου , κοιταξε το αν μπορείς.

    Γιαλινα Γιάννινα λογικά θα μπορείς ?

    μοιύζικ φαν , να υποθέσω οτι κι εσυ θα μπορείς ?

    Δωράκι μου , εσύ μπορείς !

    Υ.Γ : Τα σχόλια σας και οι παρατηρήσεις σας ( αναφέρομαι στα υπόλοιπα μελη που προτείνουν , σχολιαζουν , ενθαρρύνουν ) , μας κανουν πολυ χαρούμενους ! Κάθε τι που γράφεται εδώ , λαμβανεται πολύ σοβαρά υπ όψιν μας και γι αυτό και σας ευχαριστούμε πολύ για τη βοηθεια σας ... ειτε για την  αποστολη κάποιου σχολίου είτε για την πρόταση σας για κάποιο έργο ! Ειλικρινά , ειστε καταπληκτικοί !!!!

    {#emotions_dlg.clap} 

     


    -----------------
    * "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει". ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ * http://listen.musicheaven.gr , To δικό μας Ράδιο !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kifa στις 23-07-2008 10:05 ]


    heartbreak-kid
    23.07.2008, 10:27

    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 23-07-2008 στις 10:04 έγραψε...

    Πέμπτη στις 7 το απόγευμα στο Μπαντ Σίτι. Λ. Αλεξάνδρας ψιλοχαμηλά.

     


    Λ. Αλεξάνδρας ψιλοχαμηλά Α ή Λ. Αλεξάνδρας ψιλοχαμηλά Β?  επίσης το ψιλοχαμηλά, αντιστοιχεί σε μονό ή ζυγό αριθμό? {#emotions_dlg.tt2}


    gialina_giannina
    23.07.2008, 10:59

    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 23-07-2008 στις 10:04 έγραψε...

    Λοιπον .... λόγω των τελευταίων νέων που έχουμε στη διαθεση μας , και για να εξυπηρετηθούμε όλοι η τελική πρόταση είναι η εξής :

    Πέμπτη στις 7 το απόγευμα στο Μπαντ Σίτι. Λ. Αλεξάνδρας ψιλοχαμηλά.

    Ελίζα μου , με το Πέτρο έχετε γνωριστεί οπότε δε πειράζει να λείπεις.

    Αλβέρτο μου , κοιταξε το αν μπορείς.

    Γιαλινα Γιάννινα λογικά θα μπορείς ?

    μοιύζικ φαν , να υποθέσω οτι κι εσυ θα μπορείς ?

    Δωράκι μου , εσύ μπορείς !

    Υ.Γ : Τα σχόλια σας και οι παρατηρήσεις σας ( αναφέρομαι στα υπόλοιπα μελη που προτείνουν , σχολιαζουν , ενθαρρύνουν ) , μας κανουν πολυ χαρούμενους ! Κάθε τι που γράφεται εδώ , λαμβανεται πολύ σοβαρά υπ όψιν μας και γι αυτό και σας ευχαριστούμε πολύ για τη βοηθεια σας ... ειτε για την  αποστολη κάποιου σχολίου είτε για την πρόταση σας για κάποιο έργο ! Ειλικρινά , ειστε καταπληκτικοί !!!!

    {#emotions_dlg.clap} 

     


    -----------------
    * "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει". ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ * http://listen.musicheaven.gr , To δικό μας Ράδιο !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kifa στις 23-07-2008 10:05 ]



    Μπορώ την Πέμπτη! {#emotions_dlg.yes}