ελληνική μουσική
    868 online   ·  210.833 μέλη

    Διάσημοι και δυστυχία

    panosbousalis
    27.07.2008, 23:47

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 26-07-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 26-07-2008 στις 20:06 έγραψε...

    γιατι πιστευω πως η δοξα και τα χρήματα δν φέρνουν ποτε την ευτυχια...

    αλλά να ξέρετε τα χρήματα πολλοι τα μισησαν την δοξα ουδεις!Wink



    Βρε συ ανάποδα δεν πάει?

    χαχαχαχααχ



    Είναι ντουμπλ-φας το ρητό Smile


    kwnstantina156
    10.12.2008, 23:18

    Απλά όταν κάποιος γνωρίζει ξαφνικά τη δόξα  αρχίζει να εθίζεται σε αυτή. Με τον τρόπο αυτό δημιουργούνται φόβοι μήπως ξαφνικά πέσει η αυλαία και βρεθούν ακόμα πιο μόνοι κ μη αναγνωρίσημοι απ' ο,τι πριν. Αυτό τους οδηγεί στο να ψάχνουν άλλες διεξόδους διοτι είναι καλύτερο να μην γνωρίσεις ποτέ κατι παρά να το αποκτήσεις και ξαφνικά να χαθει...{#emotions_dlg.excl}


    konvoulis
    22.02.2009, 14:37

    Διασημοι λεω εγω...


    Moonchild92
    22.02.2009, 14:44

    Παράθεση:

    Το μέλος konvoulis στις 22-02-2009 στις 14:37 έγραψε...

    Διασημοι λεω εγω...



    Το διάβασες καθόλου το θέμα;


    konvoulis
    08.04.2009, 19:08

    Γιατι εχεις κανενα προβλημα εσυ...αυτη ειναι η απαντηση μου!


    Moonchild92
    13.04.2009, 14:19

    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 22-07-2008 στις 23:51 έγραψε...

    Για ποιο λόγο πολλοί απ' αυτούς που γίνονται διάσημοι και γνωρίζουν τη δόξα και τα πολλά χρήματα, τελικά καταλήγουν να είναι δυστυχισμένοι;

    Κάποιοι έχουν καταφύγει σε διάφορα... ναρκωτικά, αλκοόλ, αυτοκτονία.

    Υπάρχουν πολλά τέτοια παραδείγματα.

    Αυτοί που θαυμάζονται και αποθεώνονται, τελικά αποδεικνύονται πιο δυστυχισμένοι και από τον πιο απλό άνθρωπο, που είναι ευχαριστημένος απ' τη ζωή του.

    Ποια είναι η άποψή σας;




    Παράθεση:

    Το μέλος konvoulis στις 22-02-2009 στις 14:37 έγραψε...

    Διασημοι λεω εγω...





    Είπα να μην μιλήσω, αλλάααα.....

    Όπως ελπίζω να κατάλαβες από το κείμενο που πόσταρα, το οποίο είμαι βέβαιος ότι δεν είδες πρωτύτερα, το θέμα ζητάει την άποψη του καθενός, και όχι να επιλέξεις ένα από τα δύο... Άλλωστε κι ο ίδιος ο τίτλος προδίδει ότι το θέμα αφορά το πως συνδέονται οι διάσημοι με την δυστυχία και όχι κάποιο δίλημμα) Ακόμα και τον τίτλο μόνο να διαβάσει κάποιος, είμαι σίγουρος πως δεν θα βγάλει νόημα από την απάντησή σου. Γιατί απλά δεν στέκει....

    Όσο για σένα, δεν ξέρω για ποιο λόγο μπαίνεις στον κόπο να σχολιάσεις σε θέματα που προφανώς δεν σε ενδιαφέρουν παρά μόνο και μόνο για να έχεις ένα παραπάνω ποστ, αλλά πρέπει να σου πω τα εξής: αν ο σκοπός σου είναι να κερδίζεις νότες τότε θα αργήσεις πολύ με τα θέματα που σχολιάζεις..... Δεν σε κατηγορώ. Κι εγώ έτσι ξεκίνησα για να προσαρμοστώ. Αλλά κάπου στον δρόμο κατάλαβα ότι δεν είναι αυτή η ουσία.....Smile

    Το μόνο που ζητάω είναι να υπάρχει λίγη ουσία στα σχόλιά σου, να πεις κάτι που να "προσθέτει"στο θέμα, και να μην είναι μια μονολεκτική απάντηση του στυλ "μπράβο", "δίκιο έχεις" κ.α., οκ; Wink

    Δεν θα παρένέβαινα, αλλά όχι και να πας να μου την βγεις εσύ από πάνω! {#emotions_dlg.mad}

    Και δεν μπορείς να πεις ότι δεν σε προειδοποίησα....