ελληνική μουσική
    776 online   ·  210.833 μέλη

    Νέο cd: Χ.Φαρμάκης

    musicpost
    23.07.2008, 14:34

    ΧΑΡΗΣ ΦΑΡΜΑΚΗΣ

    ΣΑΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙΣ!!

    Κραυγη σειρηνας, για μενα , μονιμες αμαρτιες ,πες μου ,

    φτηνα ξενοδοχεια ,εικονες, γκριζα περιστερια, στη λογικη μου,

    αναζητω, πεταλουδα , σαν τα ονειρα μου μοιαζεις, το παιχνιδι !

     

    ο πρωτος δισκος ενός πολλα υποσχομενου τραγουδοποιου-τραγουδιστη με  δωδεκα τραγουδια  που δινουν μια χαρακτηριστικη    εικονα για το νέο ελληνικο ποπ ροκ τραγουδι ,με μια παραγωγη που τον βοηθα να  αναδειξη, την  ιδιαιτερη χροια της φωνης αλλα και τονιζει την τελειοτητα των  συνθεσεων (εδώ ο gianni k  εχει βαλει τα καλα του ), καταπληκτικες ενορχηστρωσεις αλλα και πολλες πρωτοτυπιες στην συνθεση !

    Το” κραυγη σειρηνας “,που ανοιγει το cd προδιαθετει τον ακροατη για μια ευχαριστη ακροαση αλλα ταυτοχρονα είναι και ένα από τα πιο ραδιοφωνικα τραγουδια !  το “ για μενα “ ακροβατει μεταξυ τις τελειας μπαλαντας αλλα και της καλης ροκιας !

    το “μονιμες αμαρτιες” σε ταρακουνα και τα  “φτηνα ξενοδοχεια” ,συμπληρωνουν  το καρε του ασσου από εκει και περα  το “αναζητω”   όπως και το ομοτιτλο “ σαν τα ονειρα μου μοιαζεις”  ολοκληρωνουν έναν πολύ γεματο  cd που τελειωνει με ένα αλοιοτικο ρεμιξ του “αναζητω” !

    Τελευταιο  αφησα το “πες μου” γιατι αξιζει ειδικης ακροασης από ολους μας!  μια από της καλυτερες ερωτικες μπαλαντες !

     Παραγωγή Headroom studios

    Διανομή «Μουσικό Ταχυδρομείο»

    Υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων και Επικοινωνίας : Δήμητρα Αποστόλου

    www.musicpost.gr  pr@musicpost.gr

    www.myspace.com/mousikotaxidromio