ελληνική μουσική
    837 online   ·  210.851 μέλη
    musicpost
    23.07.2008, 14:39

    κουρεασ– ! KOLO TAMAM.

     

    1 ΓΙΑ ΑΡΧΗ 2 ακουει κανεισ ,3 τεντωμενο μου σκοινι,4  συμμοριες -guns,

    5 λυκανθρωποσ.6  βιαστησ,7  πρωτοσ φοβοσ  ,8 στο κερι η φλογα λιωνει,

    9 συμμαθητεσ , 10 σαπιοκαραβο. 11 εξοχικο,12  μυρμηγκοσκληθρα , 13 πυρετοσ,

    14 συμμαθητεσ (remix). 15  δεκαοχταρι.

     

    επιστροφη με νέο cd χωρισ τους χειροτερουσ πελατεσ του αλλα με πολύ ορεξη με καταπληκτικο στιχο και πιο ωριμοσ από ποτε ερχεται να μας θυμισει ότι η μικρουλα τζενη μεγαλωσε !

    όπως μεγαλωσε και ο ιδιοσ αλλα παραμενει καυστικοσ αλλα και συναμα μπορει και σα κανει να μελαγχολεισ αλλα και να γελασ !

    δεν εχεισ παρα να ακουσεισ το δεκαοχταρι και δεν υπαρχει περιπτωση να μην γελασεισ αλλα και να μην χορεψεισ , ο κουρεασ αποτελει μια  ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΩΝ ΚΑΤΣΙΜΙΧΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΙ Β.ΓΕΡΜΑΝΟ ΈΧΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΚΑΙ ΥΦΟΣ  ΕΙΝΑΙ  παντωσ ροκ του σημερα,συγχρονο, Δύσπεπτο, προοδευτικο ,εξυπνο, !

    ο πρωτοσ φοβοσ ξεχωριζει , αλλα και το σαπιοκαραβο, και οι συμμαθητεσ θα μας μελαγχωλισουν αλλα και θα μας κανουν να τραγουδησουμε , ο δισκοσ ισοροπει σε τεντωμενο σκοινι αναμεσα στη σατυρα και στην καυστικοτητα της σημερινησ εποχησ.

    ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΔΕΚΑΟΚΤΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΧΙΤ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ !

    το κολο ταμαμ σημαινει όλα καλα στα αραβικα και όλα καλα φαινεται  na πηγαινουν  γιa τον κουρεα απολαυστε τον !

     

     

    Παραγωγή Headroom studios

    Διανομή «Μουσικό Ταχυδρομείο»

    Υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων και Επικοινωνίας : Δήμητρα Αποστόλου

    www.musicpost.gr  pr@musicpost.gr

    www.myspace.com/mousikotaxidromio


    kwstasagas
    03.08.2008, 08:35

    Βρε για δες !!! Ο Γιάννης Κριθαράς [το "Κουρέας" προκύπτει από το ότι ασκεί πράγματι το επάγγελμα του κουρέα !!!] βγάζει δίσκο μετά από 10 χρόνια !!! Το 1998 είχε βγάλει τον δίσκο "Ο κουρέας και οι χειρότεροι πελάτες του", που ήταν και το όνομα της πρώτης μπάντας του. Επρόκειτο για ανεξάρτητη παραγωγή. Έκτοτε ... τα ίχνη του χάθηκαν. Με αφορμή αυτό το ποστ, ανέτρεξα προ ολίγου στο YouTube όπου, προς μεγάλη μου έκπληξη, ανακάλυψα το βίντεο του τραγουδιού "Η μικρούλα Τζένη" !!!! Το πολύ ενδιαφέρον βίντεο είναι γυρισμένο με μορφή "παρακμιακού" ασπρόμαυρου καρτούν και θυμίζει τα κόμικς που συναντούσαμε κάποτε στο περιοδικό ΒΑΒΕΛ [ο σκηνοθέτης του μάλλον με αυτά τα κόμικς μεγάλωσε, δεν γνωρίζω αν αυτό το "θρυλικό" περιοδικό υφίσταται ακόμη]. Το ύφος του τραγουδιού με παρέπεμψε λίγο στους "Σπυριδούλα" του Παύλου, ενώ η φωνή του κ. Κριθαρά ακούγεται αξιοπρεπέστατη.

    Λοιπόν, αν και δεν γνωρίζω τον Dr Kourea ούτε προσωπικά, ούτε τον έχω δει ποτέ σε συναυλία, νομίζω ότι μού είναι πολύ συμπαθής .......    


    gikostas
    09.09.2008, 19:48

    Aν και φίλος μου ο Γιάννης χθές έπεσε για πρώτη φορά στα χέρια μου το νέο του  cd και μπορώ να πω πως είναι αρκετά καλό.Είχα να τον δω κάτι μήνες και χθές βρεθήκαμε σε ένα φιλικό μαγαζί όπου περάσαμε πολύ ωραία.Παίξαμε την μουσική μας ήπιαμε τις μπύρες μας και όλα καλά.Καλή επιτυχία του εύχομαι.Δεν ήξερα πως είχε ανοιχτεί post στο music heaven.Πολύ χαίρομαι.