ελληνική μουσική
    418 online   ·  210.819 μέλη
    tragiClown
    03.10.2004, 17:14
    Χθές πήγα στο φεστιβάλ του Συνασπισμού πού όπως όλοι ξέρουμε μπορούσες να δείς τους Puressence με 4 ευρώ αν το δείς απο την οπτική γωνία του οικονομικού θέματος, τούς είδα πρώτη φορά ενώ παίζουν κάθε χρόνο σχεδόν στην αγαπημένη τους χώρα όπως λένε και στο τραγούδι τους Drop me a line από τον τελευταίο τους δίσκο Planet Helpless"Take me to Greece", άρχισαν με το I Suppose ενώ περίμενα να το πούν από τα τελευταία μαζί με το India που έψαχναν και έναν "buzuki player" όπως είπαν χαρακτηριστικά "where's the buzuki player?" να παίζει την ανατολίτικη μελωδία του India. Εγώ αποχαυνομένος κάποια στιγμή αναρωτιόμουνα πώς γίνεται να χει τόσο καθαρη αγνή φωνή, καλά Puressence λέγονται, και να μη κουράζεται δίνοντας τα όλα.
    Το μόνο άσχημο που παρατήρησα ήταν ότι σε στιγμές δυνατών ρεφρέν με κιθαριστικές καταιγίδες, αν και τους έλιπαν τα keybords τους, ο κόσμος δεν συμμετυείχε "τρελά", μήπως κάποιοι αναρωτιέμαι εγώ τους απομυθοποίησαν επειδή έπαιξαν σε ένα festival με άλλες δραστηριότητες στη συνέχια και κάτω απο ένα πολιτικό όνομα δηλ. του Συνασπισμού, ένας ανεγκέφαλος επίσης κυμάτιζε την σημαία του Συνασπισμού καθώς έπαιζαν μπροστά, αν ήταν η σημαία της Ειρήνης θα το δεχόμουν απόλυτα π.χ., εγώ δεν τούς απομυθοποίησα γιατί ίσως τούς είδα πρώτη φορά έχουν παίξει και στη Ρόδο πρέπει να μας αγαπάνε πραγματικά...που σε λίγο θα τους θεωρούμε "ελληνικο" συγκρότημα αφού άρχισαν να παίζουν και σε festival

    W4TT4N4B3
    05.10.2005, 18:52
    νομίζω οτι το μεγαλύτερο fan club το εχουν στην Ελλαδα

    το οτι δεν επαιξαν κομματια απο τον τελευταιο τους δισκο ίσως σημαίνει οτι δεν το ειδαν καθαρα ως μεσο προώθησης της δισκογραφικής τους δουλειας.

    ο ηχος δεν ηταν πολυ καλός αλλά σε μια κανονική συναυλια πιστευω θα ειναι καλυτεροι.

    But u can't g0 back the way it was bef0re..................
    frufru
    08.10.2005, 02:18



    Βρε παιδια ενημερωστε εγκαιρως.
    Που και ποτε εγινε αυτο?

    καλα για τους Puressence τι να λεμε....
    W4TT4N4B3
    08.10.2005, 04:35
    Περσι στο Φεστιβαλ του Συνασπισμου στο Πεδιον του Αρεως


    frufru
    08.10.2005, 18:45
    Quote:

    Το μέλος W4TT4N4B3 στις 08-10-2005 στις 04:35 έγραψε:

    Περσι στο Φεστιβαλ του Συνασπισμου στο Πεδιον του Αρεως







    .....ναι....ομολογω οτι αυτη τη διαφορα αναμεσα στο 4 και το 5 ποτε δεν την προσεχα....