ελληνική μουσική
    681 online   ·  210.851 μέλη

    Εκλαπη κιθαρα των Iron Maiden

    Nickf
    04.08.2008, 21:33

    Για μια ακομη φορα πρωτοτυπησαμε κ μετα το show των Iron Maiden στην Αθηνα εκλαπη μια (καινουργια κιολας)κιθαρα του Adrian Smith.Για περισσοτερες πληροφοριες στον www.ironmaiden.com.Μακαρι να βρεθει μπας και γλυτωσουμε το για μια ακομη φορα ρεζιλικι μας.


    seras
    04.08.2008, 21:35

    Τυχερός αυτός που την έκλεψε..

    Πάντως δεν νομίζω ότι πειράζει..και τα 70 euro για το ticket είναι μια κλοπή...χαχαχα....


    Nickf
    04.08.2008, 21:52

    Δεν θα τον χαρακτηριζα τυχερο αλλα καπως αλλιως...Ουτως η αλλως δεν νομιζω να μπορει/ουν να την χρησιμοποιησει/ουν κ με πολλους τροπους καθως ειναι η μοναδικη στον κοσμο.


    fireroc
    04.08.2008, 22:13

    ηταν στην τιμη του εισιτηριου?( για καθε μια συναυλια τον iron maiden δωρο μια κιθαρα)


    -----------------
    Tomorrow will take it away The fear of today It will be gone Due to our magic songs

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 04-08-2008 22:37 ]


    PashalinaMakia
    04.08.2008, 22:27

    χαχαχαχα μπράβο του...Πώς τα κατάφερε το θηρίο?Πάντως τρελλή πρωτοτυπία οι Έλληνες....

    Σε καλή μεριά!Να την παίξει να την χαρεί!Εξάλλου λεφτά έχουν να αγοράσουν καινούρια!


    Nickf
    04.08.2008, 22:54

    Δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να επικροτουμε τετοιες ενεργειες.Το θεμα δεν ειναι αν μπορουν να παρουν αλλη.Το θεμα ειναι οτι αυτη η κιθαρα ειναι μοναδικη στο κοσμο καθως ειναι signature και δεν εχει βγει στη παραγωγη οποτε θα ηταν καλο να επιστραφει για πολλους λογους κ στην τελικη ειναι ιδιοκτησια καποιου ανθρωπου,ασχετως ποιανου.Επιτελους ας σταματησουμε σαν λαος να γινομαστε διεθνως ρεζιλι ακομα και στα μικρα αυτα πραγματα.Λεπτομερεις εδω http://www.ironmaiden.com/index.php?categoryid=8&p2_articleid=978


    rompa
    04.08.2008, 23:21

    Έλεος καλέ ... Καλά δε νομίζω να είναι και τόσο εύκολο να την κλέψει κάποιος από το κοινό ...


    Nickf
    04.08.2008, 23:35

    Καλα απο το κοινο σιγουρα δεν την εκλεψε καποιος.Τωρα ποιος οι ποιοι το εκαναν κ ειδικα πως το καταφεραν σιγουρα θα ειναι μεγαλη ιστορια.


    BAGRATION
    04.08.2008, 23:49

    Κατα πόσο μια κλοπή κιθάρας εκθέτει μια χώρα ρε παιδιά?

    Η ευθύνη είναι ή του διοργανωτή ή αν υπάρχει διαφορετική νομική συμφωνία που να λέει οτι "τη ευθύνη για τον εξοπλισμό έχει το συγκρότημα μπλά μπλά...." τότε είναι του συκροτήματος κ.τ.λ.

    Αμα θέλουν λοιπόν ας ρίξουν τις ευθύνες εκεί πού πρέπει και να κινηθούν με βάση το νόμο οχι να ακούμε  διάφορες π**ες  "εκτέθηκε η χώρα σας" και κλάιν μάιν

    Ρεζίλι να γίνει αυτός που φέρει την ευθύνη και όχι η Χώρα του!!!!!


    -----------------
    " Το μαχαίρι θα φτάσει μέχρι το κόκκαλο"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : BAGRATION στις 04-08-2008 23:54 ]


    noizreduction
    04.08.2008, 23:58
    Η διοργανωση φταιει ξεκαθαρα, διοτι ο κλεφτης χρησιμοποιησε τα κενα της ασφαλειας για να κλεψει την κιθαρα. Ειναι σαφες, πως εαν ειχαν καρτελες και ειδικους φυλακες backstage, δεν θα γινοταν αυτο. Ομως δεν ειχανε τα απαραιτητα μετρα και τρεχουν τωρα ( και δεν θα φτασουν ποτε ).
    jorge
    05.08.2008, 00:29

    Αφού τα μέτρα ήταν ανύπαρκτα ρε παιδιά. Γνωστοί μου μπήκαν τσάμπα με αστείες δικαιολογίες, χωρίς οι υπάλληλοι να το πολυψάξουν. Διοργανωτές για κλάματα. 


    emmanuella
    05.08.2008, 00:42

    Θα συμφωνήσω με noizreduction...αλλά θα πω επίσης ότι ποιος ο λόγος να πάρεις μια τόσο μοανδική κιθάρα αφού δεν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις...πουθενά...???


    seras
    05.08.2008, 01:44

    Παιδιά όποιος γνωρίζει κάτι, και ξέρει ποιός την έκλεψε ας μου στείλει πμ...θέλω πολύ να παίξω με αυτή την κιθάρα..


    Nickf
    05.08.2008, 06:23

    Μπορει τα μετρα ασφαλειας να ηταν ανυπαρκτα αλλα οι maiden εχουν δικους τους ανθρωπους οι οποιοι ασχολουνται με αυτα τα θεματα κ δεν νομιζω πως υπαρχει καποιος αλλος ο οποιος εχει ευκολη προσβαση σε τετοια πραγματα.Παντως αν τελικα η κιθαρα βρισκεται στην Ελλαδα δεν τον βλεπω πολυ πιθανο να την ξαναδουν οι maiden!


    sigur
    05.08.2008, 09:09

    δεν αντιλαμβάνομαι γιατι δεν θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω την κιθάρα του Smith πουθενά  (!). Ούτε στο δωμάτιο μου, ούτε στο studio στη πρόβα, ούτε στο μπαράκι που θα βγω με το γκρούπάκι να παίξω τις χαζομάρες μου, σιγά το οτι είναι υπογεγραμμενη,τις αλλάζω κάτι εγώ, σε λίγους μήνες κανείς δεν θα την θυμάται.άντε να το αποδείξεις μετα...

    και εννοείται οτι δεν θα χρεωθώ εγώ ως έλληνας την αρπαγή αυτή. χρέωσε με όλα τα στραβά της χώρας μου, όχι και αυτό.

    η ασφάλεια μάλλον αποτελεί αρμοδιότητα της διοργανώτριας αρχής και των φουσκωτών που αμοίβονται για τις υπηρεσίες τους. ο ρόλος του πλήθους αφού έχει καταβάλει τον οβολό του στο ταμείο να ζητωκραυγάζει στο τέλος των τραγουδιών....

     


    musicathy
    05.08.2008, 10:27

    Xαχαχαχαχαχα!

    Ο ξάδερφός μου θα την έκλεψε!

    Σιγά βρε παιδιά τι έγινε που θα ρεζιλευτεί και η χώρα , αν είναι δυνατόν!

     

    Πωπω! Τι πλάκα έπαθαν τα παιδιά!{#emotions_dlg.lol}


    JaNick
    05.08.2008, 11:36

    Για ένα tour jacket και ένα γράμμα απο τον Adrian δεν αξίζει τον κόπο...Για ένα gig στο σπίτι μου και πλήρη ξενάγηση στα studio τους ίσως...

    Πάντως θέλω το καθικάκι που το έκανε να φανερωθεί εδώ στο φόρουμ και να περάσει την κιθάρα απο κάθε χέρι ενδιαφερόμενου... Μετά θα την πάρει πίσω και θα τσοντάρουμε όλοι να φτιάξει γυάλινη απαραβίαστη θήκη για φύλαξη....

    Καλά έλεος... Οι maiden επιτέλους ας δείξουν λίγη ανωτερώτητα και ας αφήσουν τις ανακοινώσεις στο site... Ας πάει να φτιάξει ίδια... Σιγά τη δισφήμηση στο κάτω κάτω... Τους Led Zeppelin τους είχαν κλέψει 167.000 δολλάρια backstage...

    Πάντως να περνάς κιθάρα απο τα παρασκήνια, όσο κακή φύλλαξη και αν έχει είναι θαύμα... Ε δεν του έκλεψε και τα καλώδια δηλαδή... Δεν είναι μικρό πράμα μια κιθάρα μέσα σε ορθογώνια θήκη,οπως λένε... Τζιμάνι ο τύπος..


    fireroc
    05.08.2008, 11:58

    oποιος την εκλεψε μπορει να βαλει φοτο της κιθαρας στο τοπικ  Φωτο απο τις κιθαρες σας


    musicathy
    05.08.2008, 13:05

    μουχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!{#emotions_dlg.lol}


    DaveMustaine
    05.08.2008, 15:36

    Παράθεση:

    Το μέλος deathnick στις 05-08-2008 στις 10:34 έγραψε...

    mallon 8a htan ekdikish epidh den paiksane to alexander the great.....



    έτσι Νίκο....άκους εκεί να έρθουν και να μην παίξουν Alexander The Great.......Πάντως η μα***α είναι ότι λόγο αυτού το γεγονότος παίζει και να μην μας ξαναεπισκεφτούνε.....αλλά δεν πιστεύω ότι θα στεναχωρήθηκε πάρα πολύ ο Smith ίσα ίσα θα γελάει.....αυτό τον κάνει να φαίνεται καλύτερος στο συγκρότημα....γιατί να μην κλέψει του Jers ή του Murray...εγώ πάντως το μπάσο του Harris θα έκλεβα ή τον Eddie.......χαχαχαχαχαχαχα........παίζει και τα δύο.....