ελληνική μουσική
    868 online   ·  210.851 μέλη

    Συμβουλές για νέο σαξοφωνίστα...

    SAXMANIAC
    06.08.2008, 14:57

    Καλημέρα παιδιά... ειμαι κοινούργιος εδώ... τρελλαμένος με τη μουσική... παιζω κιθάρα απο μικρός... τα τελευταία 2 χρόνια είπα να τα βάλω επιτέλους με το παιδικό αποθημένο μου κι έτσι άρχισα άλτο σαξόφωνο... Με βόλευε λόγω απόστασης η φιλαρμονική που ήταν δίπλα στο σπίτι μου... άρχισα μαθήματα εκεί και μέσα σε 6 μήνες ντύθηκα και να μαι στις παρελάσεις και τις λιτενίες... Τώρα μετά απο 2 χρόνια παίζω και στη ορχήστρα της φιλαρμονικής με συναυλίες σε τοπικά φεστιβάλ... Ομως κάτι μου λείπει... ψαχνω καινούργιους τρόπους να εκφραστώ μέσα απο το όργανο... καινούργιους μουσικούς δρόμους... θέλω να το σπουδάσω... ψάχνω καινούργια κομμάτια ( κυρίως τζαζ ) για να παίξω και τα βιβλία που βρίσκω δεν με ικανοποιούν... αν ξέρει κάποιος ιστοσελίδες με αναλογο περιεχόμενο ας με πληροφορήσει... επισης κάθε αλλη συμβουλή απο παλιές καραβάνες του χώρου θα μου ήταν πολύτιμη...

    ευχαριστώ εκ των προτέρων... 


    revekka
    06.08.2008, 15:30

    κάτσε να βρώ χρόνο να σκανάρω και να ανεβάσω λίγα κομμάτια σε Eb.

    jorge πού να τα βάλω?

    υ.γ. ο χρόνος στα τζαζ κομμάτια είναι διαφορετικός απο αυτά της φιλαρμονικής, μπορείς να ακούσεις τα κομμάτια στο internet να πάρεις μια ιδέα


    SAXMANIAC
    06.08.2008, 16:17

    ευχαριστώ revekka για το ενδιαφέρον...

     


    revekka
    08.08.2008, 13:28

    παρακαλώ{#emotions_dlg.walkman}

    έχω σκανάρει κάποια κομμάτια, μπορώ να σου τα στείλω στο e-mail σου, στείλε μου πμ.