ελληνική μουσική
    814 online   ·  210.850 μέλη

    Κοριτσάκι 4 χρονών και παίζει πιάνο !!

    emmanuella
    08.08.2008, 19:18

    Δείτε αυτό το βίντεο...!!

    Αυτά είναι παιδιά που γεννιούνται με τη μουσική μέσα τους. Ένα βίντεο να μας υπενθυμίσει ότι η μουσική είναι μαγεία !!!

    Το κοριτσάκι είναι μόλις 4 χρονών !!!


    JaNick
    08.08.2008, 20:47

    Respect και στο πάνω κοριτσάκι αλλα αυτο νομίζω οτι είναι πολύ ανώτερο οπότε 3 φορές respect!!!


    ma-gi
    10.08.2008, 12:34
    " target="_blank">>

    Αυτό που είναι 8 χρονών αξίζει 8 φορές respect!


    mitsos-takis
    10.08.2008, 17:10

    einai ki ayti mia ap ta vaftistiria mou {#emotions_dlg.laugh}


    sunnylady74
    12.08.2008, 20:52

    Πολυ χαριτωμενα.....


    Blackrosez
    13.08.2008, 14:07

    Αρκετα χαριτομενα παιδακια :) και χαιρομαι που αγαπανε την μουσικη οπως και εμεις.. αλλα αν καποιος δεν τα οθουσε σε αυτο απλα δεν θα ασχολουνταν

    -γιατι ομως τα αλλα παιδακια της ιδιας ηλικιας δεν εχουν ασχοληθει?

    ενα απλο παραδειγμα : την μουσικη δεν μου την ειχε δειξει καποιος οταν ημουν 4 την ανακαλυψα πιο μετα την αγαπησα και ασχολουμε μαζι της, αλλα 4 χρονων ηξερα τι ηταν ο υπολογιστης και ηξερα τουλαχιστον τα βασικα, βλεπετε καποιος με ειχε οθήσει προς αυτη την πορεια ..

    αρα αν καποιο παιδακι ασχολειται με την μουσικη καποιος αλλος του εδειξε τον δρομο και φανηκε να απολαμβανει αυτο που ακουει να του αρεσει ετσι συνεχισε..


    Brokenchord
    14.08.2008, 17:28

    Επιτέλους κάποιος έθιξε αυτή την πλευρά! Στα παιδιά πρέπει να δίνουμε όσο το δυνατόν περισσότερα ερεθίσματα! Όσο το δυνατόν περισσότερα χωρίς την δικιά μας στενοκέφαλή στάση απέναντι στη ζωή. Και με όσο το δυνατόν καλύτερο τρόπο χωρίς τα κόμπλεξ και τις μικρότητες μας! Όπως πχ κάνουν κάποιο δάσκαλοι και σε κάνουν να μισείς το μάθημα που διδάσκουν.


    PashalinaMakia
    14.08.2008, 18:11

    Ουαου...

    Τι λες βρε?

    Ε λοιπόν,ταλέντο πιστεύω πως είναι κάποιος που ή πιάνει σε μεγάλη ηλικία να ασχοληθεί με μουσική ενώ ήταν άσχετος ή ο αυτοδίδακτος.

    Τα πιτσιρικάκια που παίζουν δεν με ενθουσιάζουν ιδιαίτερα.Δεν ξέρουν ακόμα αν το κάνουν συνειδητά ή όχι.Είναι καλό να τους δίνονται επιλογές ακόμα και στην απόκτηση γνώσεων , τόσο μουσικών όσο και οποιουδήποτε άλλου επιπέδου , αλλά δεν νιώθω άνετα όταν τα βλέπω.

    Συνήθως έχουν γονείς ή συγγενείς μουσικούς οπότε είναι σίγουρα αυθεντικά ταλέντα?

    Αυθεντικά ταλέντα μουσικά θεωρώ πως είναι οι ιθαγενείς.έχετε δεί και ακούσει πόσο όμορφα όργανα φτιάχνουν και τι περίεργους και πρωτοφανείς ήχους βγάζουν?

    Μην μου πείτε πως αυτοί δεν είναι ταλέντα?

     


    F_ANGEL
    14.08.2008, 19:33

    Θα συμφωνήσω κι εγώ με τη σειρά μου ότι είναι χαριτωμέναSmile


    nowaveband
    14.08.2008, 20:05

    mpravo.euxomai na parei ton swsto dromo to koritsaki auto.na min mathei na paizei typopoiimena,symfwnw pws kamia fora to wdeio katastrefei tin dimiourgikotita kai ton autosxediasmo


    BAGRATION
    14.08.2008, 20:24

    Εγώ πάντως ξέρω ότι τα παιδιά παίζουν με παιχνίδια και όχι με πιάνα.

    Γονείς με τέτοια παιδιά συνήθως νομίζουν ότι τα παιδιά είναι η προέκταση του εαυτού τους.


    emmanuella
    14.08.2008, 23:00

    PashalinaMakia : Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά να μη ξεχνάμε ότι μεγάλοι έχου αρχίσει σαν αυτά τα κοριτσάκια !! Βλέπε Mozart !! {#emotions_dlg.thumbup}

    Nowaveband : Σε βρίσκω σωστότατο !! Παίρνω το απλό παράδειγμα ! Τον εαυτό μου !! Με έχει καταστρέψει το ωδείο !!! Γι'αυτό και τους πέταξα τη σκούφια μου και την έκανα με ελαφρά !! {#emotions_dlg.clap}

    Bagration : Κι εγώ από μιρκή ηλικία έπαιζα πιάνο ! Ναι και η μαμά μου ασχολήθηκε με το πιάνο αλλά καμιά φορά τα ίδια τα παιδιά ζητάνε να μάθουν εκείνο το μεγάλο όργανο που βλέπουν στο σπίτι συνέχεια !!! {#emotions_dlg.yes}

        --- Καλό σας βράδυ !!! --