ελληνική μουσική
    916 online   ·  210.851 μέλη

    X-factor: Το νέο ριάλιτι του ANT1

    CATWOMAN26
    12.08.2008, 18:36

    Το νέο ριάλιτι x-factor αρχίζει!Γράψτε ότι ξέρετε!Αν σκέφτεστε να δηλώσετε συμμετοχή ή αν ήδη δηλώσατε,αν θα περάσετε απο ακρόαση ή έχετε πέρασει ήδη!Πέστε μας να ξέρουμε και μεισ τι να περιμένουμε.Έχω δηλώσει συμμετοχή και περιμένω να με πάρουν τηλ.Γράψτε τα σχόλια σας.Περιμένω.......

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 13-08-2008 18:27 ]


    sunnylady74
    12.08.2008, 20:51

    Ακουσα οτι θα το παρουσιαζει ο Σακης Ρουβας....Αληθευει?


    dessypris
    12.08.2008, 22:09

    Άλλο ένα "reallity" που όμως δεν έχει σχέση με το τι είναι "real" και τι όχι...

    Εφήμερη δόξα, ξεζούμισμα νέων παιδιών με όνειρα και πέταγμά τους στο καλάθι των αχρήστων, μόλις περάσει η μόδα...

    Γιατί βρε φιλαράκια, όσοι έχετε ταλέντο δηλαδή, δεν προσπαθείτε να βρείτε το δρόμο σας, μέσα από σκληρή δουλειά και στόχους, πατώντας σε μονοπάτια δύσκολα μεν, αλλά πραγματικά δε?

    Θυμάστε κάποιον από τους τόσους που πέρασαν από τα ανάλογα τηλεοπτικά προγράμματα, να έχουν αληθινή πορεία στη συνέχεια? Γιατί εγώ, πλην 2-3 "λαικών" τροβαδούρων, που κάτι ψιλο-έκαναν για κάποιο διάστημα, δεν θυμάμαι καν κάποιον!


    F_ANGEL
    12.08.2008, 23:15

    Παράθεση:

    Το μέλος sunnylady74 στις 12-08-2008 στις 20:51 έγραψε...

    Ακουσα οτι θα το παρουσιαζει ο Σακης Ρουβας....Αληθευει?



    Τι?!??!??Ο Σάκηηηηηηηηηης θα το παρουσιάζει?!?!?Ουαουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!{#emotions_dlg.inlove}


    emmanuella
    12.08.2008, 23:19

    "Riallity ... " Ριαλιτι και πάλι ριάλιτι ...{#emotions_dlg.yawn}

    Ακόμα δεν τα βαρεθήκατε αυτά τα "Riallity" ???{#emotions_dlg.yawn}

    Αν θες πραγματικά να σου πω τη γνώμη μου ...εκμεταλλεύονται παιδιά που έχουν ένα όνειρο για να βγάλουν οι ίδιοι  - θα πω μια λέξη που δεν μου αρέσει - φράγκα ! {#emotions_dlg.yes}

    Και μου αρέσει που λένε " Το ριάλιτι που έβγαλε και έκανε γνωστή την Leona Lewis !" Wink

    Έλα όμως που εδώ δεν είναι Αμερική ούτε Αγγλία ... Είμαστε στην Ελλάδα και πρέπει να το πάρουμε όλοι χαμπάρι ... ότι ό,τι σχετίζεται με τηλεόραση και ανάδειξη ταλέντου γίνεται για λεφτά και φήμη ! Και όχι για τους διαγωνιζόμενους , σαν έσενα , αλλά για αυτούς που το παρουσιάζουν, για την "¨παραγωγή ", για τους διαφημιστές.Wink{#emotions_dlg.sad}

    Δεν θέλω να σε απογοητεύσω σε αυτό που πας να κάνεις ... {#emotions_dlg.crying}αλλά έχω μάθει να λέω την γνώμη μου πραγματική με γυμνά μάτια - όταν μου τη ζητάνε φυσικά.{#emotions_dlg.whistling}


    emmanuella
    12.08.2008, 23:21

    Αααα...και για να λύσω την απορία από πάνω ...{#emotions_dlg.rolleyes}

    ΝΑΙΙΙΙ... Ο Σάααακης θα το παρουσιάζει !!!!!!{#emotions_dlg.clap}


    CATWOMAN26
    13.08.2008, 12:22

    Αυτα τα εχω σκεφτει χιλιαδες φορες και γιαυτους τους λογους δε πηρα μερος στα προηγουμενα ριαλιτι.Επι χρονια προσπαθω με σπουδες,με ενα σωρο πτυχια και συνεργασιες,με μαθηματα φωνητικης,σεμιναρια και τιποτα!Αγανακτησα πια να βλεπω τη Ταμτα και τη καθε Ταμτα να κανει πραγματικοτητα το ονειρο μου!Δεν εχω τιποτα με τη κοπελα,καλα εκανε ,ηρθε απο μια αλλη χωρα και εδωσε την ευκαιρια στον ευτο της να πετυχει.Γνωριζω πολυ καλα απο γνωστους μου οτι αυτα τα ριαλιτι δεν ειναι αξιοπιστα,αλλα βαρεθηκα τοσσα χρονια να βγαζω τα ματια μου στις παρτιτουρες τουΜοτζαρτ,Μπετοβεν και αλλων πολυ αγαπημενων συνθετων,να αναλυω με τις ωρες μουσικα κομματια και τιποτα!Μονο γνωσεις........Ετσι λοιπον αποφασισα να παρω μερος και οτι γινει.Προσφατα εμαθα οτι και εκει θες το μεσον σου!Στις πρωτες οντισιον που ηδη εγιναν,περασαν τελειως ασχετες φωνες,μονο και μονο επειδη ειχαν μανατζερ που γνωριζαν τη κριτικη επιτροπη!ΕΛΕΟΣ!


    emmanuella
    13.08.2008, 12:40

    Παράθεση:

    Το μέλος CATWOMAN26 στις 13-08-2008 στις 12:22 έγραψε...

    Αυτα τα εχω σκεφτει χιλιαδες φορες και γιαυτους τους λογους δε πηρα μερος στα προηγουμενα ριαλιτι.Επι χρονια προσπαθω με σπουδες,με ενα σωρο πτυχια και συνεργασιες,με μαθηματα φωνητικης,σεμιναρια και τιποτα!Αγανακτησα πια να βλεπω τη Ταμτα και τη καθε Ταμτα να κανει πραγματικοτητα το ονειρο μου!Δεν εχω τιποτα με τη κοπελα,καλα εκανε ,ηρθε απο μια αλλη χωρα και εδωσε την ευκαιρια στον ευτο της να πετυχει.Γνωριζω πολυ καλα απο γνωστους μου οτι αυτα τα ριαλιτι δεν ειναι αξιοπιστα,αλλα βαρεθηκα τοσσα χρονια να βγαζω τα ματια μου στις παρτιτουρες τουΜοτζαρτ,Μπετοβεν και αλλων πολυ αγαπημενων συνθετων,να αναλυω με τις ωρες μουσικα κομματια και τιποτα!Μονο γνωσεις........Ετσι λοιπον αποφασισα να παρω μερος και οτι γινει.Προσφατα εμαθα οτι και εκει θες το μεσον σου!Στις πρωτες οντισιον που ηδη εγιναν,περασαν τελειως ασχετες φωνες,μονο και μονο επειδη ειχαν μανατζερ που γνωριζαν τη κριτικη επιτροπη!ΕΛΕΟΣ!



    Μόνη σου τα λες !!!!  {#emotions_dlg.yes} Αλλά εσύ είσαι αυτή που αποφασίζεις !!!{#emotions_dlg.yes}

    AnyWay !!! Καλή σου επιτυχία !!! Και εύχομαι το όνειρό σου να γίνει πραγματικότητα !!  {#emotions_dlg.thumbup}Και να μην χαθεί εξαιτίας ενούς ριάλιτι !!! Wink

    Υ.Γ. Το όνομά σου να μας πεις ... να έχουμε κάποιον να υποστηρίζουμε !!! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.beer}


    CATWOMAN26
    13.08.2008, 13:12

    Emmanuella μου η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγακι μπερδεμενη!Δε ξερω τελικα αν θα παω,αν καιτο θελω πολυ!Σ'ευχαριστω πολυ παντως για τη γνωμη σου και τις συμβουλες σου.Οτι κι αν αποφασισω θα στειλω και θα σας πω και τονομα μου για να ξερετε ποια ειμαι.οκ?

    Φιλακια!!!


    fireroc
    13.08.2008, 15:41

    ημαρτον! αντε παλι! ποσα σοβρακα και ποσες φανελες θα προσκηνησουμε παλι? και λεω ηρεμησαμε μια χρονια απο τετετιες αηδιες!! σημασια δεν εχει να πετυχει καποιος αλλα πως το κερδιζει! αυτο σημαινει πολιτισμος ! μην μαντρωθεις κοπελα μου σε αυτη τη ζουγκλα που θα σε γελοιοποιουν καθε μερα και οταν δε θα σε χρειαζονται θα σε πααρατησουν  αστην ταμτα να κανει τη δουλεια της σημασια εχει να αλλαξουμε το κατεστημενο οχι να γινουμε  νεα με αυτο! η ταμτα ετσι ξεκινησε! αλοι καλιτεχνες ομως? 


    VOICETEACHER
    13.08.2008, 18:58

    Ειναι γεγονοs οτι κι εδω θελει μεσον,ειτε μανατζερ ειτε απο εταιρια,ομωs ολα αυτα τα ταλεντ σοου,εχουν περαση εκτοs Ελλαδοs και παιζονται χρονια,κι εχουν βγει αξιολογεs ψωνεs (Lewis-Hudson)κλπ.Εδω ειναι μικρη η αγορα και δεν εχει...Αποοτι γνωριζω σε αυτο το σοου δεν θα εχει κλεισιμο μεσα.{#emotions_dlg.rockon}


    CATWOMAN26
    14.08.2008, 14:48

    VOICETEACHER τι ακριβως εννοεις οτι δε θα εχει κλεισιμο μεσα?Δηλαδη τα παιδια που θα συμμετεχουν θα μενουν εξω και απλα θα εμφανιζονται στα live?Πες μας τι αλλο γνωριζεις!


    VOICETEACHER
    14.08.2008, 18:25

    To μονο που γνωριζω ειναι οτι τα παιδια ,δεν θα ειναι κλεισμενα στο( σπιτι),και οτι θα δειχνουν τιs προβεs τιs διανομεs τραγουδιων και φυσικα τα live.Aυτα ,εννοειται αν δεν αλλαξει η παραγωγη γνωμη.


    F_ANGEL
    14.08.2008, 19:01

    Παράθεση:

    Το μέλος CATWOMAN26 στις 12-08-2008 στις 18:36 έγραψε...

    Το νέο ριάλιτι x-factor αρχίζει!Γράψτε ότι ξέρετε!Αν σκέφτεστε να δηλώσετε συμμετοχή ή αν ήδη δηλώσατε,αν θα περάσετε απο ακρόαση ή έχετε πέρασει ήδη!Πέστε μας να ξέρουμε και μεισ τι να περιμένουμε.Έχω δηλώσει συμμετοχή και περιμένω να με πάρουν τηλ.Γράψτε τα σχόλια σας.Περιμένω.......

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 13-08-2008 18:27 ]



    Θα είναι ο Σάκης παρουσιαστής τελικά???


    BAGRATION
    14.08.2008, 20:06

    CATWOMAN26 εγώ λέω να πάς. Αν σε ενδιαφέρει κιόλας επαγγελματικά ο χώρος του τραγουδιού να πάς οπωσδήποτε. Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται....

    Κι αμα δεν σου βγεί δεν σκάς κιόλας !!!! Κρατάς τις εμπειρίες και προχωράς στον επόμενο στόχο!!!!


    nowaveband
    14.08.2008, 21:11

    to fear factory to kserete?super seira!


    emmanuella
    14.08.2008, 22:51

    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 14-08-2008 στις 19:01 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος CATWOMAN26 στις 12-08-2008 στις 18:36 έγραψε...

    Το νέο ριάλιτι x-factor αρχίζει!Γράψτε ότι ξέρετε!Αν σκέφτεστε να δηλώσετε συμμετοχή ή αν ήδη δηλώσατε,αν θα περάσετε απο ακρόαση ή έχετε πέρασει ήδη!Πέστε μας να ξέρουμε και μεισ τι να περιμένουμε.Έχω δηλώσει συμμετοχή και περιμένω να με πάρουν τηλ.Γράψτε τα σχόλια σας.Περιμένω.......

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 13-08-2008 18:27 ]



    Θα είναι ο Σάκης παρουσιαστής τελικά???



    Ναιιιι !! Ο Σάααααααακης θα το παρουσιάζει !!!{#emotions_dlg.clap}


    parksons
    15.08.2008, 00:31

    ειμαι εντελως κατα των ριαλιτι ομως δεν ξερω αν τελικα μπορει να σου δωσει την ευκαιρια που χρειαζεσαι! σιγουρα δεν ειναι η καλυτερη λυση για να πετυχεις το ονειρο σου ενα τετοιο ριαλιτι απο την αλλη ομως ποτε δεν ξερεις! θελει σκεψη και ρισκο!


    mariametokapelo
    16.08.2008, 14:25

    www.thexfactor.gr

    Έχει μερικές πληροφορίες...Εγώ έδωσα την πρώτη οντισιόν το Μάιο...Οχι πως με νοιάζει και πολύ να μπω...Ειλικρινά για να σπάσω πλάκα πάω...

    Κι ότι βρέξει ας κατεβάσει...


    -----------------
    http://blogs.musicheaven.gr/mariametokapelo

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mariametokapelo στις 16-08-2008 14:27 ]


    emmanuella
    16.08.2008, 16:04

    Παράθεση:

    Το μέλος CATWOMAN26 στις 14-08-2008 στις 14:48 έγραψε...

    VOICETEACHER τι ακριβως εννοεις οτι δε θα εχει κλεισιμο μεσα?Δηλαδη τα παιδια που θα συμμετεχουν θα μενουν εξω και απλα θα εμφανιζονται στα live?Πες μας τι αλλο γνωριζεις!



    "Οι συμμετέχοντες δεν θα διαμένουν σε κάποια μουσική ακαδημία αλλά θα προετοιμάζονται καθ' όλη τη διάρκεια της εβδομάδας στο δικό τους χώρο και θα ζουν τη μαγεία του X-Factor μία φορά την εβδομάδα στο live Shows. Οι διαγωνιζόμενοι θα έχουν την ευκαιρία να αναδείξουν το ταλέντο τους. στα 13 φαντασμαγορικά live shows , από τα οποία θα ανακηρυχθεί ένας νικητής."