ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.832 μέλη

    X-factor: Το νέο ριάλιτι του ANT1

    CATWOMAN26
    16.08.2008, 18:47

    Σευχαριστω emmanuella για την ενημερωση.Με πηραν τηλ και μου ειπαν κατι για την οντισιον του Σεπτεμβριου,θα με ξαναπαρουν απο βδομαδα.Αυτα για την ωρα ,τα ξαναλεμε!


    freakhood
    18.08.2008, 12:43

    Τελικά υπάρχουν πολλά ζωα στον πλανήτη Ελλάδα που ασχολούνται με άλλα ζωα.


    fireroc
    18.08.2008, 18:43

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 18-08-2008 στις 12:43 έγραψε...

    Τελικά υπάρχουν πολλά ζωα στον πλανήτη Ελλάδα που ασχολούνται με άλλα ζωα.



    πεστα μεγαλε!!!!!!!!!!!!! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}


    marching-girl
    18.08.2008, 19:15

    Το συγκεκριμένο σόου είναι στημένο.....τους είχαν πιάσει παλιά στα πράσα!{#emotions_dlg.whistling}

    Και λογικά (απ'όσο ξέρω) αφού το ελληνικό είναι υποχρεωμένο να μιμηθεί το αντίστοιχο αμερικάνικο σόου, θα είναι αναγκαστικά κ αυτό στημένο....{#emotions_dlg.oops}


    PHILIPPOSSM
    18.08.2008, 23:52

    ΓΙΑΤΙ ΘΕΕ ΜΟΥ;

    ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΕΙΜΏΝΑ;


    eleana
    19.08.2008, 08:44

    Καλα...Υπαρχουν ακομη ανθρωποι που τρεχουν σε ακροασεις για reality

    Στις ακροασεις σε εξεταζουν απο το ροκ μεχρι την οπερα, και στο τελος κανεις καριερα στα μπουζουκια.

    ΕΛΕΟΣΣ.....


    -----------------
    "Θέλω να σε αγγίξω με το τραγούδι μου"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : eleana στις 19-08-2008 08:45 ]


    eleana
    19.08.2008, 08:49

    Μια χαρα ειναι η Ταμτα για το ειδος της. Σε πειραζει που ειναι αλλοδαπη;

    Και θα θυσιασεις τον Μοτσαρτ για την καριερα στα Μπουζουκλερι? Μαλλον περασε ο Μοτσαρτ, αλλα δεν αγγιξες...


    VardaElentari
    19.08.2008, 12:28

    Παρόλο που είμαι εντελώς εκτός χώρου νομίζω πως είναι πολύ καλή ευκαιρία να δοκιμάζει κάποιος την τύχη του σε τέτοιου είδους παιχνίδια με την προϋπόθεση να μην θίγει την προσωπικότητά του. Δεν νομίζω πως παίζει και πολύ σημαντικό ρόλο αν το παιχνίδι είναι στημένο ή όχι μιας και ο σκοπός όσων έχουν πάει δεν είναι να βγουν νικητές αλλά να μπορέσουν να κάνουν΄κάποιες επιπλέον γνωριμίες και να τους δουν κάποιοι άνθρωποι πέραν του δικού τους μουσικού κύκλου. Όσον αφορά στην εκμετάλλευση των νέων παιδιών το βρίσκω εντελώς άκυρο επιχείρημα από τη στιγμή που ο καθένας υπογράφει ιδιωτικό συμφωνητικό με την εταιρεία παραγωγής στο οποίο παρατίθενται συγκεκριμένοι όροι. Όποιος δεν ξέρει τί σημαίνει αυτό ή δεν ξέρει να διαβάζει όρους συμβολαίων και βάζει την υπογραφή του ελαφριά τη καρδία, τότε είναι άξιος της μοίρας του. Επίσης, το γεγονός ότι κάποιοι λαμβάνουν μέρος δεν σημαίνει ότι ξύπνησαν μία ωραία πρωία και είπαν σήμερα θα γίνω τραγουδιστής. Πολλοί από τους παίκτες παλαιότερων ίδιου τύπου ριάλιτι ήταν επαγγελματίες τραγουδιστές (είτε στα μπουζούκια είτε σε μουσικές σκηνές, ακόμη και σε μιούζικαλ) πολλά χρόνια πριν. Επομένως, ίσως ένα ριάλιτι είναι η ευκαιρεία που πρέπει να αδράξουν για να μπορέσουν να κάνουν την επαγγελματική τους ζωή να ανθίσει. Άλλωστε σε κάθε χώρο εργασίας προσπαθείς να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά για ευκαιρίες. Σε αυτή την περίπτωση, λοιπόν, γιατί να εθελοτυφλήσεις; Ποτέ δεν ξέρεις!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : VardaElentari στις 19-08-2008 12:30 ]


    BAGRATION
    19.08.2008, 13:19

    Συμφωνώ με τον Ελληνα κροίσο ιδιοκτήτη νησιού

     


    freakhood
    19.08.2008, 13:35

    Παράθεση:

    Το μέλος fireroc στις 18-08-2008 στις 18:43 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 18-08-2008 στις 12:43 έγραψε...

    Τελικά υπάρχουν πολλά ζωα στον πλανήτη Ελλάδα που ασχολούνται με άλλα ζωα.



    πεστα μεγαλε!!!!!!!!!!!!! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}



     

    Και όχι μόνο...


    loiless
    19.08.2008, 19:36

    Παράθεση:

    Το μέλος fireroc στις 13-08-2008 στις 15:41 έγραψε...

    ημαρτον! αντε παλι! ποσα σοβρακα και ποσες φανελες θα προσκηνησουμε παλι? και λεω ηρεμησαμε μια χρονια απο τετετιες αηδιες!! σημασια δεν εχει να πετυχει καποιος αλλα πως το κερδιζει! αυτο σημαινει πολιτισμος ! μην μαντρωθεις κοπελα μου σε αυτη τη ζουγκλα που θα σε γελοιοποιουν καθε μερα και οταν δε θα σε χρειαζονται θα σε πααρατησουν  αστην ταμτα να κανει τη δουλεια της σημασια εχει να αλλαξουμε το κατεστημενο οχι να γινουμε  νεα με αυτο! η ταμτα ετσι ξεκινησε! αλοι καλιτεχνες ομως?



     

    Wink πες τα μεγαλέ!!!


    spload
    19.08.2008, 22:18

    Και το γ###το ειναι οτι δεν γινεται να καταλαβεις ποιος ειναι το θυμα σε αυτα τα reality: ο κοσμος που θεοποιει ατομα απλα και μονο επειδη βλεπει καθε βραδυ την φατσα τους στο χαζοκουτι η τα παιδια που προσπαθουν να πραγματοποιησουν τα ονειρα τους και οταν τελειωσει η τηλεοπτικη χρονια βρισκονται παλι στο μηδεν???? μαλλον και οι δυο.....

     


    rompa
    20.08.2008, 13:56

    Από τα τελευταία μουσικά ριάλιτι που έγιναν έχω την εντύπωση ότι τελικά όλοι ξεχάστηκαν και οι δισκογραφικές τους έχουν γραμμένους . Με τέτοιο κορεσμό που υπάρχει δε νομίζω ότι θα προσφέρει τίποτα .


    CATWOMAN26
    20.08.2008, 18:04

    Καταρχας θελω να σας ευχαριστησω ολους για τις απαντησεις σας.Ανοιξα αυτο το topic για να δω τη γνωμη σας για τα ριαλιτυ.Δεν προσβαλα ουτε έθιξα κανεναν.

    FREAKHOOD δεν εχεις  το δικαιωμανα μιλας ετσι γιατι και συ μεσα σαυτη τη ζουγκλα ζεις και σαν γνησιο ζωο προσπαθεις να επιβιωσεις.Τωρα αν εχεις τις γνωριμιες και το λεγομενο μεσον και εχεις βολευτει και καπου γιαυτο ισως να μιλας μαυτο το τροπο που θεωρω απαραδεκτο.

    Ειναι η γνωμη σου βεβαια και ειναι σεβαστη.....

    Θα συμφωνησω ομως με VerdaElentari απολυτα,διοτι ειναι δικαιωμα το καθενος να δηλωσει και να υπογραψει και να εκθεσει τον ευατο του εις γνωσι του.

    Eleana αν ειναι δυνατον ,γιατι να μενοχλει η Ταμτα!Μια χαρα κοπελα ειναι και για το ειδος που τραγουδαει πολυ καλη!Απλα την ανεφερα ως π.χ. διαγωνιζομενης τετοιου ειδους ριαλιτυ.

    Οσο για το μεγαλο αυτο συνθετη που ανεφερεις ισως θα πρεπε να σκεφτεις καλα πριν μιλησεις!Αλλωστε δε βλεπω η κλασσικη μουσικη να εχει τοσσο μεγαλη επιρροη πανω σου ωστε να την ακολουθεις πιστα,μια και το ειδος των τραγουδιων σου απεχει πολλα ετη φωτος απο τη κλασσικη!

    Αλλωστε δεν με γνωριζεις κι ουτε μπορεις να ξερεις τη μουσικη παιδεια εχω ή δεν εχω.

    Για μια ακομη φορα σας ευχαριστω ολους και κλεινω αυτο το topic εδω.


    F_ANGEL
    20.08.2008, 19:57

    Παράθεση:

    Το μέλος CATWOMAN26 στις 20-08-2008 στις 18:04 έγραψε...

    Καταρχας θελω να σας ευχαριστησω ολους για τις απαντησεις σας.Ανοιξα αυτο το topic για να δω τη γνωμη σας για τα ριαλιτυ.Δεν προσβαλα ουτε έθιξα κανεναν.

    FREAKHOOD δεν εχεις  το δικαιωμανα μιλας ετσι γιατι και συ μεσα σαυτη τη ζουγκλα ζεις και σαν γνησιο ζωο προσπαθεις να επιβιωσεις.Τωρα αν εχεις τις γνωριμιες και το λεγομενο μεσον και εχεις βολευτει και καπου γιαυτο ισως να μιλας μαυτο το τροπο που θεωρω απαραδεκτο.

    Ειναι η γνωμη σου βεβαια και ειναι σεβαστη.....

    Θα συμφωνησω ομως με VerdaElentari απολυτα,διοτι ειναι δικαιωμα το καθενος να δηλωσει και να υπογραψει και να εκθεσει τον ευατο του εις γνωσι του.

    Eleana αν ειναι δυνατον ,γιατι να μενοχλει η Ταμτα!Μια χαρα κοπελα ειναι και για το ειδος που τραγουδαει πολυ καλη!Απλα την ανεφερα ως π.χ. διαγωνιζομενης τετοιου ειδους ριαλιτυ.

    Οσο για το μεγαλο αυτο συνθετη που ανεφερεις ισως θα πρεπε να σκεφτεις καλα πριν μιλησεις!Αλλωστε δε βλεπω η κλασσικη μουσικη να εχει τοσσο μεγαλη επιρροη πανω σου ωστε να την ακολουθεις πιστα,μια και το ειδος των τραγουδιων σου απεχει πολλα ετη φωτος απο τη κλασσικη!

    Αλλωστε δεν με γνωριζεις κι ουτε μπορεις να ξερεις τη μουσικη παιδεια εχω ή δεν εχω.

    Για μια ακομη φορα σας ευχαριστω ολους και κλεινω αυτο το topic εδω.



    Καλέ μην ασχολείσαι βρε..Κάπου υπάρχουν και μερικοί πικρόχολοι για να ρίξουν το φαρμάκι τους..Μην πτοείσαι..Καλή επιτυχία..


    CATWOMAN26
    20.08.2008, 21:36

    Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ANGEL,να σαι καλα!

    Θελω να επισημανω οτι το topic εχει κλεισει.


    Demky
    25.08.2008, 16:05

    Paidia mn eiste toso arnitikoi se auto to thema, kai mn exete parwpides.Seopoon aresei an pali se kapoion den aresei as mn asxoleitai, kai pros theou as mn to katakrinei etsi!!

    kai egw exw parei meros sto X-Factor alla den einai san ta "reality"  (asxeta pou to onomazoun etsi).,


    musicathy
    29.08.2008, 19:31

    Χαχαχαχαχ!Τι τρέιλερ είναι αυτό!Για κλάματα και για γέλια!


    ChrisPure22
    30.08.2008, 04:34

    Η αλήθεια είναι πως το xfucktor (haha) ειναι στημένο....

    Μου είχαν προτείνει να πάω, με βρήκαν από myspace είδαν οτι ασχολούμαι με το τραγούδι, είδαν και τις φωτογραφίες μου και μου είπαν πως είμαι οτι ακριβως ψάχνουν!!! χαχαχαχαχα

    Αν εισαι και ωραία κοπελίτσα σε γλείφουν πολυ!

    Ενας απ'τους παραγωγούς ήταν πολυ "διαλλακτικος" με το ρεπερτοριο μου (desert rock, grunge, indie, progressive etc) και μάλλον με προόριζε για τα "συγκροτήματα...

    Τι να σου πω βρε κοπελιά... Αν πιστευεις οτι θα καταφέρεις κάτι μεσα απ αυτές τις audition και αργότερα απο το reality το ίδιο, τότε κυνήγησε το. Το ότι δεν έχεις καταφέρει κατι (όπως λες) με τα πτυχια και τις σπουδές σου, μαλλον θα επρεπε να το σκεφτείς λιγο καλύτερα!

    Δεν γνωρίζω τι είδος τραγουδας και αν (και που) θες να κάνεις καριέρα, αλλα ψάξε λίγο τον εαυτό σου και δες αν πραγματικά έχεις χάρισμα σ'αυτον τον τομέα.

    Χωρις να θέλω να προσβάλω τις ικανοτητες σου, έχω ακούσει πολλες κοπέλες με πτυχία και δε συμμαζευεται, να εχουν μετριες φωνητικές ικανότητες...

    Αν πιστευεις οτι αξιζεις τοτε μην το βαζεις κατω, κυνηγησε το οσο μπορεις και δεν εννοω αυτα τα reality αλλα κατι πιο ποιοτικο και αληθινο!

    Φιλικα...


    freddieKrueger
    31.08.2008, 17:09

    Παράθεση:

    Το μέλος CATWOMAN26 στις 13-08-2008 στις 12:22 έγραψε...

    Αυτα τα εχω σκεφτει χιλιαδες φορες και γιαυτους τους λογους δε πηρα μερος στα προηγουμενα ριαλιτι.Επι χρονια προσπαθω με σπουδες,με ενα σωρο πτυχια και συνεργασιες,με μαθηματα φωνητικης,σεμιναρια και τιποτα!Αγανακτησα πια να βλεπω τη Ταμτα και τη καθε Ταμτα να κανει πραγματικοτητα το ονειρο μου!Δεν εχω τιποτα με τη κοπελα,καλα εκανε ,ηρθε απο μια αλλη χωρα και εδωσε την ευκαιρια στον ευτο της να πετυχει.Γνωριζω πολυ καλα απο γνωστους μου οτι αυτα τα ριαλιτι δεν ειναι αξιοπιστα,αλλα βαρεθηκα τοσσα χρονια να βγαζω τα ματια μου στις παρτιτουρες τουΜοτζαρτ,Μπετοβεν και αλλων πολυ αγαπημενων συνθετων,να αναλυω με τις ωρες μουσικα κομματια και τιποτα!Μονο γνωσεις........Ετσι λοιπον αποφασισα να παρω μερος και οτι γινει.Προσφατα εμαθα οτι και εκει θες το μεσον σου!Στις πρωτες οντισιον που ηδη εγιναν,περασαν τελειως ασχετες φωνες,μονο και μονο επειδη ειχαν μανατζερ που γνωριζαν τη κριτικη επιτροπη!ΕΛΕΟΣ!



    Αγαπητη Catwoman,αν και ειμαι εντελως αντιθετος με την ιδεα των ριαλιτι,σου ευχομαι καλη σου επιτυχια!{#emotions_dlg.biggrin}

    Θα θελα ομως να σχολιασω 2 πραγματακια εδω:1)Η ενασχοληση σου με Μοτζαρτ,Μπετοβεν,κοκ προσθετει στη μουσικη σου παιδεια και οχι κατ αναγκη στην καλλιεργεια της φωνης σου...Το  ταλεντο σου,το προσωπικο σου ηχοχρωμα,τα μαθηματα φωνητικης,η ερμηνευτικη σου δεινοτητα και φυσικα αυτο που λεμε 'αυτι' καθοριζουν το επιπεδο σου ως τραγουδιστρια...Ουτε τα πτυχια,ουτε τιποτα...

    2)Προσπαθησε να αποβαλλεις την ψυχολογια της σχεδον αγανακτησης που διακρινω...Βαρεθηκες λες να μελετας τη μουσικη,να τη σπουδαζεις,να κανεις μαθηματα,να παιρνεις πτυχια,κοκ χωρις αντικρυσμα...το αντκρυσμα για σενα ειναι μια καριερα,οπως πχ αυτη της Ταμτα...φανταζομαι λοιπον,οτι αν ω μη γεννητω απορριφθεις θα αφησεις τη μουσικη και το τραγουδι,ετσι?ΕΔΩ θελω κυριως να επιμεινω:ΝΑ ΜΗΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ!!Η ανταμοιβη σου θα ειναι και μονο που θα μπορεις να κανεις με αυτο που παραγεις τον εαυτο σου και τους γυρω σου χαρουμενους...ασε την ψυχη σου να εκφραστει ελευθερα και δε θα το μετανοιωσεις...ξεφυγε απο στερεροτυπα που θελουν ενα πραγματικα καλο μουικο να κανει καριερα...ξερω οτι αυτο ζητας,αλλα οι πιθανοτητεςνα το πετυχεις θα αυξηθουν κατα πολυ,αν παψεις να το επιδιωκεις με τοσο σθενος οσο δειχνεις απο τα γραφομενα σου...

    Αν αυτα που σου γραφω σου φαινονται δυσνοητα,τοτε ισως να μην αγαπας το τραγουδι και τη μουσικη αυτηκαθεαυτη,αλλα οτι η καταξιωση σε αυτα συνεπαγεται:Δοξα,χρημα,καριερα.Τοτε λυπαμαι που στο λεω αλλα παντα θα αποδιδεις ενα μικρο μονο μερος της πραγματικης σου αξιας...

    Θυμαμαι ενα περιστατικο με μια κοπελιτσα γνωστη μου πριν 4 χρονια...ηθελε διακως να παρει μερος στο φειμ στορυ που παιζοταν τοτε...δηλωσε συμμετοχη και την απερριψαν κι αυτη με τη σειρα της απερριψε το τραγουδι...Ενω ηταν ΦΩΝΑΡΑ!Απλα δεν ειχε τεχνικη...ειχε λαθος τοποθετηση,δεν στηριζε τη φωνη της σωστα,κτλ..ΑΛΛΑ:Ειχε γαμω τις χροιες,ειχε μια τοσο ευγενικη και μελωδικη εκφορα του ηχου...σχεδον βελουδινη...εκανε δε κατι γυρισματα με τη φωνη της που εγω ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα...Κριμα μεγαλο που αυτη η κοπελα δεν ασχολειται πια με το τραγουδι,εξαιτιας της απορριψης απο ενα ριαλιτι...