ελληνική μουσική
    667 online   ·  210.827 μέλη
    Blackrosez
    14.08.2008, 17:31

    γιατι τα περισσοτερα διασημα συγκροτηματα δεν χρησιμοιποιουν πρς ?

    ποιες ειναι καλυτερες κατα τη γνώμη σας?

    γιατι θα επιλέγατε την μια εναντι της αλλης?

    κατα την γνωμη σας ποια απο της 2 πιο κατω ειναι η καλυτερη?

    ESP LTD H1001 DUNCAN STP
    PRS SE PAUL ALLENDER PB

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 17-08-2008 22:03 ]


    odis13
    14.08.2008, 21:07

    Πολλά διάσημα συγκροτήματα χρησιμοποιούν prs.

    Δε τίθεται θέμα σύγκρισης καλύτερου-χειρότερου, αυτά είναι υποκειμενικές έννοιες.

     

    Θα μου επιτρέψεις βέβαια, για αυτές τις δυο που έβαλες, να πώ ότι και οι 2 είναι απο μέτριες ως μπουρουχες.


    odis13
    15.08.2008, 10:24

    Ρε παιδιά σόρυ κιόλας αλλά το καταλαβαίνετε ότι αυτό το ''τα περισσότερα συγκροτήματα παίζουν με ESP'' είναι μια μαμακία και μισή?

    Ποια συγκροτήματα?

    Μήπως μόνο στο χώρο του μέταλ?

    Δηλαδή σε fusion και jazz συγκροτήματα είναι πιο διαδεδομένες οι esp?Μη τρελαθούμε.

    Δε στέκουν τέτοιες συγκρίσεις.

     

    Στην πρώτη κιθάρα (η esp/ltd) πληρώνεις το esp στο πίσω μέρος του headstock.Στην άλλη πληρώνεις την υπογραφή του Allebder.Εγώ πάντως προτιμώ να πληρώνω υλικά και craftmanship.

     


    MusicMaker83
    15.08.2008, 15:00

    O Mustaine θεωρειται εστω και απο ενα ατομο ως ικανος κιθαριστας για συγκριση? Και γαμω τα ανεκδοτα, οσο για fusion και jazz φιλαρακο ακου πρωτα και μετα αν εχεις την τεχνικη δοκιμασε να παιξεις.

     

    Ρε τι αλλο θα ακουσουμε {#emotions_dlg.thumbdown}


    DaveMustaine
    15.08.2008, 15:44

    Παράθεση:

    Το μέλος MusicMaker83 στις 15-08-2008 στις 15:00 έγραψε...

    O Mustaine θεωρειται εστω και απο ενα ατομο ως ικανος κιθαριστας για συγκριση? Και γαμω τα ανεκδοτα, οσο για fusion και jazz φιλαρακο ακου πρωτα και μετα αν εχεις την τεχνικη δοκιμασε να παιξεις.

     

    Ρε τι αλλο θα ακουσουμε {#emotions_dlg.thumbdown}



    Έλα τώρα μην τρελαινόμαστε......ο Mustaine είναι κορύφή κιθαρίστας για το μέταλ.....ο τύπος έχει πιο πολύ ρυθμό μέσα του από ότι ο καλύτερος jazzιστας drummer.....μην λέμε και ότι θέλουμε.....ο τύπος έχει γράψει έπη.....παίζει τραγουδάει ταυτόχρονα και όχι εύκολα πράγματα.....έχει βγει Rifflord για το 2008 είναι 2ος στην κατάταξη των καλύτερων rhythm guitar.....επίσης μία υπενθύμηση....ο Mustaine παίζει με Dean και όχι ESP....η πρώτη του κιθάρα ήταν μια KING V Jackson και μετά πέρασε το σχέδιο στην ESP επειδή του έκανε καλύτερη πρόταση στο Promotion και μετά στην DEAN για τον ίδιο λόγο......επίσης η SEYMOUR DUNCAN έχει κάνει Signature set για τον Mustaine και τον ήχο των MEGADETH μόνο........αλλά όχι και ότι ο Mustaine δεν συγκρίνεται ως ικανός κιθαρίστας.....είπαμε να λέμε μα**κίες αλλά όχι και έτσι......

     

     

    Riff Lord:

    Slash (GUNS N' ROSES, VELVET REVOLVER)
    Ace Frehley (KISS)
    Dave Mustaine (MEGADETH)
    Mikael Εkerfeldt (OPETH)
    Jon Schaffer (ICED EARTH)

    Shredder:

    Alexi Laiho (CHILDREN OF BODOM)
    Dan Donegan (DISTURBED)
    Jesper Strφmblad (IN FLAMES)
    Dino Cazares (DIVINE HERSY, FEAR FACTORY)
    Mike Amott (ARCH ENEMY, CARCASS)

    πηγή:MetalHammer.co.uk

    και ψηφίσανε για να βγούνε αυτοί που βλέπεις....και από ότι φαίνεται ο Mustaine κατέχει την θέση.....άρα ελπίζω να μην ξαναπείς τέτοια μα**κία για τον Dave......


    DaveMustaine
    15.08.2008, 16:00

    Παράθεση:

    Το μέλος odis13 στις 14-08-2008 στις 21:07 έγραψε...

    Πολλά διάσημα συγκροτήματα χρησιμοποιούν prs.

    Δε τίθεται θέμα σύγκρισης καλύτερου-χειρότερου, αυτά είναι υποκειμενικές έννοιες.

     

    Θα μου επιτρέψεις βέβαια, για αυτές τις δυο που έβαλες, να πώ ότι και οι 2 είναι απο μέτριες ως μπουρουχες.



    δεν θα συμφωνήσω με το μπουρούχες και το μέτριες.........πρώτον τα συγκροτήματα δεν χρησημοποιούν όλοι την ίδια εταιρία...ο καθένας κιθαρίστας παίζει με την κιθάρα που τον βολεύει....το θέμα όλο είναι στο τι θέλει ο κιθαρίστας και το συγκρότημα σαν ήχο....πχ. οι ESP είναι σχεδιασμένες για ταχύτητα γκάζια και με λίγα λόγια Heavy Metal κτλ......οι Gibson είναι πιο σταθερές και έχουν πιο γλυκό ήχο ακόμη και η βρομιά τους έχει μία γλύκα...oι Jackson είναι κάτι σαν pre-ESP.....οι Fender είναι για πιο ήρεμα πράγματα......γενικώς η κάθε κιθάρα είναι και κατάλληλη για κάτι....και το τί είναι καλύτερο είναι υποκειμενικό....γιατί ο Odis μπορεί να θεωρεί καλή κιθάρα μια κιθάρα η οποία είναι σχεδιασμένη για πιο μελωδία και όχι τόσο ταχύτητα....εγώ θεωρώ τις ESP καλές γιατί γουστάρω πιο πολλά γκάζια......επίσης ένας μπορεί να θεωρεί πολύ καλές τα V μοντέλα από κιθάρες άλλος να τα σιχαίνεται.....όλα είναι στην προσωπική προτίμηση του κιθαρίστα και όχι στις στατιστικές....η χειρότερη κιθάρα και πιο άβολη για κάποιον άλλο μπορεί να είναι η πιο βολική για σένα.....και γιατί τα συγκροτήματα χρησημοποιούν ESP περισσότερο είναι στο τι ήχο θέλει το συγκρότημα και είναι και ένας τρόπος promotion.......επίσης μην κοιτάς μονό την κιθάρα αλλά κοίτα τα AMPS....η μεγαλύτερη δουλειά στον ήχο γίνεται απο εκεί....η καλύτερη κιθάρα σε ένα χάλια amp θα βγάλει χάλια ήχο και η χειρότερη σε ένα τέλειο amp μπορεί να ακουστεί αγγελική......είναι πολύ παράγοντες.......


    odis13
    15.08.2008, 16:02

    Ξεκαβαλικέψτε λίγο οι μεταλλάδες.

    Ψηφίσανε οι μεταλλάδες και βγάλανε το mustaine σπουδαίο κιθαρίστα.Ναι γράφει καλά μέταλ τραγούδια αλλά έχει πιο πολύ ρυθμό απο τζαζίστα ντράμερ?Ε?Μπαρδόν?

    (Α και ποιος είναι ο καλύτερος τζαζίστας ντράμερ?)

     

    Πλάκα πλάκα ο mustaine μόνο την πεντατονική ξέρει.Μην εντυπωσιάζεσται επειδή κάποιος παίζει γρήγορες πεντατονικές.Ναι είναι πολύ καλός τραγουδοποιός καλός μουσικός αλλά τρομερός κιθαρίστας ΔΕΝ είναι, το έχει δηλώσει και ο ίδιος πολλές φορές.

     

     

    Α και οι καλύτεροι κιθαρίστες δεν είναι απο το χώρο του μέταλ.Σορυ.Δες πόσοι μεταλλάδες διδάσκουν στις καλύτερες σχολές στο κόσμο(ξες εκει που πάνε και μαθαινουν πολλοι απο τους γνωστούς metal heroes)

     

    Οσο για την ψηφοφορία ενός περιοδικού....ασε καλύτερα.Και το Σούπερ κατερίνα έβγαλε την Avril Lavigne διαδοχο του Hendrix.

    Θέλετε ένα πολύ καλό μέταλ κιθαρίστα?

    Αdam Jones, TOOL

    Aυτό όταν μάθετε να ξεχωρίζετε την ένοια καλός κιθαρίστας απο τον φανταχτερο αυνανισμό επι ταστιέρας


    DaveMustaine
    15.08.2008, 16:30

    Παράθεση:

    Το μέλος odis13 στις 15-08-2008 στις 16:02 έγραψε...

    Ξεκαβαλικέψτε λίγο οι μεταλλάδες.

    Ψηφίσανε οι μεταλλάδες και βγάλανε το mustaine σπουδαίο κιθαρίστα.Ναι γράφει καλά μέταλ τραγούδια αλλά έχει πιο πολύ ρυθμό απο τζαζίστα ντράμερ?Ε?Μπαρδόν?

    (Α και ποιος είναι ο καλύτερος τζαζίστας ντράμερ?)

     

    Πλάκα πλάκα ο mustaine μόνο την πεντατονική ξέρει.Μην εντυπωσιάζεσται επειδή κάποιος παίζει γρήγορες πεντατονικές.Ναι είναι πολύ καλός τραγουδοποιός καλός μουσικός αλλά τρομερός κιθαρίστας ΔΕΝ είναι, το έχει δηλώσει και ο ίδιος πολλές φορές.

     

     

    Α και οι καλύτεροι κιθαρίστες δεν είναι απο το χώρο του μέταλ.Σορυ.Δες πόσοι μεταλλάδες διδάσκουν στις καλύτερες σχολές στο κόσμο(ξες εκει που πάνε και μαθαινουν πολλοι απο τους γνωστούς metal heroes)

     

    Οσο για την ψηφοφορία ενός περιοδικού....ασε καλύτερα.Και το Σούπερ κατερίνα έβγαλε την Avril Lavigne διαδοχο του Hendrix.

    Θέλετε ένα πολύ καλό μέταλ κιθαρίστα?

    Αdam Jones, TOOL

    Aυτό όταν μάθετε να ξεχωρίζετε την ένοια καλός κιθαρίστας απο τον φανταχτερο αυνανισμό επι ταστιέρας



    μάλλον πρέπει κάποιος να σε μάθει να διαβάζεις......δεν μίλησα για Shredder αλλά για ρυθμικό......αλλά από ότι φαίνεται τόσο σας κόβει τόσα λέτε.....και ο Mustainei παίζει με blues και πεντατονικές......αν δεν είχε τον Friedman δεν θα είχε τέτοια σόλο αλλά τα ρυθμικά είναι του Mustaine.....επίσης αν εσύ βλέπεις έναν κιθαρίστα καλό αν shreddarει καλά τότε μάλλον δεν ξέρεις τι θα πεί κιθάρα......επίσης εσυ μου μιλάς για κιθαρίστα φυτώριο που έχει τρελλές σπουδές όπως οι περισσότεροι νέοι κιθαρίστες και εγώ σου μιλάω για κάποιον που έχει έμφυτο ταλέντο.......και αν νομίζεις οτί επειδή εμείς ασχολούμαστε με metal δεν έχουμε μουσική παιδεία και δεν ξέρουμεσε πληροφόρώ πως και σπουδές έχω και 3 μουσικά όργανα ξέρω και ξέρω να ξεχωρίζω τον φυτώριο από τον ταλέντο κιθαρίστα......ο Mustaine μπορεί να μην βγάζει paganini στην κιθάρα αλλά το δεξί του χέρι είναι πιο σταθερό από πολλούς shredder.....για δες κομμάτια όπως she-wolf,Kill The King,hangar 18,Holy Wars,Trust,sleepwalker,washington is next!!! και μετά έλα να μου μιλήσεις για την ικανότητά του σαν κιθαρίστας......δεν είνα μόνο οι "μπουρμπουλήθρες" στην κιθάρα.....


    odis13
    15.08.2008, 16:56

    Ισα ισα που είμαι κατά της μπουρμπουλήθρας στην κιθάρα.

    Ναι ο mustaine έχει καλά ρυθμικά.Αλλά δε κάνουν μόνο τα ρυθμικά τον κιθαρίστα.υπάρχουν άλλοι κιθαρίστες και στο μέταλ και σε άλλα είδη μουσικής που παίζουν πιο καλή ρυθμική απο τον Mustaine, παίζουν πιο καλά σόλο από τον mustaine, είναι πιο εφευρετικοι απο τον mustaine και είναι κρίμα να θάβονται απο τα μεγάλα ονόματα (που οι περισσότεροι είναι αυτό που είναι λόγω μαρκετινγκ)

     

    Τι δε μου αρέσει? η υπερβολή.Τα σχόλια του τύπου ''οι καλύτεροι κιθαρίστες είναι μεταλλάδες'' ''ο mustaine έχει πιο πολύ ρυθμό απο το μεγαλύτερο τζαζίστα ντράμερ''

     

    Δηλαδή ο Mustaine έχει πιο πολύ ρυθμό απο αυτόν?

     

     


    DaveMustaine
    15.08.2008, 17:11

    κι ομως...... ναι.... για δες......

     

     

     

     

     

     


    odis13
    15.08.2008, 17:27

    Οντως ότι παίζει εδώ στα κλιπάκια που έβαλες το παίζει με πολύ ακρίβεια.

    Δεν είδα όμως τίποτα που να είναι ρυθμικά απαιτητικό.Σόρυ κιόλας.Αυτά είναι τα τρομερά ρυθμικά του mustaine?

    Αυτά τι είναι?

     

     

     

     

     

     


    -----------------
    And Leo turned and said: ''Let there be Strat..''.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : odis13 στις 15-08-2008 17:36 ]


    MusicMaker83
    16.08.2008, 11:48

    Καμια πουλημενη ψηφοφορια δεν με κανει να αλλαξω γνωμη. οσο για το παιζει και τραγουδαει το μεταφραζω ως γρατζουναει και τσιριζει...

    οσο για το αν ειμαι καλυτερος, μαλλον οχι γιατι δεν ειμαι εππαγγελματιας απατεωνας να βγαζω cd τις πλακας για να χαιρονται οι ασχετοι. Αν δεν ειχε παει ο Friedman οι megadeth θα ειχαν σβησει τοτε που γεννηθηκατε


    -----------------
    Step on your knee, i'm gonna bless you with my flying V

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MusicMaker83 στις 16-08-2008 13:58 ]


    MusicMaker83
    16.08.2008, 15:36

    σε αντιθεση με εσενα σπορε δεν προσπαθω να πεισω κανεναν αλλα λεω τη γνωμη μου, εχε τον DAVE ως προτυπο και θα προοδευσεις πολυ(για το κιθαριστικο μερος μιλαω παντα)

    και μονο οτι τον βαζεις στην ιδια κατηγορια με τον Hansen ξερεiς πολλά απο μουσική, εστω και μεταλ, χαχαχαχαχα! {#emotions_dlg.thumbup}


    DaveMustaine
    16.08.2008, 16:49

    Παράθεση:

    Το μέλος MusicMaker83 στις 16-08-2008 στις 15:36 έγραψε...

    σε αντιθεση με εσενα σπορε δεν προσπαθω να πεισω κανεναν αλλα λεω τη γνωμη μου, εχε τον DAVE ως προτυπο και θα προοδευσεις πολυ(για το κιθαριστικο μερος μιλαω παντα)

    και μονο οτι τον βαζεις στην ιδια κατηγορια με τον Hansen ξερεiς πολλά απο μουσική, εστω και μεταλ, χαχαχαχαχα! {#emotions_dlg.thumbup}



    ναι ομως φίλε......αν είχες τα @ρχ...α και ήσουν τόσο καλός επειδή έχεις άλλα πρότυπα τα "καλά" στην κιθάρα τώρα θα ήσουν καλύτερος από τον Mustaine.....από ότι φαίνεται μάλλον δεν τα έχεις.....και η μουσίκη που γράφεις θα ήταν καλύτερη απο του Mustaine....αλλά απο ότι φαίνεται εσύ είσαι ένας loser με τα σωστά σου πρότυπα και αυτός είναι κορυφή.....μαλλόν σκάσε γιατί πίσω από ένα pc όλοι είμαστε θεοί για έλα να σε δω και live loser.....όταν κάποιος είναι πάνω στη σκηνή αξίζει.....και από ότι είχα δει όταν είχαν έρθει οι Megadeth από ότι φαίνεται ο Mustaine αξίζει να είναι εκεί και εσύ απλώς να μην είσαι ούτε τρίχα από τα @ρχ...α του.....γι αυτό σκάσε και ασχόλησου εκεί με το πιανάκι σου και την κιθαρούλα σου και βάζε την μουσικούλα σου να την ακούς και να χαίρεσαι.....δεν φταίω εγώ που γεννήθηκες εσύ κολλημένος και καθυστερημένος.....και αν δεν με γουστάρεις μαλάκα κάνε με ban από το MH......κύριε Music Maker της πλάκας......


    odis13
    16.08.2008, 18:08

    Παράθεση:

    Το μέλος DaveMustaine στις 16-08-2008 στις 16:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος MusicMaker83 στις 16-08-2008 στις 15:36 έγραψε...

    σε αντιθεση με εσενα σπορε δεν προσπαθω να πεισω κανεναν αλλα λεω τη γνωμη μου, εχε τον DAVE ως προτυπο και θα προοδευσεις πολυ(για το κιθαριστικο μερος μιλαω παντα)

    και μονο οτι τον βαζεις στην ιδια κατηγορια με τον Hansen ξερεiς πολλά απο μουσική, εστω και μεταλ, χαχαχαχαχα! {#emotions_dlg.thumbup}



    ναι ομως φίλε......αν είχες τα @ρχ...α και ήσουν τόσο καλός επειδή έχεις άλλα πρότυπα τα "καλά" στην κιθάρα τώρα θα ήσουν καλύτερος από τον Mustaine.....από ότι φαίνεται μάλλον δεν τα έχεις.....και η μουσίκη που γράφεις θα ήταν καλύτερη απο του Mustaine....αλλά απο ότι φαίνεται εσύ είσαι ένας loser με τα σωστά σου πρότυπα και αυτός είναι κορυφή.....μαλλόν σκάσε γιατί πίσω από ένα pc όλοι είμαστε θεοί για έλα να σε δω και live loser.....όταν κάποιος είναι πάνω στη σκηνή αξίζει.....και από ότι είχα δει όταν είχαν έρθει οι Megadeth από ότι φαίνεται ο Mustaine αξίζει να είναι εκεί και εσύ απλώς να μην είσαι ούτε τρίχα από τα @ρχ...α του.....γι αυτό σκάσε και ασχόλησου εκεί με το πιανάκι σου και την κιθαρούλα σου και βάζε την μουσικούλα σου να την ακούς και να χαίρεσαι.....δεν φταίω εγώ που γεννήθηκες εσύ κολλημένος και καθυστερημένος.....και αν δεν με γουστάρεις μαλάκα κάνε με ban από το MH......κύριε Music Maker της πλάκας......



     

     

     

    Αρα φίλε μου , με τη δική σου λογική πάντα, η Αvril Lavigne είναι σε κάθε τομέα, κιθαριστικό και μή, καλύτερη πο εσένα?

    Σοβαρά τώρα, είναι ειλικρινής η απορία μου...


    DaveMustaine
    16.08.2008, 19:36

    για να ειναι εκεί που είναι και να καταφέρει να είναι σημαίνει οτί αξίζει έστω και κάτι.....γιατί αλλιώς δεν θα ήταν εκεί που είναι.....αλλιώς δεν θα την προωθούσαν και δεν θα την έκαναν "Rockstar".......


    MusicMaker83
    17.08.2008, 00:41

    Παράθεση:

    Το μέλος DaveMustaine στις 16-08-2008 στις 16:49 έγραψε...

    ναι ομως φίλε......αν είχες τα @ρχ...α και ήσουν τόσο καλός επειδή έχεις άλλα πρότυπα τα "καλά" στην κιθάρα τώρα θα ήσουν καλύτερος από τον Mustaine.....από ότι φαίνεται μάλλον δεν τα έχεις.....και η μουσίκη που γράφεις θα ήταν καλύτερη απο του Mustaine....αλλά απο ότι φαίνεται εσύ είσαι ένας loser με τα σωστά σου πρότυπα και αυτός είναι κορυφή.....μαλλόν σκάσε γιατί πίσω από ένα pc όλοι είμαστε θεοί για έλα να σε δω και live loser.....όταν κάποιος είναι πάνω στη σκηνή αξίζει.....και από ότι είχα δει όταν είχαν έρθει οι Megadeth από ότι φαίνεται ο Mustaine αξίζει να είναι εκεί και εσύ απλώς να μην είσαι ούτε τρίχα από τα @ρχ...α του.....γι αυτό σκάσε και ασχόλησου εκεί με το πιανάκι σου και την κιθαρούλα σου και βάζε την μουσικούλα σου να την ακούς και να χαίρεσαι.....δεν φταίω εγώ που γεννήθηκες εσύ κολλημένος και καθυστερημένος.....και αν δεν με γουστάρεις μαλάκα κάνε με ban από το MH......κύριε Music Maker της πλάκας......


    Κοιτα μαγκιες απο υπολογιστη δεν κανω γιατι ειναι φτηνες και αδερφιστικες, να σου πω κατι για τη σαλονικα σου δεν κανει γιατι και ο odis ειναι απο εκει και δεν μου φταει σε τιποτα.

    Απλα μια απορια, γκομενος σου ειναι ο Mustaine και θυμωσες? παντως με τιμά που διαβασες πρωτα το προφιλ μου για να στειλεις αυτες τις μαλακιες για δειξεις σε ολους ποιος ειναι τριχα απο αρχιδια. αν εγω ειμαι του Mustaine εσυ εισαι δικιά μου. Ο Mustane ουτε που σε ξερει και σε γραφει στα αρχιδια του, τον κανεις πλουσιο ετσι μαλακας που εισαι, και πινει κοκες στην υγεια σου και εσυ καθεσαι και μαλωνεις με εναν αγνωστο για το αν σε πηδαει καλα.

    yeap!! επειδη δηλωνεις μουσικός νομιζεις οτι εισαι κιόλας? μαλλον για αλλον ταιριαζει η ταμπέλα του loser.

    αντε τα λεμε, DAVE ΑΔΕΡΦΑΡΑ MUSTAINE

     

    χαχαχαχαχα!!!!!!! {#emotions_dlg.beer}

     

     


    vero
    17.08.2008, 02:44

    μια απορία γιατί συγκρίνεται την κιθάρα με τα ντραμς? αλλο όργανο η κιθάρα και άλλο τα ντραμς.... ειναι οπως συγκρινεται το μήλο με το πορτοκάλι. Ένα ξέρω... ένας για να γίνει ντράμερ πρέπει να είναι παρα πολυ καλός στην ταχυτητα και στο ρυθμο απο κάθε άλλον μουσικό που παίζει ότιδήποτε άλλο όργανο.

    Ετσι μην λεμε οτι ο Mustaine είναι καλύτερος απο έναν ντάμερ γιατί έτσι δεν τον συγκρίνουμε σωστά.... εαν μου πείτε ότι είναι καλύτερος από τον Rory Gallαgher τότε ναι!


    DaveMustaine
    17.08.2008, 12:32

    Παράθεση:

    Το μέλος MusicMaker83 στις 17-08-2008 στις 00:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος DaveMustaine στις 16-08-2008 στις 16:49 έγραψε...

    ναι ομως φίλε......αν είχες τα @ρχ...α και ήσουν τόσο καλός επειδή έχεις άλλα πρότυπα τα "καλά" στην κιθάρα τώρα θα ήσουν καλύτερος από τον Mustaine.....από ότι φαίνεται μάλλον δεν τα έχεις.....και η μουσίκη που γράφεις θα ήταν καλύτερη απο του Mustaine....αλλά απο ότι φαίνεται εσύ είσαι ένας loser με τα σωστά σου πρότυπα και αυτός είναι κορυφή.....μαλλόν σκάσε γιατί πίσω από ένα pc όλοι είμαστε θεοί για έλα να σε δω και live loser.....όταν κάποιος είναι πάνω στη σκηνή αξίζει.....και από ότι είχα δει όταν είχαν έρθει οι Megadeth από ότι φαίνεται ο Mustaine αξίζει να είναι εκεί και εσύ απλώς να μην είσαι ούτε τρίχα από τα @ρχ...α του.....γι αυτό σκάσε και ασχόλησου εκεί με το πιανάκι σου και την κιθαρούλα σου και βάζε την μουσικούλα σου να την ακούς και να χαίρεσαι.....δεν φταίω εγώ που γεννήθηκες εσύ κολλημένος και καθυστερημένος.....και αν δεν με γουστάρεις μαλάκα κάνε με ban από το MH......κύριε Music Maker της πλάκας......


    Κοιτα μαγκιες απο υπολογιστη δεν κανω γιατι ειναι φτηνες και αδερφιστικες, να σου πω κατι για τη σαλονικα σου δεν κανει γιατι και ο odis ειναι απο εκει και δεν μου φταει σε τιποτα.

    Απλα μια απορια, γκομενος σου ειναι ο Mustaine και θυμωσες? παντως με τιμά που διαβασες πρωτα το προφιλ μου για να στειλεις αυτες τις μαλακιες για δειξεις σε ολους ποιος ειναι τριχα απο αρχιδια. αν εγω ειμαι του Mustaine εσυ εισαι δικιά μου. Ο Mustane ουτε που σε ξερει και σε γραφει στα αρχιδια του, τον κανεις πλουσιο ετσι μαλακας που εισαι, και πινει κοκες στην υγεια σου και εσυ καθεσαι και μαλωνεις με εναν αγνωστο για το αν σε πηδαει καλα.

    yeap!! επειδη δηλωνεις μουσικός νομιζεις οτι εισαι κιόλας? μαλλον για αλλον ταιριαζει η ταμπέλα του loser.

    αντε τα λεμε, DAVE ΑΔΕΡΦΑΡΑ MUSTAINE

     

    χαχαχαχαχα!!!!!!! {#emotions_dlg.beer}

     

     



    εγώ ακόμη δεν είμαι κανείς και τίποτα όμως προσπαθώ και έχω φάει χρόνια για σπουδές στην μουσική....με ζητήσαν ηδη 3 συγκροτήματα και είμαι σε 2 παίζω σεζόν σε μαγαζί και γράφω τα τραγούδια για 2 συγκροτήματα....εσύ τι κάνεις????εγώ από 1η δημοτικού έπαιζα πλήκτρα και στην 5η κιθάρα κλασσική και μετά από την 1η γυμνασίου μέχρι σήμερα παίζω ηλεκτρική κιθάρα.......λοιπόν και αν δεν με πιστεύεις....έλα να με ρωτήσεις face to face αν θες να ερθεις στην θεσσαλονικη να τα δεις και μονο σου.......αρα....μπορεί να είμαι ακόμη τρίχα απο τα αρχ...ια του Mustaine αλλά από τα δικά σου δεν το κόβω....μάλλον το αντίθετο.....γιατί μπορεί να μην αγοράζεις εσύ δισκό μου αλλά πίνεις μια μπύρα της οποίας τα λεφτά πάνε σε μένα....εσύ μπορεί να μην το κάνεις γιατί απλά δεν είμαστε από την ίδια πόλη....αλλά ο φίλος σου ο odis μπορεί......και όλο και κάποια φορά θα έχει έρθει....άρα εσύ είσαι ο loser εγώ είμαι αυτός που παίζει σε μαγαζιά και ξεκολονεται στις πρόβες και κάνει το όνειρό του πραγματικότητα σιγά σιγά......μπορεί να μην βγάζω τα εκατομύρια ακόμη αλλά και ούτε με ενδιαφέρει....σημασία έχει οτί εμένα έχουν ακούσει τα τραγούδια μου πάρα πολύς κόσμος....άρα....καλύτερα άσε την μουσική και μείνε ελευθερος επαγγελματίας.....σου πάει πιο πολυ και άσε αυτούς που έχουν φαει τα νιατα τους γι αυτό να δουλέψουν γι αυτό.....


    -----------------
    Erratic Escape Still Kicking.........My whole life is work built on the past But the time has come when all things shall pass This good thing passed away. In my darkest hour.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : DaveMustaine στις 17-08-2008 12:34 ]


    MusicMaker83
    17.08.2008, 14:07

    Κοιτα, εγω δεν το πηγα προσωπικα εσυ το πηγες και εγω σου απαντησα. Εγω εκφερα γνωμη για τον Mustaine και εσυ επιτεθηκες λες και ολοι πρεπει να λεμε ναι. Εγω ξεκινησα 6η δημοτικου κλασσικη κιθαρα και επαιξα 6 μηνες με ενα τοπικο γκρουπακι στην Οταβα του καναδα που εμενια για 1,5 χρονο οταν ήμουν 19. οχι δεν ειμαι μουσικός, το κανω ομως με αγάπη και μεράκι και η δουλειά μου ειναι εστω και εμμεσα ειναι γυρω απο τη μουσική, οταν λεω ελευθερος επαγγελματιας δεν ειμαι υδραυλικος. μην βγάζεις γρηγορα συμπερασματα, κάνε αυτο που κανεις καλα και μην σε νοιαζουν οι άλλοι. γιατι κοιτοντας γυρω σου οταν τραχεις ειναι οταν δεν εισαι σιγουρος για τον εαυτο σου, και προσπαθεις μεσα απο ενα κωλοforoum να πεισεις εναν οτι εισαι κάτι. χεστηκα και εγω και οποιος διαβασει αυτο το ηλιθιο τοπικ. οπως χεστηκα για ολους τους αλλους, και οι αλλοι για μενα.

    εκει στη Θεσσαλονικη έχετε ολοι ως προτυπο τον Καραμητρούδη, αλλα διαβασε τι εκανε γιανα πετυχει, δεν γινεσαι rockstar με τη μαμα να σου πλενει τα σωβρακα

     

    αντε καλες πενιες