ελληνική μουσική
    774 online   ·  210.833 μέλη
    BAGRATION
    20.08.2008, 00:18

    Θα κυκλοφορήσει την Παρασκευή 12 Σεπτεμβρίου

    Το tracklist:

    That Was Just Your Life
    The End Of The Line
    Broken, Beat & Scarred
    The Day That Never Comes
    All Nightmare Long
    Cyanide
    The Unforgiven III
    The Judas Kiss
    Suicide & Redemption
    My Apocalypse

    Από την ακρόαση του "Cyanide" στο youtube  μου φαίνεται ότι μάλλον βγάλανε πολύ καλό άλμπουμ.....

    {#emotions_dlg.rockon}

     


    seras
    20.08.2008, 12:43

    Xoris na amfisvito auta pou les, elpizo na einai egkires oi piges sou...

    Unforgiven 3 e?xax...sevasmos 0 :pppppppp

    Ante na to akousoume kai auto..


    BAGRATION
    20.08.2008, 15:11

    Από το σάιτ τους τα έκανα copy paste

    Το "Cyanide" σε λάιβ:


    http://uk.youtube.com/watch?v=j8JvHQvGzTo

    Link
    >
    xristos_rock
    20.08.2008, 15:17

    Για να δούμε τι θα δούμε... ή μάλλον...
    Για να ακούσουμε τι θα ακούσουμε!

    Πάντως, περιμένω με πολλή περιέργεια το Unforgiven III αν και το φοβάμαι λίγο...


    spload
    20.08.2008, 16:38

    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 20-08-2008 στις 15:17 έγραψε...

    Για να δούμε τι θα δούμε... ή μάλλον...
    Για να ακούσουμε τι θα ακούσουμε!

    Πάντως, περιμένω με πολλή περιέργεια το Unforgiven III αν και το φοβάμαι λίγο...



    Και εγω φιλε Χρηστο το περιμενω με μεγαλη ανυπομονησια ολο το αλμπουμ αλλα πιστευω πως παμε για απογοητευση....


    xristos_rock
    20.08.2008, 16:58

    Γιατί απογοήτευση;
    Άν πάρουμε απογοήτευση από τους Metallica, καήκαμε!
    Περιμένω δυναμικό come back (ελπίζω να μη με απογοητεύσουν) γιατί πάνε και 5 χρόνια από τον τελευταίο τους δίσκο, αν δεν κάνω λάθος... Μόνο για το Unforgiven (3) έχω τις αμφιβολίες μου...

    Λίγες εβδομάδες έμειναν, θα δείξει...


    spload
    20.08.2008, 17:55

    ενταξει κοιτα οι ανθρωποι εχουν γραψει ιστορικα αλμπουμ αλλα ακομα και το st.anger που ειχε ωραια ριφακια και στιχους, ε, δεν ελεγε και πολυ....

     


    BAGRATION
    22.08.2008, 11:38

    Ωχ...  για ακούστε.....


    http://uk.youtube.com/watch?v=-UNfNpjWz-YLink

    >

    Αυτό εδώ ήταν απογοήτευση..... σαν να κοπιάρανε τους...... Metallica μου ακουστήκανε σε αυτό εδώ το κομμάτι

     

     


    spload
    22.08.2008, 21:52

    κοιτα καλουτσικο ειναι αλλα δεν θυμιζει σε τιποτα τους Metallica που ξερουμε. το εχω βγαλει ηδη στην κιθαρα θα ανεβασω tab συντομα. ειδες φιλε Χρηστο??? τα πρωτα σημαδια απογοητευσης.......


    sitzoune81
    23.08.2008, 04:25

    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 20-08-2008 στις 16:58 έγραψε...

    Γιατί απογοήτευση;

    Άν πάρουμε απογοήτευση από τους Metallica, καήκαμε!

    Με το νέο τους άλμπουμ περιμένεις να πάρεις απογοήτευση απ' τους Τσιφτεντέλικα?

    Τα Vlaks Album, Load, Reload, Ξανα-reload, Ξανά-μανά-load τί ήταν?

    χεχ! καλή φάση....

    α ρε χρήστο!!!!!!!


    sea_like_eyes
    23.08.2008, 13:47

    ''Άν πάρουμε απογοήτευση από τους Metallica, καήκαμε!''

    δεν λεω,το Live τους ηταν κατι το μοναδικο . . . αλλα σαν group . . . εχουν καταντησει ενα ματσο-man-Losers . . .{#emotions_dlg.sleep1}


    xristos_rock
    24.08.2008, 13:45

    Καλά, δεν είπα ότι θα πάρουμε ένα τέλειο άλμπουμ...Αυτό είναι φύσει αδύνατον...
    Αλλά είμαι σίγουρος ότι θα είναι αξιοπρεπέστατο...


    Disasterpiece
    24.08.2008, 21:24

    Οι Metallica ειναι πραγματικα μια larger than life μπαντα,ενα διαμαντι που δεν χανει την λαμψη του.Σε καθε τους δισκο προκαλουν αναταραξεις και φυσικα συζητησεις επι συζητησεων για το ποσο καλο ειναι το αλμπουμ τους.Προσωπικα δεν με εχουν απογοητευσει ποτε(ναι..ουτε με το st.anger,που το λατρευω by the way) και δε νομιζω πως θα συμβει ποτε αυτο.Το cyanide μ'αρεσε,το "the day that never comes" αψογο,ενα αλλο που κυκλοφορει στο youtube ως "the other new song"(το οποιο δεν ξερω εαν και υπο πιο τιτλο θα περιλαμβανεται στο νεο δισκο) ειναι ακομα καλυτερο.Αναμενω απο τους Metallica να κανουν αυτο που παντα εκαναν:αυτο που γουσταρουν!Εγω αυτο ειδα στα Load/Reload,οχι ξεπουλημα.Φυσικα για να καταλαβει καποιος τι κανουν οι Metallica πρεπει να ξερει τι ακουσματα εχουν και επιρροες,αλλα και ο ιδιος να ακουει πολλα πραγματα για να μπορεσει να καταλαβει.Αλιμονο,ωρε κριτικοι των Metallica,εαν επαιζαν ακομα thrash στυλ "κill'em all"η' εστω επαιζαν στο ιδιο στυλ με το master of puppets,τοτε θα ηταν βαρετοι-αναχρονιστικοι και θα τους λεγαν...iron maiden(ως προς την επαναληψη,"μη και χασουμε τον πελατη"),οχι Metallica!!!Για μενα το metal των 80'ς ειναι απλα μια αναμνηση και πολυ καλα εκαναν οι Metallica και το αφησαν πισω τους,γιατι ταλαντουχοι οπως ειναι,εβγαλαν αλλες επιρροες τους και μια αλλη πλευρα,ωριμασαν και εξελιχθηκαν.Metallica baby YEAAAAH!!!

     

    Υ.Γ:Unforgiven 3?Γιατι οχι?Ξερω πολλα ατομα που προτιμουν το 2 αλλωστε και τους αρεσει περισσοτερο απο το πρωτο.Βεβαια το Unforgiven 2 ειναι στο "πουλημενο" Reload και οι Metallica ειχαν κοντα μαλλια(τοτε τους λατρεψα περισσοτερο-και μονο επειδη ξενερωσαν πολυ κοσμο,κυριως το metal κατεστημενο των στερεοτυπων και της στασιμοτητας),οποτε πρεπει να ειναι μουφα,ετσι απλα!Φοβερη λογικη!


    -----------------

    "Όταν οι ιεραπόστολοι πρωτοήρθαν στην γη μας,αυτοί είχαν τις Βίβλους και εμείς τη γη.Πενήντα χρόνια μετά,εμείς ειχαμε τις Βίβλους και εκείνη ειχαν την γη" Τζόμο Κενιάτα (ο πρώτος πρόεδρος της Κένυα μετά την ανεξαρτησία)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Disasterpiece στις 24-08-2008 21:40 ]


    SouLRocK
    25.08.2008, 00:43

    OK... ακούγοντας το πρώτο single μάλλον (the day that never comes) του νέου δίσκου τους (Death Magnetic) με άφησαν με αρκετά καλές εντυπώσεις...! Ισως γιατί μετά το κάκιστο St. Anger είχα ακούσει τα χειροτερά τους? ίσως γιατί το περιμενα χειρότερο το ιδιο το τραγούδι?... δεν ξέρω... πάντως ήταν πολύ καλή η προσπάθεια,ένα κομμάτι 8 σχεδόν λεπτά ξεκινώντας μελωδικά και έχει σημεία που ανεβαίνει και μετά πάλι με μελωδία (κάτι που έλειπε από όλο το st. anger!), με δύναμη στο τέλος! (μου θυμισαν λίγακι Maiden οι εναλλαγές... ε James???{#emotions_dlg.lol})... Τέσπα, θα συμφωνήσω με το sitzοune οτι τα Load,Reload ήταν κατώτερα του αναμενομένου και το St. Anger η χειρότερη στιγμή τους... τότε μήπως ήρθε η στιγμή οι Metallica να θυμηθούν τον παλιό τους εαυτό και να μας δώσουν κάτι καλό??? Μακάρι... (εν αναμονή του ακούσματος του Unforgiven 3 και του υπόλοιπου άλμπουμ!){#emotions_dlg.beer}

    Metallica - The Day That Never Comes -> όσοι θέλετε να το ακούσετε..

     


    -----------------
    Μαζί σας On-Air @ Musicheaven Ράδιο (http://listen.musicheaven.gr) κάθε Κυριακή 12.00-14.00, κάθε Τετάρτη 16.00-18.00 και κάθε Παρασκευή 01.00-02.00 με ότι θέλετε ν' άκουσετε απ' όλο το φάσμα της rock μουσικής!

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SouLRocK στις 25-08-2008 00:47 ]


    sea_like_eyes
    25.08.2008, 07:15

    Ναι . . . αν τα drumms ηταν ποιο ''ξυλινα'' και το μπασσο . . . ''θαμμενο'' . . . θα ορκιζομουν πως ακουω Βonus track του and justice for all . . . not bad at all . . .


    DaveMustaine
    25.08.2008, 07:51

    Μακάρι να είναι καλό...μακάρι τα αυτάκια μας να ξαναζήσουν αν όχι στιγμές Whiplash,Phantom Lord κτλ αλλά τουλάχιστων black album αν και προσωπικά δεν μου αρέσει και πολύ το black album.....μακάρι να μένανε for ever the almighty Bay Area Thrashers αλλά τι να κάνουμε...όταν προσπαθούμε να βγάλουμέ από το τίποτα κάτι τότε το πηδ...ε όπως και με το St.Anger.....πάντως θέλω να πω κάτι....το ξυλοκόπο στα Drums τι τον κρατάνε.....ρε παιδιά? τι του έχουν κάνει του Urlich??? ξέχασε να παίζει...εγώ πιστεύω οτι όσο πιο πολύ παίζεις τόσο πιο καλός γίνεσαι και αυτός με τα χρόνια γίνεται πιο λαπάς.....τεσπά ελπίζω να είναι μόνο αυτά τα 2 κομμάτια που άκουσα έτσι....ρε παιδιά Thrash παίζετε και χωρίς δίκαστο δεν είναι Thrash....και τι Thrash μάλιστα....τεχνικό Thrash οχι  νταπα ντουπα σε style SODOM.....τεσπά.....ας τον κάνουν ότι θέλουν τον κατσαρολά αλλά η γνώμη μου είναι καλύτερα να αφήσει τα Drums και να πάει να παίξει κανένα golf μπας και στανιάρει.....το μόνο που θύμιζε Metallica όπως τους ήξερα και θέλω να τους θυμάμαι είναι η κιθάρα του Hetfield και ο Hammet(λίγο).....τεσπά και πάλι μακάρι.....με πολλά ερωτηματικά γιατί.....


    sea_like_eyes
    25.08.2008, 14:22

    Παράθεση:

    Το μέλος DaveMustaine στις 25-08-2008 στις 07:51 έγραψε...

    Μακάρι να είναι καλό...μακάρι τα αυτάκια μας να ξαναζήσουν αν όχι στιγμές Whiplash,Phantom Lord κτλ αλλά τουλάχιστων black album αν και προσωπικά δεν μου αρέσει και πολύ το black album.....μακάρι να μένανε for ever the almighty Bay Area Thrashers αλλά τι να κάνουμε...όταν προσπαθούμε να βγάλουμέ από το τίποτα κάτι τότε το πηδ...ε όπως και με το St.Anger.....πάντως θέλω να πω κάτι....το ξυλοκόπο στα Drums τι τον κρατάνε.....ρε παιδιά? τι του έχουν κάνει του Urlich??? ξέχασε να παίζει...εγώ πιστεύω οτι όσο πιο πολύ παίζεις τόσο πιο καλός γίνεσαι και αυτός με τα χρόνια γίνεται πιο λαπάς.....τεσπά ελπίζω να είναι μόνο αυτά τα 2 κομμάτια που άκουσα έτσι....ρε παιδιά Thrash παίζετε και χωρίς δίκαστο δεν είναι Thrash....και τι Thrash μάλιστα....τεχνικό Thrash οχι νταπα ντουπα σε style SODOM.....τεσπά.....ας τον κάνουν ότι θέλουν τον κατσαρολά αλλά η γνώμη μου είναι καλύτερα να αφήσει τα Drums και να πάει να παίξει κανένα golf μπας και στανιάρει.....το μόνο που θύμιζε Metallica όπως τους ήξερα και θέλω να τους θυμάμαι είναι η κιθάρα του Hetfield και ο Hammet(λίγο).....τεσπά και πάλι μακάρι.....με πολλά ερωτηματικά γιατί.....



    ''ας τον κάνουν ότι θέλουν τον κατσαρολά αλλά η γνώμη μου είναι καλύτερα να αφήσει τα Drums και να πάει να παίξει κανένα golf μπας και στανιάρει.....''

    Ο Lars . . .μαλλον τενιστας παιζει να γινει . . . καποτε επαιζε και μαλιστα υψηλου επιπεδου  ! Τωρα ποιος ο λογος που μπερδεψε την ρακετα με την μπαγκετα . . .

    τεχνικο thrash . . . δεν νομιζω . . . Που και ποτε . . .?

    5 Metallica . . . τους Coroner δεν τους φτανουν . . . LoNg LiVe Cult . . .

     


    DaveMustaine
    25.08.2008, 18:24

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 25-08-2008 στις 14:22 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος DaveMustaine στις 25-08-2008 στις 07:51 έγραψε...

    Μακάρι να είναι καλό...μακάρι τα αυτάκια μας να ξαναζήσουν αν όχι στιγμές Whiplash,Phantom Lord κτλ αλλά τουλάχιστων black album αν και προσωπικά δεν μου αρέσει και πολύ το black album.....μακάρι να μένανε for ever the almighty Bay Area Thrashers αλλά τι να κάνουμε...όταν προσπαθούμε να βγάλουμέ από το τίποτα κάτι τότε το πηδ...ε όπως και με το St.Anger.....πάντως θέλω να πω κάτι....το ξυλοκόπο στα Drums τι τον κρατάνε.....ρε παιδιά? τι του έχουν κάνει του Urlich??? ξέχασε να παίζει...εγώ πιστεύω οτι όσο πιο πολύ παίζεις τόσο πιο καλός γίνεσαι και αυτός με τα χρόνια γίνεται πιο λαπάς.....τεσπά ελπίζω να είναι μόνο αυτά τα 2 κομμάτια που άκουσα έτσι....ρε παιδιά Thrash παίζετε και χωρίς δίκαστο δεν είναι Thrash....και τι Thrash μάλιστα....τεχνικό Thrash οχι νταπα ντουπα σε style SODOM.....τεσπά.....ας τον κάνουν ότι θέλουν τον κατσαρολά αλλά η γνώμη μου είναι καλύτερα να αφήσει τα Drums και να πάει να παίξει κανένα golf μπας και στανιάρει.....το μόνο που θύμιζε Metallica όπως τους ήξερα και θέλω να τους θυμάμαι είναι η κιθάρα του Hetfield και ο Hammet(λίγο).....τεσπά και πάλι μακάρι.....με πολλά ερωτηματικά γιατί.....



    ''ας τον κάνουν ότι θέλουν τον κατσαρολά αλλά η γνώμη μου είναι καλύτερα να αφήσει τα Drums και να πάει να παίξει κανένα golf μπας και στανιάρει.....''

    Ο Lars . . .μαλλον τενιστας παιζει να γινει . . . καποτε επαιζε και μαλιστα υψηλου επιπεδου ! Τωρα ποιος ο λογος που μπερδεψε την ρακετα με την μπαγκετα . . .

    τεχνικο thrash . . . δεν νομιζω . . . Που και ποτε . . .?

    5 Metallica . . . τους Coroner δεν τους φτανουν . . . LoNg LiVe Cult . . .

     



    ενταξει εννοειται οτι δεν φτάνουν τους Coroner όπως το ίδιο ισχύει και για τους Believer αλλά δεν μπορεις να τους πεις καθαρό Thrash.....δεν είναι SODOM,Slayer......


    BAGRATION
    25.08.2008, 18:36

    Ο Lars είναι λακωνικός ντράμερ. Το λιτό παίξιμο αρέσει σε μερικούς. Και στα υπόλυπα μελη των Metallica απ' ότι φαίνεται.....

    Αυτοί που δεν γουστάρουν καθόλου λιτό drumming καλύτερα να ευχαριστιούνται με nile και malevolent creation αντί να περιμένουν από τους mertallica να αλλάξουν ντράμερ, να διαμαρτύρονται για το πάιξιμο του Ulrich, να τον λένε τσοπάνη, ξυλοκόπο κ.τ.λ.


    DaveMustaine
    25.08.2008, 19:19

    Παράθεση:

    Το μέλος BAGRATION στις 25-08-2008 στις 18:36 έγραψε...

    Ο Lars είναι λακωνικός ντράμερ. Το λιτό παίξιμο αρέσει σε μερικούς. Και στα υπόλυπα μελη των Metallica απ' ότι φαίνεται.....

    Αυτοί που δεν γουστάρουν καθόλου λιτό drumming καλύτερα να ευχαριστιούνται με nile και malevolent creation αντί να περιμένουν από τους mertallica να αλλάξουν ντράμερ, να διαμαρτύρονται για το πάιξιμο του Ulrich, να τον λένε τσοπάνη, ξυλοκόπο κ.τ.λ.



    ναι ομως μιλαμε για τωρα γιατί τότε δεν ήταν τοσο απλό το παίξιμό του...... για δες.... εγώ λέω οτι εχει εξελιχθεί σε ξυλοκόπο πια....παλιά τα έσπαγε.....

     




    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία