ελληνική μουσική
    616 online   ·  210.826 μέλη

    22 Σεπτεμβρίου: Τραγουδάμε για το πράσινο (Καλλιμάρμαρο)

    Xrononaytis
    21.08.2008, 12:35

    Μεγάλη συναυλία για τα δάση, με 15 κορυφαίους καλλιτέχνες, συνδιοργανώνουν στις 22 Σεπτεμβρίου στο Καλλιμάρμαρο Στάδιο ο ΣΚΑΪ, το Μουσείο Γουλανδρή Φυσικής Ιστορίας ο ραδιοφωνικός σταθμός Μελωδία.

    Κεντρικό σύνθημα της συναυλίας: "Μαζί τραγουδάμε για το πράσινο, τραγουδάμε για τη ζωή"

    Μεταξύ των σπουδαίων καλλιτεχνών που θα συμμετάσχουν αφιλοκερδώς στη συναυλία είναι η Χάρις Αλεξίου, Σταμάτης Κραουνάκης, Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, Δημήτρης Μητροπάνος, Μανόλης Μητσιάς, Θάνος Μικρούτσικος, Γιώργος Νταλάρας, Βασίλης Παπακωνσταντίνου, Νίκος Πορτοκάλογλου, Διονύσης Σαββόπουλος, Διονύσης Τσακνής, Ελένη Τσαλιγοπούλου, και Μαρία Φαραντούρη.

    Τα εισιτήρια θα διατίθενται από τις 22 Αυγούστου στα Metropolis και στο www.ticketservices.gr στην τιμή των 10€.

    Την ίδια ημέρα ο ΣΚΑΪ διοργανώνει ραδιομαραθώνιο για τη συγκέντρωση χρημάτων.

    Τα χρήματα από τη συναυλία και το ραδιομαραθώνιο, θα συγκεντρωθούν στο λογαριασμό του Μουσείου Γουλανδρή Φυσικής Ιστορίας. Στη συνεχεία θα δοθούν στο υπουργείο Ανάπτυξης για το "Ταμείο Δασών"




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 28-08-2008 14:14 ]


    επισυναπτόμενα: mazi.jpg 
    kithara-woman
    21.08.2008, 17:54

    xrononaytis,ευχαριστούμε για την ενημέρωση!Θα πάω εκτός απροόπτου.Τόσοι κορυφαίοι καλλιτέχνες μαζεμένοι και για καλό σκοπό.Ελπίζω να μην μείνει μόνο στα λόγια μια τέτοια προσπάθεια και να εαυσθητοποιηθεί ο κόσμος γενικά,να αλλάξει στάση απέναντι στην καταστροφή που συντελείται καθημερινά.


    jorge
    28.08.2008, 14:15

    Στο ticketservices.gr τα έχουν στα 11 ευρώ, επομένως καλύτερα να πάτε στα Metropolis.


    DimAn85
    28.08.2008, 15:27

    Καλή συναυλία με τόσους καλλιτέχνες μαζί!! Για το πράσινο πάντως με μια συναυλία το χρόνο και τα ντοκιμαντερ του ΣΚΑΪ δε γίνεται τίποτα αν δε πάρουμε ΕΜΕΙΣ την υπόθεση στα χέρια μας!!!

     


    XeniaRodo
    28.08.2008, 16:44

    Στο υπουργείο ανάπτυξης? Αυτό καλό ειναι?


    DimAn85
    28.08.2008, 17:04

    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 28-08-2008 στις 16:44 έγραψε...

    Στο υπουργείο ανάπτυξης? Αυτό καλό ειναι?



     

    Εγώ πάντως δε νομίζω να είναι καλό!!!

    καλύτερα η συναυλία να ήταν μπέχο!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    rompa
    28.08.2008, 23:54

    Καλή προσπάθεια και σωρία καλλίτεχνών . Μακάρι όμως να κάναμε και κάτι πιο ουσιαστικό αφού όλα αυτά τα "εκ των υστέρων" δεν ξέρω πόσο βοηθούν ... Το θέμα είναι να προλαβαίνουμε το κακό..


    MissRoro
    02.09.2008, 22:03

    Ας ελπίσουμε - όπως κάνουμε πάντα... - να ευαισθητοποιηθεί όλος ο κόσμος γιατί το θέμα μας αφορά ΑΜΕΣΑ όλους!!!

    Εξαιρετική η επιλογή των καλλιτεχνών και είναι όλοι τους κορυφαίοι! Ελπίζω να βρω εισιτήριο και να μην έχουν εξαντληθεί... ;]


    KIT_KAT
    22.09.2008, 19:08

    Όπως ανακοινώθηκε από τους σχετικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς πριν από λίγη ώρα, η συναυλία αναβάλλεται για αύριο ίδια ώρα, λόγω του καιρού...


    sylviaki
    22.09.2008, 19:37

    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 22-09-2008 στις 19:08 έγραψε...

    Όπως ανακοινώθηκε από τους σχετικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς πριν από λίγη ώρα, η συναυλία αναβάλλεται για αύριο ίδια ώρα, λόγω του καιρού...



     

    Ετσι ειναι...αν και κατα την αποψη μου το ανακοινωσαν πολυ αργα. Σημερα πηρα δυο φορες τηλεφωνο, η τελευταια στις 5. Κατ'εμε, σημαδι κακης οργανωσης. Περιμενουμε να δουμε πως θα ειναι αυριο {#emotions_dlg.rolleyes}


    Xrononaytis
    22.09.2008, 20:12

    Αναβάλλεται για την Τρίτη η μεγάλη συναυλία

    Οι κακές καιρικές συνθήκες που επικρατούν στο κέντρο της Αθήνας οδήγησαν στην αναβολή για την Τρίτη της μεγάλης συναυλίας του ΣΚΑΪ  στο "Καλλιμάρμαρο" με τη συμμετοχή 15 μεγάλων ελλήνων καλλιτεχνών. Οι πύλες του σταδίου θα ανοίξουν στις 6 το απόγευμα και η συναυλία θα αρχίσει στις 9 το βράδυ.

    Στη συναυλία, συμμετέχουν: Χάρις Αλεξίου, Γιώργος Ανδρέου, Σταμάτης Κραουνάκης, Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, Δημήτρης Μητροπάνος, Μανώλης Μητσιάς, Θάνος Μικρούτσικος, Γιώργος Νταλάρας, Βασίλης Παπακωνσταντίνου, Νίκος Πορτοκάλογλου, Διονύσης Σαββόπουλος, Μπάμπης Στόκας, Διονύσης Τσακνής, Ελένη Τσαλιγοπούλου, και Μαρία Φαραντούρη.

    Συνδιοργανωτές είναι το Μουσείο Γουλανδρή Φυσικής Ιστορίας και ο ρ/σ Μελωδία 99,2.

    Για την καλύτερη εξυπηρέτηση των ακροατών που θα βρεθούν στο Καλλιμάρμαρο, τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς θα παρατείνουν το ωράριο λειτουργίας τους.

    Συγκεκριμένα το ΜΕΤΡΟ θα λειτουργήσει έως τη μία μετά τα μεσάνυχτα, ενώ τραμ και αστικά λεωφορεία έως τις 2 μετά τα μεσάνυχτα.

    Λίγο πριν από την έναρξη της συναυλίας θα μεταδοθεί μαγνητοσκοπημένο μήνυμα του Οικουμενικού Πατριάρχη κ. Βαρθολομαίου, που σύμφωνα με πληροφορίες, θα έχει παρεμβατικό χαρακτήρα και θα τονίζει την ανάγκη διάσωσης των δασών και την προστασία τους από άλλες χρήσεις.


    parksons
    22.09.2008, 21:13

    αφου πρωτα γιναμε μουσκεμα απο την βροχη αποφασισαν να μας πουν οτι αναβαλλεται !


    -----------------
    "Κι έχεις χαθεί μαζί με τον ύπνο μαζί με του ονείρου τον πολύχρωμο κύκνο Μην ξημερώνεις ουρανέ"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : parksons στις 22-09-2008 21:14 ]


    Xristos19
    22.09.2008, 21:33

    Πιστεύω πως είναι μια πολύ καλή συναυλία που θα αλλάξει κακές τις συνήθειες στην καθημερηνή μας ζωή,όπως η σπατάλη του νερού και η υπερκατανάλωση του ρεύματος.


    jorge
    22.09.2008, 22:11

    Αύριο λοιπόν... Αρκετοί που πήγαν από νωρίς έγιναν μούσκεμα, ευτυχώς όμως του περισσότερους η ανακοίνωση μας πρόλαβε στο πλατύσκαλο του σπιτιού μας...

    Ποιοί είναι να πάτε αλήθεια;


    sylviaki
    22.09.2008, 23:39

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-09-2008 στις 22:11 έγραψε...

    Αύριο λοιπόν... Αρκετοί που πήγαν από νωρίς έγιναν μούσκεμα, ευτυχώς όμως του περισσότερους η ανακοίνωση μας πρόλαβε στο πλατύσκαλο του σπιτιού μας...

    Ποιοί είναι να πάτε αλήθεια;



     

    εγωωωωωωωωωωωωω(με μια φιλη μου)!αν και θα αργησω καθως τελειωνω στις 9 το μαθημα{#emotions_dlg.thumbdown}


    Xrononaytis
    23.09.2008, 00:00

    και εγω θα ειμαι απο νωρις , να δουμε μακαρι να μην ξαναβρεξει .


    Kwn_na
    23.09.2008, 14:33

    Είναι πολύ σημαντικό να γίνονται τέτοιες εκδηλώσεις.Συμφωνώ απόλυτα στο να αλλάξουμε τις συνήθειες μας.Ο καθένας από εμάς οφείλει να κάνει κάτι.

    Εύχομαι να μην ξαναζήσουμε άλλα δυσάρεστα γεγονότα όσον αφορά το πράσινο. Να μην ξαναδούμε να καταστρέφονται σπίτια και να χάνονται ανθρώπινες ζωές.

    Δυστυχώς δεν θα καταφέρω να είμαι στην συναυλία.....

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kwn_na στις 24-09-2008 10:54 ]


    sylviaki
    24.09.2008, 02:17

    Προσωπικα αυτη τη στιγμη δεν μπορω να βρω λογια να εκφρασω αυτη τη βραδια. Κατι τετοιες στιγμες νιωθω πραγματικα περηφανη που ειμαι Ελληνιδα...


    parksons
    24.09.2008, 02:50

    Παράθεση:

    Το μέλος sylviaki στις 24-09-2008 στις 02:17 έγραψε...

    Προσωπικα αυτη τη στιγμη δεν μπορω να βρω λογια να εκφρασω αυτη τη βραδια. Κατι τετοιες στιγμες νιωθω πραγματικα περηφανη που ειμαι Ελληνιδα...



    εγω θα πω μονο αυτο :

     

    {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}

     

    και επισης... χαρικα πολυ την αποθεωση στον Μητροπανο {#emotions_dlg.yes} ολοι ορθιοι ητανε οταν τελειωσε τα τραγουδια του! μπραβο! ολοι ομως ητανε εξαιρετικοι! αντε και οπως ειπε και η Ελενιτσα αυριο ολοι να φυτεψουμε απο ενα δεντρο {#emotions_dlg.biggrin}

     

     


    vgeronimo
    24.09.2008, 03:09

    Όντως παίδες η συναυλία ήταν καταπληκτική και πιο πολύ για το πλήθος που γέμισε το στάδιο. Πόσοι να ήμασταν άραγε? Ξεπεράσαμε τη 50αρα?