ελληνική μουσική
    383 online   ·  210.819 μέλη

    22 Σεπτεμβρίου: Τραγουδάμε για το πράσινο (Καλλιμάρμαρο)

    alkyoni
    24.09.2008, 04:06

    Ευχαριστουμε για τις ανταποκρισεις παιδια...περιμενουμε κι αλλες, και φωτογραφιες αν εχει καποιος, ή βιντεακια ακομα καλυτερα...

    Εμεις που ειμασταν μακρια... βρεθηκαμε με αλλο τροπο εκει...
    Μεσα απο τις εικονες του ΣΚΑΪ:http://www.skai.gr/master_avod.php?id=94741&cid=1485&bc=1485&lsc=1

    Συγχαρητηρια σε ολους οσους διοργανωσαν και συμμετειχαν σε αυτη την τοσο σημαντικη προσπαθεια!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    despinakontogianni
    24.09.2008, 09:51

    Ένα θα σας πω: Μητσάρας Θεός! Χόρεψε τη Ρόζα! (Εντύπωση από την καλλιτεχνική πλευρά)

    Παιδιά δεν ξέρω πόσοι ήταν στην αρένα, αλλά έκανα τρομερή υπέρβαση να κρατηθώ όρθια ένα εξάωρο και βάλε με διάστρεμα στο πόδι! {#emotions_dlg.smartass}

     

    Απογοητεύτικα από αυτό που είπε ο Μικρούτσικος για τη μαγνητοσκόπηση! Αν είναι ποτέ δυνατόν!

    Εν πάσει περιπτώσει...ήταν μια υπέροχη βραδιά...και Αλκυόνη μου περίμενε γιατί έχω πλούσιο υλικό! {#emotions_dlg.thumbup}


    despinakontogianni
    24.09.2008, 09:54

    Παράθεση:

    Το μέλος vgeronimo στις 24-09-2008 στις 03:09 έγραψε...

    Όντως παίδες η συναυλία ήταν καταπληκτική και πιο πολύ για το πλήθος που γέμισε το στάδιο. Πόσοι να ήμασταν άραγε? Ξεπεράσαμε τη 50αρα?



     

    Από υπολογισμούς του Μελωδία γύρω στους 80.000 {#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}! Είμαστε και οι πρώτοι! {#emotions_dlg.biggrin}

    Από αυτά που άκουσα πρέπει τα άτομα που δεν πρόλαβαν εισητήριο, και φαντάζομαι ήταν πολλά, μπήκαν κατά τις έντεκα μέσα και μετά ήταν ανοιχτά. Πάντως μια κλειστοφοβία με έπιασε...!{#emotions_dlg.wacko}


    -----------------
    ...παίζει το πιάνο μοναχό και μια μικρή σφυρίζει έναν παράταιρο σκοπό μιας μελωδίας παλιάς...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : despinakontogianni στις 24-09-2008 09:56 ]


    Steppenwolf
    24.09.2008, 10:01

    Παράθεση:

    Απογοητεύτικα από αυτό που είπε ο Μικρούτσικος για τη μαγνητοσκόπηση! Αν είναι ποτέ δυνατόν!






    Τί είπε;


    Xrononaytis
    24.09.2008, 13:32

    Ο πιο χαμος για μενα εγινε οταν μπηκε ο Βασιλης ανοιξαμε καπνογονα ολο το γηπεδο σιοταν .


    mellia
    24.09.2008, 13:49

    Θα πρότεινα να κάνουμε και καμιά συναυλία-δέηση για καμιά βροχούλα γιατί άμα συνεχίσει έτσι, τα δάση και να μην καούν θα ΜΑΡΑΘΟΥΝ.

    Κατά τα άλλα, ωραίες οι συναυλίες και συγκινητική η προσέλευση του κόσμου αλλά εμένα με πιάνει μια μελαγχολία όταν ξέρω ότι κανενός αρμοδίου το αυτάκι δεν ιδρώνει και μένουμε εμείς ανίκανοι μπροστά σε όλους τους πουλημένους να οργανώνουμε διαμαρτυρίες.

    ΟΥΦ{#emotions_dlg.sad}


    spiroos
    24.09.2008, 13:51

    από: http://hellastv.blogspot.com/2008/09/blog-post_24.html

    Μια μεγάλη συναυλία παρουσία τουλάχιστον 30.000 θεατών έγινε στο Καλλιμάρμαρο για την προστασία των δασών αλλά ο Μίνως Κυριακού που είναι πρόεδρος της ΕΟΕ στην οποία ανήκει το καλλιμάρμαρο δεν έδωσε άδεια στον ΣΚΑΙ να μεταδώσει την συναυλία. Ξέρατε γιατί; Δεν έδωσε καμία απάντηση σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα του ΣΚΑΙ. Θα σας πούμε εμείς γιατί δεν το επέτρεψε. Γιατί ο Κυριακού έχει ενοχληθεί που ο ΣΚΑΙ τον χτυπάει για τις αυθαιρεσίες και τις δηλώσεις που κάνει με αποτέλεσμα ο πρόεδρος της ΕΟΕ να θέλει να κοντράρει με όποιον τρόπο μπορεί. Όμως είναι και επειδή μέτοχος στον σταθμό ΣΚΑΙ είναι ο εφοπλιστής Β.Μαρινάκης που έχει το 25% και είμαι κουμπάρος του Ισίδωρου Κούβελου που πάει για πρόεδρος στην ΕΟΕ με αντίπαλο τον Κυριακού. Αν δεν είναι αυτοί οι λόγοι περιμένουμε μια επίσημη απάντηση. Κατά τα άλλα όλα για τον άνθρωπο. Δεν επιτρέπουμε όμως να περνάνε οικολογικά μηνύματα. Είναι ...νεκροί και αυτοί...

    ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ.

     


    valia1984
    24.09.2008, 14:30

    Από τις καλύτερες συναυλίες που παρακολούθησα φέτος ήταν η χθεσινή συναυλία!!

    Η προσέλευση του κόσμου απίστευτη και όλοι οι καλλιτέχνες που συμμετείχαν

    ήταν συγκλονιστικοί!! Θα συμφωνήσω και εγω οτι η κορυφαία στιγμή

    ήταν η αποθέωση του Μητροπάνου!! Είναι πραγματικά από τις ελάχιστους ανθρώπους

    σήμερα που το αξίζει!


    Amalia_little
    24.09.2008, 18:11

    Ήδη από τις εννιά ο κόσμος έμπαινε δωρεάν..! Πολύ καλή συναυλία,το δύσκολο ήταν μετά που έπρεπε να βγούμε απο το στάδιο!


    despinakontogianni
    24.09.2008, 20:07

    Παράθεση:

    Το μέλος Steppenwolf στις 24-09-2008 στις 10:01 έγραψε...

    Τί είπε;

     

    Είπε πως απαγορευόταν από την Ολυμπιακή Επιτροπή η μαγνητοσκόπηση της συναυλίας και κατέγγειλε αυτή την ενέργεια ο Βασίλης με το Μικρούτσικο γιατί δε θα μπορούσε να μεταδοθεί το μήνυμα της συναυλίας.

     

     


    jorge
    25.09.2008, 14:14

    Απορεί η ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ: "Θα απαγορεύσει μήπως ο Μίνως Κυριακού και την προγραμματισμένη τηλεοπτική αναμετάδοση της μεγάλης συναυλίας του MTV στις 5 Οκτωβρίου με τους REM, που θα παρουσιαστεί σε καμιά δεκαριά χώρες της Ευρώπης;"

    Ρεπορτάζ για την μεγάλη συναυλία στο link http://www.enet.gr/online/online_text/c=113,id=59418856

     


    kithara-woman
    25.09.2008, 16:38

    Ημουνα κι εγώ εκεί.Ήταν καταπληκτικά!!!!Δεν έχω δει τόσο κόσμο ποτέ σε συναυλία!!!!!!Δεν είχαν όμως καλή οργάνωση και υπήρχε ταλαιπωρία κατά την είσοδο.Αλλά μετά που άρχισε τα ξέχασα όλα!!!Τέλεια!!Έφυγα νωρίτερα,μόλις είπε ο Μητσιάς την "πιρόγα'' του, γιατί σκέφτηκα μετά θα γινόταν χαμός αν έβγαιναν όσοι ήταν μέσα.Επίσης αυτό που είχαν πει για τα λεωφορεία ότι θα ήταν μέχρι 2 τη νύχτα,δεν ίσχυε.Μόνο τα τρολει είχαν επέκταση ωραρίου και το λεωφορείο που περνάει από μπροστά.Από Πανεπιστημίου ταξί πήρα.Για να λέμε και τα άσχημα,όχι μόνο τα καλά.Αυτό ήταν ανακρίβεια ότι θα έχει μέχρι 2 η ώρα.Για τα λεωφορεία πάντα μιλάω.Τρόλει είχε.Εννοείται και όλα τα υπόλοιπα(τραμ,μετρό,τρένο) που εμένα δεν με βολεύουν.

    Αυτό με την μαγνητοφώνηση...Ντράπηκα για λογαριασμό τους...Δεν θέλουν προφανώς,να φανεί ότι ο κόσμος αντιδρά στα σχέδια για τσιμεντοποίηση κάθε χώρου που πριν ήταν πράσινο.Κι αυτό μεταξύ άλλων.Ετσι πιστεύω.Δεν θέλουν κανένας να αντιδρά,αλλά χαίρομαι που υπάρχουν έστω λίγοι που αντιδρούν.Ίσως κάποτε αλλάξει κάτι...


    alkyoni
    25.09.2008, 17:17

    Στο χθεσινο δελτιο ειδησεων του ΣΚΑΪ υπηρχε εκτενες ρεπορταζ σχετικα με την συναυλια μαζι με αποσπασματα απο την συναυλια και τα σημεια που ανεφεραν οι φιλοι παραπανω... (η καταγγελια Μικρουτσικου-Παπακωσταντινου προς την απαγορευση της μαγνητοσκοπησης,  η ζεμπεκια του Μητροπανου  στο τελος κλπ)
    Δειτε τα εδω:http://www.skai.gr/master_avod.php?id=50359
    Απο το χρονικο σημειο 25:10 ως 34:00 ειναι το συγκεκριμενο ρεπορταζ (παρεμβαλεται κι ενα μικρο ρεπορταζ σχετικα με την συναυλια  των REM για το  MTV που θα γινει στον ιδιο χωρο σε λιγες μερες)


    makisdav
    25.09.2008, 20:50

    Χωρις να θελω να κανω τον δικηγορο του διαβολου,τα χρηματα ξερουμε που θα πανε??


    Myrtw87
    26.09.2008, 23:01

    Η συναυλία ήταν πραγματικά απίστευτη και όντως ήταν συγκλονιστική η αντίδραση του κοινού μόλις βγήκε στη σκηνή ο Μητροπάνος. Έίμαι καινούργια στο site και ήθελα να ενημερώσω οτι έχω κάποια βιντεάκια απο τη συναυλία οπότε αν θελει καποιος, ευχαρίστως να του τα στείλω!


    KIT_KAT
    27.09.2008, 10:53

    Η συναυλία ήταν πραγματικά μαγευτική, κυρίως λόγω του κοινού.

    Προσωπικά όμως μου φάνηκε πολύ άσχημο που από μία στιγμή και μετά ο κόσμος άρχισε να φεύγει. Καθόμασταν στο πεζούλι μπροστά στο διάδρομο δεξιά της σκηνής και από τις 23.00 και μετά μπροστά μας υπήρχε διαρκώς ένα ρεύμα κόσμου που κατευθυνόταν προς τα έξω. Φυσικά κουβεντιάζοντας...
    Καταλαβαίνω ότι η επομένη ήταν εργάσιμη, ότι υπήρχε άγχος για το μετρό, αλλά τόσο πολύ πια;!
    {#emotions_dlg.confused1}

    (Θα αρχίσω να πιστεύω πως δε "λένε" τα φτηνά εισιτήρια...)