ελληνική μουσική
    431 online   ·  210.817 μέλη

    Κάθε τέλος φέρνει μια καινούρια αρχή...

    Liza32
    21.08.2008, 15:29

    τι είναι αυτό που θα θέλατε να <πετάξετε> απο τη ζωή σας, και τι θα βάζατε στη θέση του;


    Crocodile
    21.08.2008, 16:40

    Την παλιά μου γκόμενα και να βάλω στη θέση της καινούργια!!!{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.happycrazy}


    kamelia8
    22.08.2008, 12:56

    Θα πετούσα όλες τις σκοτούρες μου και θα έβαζα στη θέση τους την ξεγνοιασιά!{#emotions_dlg.rockon}


    deathminor88
    22.08.2008, 15:31

    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 21-08-2008 στις 16:40 έγραψε...

    Την παλιά μου γκόμενα και να βάλω στη θέση της καινούργια!!!{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.happycrazy}



     

    {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.thumbup}


    emmanuella
    22.08.2008, 15:35

    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 21-08-2008 στις 16:40 έγραψε...

    Την παλιά μου γκόμενα και να βάλω στη θέση της καινούργια!!!{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.happycrazy}



    Αφού είναι παλιά !! Άρα , πάει, την πέταξες !!! χαχα !! {#emotions_dlg.lol}


    music-fan
    22.08.2008, 17:30

    prosfata tsakothika me tin parea mou..katalava oti den aksizei...na to telos kai eimai etoimi na kano kainoyrgia arxi me neous anthropous


    emmanuella
    22.08.2008, 17:45

    Εγώ δεν θέλω να <πετάξω> κάτι από τη ζωή  μου ...

    θέλω γενικά να αρχίσω από την αρχή ... μια καινούργια τελείως ζωή ... θα περιμένω όμως 2 χρόνια ακόμα ... έτσι πρέπει να γίνει ... και μετά ...


    PashalinaMakia
    22.08.2008, 20:51

    Θα ήθελα να μπορούσα να πετάξω τα σκουπίδια της τουαλέτας αλλά σιχαίνομαι ρε παιδί και δεν τα πιάνω.Βάζω γάντια κι εκεί με το ζόρι και με μεγάλη προσπάθεια τα πετάω.Στην θέση τους θα έβαζα λουλούδια

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PashalinaMakia στις 22-08-2008 20:52 ]


    musicathy
    22.08.2008, 23:02

    Θέλω να πετάξω τον καθηγητή μου και να βάλω στη θέση του έναν κούκλο γκόμενο


    freddieKrueger
    23.08.2008, 19:22

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 22-08-2008 στις 20:51 έγραψε...

    Θα ήθελα να μπορούσα να πετάξω τα σκουπίδια της τουαλέτας αλλά σιχαίνομαι ρε παιδί και δεν τα πιάνω.Βάζω γάντια κι εκεί με το ζόρι και με μεγάλη προσπάθεια τα πετάω.Στην θέση τους θα έβαζα λουλούδια

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PashalinaMakia στις 22-08-2008 20:52 ]



    Οταν λες στη θεση τους εννοεις που ακριβως?Θα αδειαζες ας πουμε το καλαθακι για τα κωλοχαρτα και θα βαζες λουλουδια?Και τα κωλοχαρτα που θα τα πεταγες μετα?{#emotions_dlg.confused1} 

    Για να απαντησω και στο ερωτημα του τοπικ-για να μη σπαμαρω-:Θα πεταγα στα σκουπιδια τον κακο μου εαυτο...Δυστυχως ερχεται τις πιο πολλες φορες απροσκλητος και τα κανει ολα μ@#ι !Και ειναι κριμα αυτο,γιατι μετα λυπαμαι πολυ που εδωσα λαθος εικονα στους γυρω μου!


    -----------------
    LIFE IS A MISERY ONLY FOR MISERABLE

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 23-08-2008 19:40 ]


    PashalinaMakia
    23.08.2008, 19:41

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 23-08-2008 στις 19:22 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 22-08-2008 στις 20:51 έγραψε...

    Θα ήθελα να μπορούσα να πετάξω τα σκουπίδια της τουαλέτας αλλά σιχαίνομαι ρε παιδί και δεν τα πιάνω.Βάζω γάντια κι εκεί με το ζόρι και με μεγάλη προσπάθεια τα πετάω.Στην θέση τους θα έβαζα λουλούδια

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PashalinaMakia στις 22-08-2008 20:52 ]



    Οταν λες στη θεση τους εννοεις που ακριβως?Θα αδειαζες ας πουμε το καλαθακι για τα κωλοχαρτα και θα βαζες λουλουδια?Και τα κωλοχαρτα που θα τα πεταγες μετα?{#emotions_dlg.confused1}

    Για να απαντησω και στο ερωτημα του τοπικ-για να μη σπαμαρω-:Θα πεταγα στα σκουπιδια τον κακο μου εαυτο...Δυστυχως ερχεται τις πιο πολλες φορες απροσκλητος και τα κανει ολα μ@#ι !Και ειναι κριμα αυτο,γιατι μετα λυπαμαι πολυ που εδωσα λαθος εικονα στους γυρω μου!


    -----------------
    LIFE IS A MISERY ONLY FOR MISERABLE

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 23-08-2008 19:40 ]



     

    Λοιπόν,θα τα πετούσα στην τουαλέτα και μετά θα τραβούσα το καζανάκι!


    PashalinaMakia
    24.08.2008, 00:06

    Παράθεση:

    Το μέλος eternal19 στις 23-08-2008 στις 23:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 23-08-2008 στις 19:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 23-08-2008 στις 19:22 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 22-08-2008 στις 20:51 έγραψε...

    Θα ήθελα να μπορούσα να πετάξω τα σκουπίδια της τουαλέτας αλλά σιχαίνομαι ρε παιδί και δεν τα πιάνω.Βάζω γάντια κι εκεί με το ζόρι και με μεγάλη προσπάθεια τα πετάω.Στην θέση τους θα έβαζα λουλούδια

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PashalinaMakia στις 22-08-2008 20:52 ]



    Οταν λες στη θεση τους εννοεις που ακριβως?Θα αδειαζες ας πουμε το καλαθακι για τα κωλοχαρτα και θα βαζες λουλουδια?Και τα κωλοχαρτα που θα τα πεταγες μετα?{#emotions_dlg.confused1}

    Για να απαντησω και στο ερωτημα του τοπικ-για να μη σπαμαρω-:Θα πεταγα στα σκουπιδια τον κακο μου εαυτο...Δυστυχως ερχεται τις πιο πολλες φορες απροσκλητος και τα κανει ολα μ@#ι !Και ειναι κριμα αυτο,γιατι μετα λυπαμαι πολυ που εδωσα λαθος εικονα στους γυρω μου!


    -----------------
    LIFE IS A MISERY ONLY FOR MISERABLE

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 23-08-2008 19:40 ]



     

    Λοιπόν,θα τα πετούσα στην τουαλέτα και μετά θα τραβούσα το καζανάκι!





    καλα εσυ κοριτσι μου δεν ζεις απλα υπαρχεις



     

    Τι λες καλέ?Έβγαλες κιόλας συμπέρασμα...

     

    Δεν είσαι ο μόνος που πουλάει τρέλλα εδώ μέσα!


    freddieKrueger
    24.08.2008, 00:18

     



    Παράθεση:

     

    Λοιπόν,θα τα πετούσα στην τουαλέτα και μετά θα τραβούσα το καζανάκι!



    {#emotions_dlg.eek}Αυτο θα ηταν τραγικο!Μετα θα χρειαζοσουν υδραυλικο για να ξεβουλωσει το συστημα!!

    Εκτος αυτου...πιστευεις οτι στα λουλουδια αρμοζει μια θεση διπλα στη λεκανη του WC?{#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.tt2}


    Brokenchord
    24.08.2008, 13:07

     

    Όλο πετάμε και πετάμε! Και αυτό που πετάμε είτε είναι κοτσάνα είτε είναι σκουπίδι είτε είναι η ίδια η κακία και η μιζέρια που έχουμε μέσα μας μολύνει! Όχι άλλο πέταμα!

     

    Εγώ λοιπόν δεν θα πετούσα τίποτα! Αλλά θα ανακύκλωνα εμένα και εσάς που θέλουμε να πετάξουμε!

    Αυτό που θέλω να πετάξω είναι την ψυχή μου στον ουρανό!


    StavmanR
    24.08.2008, 17:05

    ...Κάθε αρχή φέρνει κι ένα καινούργιο τέλος...

     

    Οπότε, σύμφωνα με το πρώτο ποστ θα ήταν χρήσιμο να σκεφτεί ο καθένας με αντίστροφη σκέψη: τί θα ήταν εκείνο που έχετε πετάξει από τη ζωή σας και δεν θέλετε να το έχετε πετάξει.

     

    Όλοι βλέπουμε το μέλλον σαν κάτι που μας ανήκει, που μας περιμένει για να μας προικοδοτήσει με όσα μας στέρησε το παρελθόν. Απεναντίας, τίποτα δε μας ανήκει πραγματικά. Ανήκουμε στο παρόν, το οποίο είναι τόσο στιγμιαίο, ώστε δεν μας δίνει την δυνατότητα να πετάμε πράγματα και καταστάσεις, μιας και ανοίγουν τα φτερά και πετούν από μόνα τους στον κάδο ανακύκλωσης του παρελθόντος, ώστε να πολτοποιηθούν και να ξανασμιλευτούν εξαρχής, παίρνοντας τη θέση τους δίπλα στο μέλλον.

     

    Το παρελθόν είναι σαν τη γάτα, που όταν την παρατάς, την ξαναβρίσκεις μπροστά σου σε λίγο καιρό. Αν συμφιλιωθεί κανείς με το παρελθόν, μπορεί να γνωρίσει την αγάπη της ιστορίας ώστε να συνεχίσει τη ζωή του με περισσότερα εφόδια.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 24-08-2008 17:06 ]


    esta
    25.08.2008, 15:54

    Στην πραγματικότητα τίποτα δεν μπορούμε να πετάξουμε.Όλα θα είναι στη συνείδησή μας και στη μνήμη μας.Γι'αυτό καλύτερα να προσπαθήσουμε να μάθουμε από το παρελθόν,να συμφιλιωθούμε με αυτό και να χτίσουμε την υπόλοιπη ζωή μας με λιγότερα...σκουπίδια.


    kamelia8
    25.08.2008, 17:04

    Παράθεση:

    Το μέλος esta στις 25-08-2008 στις 15:54 έγραψε...

    Στην πραγματικότητα τίποτα δεν μπορούμε να πετάξουμε.Όλα θα είναι στη συνείδησή μας και στη μνήμη μας.Γι'αυτό καλύτερα να προσπαθήσουμε να μάθουμε από το παρελθόν,να συμφιλιωθούμε με αυτό και να χτίσουμε την υπόλοιπη ζωή μας με λιγότερα...σκουπίδια.



     

    {#emotions_dlg.clap}


    anagnar
    26.08.2008, 13:21

    Και καθε αρχη ενα τελος...Τα παντα ρει..


    tatianakaterina
    26.08.2008, 18:01

    Θα πετούσα από μέσα μου τις άδικες ενοχές και τον εύκολο οίκτο που νοιώθω για διάφορους "αναξιοπαθούτες" που στην πραγματικότητα είναι υποκριτές,ψυχικά τεμπέληδες και ενεργειακά βαμπίρ. Θα έβαζα στη θέση τους περισσότερο τραγούδι,ποίηση,αγάπη για τον εαυτό μου και ένα μεγάλο έρωτα.


    fanis_diathesopoulos_
    26.08.2008, 18:31

    δεν θα πετούσα τιποτα απολύτως!!!!

    ολος ο πλουτος είναι οι εμπειριες μας τα σωστά τα λάθη τα καλά και τα άσχημα!!

    απλώς θα ξεκινούσα ενα καινούριο κύκλο, μαζί με ό,τι με ''δενει στα παλιά''...!