ελληνική μουσική
    490 online   ·  210.823 μέλη

    Ο Jimmy Page στην τελετή λήξης του Πεκίνου

    freakhood
    28.08.2008, 13:18

    "βλεπω οτι η σημερινη νεολαια ειναι πολυ μπερδεμενη με τη μουσικη ,οπωs και με ολα τα αλλα..πχ.σχεσειs ,κλπ"

    Τι μας λες? Μια χαρά είναι η σημερινή νεολαία αν σκεφτεί κανείς τι σκατά έχει φαει από τους γονείς της και τους παλαιότερους συντηρητικούς (στο μυαλό και στην σκέψη) που κατέστρεψαν τον χώρο που ζούμε παντοιοτρόπως.

    Οι άνω των 40 εδώ στην Ελλάδα ακόμα έχουν σεξουαλικά αποθυμένα σύμφωνα με επίσημη έρευνα. Είναι ακόμα αρκετά ανώριμοι στον τομέα των σχέσεων. Δεν μου ακούγεται καθόλου παράξενο αφού με το πατρις-θρησκεια-οικογένεια τους μεγάλωσαν...(τα ιδανικά της επταετίας δηλαδή...) 

    Μετά λέμε πως τα νεα παιδιά ασχολούνται με ριάλιτυ, x-faxtor και τετοιες αηδιες. Αφού τέτοια τους σερβίρετε, με τι θέλετε να ασχοληθούν? Προβληματισμός μηδεν. Κριτική στάση μηδεν. Κατά τα άλλα ολοι εδώ στο Ελλαδιστάν θέλουν να σπουδάσουν. Ναναι καλά οι γονεις και τα μυαλά που κουβαλουν. Τα άμοιρα τα παιδάκια όμως, σε τι φταίνε?

    Ευτυχώς κάποιοι νεολαίοι έχουν καταλάβει τι εστι ολυμπιακοί αγώνες, ολυμπιακό πνεύμα (χορηγών βέβαια!) και ξυπνανε σιγά σιγά.

    Ο jimmy page και ο μπέκαμ είναι οι δυο όψεις του ίδιου νομίσματος (για να μην πούμε...η ίδια όψη). Δεν χρειάζεται να δουμε τους ολυμπιακούς για να το καταλάβουμε.

    Κατά τα άλλα...ο κόσμος κοιμάται μακάριος...

    Ολυμπιακοί αγώνες...

    υγ: Για ποιά εμπορευματοποίηση των Ολυμπιακών μιλάμε τώρα? Αυτά είναι ξυνισμένα σταφύλια. Για μπέστε σε καποιο site να δειτε τι παίζει με τους σπονσορες και τα μετάλια (και τι άλλο παίζει πίσω από το παραβάν...θα σιχαθείτε). Ντόπινγκ? Χαχα!


    fireroc
    28.08.2008, 17:42

    Παράθεση:

    Το μέλος NoQuarter στις 25-08-2008 στις 19:54 έγραψε...

    Ρε παιδιά, τι ξεπούλημα και ιστορίες είναι αυτά που λετε? Αυτό δεν στέκει για τους εξής λόγους:

    1) Του ΖΗΤΗΣΑΝ να πάει. Δεν είναι ότι έψαχνε και για δουλειά. Προφανώς όταν η χώρα σου, σου ζητάει να την εκπροσωπήσεις θα ήταν τουλάχιστον αγενές να αρνηθείς.
    2) Λογικά θα πήρε χρήματα για αυτή την εμφάνιση (αν και δεν είμαι σίγουρος). Αλλά δεν ήταν ότι το έκανε για τα λεφτά. Ο τύπος έχει απλά άπειρα. Δεν είναι ότι έχει και ανάγκη. Άρα εξ ορισμού ξεπούλημα δεν υπάρχει.

    Και δεν είναι ότι ξεπούλησε τις μουσικές του αρχές για το χ ποσό. Η διασκευή αξιοπρεπέστατη ήταν. Δηλαδή, Freakhood και όποιος άλλος είναι, θα προτιμούσατε το 'Bleeding Love' ή κάποιο άλλο από τα χιλιάδες ποπάκια που βγαίνουν με το κιλό ετησίως? Το ότι το Whole Lotta Love διασκευάστηκε έτσι, ασχέτως αν υποστηρίζεις η όχι τους Ολυμπιακούς αγώνες (και πίστεψε με, έχοντας δουλέψει για αυτούς τις Αθήνας μπορώ να σου πω ότι είμαι σαφώς κατά) είναι από μόνο του ευτύχημα καθώς δίνεται η ευκαιρία σε μία νεότερη γενιά να εκτιμήσουν, εν δυνάμει, κάποιο άλλο είδος μουσικής. Αν αυτό γίνεται μέσο των όποιων συμβιβασμών της εν λόγω διασκευής, μικρό το τίμημα.



    και γιατι να μην το τημησει η νεα γενια το αλλοειδος μουσικης  απ το προτυπο?? γιατι πρεπει να μπασταρδευτει αυτο το υπεροχο κοματι?


    -----------------
    Κρατάω το στόμα μου κλειστό τα χείλη μου ματώσανε κι αυτοί που μας προδώσανε ανέραστοι να μείνουν κουφάλες δεν ξοφλήσαμε αυτό έχω μόνο να τους πω τα όνειρα των εραστών δε σβήνουν

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fireroc στις 28-08-2008 17:43 ]


    NoQuarter
    28.08.2008, 20:03

    Παράθεση:

    Το μέλος fireroc στις 28-08-2008 στις 17:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος NoQuarter στις 25-08-2008 στις 19:54 έγραψε...

    Ρε παιδιά, τι ξεπούλημα και ιστορίες είναι αυτά που λετε? Αυτό δεν στέκει για τους εξής λόγους:

    1) Του ΖΗΤΗΣΑΝ να πάει. Δεν είναι ότι έψαχνε και για δουλειά. Προφανώς όταν η χώρα σου, σου ζητάει να την εκπροσωπήσεις θα ήταν τουλάχιστον αγενές να αρνηθείς.
    2) Λογικά θα πήρε χρήματα για αυτή την εμφάνιση (αν και δεν είμαι σίγουρος). Αλλά δεν ήταν ότι το έκανε για τα λεφτά. Ο τύπος έχει απλά άπειρα. Δεν είναι ότι έχει και ανάγκη. Άρα εξ ορισμού ξεπούλημα δεν υπάρχει.

    Και δεν είναι ότι ξεπούλησε τις μουσικές του αρχές για το χ ποσό. Η διασκευή αξιοπρεπέστατη ήταν. Δηλαδή, Freakhood και όποιος άλλος είναι, θα προτιμούσατε το 'Bleeding Love' ή κάποιο άλλο από τα χιλιάδες ποπάκια που βγαίνουν με το κιλό ετησίως? Το ότι το Whole Lotta Love διασκευάστηκε έτσι, ασχέτως αν υποστηρίζεις η όχι τους Ολυμπιακούς αγώνες (και πίστεψε με, έχοντας δουλέψει για αυτούς τις Αθήνας μπορώ να σου πω ότι είμαι σαφώς κατά) είναι από μόνο του ευτύχημα καθώς δίνεται η ευκαιρία σε μία νεότερη γενιά να εκτιμήσουν, εν δυνάμει, κάποιο άλλο είδος μουσικής. Αν αυτό γίνεται μέσο των όποιων συμβιβασμών της εν λόγω διασκευής, μικρό το τίμημα.



    και γιατι να μην το τημησει η νεα γενια το αλλοειδος μουσικης  απ το προτυπο?? γιατι πρεπει να μπασταρδευτει αυτο το υπεροχο κοματι?


    -----------------
    Κρατάω το στόμα μου κλειστό τα χείλη μου ματώσανε κι αυτοί που μας προδώσανε ανέραστοι να μείνουν κουφάλες δεν ξοφλήσαμε αυτό έχω μόνο να τους πω τα όνειρα των εραστών δε σβήνουν

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fireroc στις 28-08-2008 17:43 ]





    Κοίτα μαζί σου είμαι, να μην μπασταρδευτεί. Δεν είναι οτι προτιμώ τη διασκευή απο το πρωτότυπο. Αλλά δεν απάντησες στη ερώτησή μου. Αν είχες να επιλέξεις μεταξύ των 2, Bleeding Love ή Whole Lotta Love (με Lewis) ποιό θα επέλεγες? Καλώς ή κακώς δεν μπορεί η χώρα να παρουσιάζει κομμάτι 40 χρόνων καθώς μιλάμε για το σήμερα. Και στο σήμερα η Leona Lewis είναι top of the charts στο UK και παγκοσμίος. Ο συμβιβασμός εμπορικότητας με ποιότητα ήταν IMO επιτυχημένος. Για αυτό λέω οτι είναι ευτύχημα.

    Θα μπορούσαν ανετότατα να είχαν στείλει μόνο την Lewis με το Bleeding Love ή οποιοδήποτε απο τα χιλιάδες ποπάκια / RnB που βγάζουν με τους τόνους. Θα το προτιμούσεις αυτό δηλαδή?


    RockerDeNiro
    30.08.2008, 13:45

    Σας παρακαλώ να μην θίγετε έναν από τους θεούς μου ( Jimmy Page ).

    είμαι άνω τών σαράντα και είμαι ένας από αυτούς που μεγάλωσαν με το γνωστό

    πατρίς,οικογένεια,Jimmy (Page,Hedrix,Morrison,Panousis κτλπ).

     

    You Shook me Babe :)

     

     


    freakhood
    02.09.2008, 13:50

    Πολύ καλό το λογοπαίγνιο!

    Μόνο που ο jim morrison ήταν κατά της οικογένειας, θρησκείας κλπ.

    Έχω την εντύπωση πως και οι άλλοι δυο που αναφέρεις μάλλον συμφωνούν.


    MissRoro
    02.09.2008, 17:26

    Εγώ είδα το συγκεκριμένο στιγμιότυπο από την Τελετή Λήξης και ήταν φυσικά το καλύτερο!!! Πραγματικά εκπληκτικός ο Jimmy Page! Και γιατί να μην πάει; Εκπροσώπησε και τίμησε τη χώρα του...

    Σχετικά με την Leona Lewis, γιατί όπου βλέπεται γυναίκα πρέπει να λέτε αμέσως σκυλλάδικο;;; Δηλαδή έλεος με τις εμμονές! Η κοπέλα ήταν πολύ καλή και έχει φοβερή φωνή!


    NoQuarter
    02.09.2008, 20:26

    Παράθεση:

    Το μέλος MissRoro στις 02-09-2008 στις 17:26 έγραψε...

    Εγώ είδα το συγκεκριμένο στιγμιότυπο από την Τελετή Λήξης και ήταν φυσικά το καλύτερο!!! Πραγματικά εκπληκτικός ο Jimmy Page! Και γιατί να μην πάει; Εκπροσώπησε και τίμησε τη χώρα του...

    Σχετικά με την Leona Lewis, γιατί όπου βλέπεται γυναίκα πρέπει να λέτε αμέσως σκυλλάδικο;;; Δηλαδή έλεος με τις εμμονές! Η κοπέλα ήταν πολύ καλή και έχει φοβερή φωνή!





    + 1 !!!


    freakhood
    03.09.2008, 12:55

    Παράθεση:

    Το μέλος MissRoro στις 02-09-2008 στις 17:26 έγραψε...

    Εγώ είδα το συγκεκριμένο στιγμιότυπο από την Τελετή Λήξης και ήταν φυσικά το καλύτερο!!! Πραγματικά εκπληκτικός ο Jimmy Page! Και γιατί να μην πάει; Εκπροσώπησε και τίμησε τη χώρα του...

    Σχετικά με την Leona Lewis, γιατί όπου βλέπεται γυναίκα πρέπει να λέτε αμέσως σκυλλάδικο;;; Δηλαδή έλεος με τις εμμονές! Η κοπέλα ήταν πολύ καλή και έχει φοβερή φωνή!



     

    Όπως έλεγε και ο Άσιμος...κοιμούνται όρθιοι αλλά δεν μπορείς να κάνεις πολλά γι'αυτούς...


    deathminor88
    03.09.2008, 14:43

    Κουφός είσαι. Δεν μπορείς να παραδεχτείς ότι έχει φωνάρα?


    MrBravo
    03.09.2008, 22:52

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 03-09-2008 στις 12:55 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος MissRoro στις 02-09-2008 στις 17:26 έγραψε...

    Εγώ είδα το συγκεκριμένο στιγμιότυπο από την Τελετή Λήξης και ήταν φυσικά το καλύτερο!!! Πραγματικά εκπληκτικός ο Jimmy Page! Και γιατί να μην πάει; Εκπροσώπησε και τίμησε τη χώρα του...

    Σχετικά με την Leona Lewis, γιατί όπου βλέπεται γυναίκα πρέπει να λέτε αμέσως σκυλλάδικο;;; Δηλαδή έλεος με τις εμμονές! Η κοπέλα ήταν πολύ καλή και έχει φοβερή φωνή!



     

    Όπως έλεγε και ο Άσιμος...κοιμούνται όρθιοι αλλά δεν μπορείς να κάνεις πολλά γι'αυτούς...



     

    Συγνώμη, αλλά εισαι υποχρεωμένος νε σεβάζεσαι την άποψη των 'αλλων κ να μην προσβάλεις...

    Ωστόσο, οφείλω να συμφωνήσω με τη δεύτερή σου απάντηση


    MissRoro
    04.09.2008, 01:27

    Καλά, ας μην ψάξουμε ποιος σέβεται και ποιος προσβάλλει εδώ μέσα... Όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν ταιριάζει με το topic...! ;)


    NoQuarter
    04.09.2008, 18:14

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 03-09-2008 στις 12:55 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος MissRoro στις 02-09-2008 στις 17:26 έγραψε...

    Εγώ είδα το συγκεκριμένο στιγμιότυπο από την Τελετή Λήξης και ήταν φυσικά το καλύτερο!!! Πραγματικά εκπληκτικός ο Jimmy Page! Και γιατί να μην πάει; Εκπροσώπησε και τίμησε τη χώρα του...

    Σχετικά με την Leona Lewis, γιατί όπου βλέπεται γυναίκα πρέπει να λέτε αμέσως σκυλλάδικο;;; Δηλαδή έλεος με τις εμμονές! Η κοπέλα ήταν πολύ καλή και έχει φοβερή φωνή!



     

    Όπως έλεγε και ο Άσιμος...κοιμούνται όρθιοι αλλά δεν μπορείς να κάνεις πολλά γι'αυτούς...





    Η αλαζονεία πάει σύννεφο βλέπω... Μια χαρά...


    theo182
    05.09.2008, 14:58

    ΕΕεεΕΕΕΕΕΕΕΕ......

    Παιδάκια ήρεμα με τον freakhood.

    Μα καλά πως μπορείτε και τον κρίνετε έτσι???

    Δε το έχετε καταλάβει ότι είναι ΠΙΟ ψαγμένος από εμάς???ΠΙΟ σηνείδητοποιημένος από εμάς???

    Ότι κοιμόμαστε όρθιοι???Ότι όλοι είναι ξεπουλημένοι????Κατώτερης ποιότητας???

    Σας παρακαλώ πολύ...

     


    Debauchee
    05.09.2008, 16:53

    μονο που δε ποσταρει σε θεματα του στυλ :σατανισμος στη μουσικη, Paul di anno η bruce dickinson μου φτανει..


    nowaveband
    05.09.2008, 17:52

    στην τελετή λήξης έπρεπε να παιχτεί το chinese rocks -new york dolls......Tι στο καλό;Στην κίνα γίνονταν οι ολυμπιακοί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    freakhood
    08.09.2008, 11:07

    Αγαπητέ θόδωρα, αν η αποψη σου δεν συμφωνεί με το 99,99% της μάζας, σε θεωρούν γραφικό, περιθωριακό και εγω δεν ξέρω τι άλλο τι...

    Όλα τα ριάλιτι, οι Ολυμπιακοί, το Euro, η Γιουροβίζιον, τα Αρίων, είναι όψεις του ιδιου νομίσματος.

    Κατά τα άλλα μου αρέσει που έχεις το δίστιχο από Τρύπες...

    Ρώτα τον Αγγελάκα ποιά είναι η γνωμη του για όλα αυτά. Εγώ δεν είμαι ψαγμένος. Ας σου πει αυτός που τον θεωρείς ψαγμένο. Και μετά έλα να μου πεις πως αφού το λέει αυτός, έτσι είναι.


    musichell
    08.09.2008, 13:47

    Παράθεση:

    Το μέλος theo182 στις 05-09-2008 στις 14:58 έγραψε...

    ΕΕεεΕΕΕΕΕΕΕΕ......

    Παιδάκια ήρεμα με τον freakhood.

    Μα καλά πως μπορείτε και τον κρίνετε έτσι???

    Δε το έχετε καταλάβει ότι είναι ΠΙΟ ψαγμένος από εμάς???ΠΙΟ σηνείδητοποιημένος από εμάς???

    Ότι κοιμόμαστε όρθιοι???Ότι όλοι είναι ξεπουλημένοι????Κατώτερης ποιότητας???

    Σας παρακαλώ πολύ...

     



    αγαπητε theo182,οσο κι αν ειρωνευεσαι η αληθεια ειναι οτι ο freakhood και ο καθε freakhood ειναι πιο συνειδητοποιημενος απο τον καθε theo182,κι επισης αν εχεις αυταπατες σχετικα με τους ολυμπιακους αγωνες,τα κυριαρχα καλλιτεχνικα προτυπα κι οτιδηποτε ανηκει στην κυριαρχη κουλτουρα και τα θεωρεις ολα αυτα φυσιολογικα και αντιλαμβανεσαι την ζωη μεσα σε αυτα τα πλαισια φυσικα και κοιμασαι ορθιος..κι οχι μονο εσυ βεβαια.....αν δεν ισχυουν τα παραπανω τοτε σορρυ,,,,,αυτο που λες περι κατωτερης ποιοτητας φυσικα και δεν ισχυει και δεν πιστευω να δειχνει κατι τετοιο ο freakhood με τις αποψεις που εκφραζει.ολοι ειμαστε ισοι απλα δυστυχως πολλοι απο εμας δεν ξερουμε τις μας γινεται καιι ειμαστε παθητικα,ατομικιστικα οντα χωρις κριση και αυτοσεβασμο και συνειδηση του εαυτου μας,,,γιατι αν υπηρχαν ολα αυτα δεν θα ειμασταν στην κατασταση που ειμαστε τωρα οικονομικα,πολιτικα,πολιτιστικα κτλ....τελος παντων.....σχετικα με το θεμα του τοπικ εχουν ακουστει διαφορες αποψεις αλλες ενθερμες και αλλες κριτικες ειτε για την αποδοση του κομματιου ειτε για το ιδεολογικο πλαισιο ολου αυτου κτλ..αποψη μου ειναι οτι πρεπει να υπαρχει διαχωρισμος στις διαφορες φασεις ενος καλλιτεχνη αλλα και στον ανθρωπο γενικα...θελω να πω,,,οτι αλλοι ηταν οι led zeppelin στα τελη του 60 και αλλοι ειναι τωρα,,,μου αρεσουν οπως ηταν τοτε αλλα δεν εχουν να μου πουν τιποτα απολυτως τωρα,,το ιδιο πχ συμβαινει και με τους λεφταλλικα,τους iron maiden,τους sex pistols,τις τρυπες,τα διαφανα κριμα κτλ....οποτε η παρουσια του πειντζ εκει αυτη καθεαυτη περα απο τους ολυμπιακους για τους οποιους εννοειται πως ειμαι κατα,,δεν εχει να πει κατι σε καποιον που γουσταρει τους αυθεντικους λεντ ζεππελιν παρα μονο να ντραπει μπορει κανεις με την καταντια του κιθαριστα τους....


    NoQuarter
    09.09.2008, 01:39

    Παράθεση:

    Το μέλος cat66 στις 08-09-2008 στις 13:47 έγραψε...

    αγαπητε theo182,οσο κι αν ειρωνευεσαι η αληθεια ειναι οτι ο freakhood και ο καθε freakhood ειναι πιο συνειδητοποιημενος απο τον καθε theo182,κι επισης αν εχεις αυταπατες σχετικα με τους ολυμπιακους αγωνες,τα κυριαρχα καλλιτεχνικα προτυπα κι οτιδηποτε ανηκει στην κυριαρχη κουλτουρα και τα θεωρεις ολα αυτα φυσιολογικα και αντιλαμβανεσαι την ζωη μεσα σε αυτα τα πλαισια φυσικα και κοιμασαι ορθιος..κι οχι μονο εσυ βεβαια.....αν δεν ισχυουν τα παραπανω τοτε σορρυ,,,,,αυτο που λες περι κατωτερης ποιοτητας φυσικα και δεν ισχυει και δεν πιστευω να δειχνει κατι τετοιο ο freakhood με τις αποψεις που εκφραζει.ολοι ειμαστε ισοι απλα δυστυχως πολλοι απο εμας δεν ξερουμε τις μας γινεται καιι ειμαστε παθητικα,ατομικιστικα οντα χωρις κριση και αυτοσεβασμο και συνειδηση του εαυτου μας,,,γιατι αν υπηρχαν ολα αυτα δεν θα ειμασταν στην κατασταση που ειμαστε τωρα οικονομικα,πολιτικα,πολιτιστικα κτλ....τελος παντων.....σχετικα με το θεμα του τοπικ εχουν ακουστει διαφορες αποψεις αλλες ενθερμες και αλλες κριτικες ειτε για την αποδοση του κομματιου ειτε για το ιδεολογικο πλαισιο ολου αυτου κτλ..αποψη μου ειναι οτι πρεπει να υπαρχει διαχωρισμος στις διαφορες φασεις ενος καλλιτεχνη αλλα και στον ανθρωπο γενικα...θελω να πω,,,οτι αλλοι ηταν οι led zeppelin στα τελη του 60 και αλλοι ειναι τωρα,,,μου αρεσουν οπως ηταν τοτε αλλα δεν εχουν να μου πουν τιποτα απολυτως τωρα,,το ιδιο πχ συμβαινει και με τους λεφταλλικα,τους iron maiden,τους sex pistols,τις τρυπες,τα διαφανα κριμα κτλ....οποτε η παρουσια του πειντζ εκει αυτη καθεαυτη περα απο τους ολυμπιακους για τους οποιους εννοειται πως ειμαι κατα,,δεν εχει να πει κατι σε καποιον που γουσταρει τους αυθεντικους λεντ ζεππελιν παρα μονο να ντραπει μπορει κανεις με την καταντια του κιθαριστα τους....





    Αντιπαρέρχομαι τις γενικολογίες και περνάω σε μία ερώτηση που κανείς εδω πέρα δεν μου έχει απαντήσει. Γιατί ακριβώς είναι ξευτίλα / κατάντια / ντροπή / ξεπεσμός / όπως-θέλεις-πές'-το για τον Page αυτή του η συμμετοχή?

    Υ. Γ. Δεν είμαι πολύ σίγουρος τι εννοείς λέγοντας ότι οι Zep δεν σου λένε τίποτα τωρα, δεδομένου οτι έχουν πάψει να υφίστανται ώς συγκρότημα 30 χρόνια σχεδόν τώρα...


    musichell
    09.09.2008, 09:29

    no quarter,,,,,,,,,

    πρωτον,,καταντια και ξεφτιλα ειναι η συμμετοχη σε μια εκδηλωση σαν αυτη για τους λογους που εχουν προαναφερθει,,,,οποιος και να πηγαινε εκει το ιδιο θα ηταν γιατι πολυ απλα ειναι μια διοργανωση -εκδηλωση του σαπιου συστηματος που καταστρεφει τις ζωες μας,,,τωρα στον καθαρα μουσικο τομεα αυτο ειναι υποκειμενικο,αν σου αρεσε 'η οχι η εμφανηση αυτη,,,οποιος ειναι fan της eurovision μαλλον θα του αρεσε....

    δευτερον,το ξερω οτι δεν υπαρχουν σαν κανονικο συγκροτημα οι λεντ ζεππελιν,,,εννοω τις οποιες εμφανησεις κανουν που και που και τις φημες περι νεου αλμπουμ,,,,εξαλλου δεν αναφερομαι μονο σε αυτους,ενα παραδειγμα ειναι μεταξυ αλλων,,,,μπορεις να βαλεις στη θεση τους τους μπλακ σαμπαθ,τους ρολλινγκ στοουνς,και τα περισσοτερα σχεδον συγκροτηματα που καποτε δημιουργησαν κατι αυθεντικο αλλα η μετεπειτα παρουσια τους και ισως και η σημερινη υπαρξη τους δεν εχει καμια σχεση με τον τοτε εαυτο τους

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cat66 στις 09-09-2008 11:29 ]


    freakhood
    09.09.2008, 13:55

    Ακριβώς!

    Θυμάμαι όταν διάβαζα κάποτε ένα άρθρο για τους Rolling Stones το οποίο έγραφε: "Η πολυεθνική Stones υπάρχει από την δεκαετία του '60 και είναι μια από τις πιο καλοστημένες πολυεθνικές επιχειρήσεις ever".

    Για τους Ολυμπιακούς αγώνες και τον Jimmy Page τι να πούμε? Ο Page και ο Μπέκαμ...για φαντάσου..

     Αλήθεια, το γνωστό συνθηματάκι:"Μίζες-Ντόπα-Μπετόν τα ιδανικά των Ολυμπιακών" δεν σας λέει κάτι?

    Απομυθοποιήστε επιτέλους κάποια πράγματα. Μην κοιμάστε και σταματήστε να καταναλώνετε ότι σας σερβίρουν οι αποχαυνωτές. Βάλτε το μυαλουδάκι να δουλέψει.

    Τι στο διάολο? Χάθηκε η συνέιδηση?