ελληνική μουσική
    796 online   ·  210.851 μέλη

    Ο Jimmy Page στην τελετή λήξης του Πεκίνου

    jorge
    11.09.2008, 22:17

    Επειδή πολύς κόσμος μπαίνει να διαβάσει για τον Jimmy Page και βλέπει άσχετα πραγματα, η συζήτηση για κανόνες κλπ τελειώνει εδώ. Μπορείτε να γράψετε σχετικά σε άλλο τόπικ.

    ΥΓ. Όσα μηνύματα δεν έχουν σχέση με το θέμα, θα διαγράφονται άμεσα.


    kostas-5150
    12.09.2008, 18:08

    Πωωωω τι χαμος ηταν αυτος!!

    Χαχα λοιπον καταρχην μπραβο σε αυτους που ζητησαν στον "τελειωμενο ζακιαπρε" να προβαλει τον πολιτισμο μια ολοκληρης χωρας (Η Αγγλια αυτο παραγει!!Μουσικη.Τα αλλα απλα τα κλεβειιι!!!)

    Δεν μου λενε και τιποτα οι ολυμπιακοι,τους θεωρω αχρηστους..κυριολεκτικα! Αλλα ρε παιδια..Jimi Page..να κραζουμε τον zoso γιατι δεν εχουμε να πληρωσουμε τις πιστωτικες οι οποιες ειναι χρεωμενες κυριως λογο καταναλωτικης μανιας,την οποια φυσικα κραζουμε!Η γιατι εχουμε πηξει στην δουλεια,δινοντας παααρα πολλα με ανταλλαγμα λιγα,λιγα,λιγα..

    Να τα πουμε ΟΛΑ,ναι μεσα κ εγω να κραξουμε το ατσαλινο,οf shore,μακρυτσεπο,με τον σταυρο στο χερι ΤΕΡΑΣ αλλα ο Jimi..ο coolest guitarist ever,τι φταει ρε'σεις..

    ΥΓ κομματαρα το NO QUARTER

    ΥΓ Μια χαρα η ντοπα ρε μαγκες,δεν ξερετε τι χανετε{#emotions_dlg.clap}χαχαχα


    pastella
    15.09.2008, 17:08

    Σήμερα έτυχε να πέσω πάνω σ'αυτό.

    Υπάρχουν και χειρότερα τελικά.


    NoQuarter
    15.09.2008, 19:04

    Έλα ρε μην μου πείς οτι δεν το ήξερες το "Come with me" ??? Παρόλη την ιεροσυλία, το κομμάτι αυτό συνέβαλε στην αύξηση της δημοτικότητας των Zeppelin τα τέλη του 90 καθώς τους σύστησε στη νεότερη γενιά.


    deathminor88
    15.09.2008, 19:13

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 15-09-2008 στις 17:08 έγραψε...

    Σήμερα έτυχε να πέσω πάνω σ'αυτό.

    Υπάρχουν και χειρότερα τελικά.



     

    Εμένα μου αρέσει!


    pastella
    15.09.2008, 19:23

    Παράθεση:

    Το μέλος NoQuarter στις 15-09-2008 στις 19:04 έγραψε...

    Έλα ρε μην μου πείς οτι δεν το ήξερες το "Come with me" ??? Παρόλη την ιεροσυλία, το κομμάτι αυτό συνέβαλε στην αύξηση της δημοτικότητας των Zeppelin τα τέλη του 90 καθώς τους σύστησε στη νεότερη γενιά.

    Φυσικά και το ήξερα, τόσος ντόρος είχε γίνει με το Γκοτζίλα. Προσπάθησα να το ξεχάσω και σήμερα το ξαναθυμήθηκα. Όντως συνέβαλε. Πάλι όμως το Kasmir θα θυμούνται όλοι και όχι αυτό.


    freakhood
    16.09.2008, 13:26

    Μιάς και μιλάμε για τον Page (...τέλος πάντων) θυμήθηκα ένα documentary όπου εκτός άλλων, τον είχαν κράξει επειδή τα είχε φτιάξει με μια δεκατριάχρονη στην Αμερική. Ένας λόγος που ποτέ δεν θα τον κατηγορούσα βέβαια. Anyway...


    kostas-5150
    22.09.2008, 08:04

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 16-09-2008 στις 13:26 έγραψε...

    Μιάς και μιλάμε για τον Page (...τέλος πάντων) θυμήθηκα ένα documentary όπου εκτός άλλων, τον είχαν κράξει επειδή τα είχε φτιάξει με μια δεκατριάχρονη στην Αμερική. Ένας λόγος που ποτέ δεν θα τον κατηγορούσα βέβαια. Anyway...



    Η γρια κοτα εχει το ζουμι ρε'συ..


    DIMI25-
    23.09.2008, 16:37

    ελα μορε σιγα το πραμα.εμεισ κατεβασαμε ολοκληρο σακη ρουβα και αννα βισση.{#emotions_dlg.happycrazy}


    vero
    24.09.2008, 02:13

    και επειδή διαβάσα πολλούς στοχαστές, θα πω και εγώ ένα..... τα παντα ρέουν! οπως έλεγε ο Αριστοτέλης...   δηλαδη τα πάντα εξελίσσονται, τίποτα δεν μένει σταθερο, αλλιώς ζωή στην γη δεν θα υπήρχε! Και που θέλω να καταλήξω.... μπορεί αυτός ο ανθρωπος να υποστήριζε κάτι το διαφορετικο... δηλαδη ήταν αναρχικός με αυτα που έβλεπε(στην εποχή του) άλλα οφείλει αυτο που έκανε την τέχνη να την μεταδίσει! γτ η τέχνη είναι γνώση!(για να μην μπω τι είναι τέχνη κατα τον Αριστοτελη) και ας μην το επικρινουμε τον Page. Απλα όπως είπε και ένας 40χρονος για να θυμουνται οι παλιοι και μαθαίνουν οι νέοι. Επίσης δεν έβαλε όποια και όποια! Έβαλε μια κοπέλα που μπορεί να τραγουδήσει, έχει φωνή!


    Debauchee
    24.09.2008, 03:10

    Παράθεση:

    Το μέλος vero στις 24-09-2008 στις 02:13 έγραψε...

    και επειδή διαβάσα πολλούς στοχαστές, θα πω και εγώ ένα..... τα παντα ρέουν! οπως έλεγε ο Αριστοτέλης... δηλαδη τα πάντα εξελίσσονται, τίποτα δεν μένει σταθερο, αλλιώς ζωή στην γη δεν θα υπήρχε! Και που θέλω να καταλήξω.... μπορεί αυτός ο ανθρωπος να υποστήριζε κάτι το διαφορετικο... δηλαδη ήταν αναρχικός με αυτα που έβλεπε(στην εποχή του) άλλα οφείλει αυτο που έκανε την τέχνη να την μεταδίσει! γτ η τέχνη είναι γνώση!(για να μην μπω τι είναι τέχνη κατα τον Αριστοτελη) και ας μην το επικρινουμε τον Page. Απλα όπως είπε και ένας 40χρονος για να θυμουνται οι παλιοι και μαθαίνουν οι νέοι. Επίσης δεν έβαλε όποια και όποια! Έβαλε μια κοπέλα που μπορεί να τραγουδήσει, έχει φωνή!



    Ηρακλειτος...


    musichell
    24.09.2008, 12:45

    Παράθεση:

    Το μέλος Debauchee στις 24-09-2008 στις 03:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος vero στις 24-09-2008 στις 02:13 έγραψε...

    και επειδή διαβάσα πολλούς στοχαστές, θα πω και εγώ ένα..... τα παντα ρέουν! οπως έλεγε ο Αριστοτέλης... δηλαδη τα πάντα εξελίσσονται, τίποτα δεν μένει σταθερο, αλλιώς ζωή στην γη δεν θα υπήρχε! Και που θέλω να καταλήξω.... μπορεί αυτός ο ανθρωπος να υποστήριζε κάτι το διαφορετικο... δηλαδη ήταν αναρχικός με αυτα που έβλεπε(στην εποχή του) άλλα οφείλει αυτο που έκανε την τέχνη να την μεταδίσει! γτ η τέχνη είναι γνώση!(για να μην μπω τι είναι τέχνη κατα τον Αριστοτελη) και ας μην το επικρινουμε τον Page. Απλα όπως είπε και ένας 40χρονος για να θυμουνται οι παλιοι και μαθαίνουν οι νέοι. Επίσης δεν έβαλε όποια και όποια! Έβαλε μια κοπέλα που μπορεί να τραγουδήσει, έχει φωνή!



    Ηρακλειτος...



    {#emotions_dlg.thumbup}


    freakhood
    24.09.2008, 13:01

    Εγώ τον κατακρίνω πάντως. Νομίζω πως ήμουν σαφής στην επιχειρηματολογία μου για τον Page και τους Ολυμπιακούς εξαρχής. 

    Και μιας και η συζήτηση έχει να κάνει με αυτά, ψάξτε να βρείτε τι έχει γράψει ο Τσόμσκι για τους Ολυμπιακούς του Πεκίνου...


    vero
    24.09.2008, 15:33

    ΟΥΥΟΟΥΟΥΠΣ ναι ............. αφου θελιωτης  της διαλεκτικης είναι ο Ηρακλειτος! πάλι  μπερδεψα το περιεχόμενο των κεφαλαίων στην φιλοσόφία! σορρυ! ήταν και 1 την νύχτα που μυαλό!{#emotions_dlg.blush}