ελληνική μουσική
    760 online   ·  210.833 μέλη

    Συνέντευξη φοιτητικού περιοδικού: Locomondo ή Stavento???

    aggelosnegas
    25.08.2008, 01:44

    Καλησπέρα!

    Το φοιτητικό περιοδικό Chill Out το οποιο βγαίνει κάθε δύο μήνες και διανεμεται δωρεαν σε σχολές (φαντάζομαι θα υπάρχει κι εδω ένα ποσοστό των αναγνωστών του) πρόκειται να πάρει συνέντευξη από ένα συγκρότημα και έχουμε καταλήξει στα δύο:Locomondo και Stavento.

    Ποιό θα επιλέγατε εσείς και γιατί?


    Solmeister
    25.08.2008, 02:07

    Stavento..

    Πιο μεγάλη ιστορία στη σκηνή και όχι one hit wonders


    Debauchee
    25.08.2008, 03:39

    Παράθεση:

    Το μέλος Solmeister στις 25-08-2008 στις 02:07 έγραψε...

    Stavento..

    Πιο μεγάλη ιστορία στη σκηνή και όχι one hit wonders



    e?

    αν θεωρεις ενα χιτ τους locos σε αντιθεση με τους Stavento δεν εχεις ιδεα...

    αν νομιζεις οτι οι loco περιοριζονται στο Προ και στους Μπαφους σ'αφηνω να ζεις στην αγνοια σου.

    δε θα σου μιλησω ουτε για συνεργασιες με θρυλικα ονοματα της ρεγκε ουτε για κοινωνικοπολιτικα τραγουδια ουτε για τους 3 δισκους που εχουν

    αλλα για αυτο το κωλοτραγουδο που και οι ιδιοι το εχουν αποκηρυξει

    αυτοι ειναι οι Locomondo


    Solmeister
    25.08.2008, 04:00

    Συγγνώμη αυτό δεν το ήξερα.{#emotions_dlg.oops}. Αλλά δες το κι έτσι, Stavento ήξερα και θα με ενδιέφερε πιο πολύ να μάθω κάτι παραπάνω για κάποιους που ξέρω παρά για κάποιους που η γνώση μου πάνω τους περιοριζόταν σε ένα τραγούδι για ένα video-game


    Debauchee
    25.08.2008, 04:14

    Παράθεση:

    Το μέλος Solmeister στις 25-08-2008 στις 04:00 έγραψε...

    Συγγνώμη αυτό δεν το ήξερα.{#emotions_dlg.oops}. Αλλά δες το κι έτσι, Stavento ήξερα και θα με ενδιέφερε πιο πολύ να μάθω κάτι παραπάνω για κάποιους που ξέρω παρά για κάποιους που η γνώση μου πάνω τους περιοριζόταν σε ένα τραγούδι για ένα video-game



    συχωρεμενος :)

    oi locos ουσιαστικα εγιναν γνωστοι στο ευρυτερο κοινο με αυτο το κωλοτραγουδο

    πρωτη φορα τους ειδα Live το 2004 και απο τοτε τους εχω δει αλλες 3 φορες σε διαφορετικους χωρους,

    και ειναι για μενα απο τα καλυτερα live bands που εχω δει,

    που εχω δει απο Τρυπες,Κρινα,Σπαθια,μεχρι socrates,Σαββοπουλο,Ζερβουδακη Μικρο.

    κανουν ενα απιστευτο show παιρνουν ενεργεια απο τον κοσμο και την ξαναμεταδιδουν πισω χωρις ιχνος σταριλικιου(μεχρι και σε καραβια στηνουν πανηγυρια σε φαση ταξιδιου για διακοπες)

    επισης ειναι παρα παρα πολυ ανησυχοι ( ghetto thourist,100 afro,τρεντυ λιτσα,brain control,πιστα)

    και εχουν παντρεψει το παραδοσιακο ηχο και τα ρεμπετικα(πλατανιωτικο νερο,φραγκοσυριανη)με ρεγκε πανκ ηχους..

     


    rompa
    25.08.2008, 09:07

    Stavento :)


    margot
    25.08.2008, 11:21

    Αφού καταλήξατε για δύο συγκροτήματα και δεδομένου ότι και τα δύο έχουν δεχθεί να μιλήσουν και τους δύο. Στο ένα τεύχος η μία συνέντευξη, στο επόμενο η άλλη. Θα κάλυπτατε το κοινό και των δύο και θα είχατε και έτοιμο θέμα. Και μη ρωτήσετε ποιος πρώτος ποιος δεύτερος... όποιος προλάβει


    emmanuella
    25.08.2008, 12:06

    Να συμφωνήσω με τη Μάγδα.

    Οι Stavento είναι ένα αξιόλογο συγκρότημα που μπορείς να βγάλεις μια υπέροχη συνέντευξη.

    Οι Locomondo είναι ένα συγκρότημα που θα αφήσουν κάτι στην ελληνική μουσική. Πλησιάζουν το στυλ της reggae μουσικής, και φυσικά δεν αναφέρομαι στο άσμα πίνω μπάφους.

    Σαφώς εγώ θα ψήφιζα Locomondo μιας και δεν πολυ-ακούω Stavento ... αλλά είναι πολύ καλή ιδέα αυτή που πέταξε η Μάγδα !


    deathminor88
    25.08.2008, 13:49

    Stavento...

    Δεν το συζητάω..

    Το όλο στυλάκι μου αρέσει πολύ, τα παιδιά έχουν φαντασία και φωνές...

    Οι Locomondo μου φέρνουν εμετό...!!! {#emotions_dlg.happycrazy}


    sitzoune81
    25.08.2008, 14:27

    Αν πάρετε συνέντευξη και απ' τους δύο, θα σας κοστίσει πιο ακριβά?...... {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.laugh}


    seras
    25.08.2008, 14:30
    aggelosnegas
    25.08.2008, 14:43

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 25-08-2008 στις 14:27 έγραψε...

    Αν πάρετε συνέντευξη και απ' τους δύο, θα σας κοστίσει πιο ακριβά?...... {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.laugh}



     

    Δυστυχώς υπάρχει κάποιος περιορισμός στις σελίδες...Smile


    thaliey
    25.08.2008, 15:06

    LocomondoOOOOO!!!!


    gioreta
    25.08.2008, 15:09
    sea_like_eyes
    25.08.2008, 15:11

    Χμμ . . . μαλλον τους eL Loco-Mondo . . . προσφερουν κατι σχεδον μοναδικο μουσικα . . . ενω οι αλλοι ειναι . . . γιο γιο νιαουρισματα . . . πιστευω πως θα εχουν να πουνε ποιο σημαντικα πραγματα!

     

    Υ.Γ ουτε τους μεν . . .ουτε τους δε ακουω . . .

    Υ.Γ καλα τους ''νιαου νιαου'' τους ακους παντου . . . αλλα O.k . . .


    sitzoune81
    25.08.2008, 15:16

    Παράθεση:

    Το μέλος aggelosnegas στις 25-08-2008 στις 14:43 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 25-08-2008 στις 14:27 έγραψε...

    Αν πάρετε συνέντευξη και απ' τους δύο, θα σας κοστίσει πιο ακριβά?...... {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.laugh}



     

    Δυστυχώς υπάρχει κάποιος περιορισμός στις σελίδες...Smile



    Ε τότε Locomondo! Super!


    a1
    25.08.2008, 15:54

    βασικα θελω να πω οτι οι Locomondo παιζουν ενα στυλ ρεγκε,οπως στο κομματι "γαμηλιο παρτι". οι stavento παιζουν ποπ,ροκ,κτλ.

    αρα μπορειτε να παρετε και απο τους δυο,αλλα προτιμω Locomondo,γιατι εχω διαβασει πολλες συνεντευξεις των stavento.


    aggelosnegas
    25.08.2008, 16:09

    Παράθεση:

    Το μέλος a1 στις 25-08-2008 στις 15:54 έγραψε...

    βασικα θελω να πω οτι οι Locomondo παιζουν ενα στυλ ρεγκε,οπως στο κομματι "γαμηλιο παρτι". οι stavento παιζουν ποπ,ροκ,κτλ.

    αρα μπορειτε να παρετε και απο τους δυο,αλλα προτιμω Locomondo,γιατι εχω διαβασει πολλες συνεντευξεις των stavento.



     

    Ποιός παίζει ροκ??????????????????{#emotions_dlg.biggrin}


    fireroc
    25.08.2008, 16:30

    locomodo! οι  stavento εν μου αρεσουν καθολου! ειδικα αυτη που τραγουδαει το μεσα σου μου ερχεται νατη σφαξω!  η φωνη της ειναι σαν γατα που πνιγεται! ενω οι locomodo αλλο φρουτο!


    kamelia8
    25.08.2008, 16:51

    Stavento... Μ' αρέσουν πιο πολύ...