ελληνική μουσική
    557 online   ·  210.840 μέλη

    Έκτακτη μάζωξη του Βορείου Κλιμακίου (ΒΚ) την Παρασκευή 29/8

    Peace18
    30.08.2008, 21:12

    Υπάρχουν κι άλλες φωτογραφίες... Αλλά θα μας κόψει ρο ραδιοτηλεωπτικό!!!

    Ε ρε σ΄αυτήν τη χώρα... Η λογοκρισία θα μας φάειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!Innocent

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Peace18 στις 30-08-2008 21:25 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Peace18 στις 30-08-2008 21:26 ]


    alkyoni
    30.08.2008, 21:16

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ!!!!{#emotions_dlg.biggrin}
    Περιμενα να δω ποιος και τι ωρα θα γραψει 1ος....!!!
    Καλα παμε....

    @nowaveband, βρισκεσαι στο musicheaven....αφου τα εγραψες σ' αυτο το site κι οχι σε κανενα αλλο, καλα εισαι....Wink
    @pastella, δυστυχως τα "anti-metallax" μου δεν κανουν για το hangover{#emotions_dlg.wacko}....γι' αυτο και την εκανα "μ' ελαφρα πηδηματακια" κατα 03:00.... {#emotions_dlg.blush} Σας θαυμαζω που το συνεχισατε ως.... (αληθεια τι ωρα το διαλυσατε??)

    @peace18, μαλλον λιγο κι απο τα δυο θα ελεγα... χαχαχα!!! Τι εγινε τελικα το βρηκατε ευκολα το μαγαζι στην Καλαμαρια?{#emotions_dlg.confused1} 'Η ο ταξιτζης σας παρατησε στην μεση του πουθενα? {#emotions_dlg.tt2}

    Σοβαρα τωρα: αν και σας βρηκα λιγο αργοτερα, περασα πολυ ομορφα, και χαρηκα την παρεα ολων σας.
    Χαρηκα που ξαναειδα καποια ατομα για 2η ή 3η φορα, αλλα και γνωρισα και νεους φιλους.
    Ηταν ενα ευχαριστο βραδακι με καλη παρεα, πολυ τραγουδι και πολυ και καλο κρασι.{#emotions_dlg.beer} (θα ελεγα και καλο φαϊ, αλλα  τα περισσοτερα τα ειχατε καταβροχθησει ωσπου να ερθω...{#emotions_dlg.tt2} παρ' ολα ταυτα, οτι προλαβα να δοκιμασω ηταν πολυ νοστιμο!!!)

    Ευχαριστουμε τον Αντωνη(gazakas) και τον Τασο(ge01415) για την "μουσικη επενδυση" της συναντησης {#emotions_dlg.thumbup} .

    Ελπιζω για την επομενη συναντηση, να εχουμε λιγο περισσοτερο χρονο μπροστα μας, ετσι ωστε να μπορεσουν να ενημερωθουν και φιλοι εκτος Θεσσαλονικης εγκαιρως και να εχουμε την χαρα να τους εχουμε κι αυτους κοντα μας.

    Θα επιστρεψω αργοτερα με το φωτορεπορταζ μου  (εε...γιατι νομιζετε οτι πηγα στην συναντηση!!!!{#emotions_dlg.tt2} χαχαχα!!!)
    {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}εις το επανειδείν και το επαναπίειν!{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}

    υ.γ. ωσπου να γραψω το ποστ αυτο, ανεβηκαν και μερικες χαρακτηριστικες φωτογραφιες!!!(μας πηραν την αποκλειστικοτητα...φτου!!!! {#emotions_dlg.rolleyes}{#emotions_dlg.tt2})
    Εεε ρεε γλεντιαααα!!!!{#emotions_dlg.beer} χαχαχαχα....{#emotions_dlg.lol}


    nowaveband
    30.08.2008, 23:15

    XAXA  απέφυγα με μαεστρία τις φωτογραφίες!Ελπίζω να μην με πήρε καμία ξόφαλτση.....:-p


    DaveMustaine
    31.08.2008, 03:08

    καλα ε....τα σπασαμε.....επισης για να σας εξηγησω ποσο πολυ ηπιαμε εγω οταν πηρα το λεωφορειο κοιμηθηκα εφτασε μεχρι τον σταθμο και ξαναξεκινησε και με ξηπνησε μια φωνη να λεει επομενη σταση μητροπολιτου γεναδιου.......χαχαχαχαχα.......ενταξει ηταν τελεια....περασαμε τελειαααααα.........και ηπιαμε τα κερατα μας..........χαχαχαχαχαχαχα


    Peace18
    31.08.2008, 04:08

    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 30-08-2008 στις 23:15 έγραψε...

    XAXA  απέφυγα με μαεστρία τις φωτογραφίες!Ελπίζω να μην με πήρε καμία ξόφαλτση.....:-p



    Σε πήρε αλλά έχε χάρη που ήταν κουνημένη!!


    pastella
    31.08.2008, 13:44

    Είμαι ιδιατέρως υπερήφανη για το ΒΚ. Εκτός του ότι προχτές ήρθαν όλα τα μέλη που δήλωσαν συμμετοχή, ακόμη και για λίγες ώρες, περάσαμε φανταστικά. Μακάρι να έχουμε πάντα τέτοιο κλίμα στις συνατήσεις μας {#emotions_dlg.beer}

    Αυτή τη φορά την τιμητική στο αφτερ του άφτερ ώ άφτερ είχε ο Άλεξ. Στο Λευτεράκη υποβάλαμε όμως τα σέβη μας πριν το άφτερ.

    Είναι πιστεύω η πρώτη συνάντηση που καταφέρνει να κλείσει 3 μαγαζιά- μας διώξαν!

    Στην ταβέρνα είχαν μαζέψει τα πάντα, και περιμέναν εμάς για να πάνε για ύπνο.

    Στο Πλύμουθ, (ευχαριστούμε Δέσποινα για την εξαιρετική περιποίηση), πάλι μας διώξανε.

    Στην Αργώ, μας είπαν να κατεβούμε αν δεν θέλουμε να παμε μαζί τους στη Μαρίνα της Αρετσού όπου κάνει νάνι το πλοίο, αφού ο ήλιος είχε βγει για τα καλά.

    Άμα υπήρχε περίπτωση να κλείσει και το Χρυσό, είμαι σίγουρη πως το σκηνικό θα επαναλαμβανόταν.

    Και πως καταφέραμε να γίνουμε πάλι όλοι ντίρλα (όσοι ήταν μέχρι αργά δλδ...), δεν το ξέρω.

    Στα χαιλάιτς της βραδιάς, ο τεράστιος ανεμιστήρας που ανέμιζε τα μαλλιά (εξου και οι σκηνές τιτανικού), τα λουλουδάκια από τον Αντώνη και τον Τάσο στις γυναίκες (μερσί μπόυζ), τα ποπ κορν στο Πλύμουθ (είναι όντως πολύ νόστιμα), εκείνη η κανάτα στην Αργώ με τα καλαμάκια που μας αποτελείωσε, το ψαρονέφρι αλά κρεμ στο Τσάμπουρο, ο αγώνας ποδοσφαίρου με τα μπουκαλάκια Βίκος στον Άλεξ και η προσπάθεια να βρούμε το Πλύμουθ με όσο το δυνατόν λιγότερους κύκλους στην Καλαμαριά.

    Να'μαστε πάντα έτσι καλά όλοι μας, να ξανανταμώνουμε να περνάμε καλά.

    {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}

    (τα παραπάνω αναπαριστούν κανάτες)

    Έχω 2-3 φωτογραφίες κι εγώ, θα ανέβουν κάποια στιγμή. Κατερίνα ετοιμάσου...


    seras
    31.08.2008, 15:23

    Epitelous grafo kai ego!!

    Itan i 3i sinantisi pou piga kai pistevo i pio kali!!!

    Ipiame poly kai eixame poly xavale!!!Kai stin taverna itan fovera...kai sto plymouth (ena xeirokrotima gia tin servitora)..ta kleisame kai ta 2...alla den perimena oti tha kleiname kai to karavaki!!!!!

    Pragmatika poly kali fasi auti i sinantisi kai apo gelio allo tpt!!!

    Oso gia tis foto perimente merikes akoma apo to agalma tou Mega Alex. ekso apo to karavaki..


    sitzoune81
    31.08.2008, 16:20

    Πέρασα πάρα πολύ ωραία στοπ

    γνωρισα ακομα περισσοτερα ατομα στοπ

    και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος στοπ

    για την ακριβεια......χαρουμενος στοπ

    προς ολοταχως για την επομενη συναντηση (χωρις στοπ)

     

    Υ.Γ. διαμαρτύρομαι εκ μερους του seras και εμου οτι στην φωτο μας επενέβει ξενος δάχτυλος (λεγε με special fx) για να αλλοιωσει την πραγματικότητα (τετοια ξυνίλα ουτε με λεμονι δεν την πετυχαινεις!) χεχε


    seras
    31.08.2008, 16:25

    Tha kano minisi stin fotografo :p

    Nike ta stop edo ta kses...otan kratas timoni omos..{#emotions_dlg.whistling}

    (episis ena xeirokrotima gia to amaksi tou nikou to opoio se kapia fasi eixe mesa 6 atoma)


    -Sadahzinia-
    31.08.2008, 16:37

    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 30-08-2008 στις 20:43 έγραψε...

    Τα κορίτσια του Β.Κ. κάνουν αναπαράσταση της πολυπρόβλητης σκηνής από την ταινία "ο Τιτανικός"!!! Pastella, Sadahzinia!!!

    (Τελικά ο Jack πού ήταν;;;)


    -----------------
    Imagine all the people, livin' life in peace!....

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Peace18 στις 30-08-2008 21:43 ]

     



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Peace18 στις 30-08-2008 21:45 ]



     

    η μυτη φαίνεται απλά...ΤΕΡΑΣΤΙΑ!

    Δεν είμαι σε θέση να κρίνω την συνάντηση γιατί έκατσα λίγο..και ήμουν και στον κόσμο μου...

    Γι 'αυτό θέλω κι άλλη!!!


    -Sadahzinia-
    31.08.2008, 16:40

    ρε πραγματικά λες και τη ζωγράφισες από πάνω τη μύτη μου....πωπωπω χάλι...που να κρυφτώ δεν ξέρω..


    seras
    31.08.2008, 17:24

    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 30-08-2008 στις 20:40 έγραψε...

    Και ναι κυρίες και κύριοι!!! Ιδού οι φωτογραφίες από την χθεσινή κραπάλη... (Όσες μπορεσα α βγάλω όταν ήμουν σε θέση να κρατήσω σταθερό το χέρι μου και να εστιάσω....)

    Ας ξεκινήσω με την Pastella η οποία καταμεσής στην Άθωνος μας έδειχνε την σούπερ- ηρωική "πόζα" της!!!

     





    xaxaxa...auti einai i top foto tis sinantisi!


    Peace18
    31.08.2008, 17:53

    Παιδιά για ότι κι αν δείχνουν οι φωτογραφίες, όπως κι αν βγήκατε δεν φταίω εγώ! Δεν έβλεπα την οθόνη! Εσάςς που έβγαζα φωτογραφία έβγαζα! Γι¨αυτό οι πέρισσότερες δεν μπορούν να εμφανιστούν!!!!


    Oceanborn
    31.08.2008, 19:37

    Hello και απο μένα!! Επιτέλους έχω πρόσβαση στο ίντερνετ!!! Έχω τα αποδικτικά στοιχεία για την μπάλα στον Αλέκο ( κανα 2 φωτογραφίες ένα σπασμένο κινητό, κλπ), επίσης 2-3 φώτο με πόζες πραγματικών μοντέλων και τα προσόντα του Βουκεφάλα φάτσα φόρα

    . Κάποια στιγμή θα τις ανεβάσω απλά δεν μπορώ να τις περάσω τώρα!!!

    Δεν έχω να πω και πολλά για την συνάντηση, ξιλοχάλια ήταν, καθόλου δεν βγήκαμε, δεν είπιαμε, δεν γελάσμε χάλια χάλια.... (πότε θα το ξανακάνουμε?? {#emotions_dlg.tt2}). Έχω να δηλώσω ότι το σέρβις στο Plymouth ήταν άθλιο, μα καλά αυτή η σερβιτόρα να μην καταφέρει να σώσει τα σφηνάκια κάνοντας εναέρια φλιπ- φλαπ, μετά το σκουντίδι που φαγε!!!!! Αίσχος κύριε πρόεδρε........!!!!!!

    Πραγματικά ήταν η καλύτερη συνάντηση με διαφορά ( όχι ότι έχω πάει σε πολλές), αυτά τα αυθόρμητα είναι όντως τα καλύτερα!!! Άντε και στην next....!!!!!!! ( Άν ειμαι εδώ!!!)


    -----------------
    No will to wake for this morn_ To see another black rose born_ Deathbed is slowly covered with snow.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Oceanborn στις 31-08-2008 19:42 ]


    KIT_KAT
    31.08.2008, 21:01

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 31-08-2008 στις 15:23 έγραψε...

    Pragmatika poly kali fasi auti i sinantisi kai apo gelio allo tpt!!!

    ΤΕΛΟΣ... αφού τη βρήκε καλή ακόμη κι ο Ντίνος, εμένα μου φτάνει!! {#emotions_dlg.clap}

    Πέρα από την πλάκα... περάσατε πράγματι πολύ όμορφα απ'ό,τι κατάλαβα! {#emotions_dlg.thumbup}

    Πάντως έχω να πω πως έχουν αλλάξει αρκετά οι συναντήσεις του ΒΚ από εκείνα τα παλιά τα χρόνια... Μερικούς (για να μην πω αρκετούς...) δε σας ξέρω καν! Να δούμε πότε θα αξιωθώ να ξανάρθω! Σας ζήλεψα! :)

    Εις ανώτερα, βορειότερα και όλα αυτά... {#emotions_dlg.beer}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KIT_KAT στις 31-08-2008 21:03 ]


    pastella
    31.08.2008, 21:18

    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 30-08-2008 στις 20:40 έγραψε...

    Ας ξεκινήσω με την Pastella η οποία καταμεσής στην Άθωνος μας έδειχνε την σούπερ- ηρωική "πόζα" της!!!

     




    Δεν φοράω τη στολή μου οπότε είναι μούφα σουπερηρωισμός.

    Το εφέ του αέρα είναι όμως πραγματικό από τον γιγάντιο ανεμιστήρα που μας δρόσιζε. Σε κάποια στιγμή φοβήθηκα μήπως τα πάρει και σηκώσει τα πιάτα και καταλήξει το ψαρονέφρι πάνω στον Τάσο....


    pastella
    31.08.2008, 21:38

    Και 3 δικές μου φωτογραφίες

    Στην Αργώ την ώρα που η Θεσσαλονίκη ξυπνάει.

     

    Βρείτε ποια κοροιδεύει ποια στην παρακάτω φωτογραφία και κερδίστε ένα σφηνάκι στην επόμενη μάζωξη.

    Οι άλλες βγήκαν κουνημένες και θολές.

    ΥΓ: Deos μη ζηλεύεις για την Αργώ, όταν έρθεις θα πάμε μαζί ξανά, ναι..;


    Deos
    31.08.2008, 21:50
    Ναι Ναι! Next Time μαζί! Ευχαριστούμε και για τη συλλεκτική ραδιοανταπόκριση στην εκπομπή από το ταβερνάκι! Φιλια
    Peace18
    31.08.2008, 22:15

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 31-08-2008 στις 21:38 έγραψε...

    Βρείτε ποια κοροιδεύει ποια στην παρακάτω φωτογραφία και κερδίστε ένα σφηνάκι στην επόμενη μάζωξη.



    Αν πω εγώ που ξέρω τι κερδίζω εκτώς από το μπουγαδοκόφινο;


    alkyoni
    31.08.2008, 22:53

    Θελω κι εγω καραβακιιιιιι!!!! {#emotions_dlg.crying}
    χαχαχαχα μπραβο ωραια τα καταφερατε...ειδατε και τον Ηλιο!! Χαρα στο κουραγιο και την αντοχη σας!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Ας αφησω τα πολλα λογια ομως κι ας μιλησουν τα ντοκουμεντα....  Ψυχραιμια...
    Εχω μονο απο την ταβερνα και λιγο μετα πριν σας αποχαιρετησω...
    Γενικα υπηρχε κεφι στην παρεα, αλλα αναψε κατα τις 12, που επιασαν την κιθαρα και το τραγουδι ο Αντωνης και ο Τασος και ολη η παρεα φυσικα....{#emotions_dlg.beer}
    (η φωτο ειναι καπως φλου χωρις φλας.... δεν πειραζει, να πιασετε ετσι και την ατμοσφαιρα...)





    επισυναπτόμενα: P8300001_re_MH Thessaloniki 29-8-2008.jpg