ελληνική μουσική
    741 online   ·  210.849 μέλη

    Η κτηνωδία των κυνηγών

    CROSS
    28.08.2008, 02:40

    Δεν το ήξερα.Το άκουσα σήμερα και ευχήθηκα να εκπυσοκροτούν όλα τα όπλα των κυνηγων για να καθαρίσει ο τόπος απο αυτά τα τέρατα.

    Μετά το τέλος της κυνηγετικής περιόδου,κρεμάνε τα σκυλιά στα δέντρα και τα πυροβολούν στο κεφάλι,μέσα στα μάτια{#emotions_dlg.mad}{#emotions_dlg.mad}.Αν είναι δυνατόν.Ποιά η γνώμη σας?

     

     

    ------------------

    http://encoremusiceducation.blogspot.com/

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : CROSS στις 28-08-2008 02:43 ]


    toumba
    28.08.2008, 03:22

    φίλε μου τέτοιοι ανθρώποι μάλλον σιχάματα θα τους αποκαλούσα.......

    κακα τα ψέμματα ο κυνηγός ήταν ενας ανθρωπος γοργός γυμνασμένος ο οποίος με όπλα το τόξο και τα βέλη ή ενα ακοντιο ενα δόρυ κυνηγούσε να βρεί θήραμα αγριογουρουνα κτλ για να φάει σε καιρούς που δεν υπήρχαν Μαρινοπουλοι και ΑΒ καρφουρ για να ψωνίσεις το κρεας σου...

    σήμερα διάφοροι παλαβοί που κατεβάζουν ρετσίνα με το κιλο φοράν μια παραλλαγή και βγαίνουν για να κανουν δήθεν τους κυνηγους μπουμπουνώντας με τυφέκια και σκάγια διαφορα μικρα είδη πτηνών για χόμπυ η πιο πολλοί δε με δυσκολία περπατάνε απο το καθισιό και αυτοαποκαλούνται κυνηγοι ?? αστεια πραματα και έστω καποιος το βρίσκει δικαιολογία να σκαρφαλώνει στα βουνα και να περιπλανηθεί στα δάση να δεθέι με τη φύση και να κουβαλά για πλάκα ενα τουφέκι με γεια του με χαρά του και γω στρατο πήγα και με πολυβόλο έριξα ακομα σαν αυτο του Ράμπο μονο που ήταν στεριωμένο πανω στο άρμα....αλλα για αυτην την παρωδία που κάποιοι κανουν το λάθος να ονομαζουν κυνήγι δεν πήγα ποτε μου ποσο μάλλον για τις εικόνες που περιέγραψες φίλε και τις είδαμε σε καποια περιοδικα και τηλεόραση.....

    τι να πω και γω που ειδα καποιο παλικάρι 70χρονω με καρδιακα προβλήματα επέζησε απο επίθεση αρκουδας - θα χει να λέει και μια ιστορία της προκοπής στα γεράματα.....οχι που μου βγήκανε οι γραβατωμένοι ολοι που μάθανε τα δρομολογια του μετρο και της αττικης οδου απ'εξω πρεπει λεει να εκδιωχθουν οι αρκουδες σιγα μην φυγει ο ανθρωπος λεγανε κτλ κτλ δηλαδη δε σας φθάνει που κοψατε βουνα ολόκληρα και καψατε η ξεριζώσατε δένδρα , μεγαλοκληρονόμοι απόγονοι του καθένα "τυχερού" που μετα τον εκδιωγμο των τουρκων και την ανακατανομη της γης σε μεγαλοακτημονες δε σας εφθανε το εισοδημα απο τις πολυκατοικίες που σηκώσατε που καταντησατε αλλοτε ομορφες πολεις οπως η Αθηνα σε τσιμεντουπόλεις ? ακου εκεί έργα λέει η αττικη οδός και η κάθε βιομηχανία που ξεφυτρώνει σε όμορφους λόφους γεμάτους ελαιοδεντρα.... συγγνωμη αλλα εργα ηταν η Ακρόπολη και το θεατρο της Επιδαύρου ηταν οι ναόι ολα αρμονικά δεμένα με τη φύση και το περιβάλλον......σημερα τα περιφημά σας "εργα" απλα ειναι μια ακόμα καταστροφή της φύσης με αδεια απο τον αρμόδιο ΔΟΥ σας και το ανάλογο υπουργείο και ενα κάποιο τεράστιο κεφάλαιο σε καποια μετοχη χρηματιστιρίου......

    άσχετα καποια απ'τα παραπάνω φίλε αλλα μου ήρθανε καθώς έγραφα..... οπως και να χει για την εικόνα που περιέγραψες - ντροπή μονάχα αυτο έχω να πώ