ελληνική μουσική
    519 online   ·  210.842 μέλη

    Ρωτήστε τα Γυμνά Καλώδια

    marylin
    30.08.2008, 22:45

    Θέλω έναν ήχο ν΄αγγίξει τη μορφή σου, να σου θυμίσει την πιο ακριβή γιορτή σου....

     

    Σε λίγες μέρες θα συναντηθούμε με το αγαπημένο συγκρότημα για καφεδάκι και κουβεντούλα. Μπορείτε να τους ρωτήσετε ό,τι θέλετε!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : marylin στις 30-08-2008 22:48 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 30-08-2008 23:53 ]


    emmanuella
    31.08.2008, 22:42

    Γυμνα καλώδια βλέπουν τα ματάκια μου ??? Wowww !!!!

     Λοιπόν

     - Από πού το " Γυμνά καλώδια " ... ποιος το σκέφτηκε ??

     - Και φυσικά, αν και ο καινούργιος τους δίσκος είναι ακόμα φρεσκότατος, τα σχέδια τους για το μέλλον !!!


    MissRoro
    01.09.2008, 00:21

    Έχω και γω κάποιες ερωτήσεις!

    1. Από πού εμπνέονται για τη μουσική τους;

    2. Ποια είναι η γνώμη τους για τη σημερινή δισκογραφική εποχή που διανύουμε και για την κρίση που περνά η μουσική;

    3. Είναι δύσκολος ο καιρός για τα συκροτήματα δεδομένου πως πολλοί τήνουν προς τη σόλο καριέρα με αποτέλεσμα τη διάλυση group;

    Ευχαριστώ πολύ!:)


    seras
    01.09.2008, 11:58

    1) Poies einai oi mousikes tous epiroes?

    2)Einai entelos gimna i exoun valei monotiki gia na apofigoun tixon atixima?

    (i 2i erotisi akiri:P)


    emmanuella
    01.09.2008, 14:17

    Έρχομαι με ακόμα μία ερώτηση ... που με ενδιαφέρει πάρα πολύ να ακούσω την απάντηση ...

     - Η μουσική, αν και εμείς την χαρακτηρίζουμε ως κατάθεση ψυχής, καμιά φορά είναι κατανάλωση με αποτέλεσμα να ακούμε ωραία σουξεδάκια ... αλλά με ημερομηνία λήξης όπως τα γιαουρτάκια ... Και θέλω το αγαπητό συγκρότημα να μας απαντήσει αν ποτέ έχει σκεφτεί να ακολουθήσει την πορεία των τραογυδιών "σουξέ" που είναι μια πορεία-πειρασμός για τον κάθε τραγουδιστή


    SouLRocK
    01.09.2008, 14:21

    Ok, μετά την κορυφαία ερώτηση του seras... θα κάνω κλασσικές ερωτήσεις...

    1) Ποιες είναι οι επιρροές τους (ελληνικές και ξένες αν υπάρχουν)?

    1)Αν θα περιοριστούν μόνο σε ελληνόφωνο ροκ ή θα κάνουν και αγγλόφωνο στο μέλλον?

    3)Αν βλέπουν μέλλον στη Ελλάδα στο συγκεκριμένο είδος ή θα "ψαχτουν" πιο πολύ μουσικά?

    4)Πολύ καλή η σκέψη τους να διαθέσουν τα τραγούδια τους για να τα ακούσεις απο το site τους,πως το αποφάσισαν?

    ...και {#emotions_dlg.rockon}


    benthic
    01.09.2008, 22:35

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : benthic στις 19-09-2008 10:17 ]


    sillia
    01.09.2008, 23:43

    Μαιράκι δύο ερωτησούλες κι ελπίζω να μην κουράσω{#emotions_dlg.rolleyes}

    Σε κάποια συνέντευξή τους, σχετικά με την πειρατεία και τον εύκολο τρόπο πλέον που μπορεί κάποιος να αποκτήσει τα τραγούδια της αρεσκείας του, χωρίς ουσιαστικά κανένα κόστος και με δεδομένο ότι τα δύο πρώτα albums τους τα διέθεσαν δωρεάν στο internet ...είχαν πει "Είναι παιδιά μας,τα αγαπάμε,και επιλέξαμε να είναι ελεύθερα"

    Εξακολουθούν να το πιστεύουν και σήμερα?

    Αν δίναμε ένα χρώμα στους στίχους τους,αυτό θα ήταν το μαύρο η το γκρίζο!!Για τον Χρήστο Καλογράνη που υπογράφει στα περισσότερα τραγούδια, στίχο και μουσική,υπάρχει το κόκκινο του έρωτα,το πράσινο της ελπίδας,το απέραντο γαλάζιο του καθαρού ουρανού?

    Αν ναι, τι θέση έχουν στην ζωή του?Γιατί  τόσο μαύρο,γιατί τόσο γκρίζο?

    Ευχαριστώ πολύ{#emotions_dlg.inlove}


    -----------------
    OΤΑΝ σταματήσεις να παριστάνεις ΚΑΤΙ , τότε γίνεσαι KΑΤΙ..!! http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 01-09-2008 23:59 ]


    kwstasagas
    15.09.2008, 01:05

    Eγώ .... δεν έχω να υποβάλω καμία ερώτηση στα ΓΥΜΝΑ ΚΑΛΩΔΙΑ. Τους σέβομαι και τους αγαπάω τόσο πολύ γι' αυτό που είναι και γι' αυτό που κάνουν που .... δεν μού βγαίνει να τούς ρωτήσω κάτι !!!! Θα τους μεταφέρω μόνο μια ευχή / προτροπή μου : Παιδιά, ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ - ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΜΕΡΑΚΙ !!!! Αν μη τι άλλο, περιπτώσεις σαν τον Χρηστάρα τον Καλογράνη και την παρέα του τις έχουμε σήμερα ανάγκη, αν θέλουμε να ελπίζουμε σε ένα καλύτερο αύριο [στα μουσικά πράγματα και όχι μόνο] ...............  {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}


    marylin
    17.09.2008, 14:27

    Αύριο το βράδυ θα συναντηθούμε με τα παιδιά! {#emotions_dlg.walkman} {#emotions_dlg.rockon} {#emotions_dlg.walkman}


    musichell
    17.09.2008, 22:08

    ρωτησε τους αν ειναι κνιτες...χαχα