ελληνική μουσική
    1047 online   ·  210.851 μέλη

    Αν έχετε τα κότσια, πείτε μου...

    kwstasagas
    05.10.2008, 11:54

    Εγώ ένα μόνο θα πω : Η ζωή είναι πολύ - πολύ μικρή για να κάνουμε εχθρούς ..... Συνεπώς, όσο λγότερο αφήνουμε να μάς κυριεύει η αντιπάθειά μας προς τους συνανθρώπους μας, τόσο πιο πολύ κερδισμένοι θα είμαστε ..... 


    mariachi
    05.10.2008, 14:48

    Όπως έλεγε ο Μάικλ Κορλεόνε στο ''Νονό''  Keep your friends close but you enemies closer {#emotions_dlg.rockon}


    v-for-variemai
    05.10.2008, 22:32

    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 01-09-2008 στις 15:03 έγραψε...

    αν δεν χωνεύατε κάποιο άτομο, πως θα συμπεριφερόσασταν απέναντι του; Και τι ακριβώς θα κάνατε, ώστε να τον πληγώσετε;



     

    Δεν νομίζω να έκανα κάτι για να πληγώσω κάποιον που απλώς δεν χωνεύω. Τώρα αν μου έκανε ή έχει κάνει, κάτι κακό (υποθετικά μιλάω πάντα) ίσως εκδικούμουν... δεν έχω ιδέα πως {#emotions_dlg.tt2}

    Πάντως τα άτομα που δεν χωνεύω συνηθίζω να κόβω τα πολλά πολλά μαζί τους,κι έτσι δεν χρειάζεται να σκέφτομαι άλλα..


    rouli726
    06.10.2008, 05:29

    Λοιπον..εχουμε και λεμε...δε χωνευεις καποιον ετσι επειδη δε σου αρεσει η φατσα του η σου εκανε κατι?Για να λες να τον πληγωσεις μαλλον το δευτερο.Μια κ μονο απαντηση εχω..."Εδω η κολαση εδω κ ο Παραδεισος".Αν καποιος σου εκανε κακο θα το βρει απο τη ζωη..Η δραση εχει παντα αντιδραση κ η ζωη κανει κυκλους...Καρατσεκαρισμενο και στο υπογραφω!!!


    -----------------
    Οτι αξιζει ποναει...κι ειναι δυσκολο...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 06-10-2008 05:31 ]


    BAGRATION
    06.10.2008, 11:22

    Μακάρι να είναι έτσι όπως το λές.....


    Blackrosez
    06.10.2008, 20:44
    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 06-10-2008 στις 05:29 έγραψε...

    Λοιπον..εχουμε και λεμε...δε χωνευεις καποιον ετσι επειδη δε σου αρεσει η φατσα του η σου εκανε κατι?Για να λες να τον πληγωσεις μαλλον το δευτερο.Μια κ μονο απαντηση εχω..."Εδω η κολαση εδω κ ο Παραδεισος".Αν καποιος σου εκανε κακο θα το βρει απο τη ζωη..Η δραση εχει παντα αντιδραση κ η ζωη κανει κυκλους...Καρατσεκαρισμενο και στο υπογραφω!!!


    -----------------
    Οτι αξιζει ποναει...κι ειναι δυσκολο...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 06-10-2008 05:31 ]



    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, και δεν είναι σωστό να κρίνεις κάποιον απο την εξωτερική του εμφάνιση, οσο ιδιόρυθμη και αν είναι. Επομένως μάλλον σου έκανε κάτι, η καλύτερη άμυνα είναι να μην του δίνεις σημασία, να μην υπάρχει για σ'ένα. Δεν χρειάζεται να προβληματίζεσαι για το τι σου έκανε, αλλά για το πως θα συνεχίσεις.
    PashalinaMakia
    06.10.2008, 22:24

    Αχ αυτά τα φιλοσοφικά ερωτήματα με έχουν ταλανίσει πολύ....


    WC
    06.10.2008, 22:55
    h adiaforia einai to kalytero pragma gia emena... tha ton egrafa st....sta palia mou ta papoutsia tha synexiza kanonika th zwoula mou!!!!
    Sweet-Killer
    16.10.2008, 00:23

    Στην περίπτωση που απλά σου τη δίνει η φάτσα κάποιου, πράγμα που συμβαίνει σε όλους μας κάποιες φορές για αδιευκρίνηστους λόγους... Απλά, μην ασχολείσαι! Αξία του δίνεις...

    Στην περίπτωση που αντιπαθείς κάποιον για έναν πολύ συγκεκριμένο λόγο και νιώθεις ότι θέλεις να τον εκδικηθείς... Συμφωνώ και επαυξάνω με την rouli726! Όπως συνηθίζω να λέω "θα γυρίσει ο τροχός"! Όποιος πληγώνει, πληγώνεται και μάλιστα αυτό ακριβώς που σου έκανε, το βρίσκει μπροστά του... Όταν το δεις, τότε αρχίζεις και πιστεύεις πραγματικα σε θεία δίκη (δεν εξηγείται αλλιώς τόση ακρίβεια!)... Το σίγουρο είναι ότι από 'κει που θα το βρει θα τον πονέσει πιο πολύ απ' ό,τι αν το αναλάβεις εσύ προσωπικά...

    ...Και το ακόμη πιο σίγουρο είναι ότι η εκδίκηση σε φθείρει απίστευτα ψυχικά. Όταν τελικά την πάρεις, δε σου αφήνει καμία πραγματική χαρά... Μόνο χαιρεκακία. Και άνθρωπος χαιρέκακος... Νομίζω ότι χάνει το δικαίωμα να λέγεται άνθρωπος.

    Γι' αυτό... Ασ' το... Ο τροχός γυρίζει!!! Wink


    -----------------
    Μην στηρίζεις τα όνειρά σου στ' αστέρια... Σκέψου μόνο πως αυτά δεν στηρίζονται πουθενά!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sweet-Killer στις 16-10-2008 00:25 ]