ελληνική μουσική
    637 online   ·  210.830 μέλη

    Άν ήσασταν...στα τελευταία σας...

    Liza32
    01.09.2008, 20:35
    ποιά θα ήταν η τελευταία σας επιθυμία;
    freddieKrueger
    01.09.2008, 20:57

    Τωρα τελευταια δεν χωνευεις καποιον,θα θελες να μαθεις να ζεις και ρωτας ποια θα ηταν η τελευταια επιυμια καποιου αν ηταν στ τελευταια του...Περιεργα θεματακια φιλη μου ανοιγεις και μαλιστα σε μικρο χρονικο διαστημα...

    Αν ημουν στα τελευταια μου?Χτυπα ξυλο καλε...

    Δυσκολη ερωτηση...αλλα μαλλον να κανω ερωτα με μια γυναικα 20 μαιων...το τελευταιο μου βραδυ..χαχαχα


    -----------------
    LIFE IS A MISERY ONLY FOR MISERABLE

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 01-09-2008 21:03 ]


    Liza32
    01.09.2008, 21:09

    Δεν θέλω να δηλώσω κάτι με τις ερωτήσεις που βάζω, υποθετικές είναι! Μην το παίρνετε στραβά! Και ναι, χτυπάω και ξύλο για την τελευταία μου ερώτηση!


    nomiky
    01.09.2008, 21:50

    Αν ειναι να ρθει η ώρα σου ότι και να χτυπας...

    Εξαρτάτε απο το πως έφτασα στα τελευταια μου.

    Αν είναι φυσικα τα έτια απλα να ναι οι γυρω μου (παιδια φίλοι κλπ) καλά και να μην κλάψουν για μένα.

    Αν καποιος με φάει να τον παρω μαζι μου


    Brokenchord
    02.09.2008, 12:56

    Έκτακτη συνάντηση ΜΗ όλων τον κλιμακίων! Smile


    noizreduction
    02.09.2008, 15:09

    Ακολουθει κακια!

     

    "Να απαλλαχθει ο κοσμος απο ανοητες ερωτησεις..γκχχχ" ( και ντουπ )


    fireroc
    02.09.2008, 16:04

    δξ/δα


    rockou
    03.09.2008, 13:26

    take a look to the sky just before you die it's the last time you will....{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.beer}


    marching-girl
    03.09.2008, 14:05

    τελευταία επιθυμία.....μία συναυλία! Innocent


    liapop
    05.09.2008, 10:54

    Η τελευταία μου επιθημία θα ήταν να σήκωνε ο ΠΑΟ στο ποδόσφαιρο μια ευρωπαική κούπα.


    Danai_13
    05.09.2008, 13:06

    Να έπαιζα σε κάποιο σύγχρονο θεατρικό έργο έστω και τον πιο μικρό ρόλο!


    lady-in-black
    05.09.2008, 13:58

    ΘΑ ΚΟΠΑΝΑΓΑ ΜΙΑ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΣΕ ΜΕΓΕΘΟΣ Α3.....!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.happycrazy}

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΩ ΜΙΑ ΛΑΜΠΟΡΓΝΙΝΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ......{#emotions_dlg.thumbup}

    ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ MAIDEN ΜΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΜΟΥ......!!!!!!!{#emotions_dlg.rockon}

     

     


    sea_like_eyes
    05.09.2008, 14:34

    Να βιωσω καθε συναισθημα-αισθημα . . . ζηλεια , ερωτας , λυπη , μισος , αγαπη , μοναξια , χαρα , ΤΑ ΠΑΝΤΑ . . . ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥΣ . . .

     

     


    F_ANGEL
    05.09.2008, 15:41

    Να πάω μόνη μου ένα μακρινό ταξίδι κάπου εξωτικά,σε ένα ερημικό νησί,να είμαι μέρα νύχτα ξαπλωμένη σε μια αιώρα,να πίνω εξωτικά κοκτέιλ και να μην μου μιλάει κανείς,να μην με βλέπει κανείς,να μην με κατακρίνει κανείς..Και δεν με νοιάζει..Ας πεθάνω κι εκεί..Αρκεί να είμαι μόνη μου..Ήσυχη χωρίς άγχη,προβλήματα,υποχρεώσεις..

    Να πάω ευτυχισμένη τέσπα εκεί που θα πάω..Ζητάω πολλά????


    music-fan
    05.09.2008, 21:28

    οι περισσοτεροι ανθρωποι αν τους ρωτησεις θα σου πουν οτι θα κανουν πραγματα που τους φοβιζαν πριν..εγω θα εκανα πολλα πραγματα ενα απο τα βασικοτερα ειναι να μιλησω στην τοτε κολλητη μου που τσακωθηκαμε για το τιποτα παρολο που ξερω οτι δεν αξιζει.αυτο ειναι ενα απο τα πολλα.θα εβλεπα καθημερινα τους καλυτερους μου φιλους.θα πηγαινα ενα ταξιδι καπου ομορφα καπου που εχει παραλια θαλασσα αμμο με καλη παρεα.θα κανα και για τελευταια φορα ξερετε τι..σορρυ.αλλα θα σου πω κατι πιστευω οτι οι ανθρωποι που γνωριζουν οτι πεθαινουν οπου να ναι παθαινουν καταθλιψη και κλεινονται στο καβουκι τους.καλο θα τανε να περνουσαν ομορφες στιγμες αλλα ειναι ανεμενομενη μια καταθλιψη..


    nowaveband
    06.09.2008, 01:14

    Tα κοτόπουλα είναι καθημερινά ευχαριστημένα καθώς τα τρέφουν και έχουν πλήρη άγνοια έως ότε συναντήσουν τον χασάπη.....Τι θέλω να πώ με αυτό?Σκεφτείτε και αναρωτηθείτε!


    freddieKrueger
    06.09.2008, 02:01

    Τα κοτοπουλα δεν εχουν επιγνωση του επικειμενου θανατου τους,αλλα ουτε και της αξιας της ζωης τους...εμεις οι ανθρωποι πληρωνουμε το τιμημα του να συνειδητοποιουμε ποσο ακριβη και γλυκεια ειναι η ζωη,με το διαρκη φοβο του θανατου...Ευτυχως που εχουμε ενα σωρο πραγματα να σκεφτουμε η να  κανουμε ωστε να μας αποσπαται η προσοχη απο το φοβο αυτο...Οπως ειχε γραψει ο Νιτσε(νομιζω)αντικρυζοντας το θανατο ειναι σα να κοιτας καταματα τον ηλιο...Στην ουσια ποτε δεν πρεπει να τον κοιταμε καταματα...αντιθετα καλο ειναι να επικεντρωνουμε την προσοχη μας σε ολα τα αλλα στοιχεια του περιβαλλοντος χωρου,που ο ηλιος φωτιζει δινοντας τους χρωμα και ομορφια...Ισως τελικα και η ιδια η ζωη να ειναι τοσο ομορφη,εξαιτιας του οτι η ιδεα του θανατου της δινει αξια...

     


    StavmanR
    06.09.2008, 08:59

    Μου αρέσει ...που το σλόγκαν της εποχής είναι το "ζήσε σήμερα σαν να ήταν η τελευταία σου μέρα".

     

    Για μία ακόμη φορά αποδεικνύεται πόσο ρηχά είναι τα σλόγκαν στο μυαλό μας. Όταν πρόκειται να λειτουργήσουμε αντικοινωνικά, εγωιστικά, ωφελιμιστικά το σλόγκαν αυτό μας "βολεύει" και το χρησιμοποιούμε ως αυθεντική κοσμοθεώρηση φιλοσοφικού ρεύματος. Αντίθετα, όταν η υλοποίησή του αφορά αλτρουιστικό, αλλοκεντρικό σκοπό τα πράγματα αλλάζουν και μετατρέπεται -ευθύς αμέσως- σε αμπελοφιλοσοφία και "άλλα λόγια να αγαπιόμαστε".

     

    Τελικά, για να λειτουργήσει (σωστά) ο άνθρωπος, πρέπει να έχει το πιστόλι στον κρόταφο και το χάρο στην τσέπη; Τείνουμε να δικαιώσουμε την παρουσία των απανταχού φασιστοειδών και τυράννων κατά τη διάρκεια της ανθρώπινης ιστορίας...

     

    Υ.Γ. freddie, ωραίος :)

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 06-09-2008 09:55 ]


    okanenas
    06.09.2008, 12:20

    Να ζήσω Wink


    thaliey
    06.09.2008, 12:53

    καλε κουνησου απ τη θεση σου αρχικα.....φτου φτου....Innocentμια συναυλια με πολυ πολυ πολυ κοσμο απο κατω να γουσταρει....ΧD{#emotions_dlg.biggrin}