ελληνική μουσική
    915 online   ·  210.851 μέλη

    Άν ήσασταν...στα τελευταία σας...

    PashalinaMakia
    06.09.2008, 14:54

    Πρέπει να ομολογήσω οτι ο freddie με εξέπληξε.

    Εύγε τέκνο μου!

     

    Να μετανοήσω εγώ θα ήθελά πριν πεθάνω.Γιατί δεν είμαι σίγουρη για το τι υπάρχει ή δεν υπάρχει μετά.


    musicathy
    12.09.2008, 00:27

    Αν θες να αγιάσεις πρέπει να αματήσεις

    ε κι αν προλάβεις ας μετανοήσεις


    freddieKrueger
    12.09.2008, 00:42

    Πορχθες αργα στο μπαρ το ναυαγιο ρεθηκες να τα πινεις μ εναν αγιο δεσποινις?...

    Επικοτω των περεχομενο αυτων των στοιχων...μονο αν παρεκκλινεις  απο το δρομο το σωστο θα ξερεις που βαδιζεις!Η αμαρτια ειναι απαραιτητη κι αποψε πινω σε αυτην!{#emotions_dlg.beer} τεταρτο ποτηρι πμυρας αποψε και ειμαι νηφαλιοσ!!χικ!


    fotis70
    12.09.2008, 08:39

    Μόνο που αν παρεκκλίνεις και πέσεις στον γκρεμό τότε είναι αργά και να καταλάβεις που βάδιζες.

    Πρέπει να ασθενήσω για να καταλάβω την αξία της υγείας.

    Να το πάω λίγο πιο παρακάτω. Πρέπει να πεθάνω για να καταλάβω την αξία της ζωής.

    Και όταν με το καλό θα γίνεται γονείς μην κάνετε στα παιδιά σας εμβόλια, περιμένετε να δείτε πρώτα τα αποτελέσματα για να καταλάβετε  πόσο χρήσιμα είναι!

    Φιλικά Φώτης!

     


    freddieKrueger
    12.09.2008, 15:02

    Αν φοβασαι πως με καθε παρεκκληση σου απο το μονοπατι ,που αλλοι χαραξαν για σενα,θα πεσεις στο γκρεμο,τοτε εισαι καταδικασμενος να μεινεις στην 'ασφαλη' πεπατημενη'και να μη μαθεις τι βρισκεται περα απο κει...δηλαδη περα απο αυτο που σε μαθαν(οικογενεια,θρησκεια)οτι ειναι σωστο...

    Πρεπει να ασθενησεις για να καταλαβεις πραγματικα την αξια της υγειας ναι...μονο ετσι θα νοιωσεις ποσο ασχημο ειναι να εισαι αρρωστος αλλα συναμα θα δεις ποσο ιομορφα θα νοιωσεις οταν ιαθεις...

    Το πας πολυ παρακατω ομως...Αν τερματισει καποιος τη ζωη του για να την εκτιμησει,τοτε ειναι κουτος...γιατι τοτε αυτο σημαινει και το τερμα της διαδρομης...Αυτος που θα τη ρισκαρει ομως τη ζωη του για κατι που πιστευει η αυτος που χωρις να επιδιωκει βρεθει κοντα στο θανατο,θα δει τη ζωη με αλλο ματι...Γενικα,ο θανατος ειναι ακραιο παραδειγμα και δεν ταυτιζεται ουτε λιγο με το 'παραστρατημα'-αμαρτια στο οποιο αναφερομαστε...

    Τα παιδια αν δεν εμβολιαστουν το πιθανοτερο ειναι να μην αρρωστησουν ποτε απο καμμια νοσο...Το γιατι ειναι καλο να εμβολιαζομαστε και οχι ολα τα παιδια η οι ενηλικες(πχ εγκλημα να εμβολιασεις εγκυο γυναικα με το εμβολιο ΜΜR η ενα παιδι με νοσο που του ριχνει την αμυνα με εμβολιο κατα πολυομυελιτιδας και αλλων πολλων για ιους εμβολια)ειναι μεγαλη κουβεντα...αν θες στο αναλυω σε πμ καποια στιγμη...Τα παιδια σου θα τα εμβολιασεις φυσικα,εφοσον ο γιατρος στο συστησει...ειναι για το καλο τους αλλα αν δεν γινει δεν θα ειναι για το κακο τους απαραιτητα...

    Ο ανθρωπος ειναι ελλογο ον και σαφως μπορει να κρινει ποτε θα παραβιασει και ποτε οχι καποιους κανονες,οπως θα αξιολογησει το βαρος και την αξια την αμαρτιας που εκανε...Λογικες του στυλ 'μαυρο-ασπρο'=ακολουθω η δεν ακολουθω το δρομο τον αναμαρτητο,ειναι αταιριαχτες με τη ζωη..στη ζωη ειναι ολα γκριζα..ουτε μαυρα ουτε ασπρα.Αυτα τα λιγα Φωτη μου....

     


    -----------------
    LIFE IS A MISERY ONLY FOR MISERABLE

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 12-09-2008 15:04 ]


    musicathy
    12.09.2008, 19:49

    Παρεκλίνουμε κι επειδή είμαστε καλά παιδιά επιστρέφουμε στο δρόμο του θεού


    marakiasteraki
    04.10.2008, 17:26

    Καλέ κουνήσου από την θέση σου!

    Φτου φτου φτου!

    Απαπαπα μεσημεριάτικα!

    Να έχω δίπλα μου την οικογένεια μου...


    stam82
    04.10.2008, 22:13

    Θα έκανα ό,τι δε τολμάω να κάνω τώρα.Δηλαδή θα άφηνα τον ευτό μου να εκφραστεί ελεύθερα, θα αγκάλιαζα και θα φιλούσα όποιον συνατούσα μπροστά μου (ελπίζω να μη με παρεξηγήσετε),θα τραγουδούσα δυνατά μέχρι να κλείσει η φωνή μου,θα φώναζα με όλη μου τη φωνή για να μάθουν όλοι πόσο αγάπησα το κόσμο και τους ανθρώπους.Θα χόρευα σαν παλαβός.

    θα άκουγα το αγαπημένο μου τραγούδι,θα...

    Άραγε θα προλάβαινα να τα κάνω όλα αυτά;


    BAGRATION
    04.10.2008, 22:48

    Θα ήθελα.....        πολύ...     μα πάρα....        πολύ....       να.....          ΑΑααρχγγγχχ!!!!!!

    (γκΝΤΟΥπ!!!)

     

    ....και πεθαίνει.


    kidX
    06.10.2008, 03:21

    Μάλλον δεν θα προλάβαινα να κάνω μια βόλτα με τη μηχανή....{#emotions_dlg.crying}


    Sweet-Killer
    15.10.2008, 23:45

    Θα ήθελα να είχα γύρω μου

    τους ανθρώπους που αγάπησα... για να τους κοιτάξω στα μάτια και να τους το πω...

    τους ανθρώπους που πλήγωσα... για να τους ζητήσω ειλικρινά συγγνώμη...

    τους ανθρώπους που με πλήγωσαν... για να τους πω ότι δεν έχει πια σημασία...

    τους ανθρώπους που τους κρύβω πράγματα... για να τα αποκαλύψω, όσο κι αν πονάει αυτό...

    τους ανθρώπους που ήταν καλοί μαζί μου... για να τους ευχαριστήσω...

    Δε θα ήθελα να αφήσω εκκρεμότητες πίσω μου!


    -----------------
    Μην στηρίζεις τα όνειρά σου στ' αστέρια... Σκέψου μόνο πως αυτά δεν στηρίζονται πουθενά!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sweet-Killer στις 15-10-2008 23:46 ]


    marakiasteraki
    29.10.2008, 19:46

    Να εξομολογηθώ...


    mitskinis
    03.01.2009, 22:47

    Να με διάβαζε κανένας παπάς.