ελληνική μουσική
    643 online   ·  210.830 μέλη

    Η Jennifer Lopez στην Αθήνα

    tsibitos
    02.09.2008, 18:40

     

    τις 20 Σεπτεμβρίου, η Jennifer Lopez θα δώσει μία συναυλία στην Αθήνα, στο κλειστό γήπεδο του μπάσκετ στο ΟΑΚΑ. Οι τιμές ξεκινούν από 60 Ευρώ ενώ τα VIP κάνουν 150 Ευρώ και τα VVIP 350 Ευρώ. Τα τελευταία θα περιλαμβάνουν και είσοδο στο after party που θα έχει και θέμα τα ρούχα της κολεξιόν της JLo στο club Veghera (Lagonissi Grand Resort), στο οποίο θα παραβρεθεί και η Jennifer Lopez.

    Η συναυλία γίνεται για την προώθηση των ρούχων της τραγουδίστριας τα οποία πωλούνται και στην Ελλάδα ενώ μέρος των εσόδων από τη συναυλία θα δoθούν για φιλανθρωπικό σκοπό, στην Act Up, εταιρεία που δραστηριοποιείται στον αγώνα κατά του human trafficking και του Aids.

    Tην Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου η διάσημη τραγουδίστρια θα κάνει ένα public appearance στο κατάστημα JLo της Γλυφάδας.

    Διάθεση Εισιτηρίων
    JLo Shops
    Καταστήματα Metropolis
    Village Cinemas
    Tickethouse
    και στα σχετικά websites.

     

    πηγή : mad.gr


    MissRoro
    02.09.2008, 21:52

    :){#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}:)


    rompa
    03.09.2008, 08:29

    Δεν το έβγαλαν κάπως καθυστερημένα ? Τελευταία στιγμή να το πω ? Εντασσόμαστε στα πλαίσια κάποιας περιοδείας ή έτσι στο ξεκάρφωτο θα έρθει για να κάνει προώθηση της σειράς των ρούχων της?


    VOICETEACHER
    03.09.2008, 11:43

    Ολοι στην Αθηνα ,εμειs τι ειμαστε δηλαδη,πολιτεs β κατηγοριαs?Kαι λεω για Θεσσαλονικη ,οπου αν γινει μια τετοια συναυλια ,θαρθουν κι απο αλλεs πολειs....f c k....{#emotions_dlg.rockon}


    marylin
    03.09.2008, 13:57

    Θα συμφωνήσω με το rompaki, τελευταία στιγμή όλα! Πάντως η κόρη μου έτρεξε για εισιτήριο, θα σας μεταφέρω εντυπώσεις!!!!!! Smile


    rompa
    03.09.2008, 14:20

    Απλά είναι περίεργα αυτά τα "ξαφνικά" . Εδώ την άλλη φορά το ξέραμε τόσο καιρό πριν και τελικά δεν έσκασε μύτη . Τελικά τώρα έρχεται αποκλειστικά με αφορμή τα καταστήματα ρούχων με την επωνυμία της γιατί αυτόν τον καιρό δεν πραγματοποιεί κάποιο tour . Ας ελπίσουμε τουλάχιστον ότι θα αξίζει τα χρήματα γιατί κάτι σε "αρπαχτή" μου κάνει όλο αυτό .


    gioreta
    03.09.2008, 14:35

    Πως το 'παθε?{#emotions_dlg.scared}

    Άντε ..καλά να περάσετε όσοι πάτε...


    rompa
    21.09.2008, 19:46
    Τι έγινε , ήρθε ? Πώς ήταν ? Εντυπώσεις ? Πήγε κανείς ?
    Crazy-Heart
    21.09.2008, 21:41

    από ότι διάβασα ήταν πολύ ωραία, αλλά ρε παιδιά μόνο 1 ώρα πάνω στη σκηνή?? {#emotions_dlg.thumbdown}


    vero
    21.09.2008, 21:59

    αρπακτή ήρθε να κάνει... (εδώ πήγα στο φεστιβάλ της ΚΝΕ στην Πατρα για να δω το Στοκα και βγήκε στην σκηνή 1 ώρα)


    rompa
    21.09.2008, 22:17

    Παράθεση:

    Το μέλος Crazy-Heart στις 21-09-2008 στις 21:41 έγραψε...

    από ότι διάβασα ήταν πολύ ωραία, αλλά ρε παιδιά μόνο 1 ώρα πάνω στη σκηνή?? {#emotions_dlg.thumbdown}



     

    Το φοβόμουν αυτό ... περί αρπακτής ... Τέτοιες τιμές για 1 ώρα ??? {#emotions_dlg.eek}


    sillia
    21.09.2008, 23:11

    Αυτές δεν είναι τιμές είναι ατιμίες {#emotions_dlg.blink}και να ήταν μια ώρα!! 45 λεπτάκια και πολύ μας ήταν !!!!! Ετσι την είδαν {#emotions_dlg.blink}


    tsibitos
    21.09.2008, 23:32

    Review απο το xblog.gr

     

    Οι πόρτες αρχικά είχε ανακοινωθεί ότι θα ανοίξουν στις 17:30, τελικά όμως άνοιξαν στις 19:10, με αποτέλεσμα για δύο ώρες να περιμένει ο κόσμος έξω από το ΟΑΚΑ, με κρύο και ψιλόβροχο (απαράδεκτο)!

    Τη συναυλία άνοιξε ο Γιώργος Παπαδόπουλος τραγουδώντας την επιτυχία του “Όχι” (playback), ενώ μετά βγήκε ο Κώστας Μαρτάκης, ο οποίος τραγούδησε τα κομμάτια “Always and forever”, “Άστους να λένε”, “Θέλω επειγόντως διακοπές” και “Φίλα με”.

    Στη συνέχεια υπήρξε ένα κενό μίας ώρας, στο οποίο οι τεχνικοί ρύθμισαν τις τελευταίες λεπτομέρειες στα φώτα, ενώ έπαιζε deep house μουσική μέχρι να μαζευτεί ο κόσμος.

    Η Jennifer Lopez ξεκίνησε με το “Do it well”, τελείωσε με το “Let΄s get loud”, ενώ ερμήνευσε και την πρώτη της επιτυχία “If you had my love”. Μερικά από τα κομμάτια που τραγούδησε επίσης είναι τα “Jenny from the block”, “Waiting for tonight”, “Love don΄t cost a thing”, την ισπανική μπαλάντα από το νέο της άλμπουμ “Porque te marchas” και τα “Get right” και “Que Hiciste”.

    Κατά τη διάρκεια της συναυλίας, κάποια στιγμή παρουσίασε πρόβλημα το χειλόφωνο της Jennifer, χωρίς όμως να φανεί έντονα στο κοινό. Μετά από ένα τραγούδι έκλεισαν τα φώτα και ένας τεχνικός έτρεξε πίσω της για να το φτιάξει, ενώ το διάστημα αυτό η J-Lo μιλούσε στον κόσμο, έκανε πλάκα κλπ…

    Οι 180 ρομποτικοί προβολείς και τα πολλά ηχεία έκαναν πολύ ωραίο το χώρο και την όλη ατμόσφαιρα, ενώ είχαν τοποθετηθεί και δύο γιγαντοοθόνες αριστερά και δεξιά από το stage.

    Γενικά ήταν αξέχαστη εμπειρία, αλλά δυστυχώς όλα τα ωραία σε αυτή τη ζωή κρατάνε λίγο!

     

    Για φωτογραγίες και άλλα καντε κλικ εδώ


    tsibitos
    21.09.2008, 23:35
    Κάποτε..



    επισυναπτόμενα: jennifer-lopez.jpg 
    emmanuella
    21.09.2008, 23:51

    Από μία φίλη σας μεταφέρω ότι η συναυλία ήταν χάλια ... τουλάχιστον για την Jennifer Lopez.

    Όλοι περιμέναμε μία εκπληκτική συναυλία. Ζήλευα που δεν ήμουν εκεί και το λέω !

    Δυστυχώς η Jennifer έχει αρχίσει να παίρνει την κατηφόρα ...

    Όσο αθόρυβη ήταν η ανακοίνωση ότι θα έχουμε τη Jennifer στην Ελλάδα τόσο αθόρυβη μας πέρασε και η συναυλία της !

    Άκου κει μία ώρα !!

    Επίσης, η φίλη μου είπε ότι ο Μαρτάκης δεν κατάφερε να πατήσει ΟΥΤΕ ένα τόνο σωστό !
    Ήταν άτονος στα πιο πολλά σημεία !

    Α ρε Jennifer ...


    Crazy-Heart
    22.09.2008, 00:12
    δεν πειράζει... έρχεται η Madonna και θα γίνει χλαπαταγή!!!! *LOL*
    tsibitos
    22.09.2008, 01:51
    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 21-09-2008 στις 23:51 έγραψε...

    Από μία φίλη σας μεταφέρω ότι η συναυλία ήταν χάλια ... τουλάχιστον για την Jennifer Lopez.

    Όλοι περιμέναμε μία εκπληκτική συναυλία. Ζήλευα που δεν ήμουν εκεί και το λέω !

    Δυστυχώς η Jennifer έχει αρχίσει να παίρνει την κατηφόρα ...

    Όσο αθόρυβη ήταν η ανακοίνωση ότι θα έχουμε τη Jennifer στην Ελλάδα τόσο αθόρυβη μας πέρασε και η συναυλία της !

    Άκου κει μία ώρα !!

    Επίσης, η φίλη μου είπε ότι ο Μαρτάκης δεν κατάφερε να πατήσει ΟΥΤΕ ένα τόνο σωστό !
    Ήταν άτονος στα πιο πολλά σημεία !

    Α ρε Jennifer ...



    Με την Καλή κουβέντα στο στόμα η Εμμανουέλα..
    Crazy-Heart
    22.09.2008, 15:51

    χαχα γιατί το λες αυτό βρε, άσε την κοπέλα να εκφραστεί ελεύθερα!!


    emmanuella
    22.09.2008, 21:40

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 22-09-2008 στις 01:51 έγραψε...

     Με την Καλή κουβέντα στο στόμα η Εμμανουέλα..

    Μα συγνώμη ...

    Όταν άκουσα ότι θα ρθει η Jennifer είπα " Ουυαουυ " ...

    Ήμουν στο τσααακ να πάω στη συναυλία ...

    Φαντάσου να είχα πληρώσει εισητήριο ... να είχα σηκωθεί από την Κρήτη να πάω Αθήνα για να

    1) ακούσω τη Jennifer ΜΟΝΟ 45 ΛΕΠΤΑ

       ... και ...

    2) ακούσω τον κάθε Μαρτάκη να μην μπορεί να τραγουδήσει ούτε για δείγμα ...

    Και γιατί όλα αυτά ?? Για να ακούσω ένα Que Hiciste και ένα Dame ???

    Καλή καλή η Jennifer ... αλλά φαντάσου το λίγο ...

    Συγνώμη αλλά εγώ ... {#emotions_dlg.ban}


    -----------------
    " Ζήσε απλά ! Έτσι ίσως κάποιος άλλος απλά ζήσει ! --> RadioMH _ Τετάρτη 18.00 - 20.00 Συντονιστείτε !!! <--

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : emmanuella στις 22-09-2008 21:41 ]


    tsibitos
    23.09.2008, 15:12

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 22-09-2008 στις 21:40 έγραψε...

    2) ακούσω τον κάθε Μαρτάκη να μην μπορεί να τραγουδήσει ούτε για δείγμα ...



     

    Και δηλαδή ποιος θα μπορούσε να ανοίξει τη συναυλία της Jennifer, η Μαρία Λούκα η ο Κωστής Μαραβέγιας;; (Ως προς το ότι ήταν πολυ μικρή η διάρκεια της συναυλίας συμφωνώ αλλά αν ήμουν fan δεν θα με ένοιαζε, θα πήγαινα.) Η ένσταση η δική μου είναι το ότι "κράζεις" τους πάντες χωρίς να ήσουν εκεί.