ελληνική μουσική
    402 online   ·  210.818 μέλη
    KAPS
    03.09.2008, 14:18

    παιδια γεια σας μηπως γνωριζει κανεις ποτε θα βγαλει ο ροκκος καινουριο δισκο .  ευχαριστω

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 04-09-2008 21:37 ]


    MissRoro
    03.09.2008, 16:34

    Bασικά έχει ψιλοχαθεί...:/ Και είναι κρίμα γιατί είναι από τους πιο αξιόλογους καλλιτέχνες που πέρασαν από την προηγούμενη δεκαετία με μεγάλες επιτυχίες!


    KAPS
    03.09.2008, 20:28

    ωραια ατακα ομορφια ... εχει χαθει και ειναι στη λημνο το θεμα ειναι οτι θα βγαλει δισκο αργα η γρηγορα ποτε ομως εχουμε μελαγχολησει{#emotions_dlg.confused1}


    tago
    04.09.2008, 16:34

    Ένιωσε και αυτός την ανάγκη να κάνει στροφή στην καριέρα του, για αυτό χάθηκε!

     


    KAPS
    04.09.2008, 21:19

    tago τη στροφη την εχει κανει εδω και 3-4 χρονια με αλλο ηχο στα κοματια του το θεμα ειναι να μας δωσει κατι καινουριο ακομα εχει ψωμια


    tago
    05.09.2008, 17:52

    Δε διαφωνώ καθόλου…..δεν ήταν ειρωνικό το σχόλιο μου.


    MissRoro
    05.09.2008, 18:30

    Αν μάθουμε κάτι πάντως θα το γράψουμε εδώ. Don't worry!


    kwstasagas
    25.09.2008, 18:09

    "Σμαράγδια και ρουμπίνια θα σού φέρω /απ' της Ινδίας της μαγικές ακτές' .... Το λατρεύω αυτό το τραγούδι, που είναι το πρώτο του που άκουσα !!! Επίσης, εκτός από ταλαντούχος τραγουδοποιός, που διακρίνεται για την άνεσή του στο να σκαρώνει στέρεες και "καλοβαλμένες" μελωδίες, είναι και πολύ καλός κιθαρίστας !!! Γενικώς ... ναι, τον παραδέχομαι !!! Και τον παραδέχθηκα ακόμη περισσότερο όταν τον είδα παλιά [μέσα 90ς] σε μια τηλεοπτική εκπομπή να παίζει με την κιθάρα του τραγούδια από το "ΦΟΡΤΗΓΟ" του Σαββόπουλου [έπαιξε και τραγούδησε με πολύ ωραίο τρόπο τα "Πουλιά της δυστυχίας"] !!!!  

    Φυσικά, η "στροφή" του στα τσιφτετέλια και στα "ευκολοχώνευτα" ζεϊμπέκικα δεν με βρίσκει καθόλου σύμφωνο, αλλά .... ποιος είμαι εγώ που θα πει στους καλλιτέχνες τι είδους τραγούδια θα γράψουν, με ποιους θα συνεργασθούν, τι δρόμο θα ακολουθήσουν κλπ κλπ .....

    Και ... πράγματι, θα ήθελα κι εγώ η επιστροφή του στη δισκογραφία να συνδυασθεί με όμορφες ερωτικές "ροκάδικες" μπαλάντες, όπως το "Σμαράγδια και ρουμπίνια', με το οποίο μάς συστήθηκε !!! Αν μη τι άλλο, είναι από τους λίγους τραγουδοποιούς που, κατά την άποψή μου, μπορούν να σημειώσουν πολύ καλές επιδόσεις σε αυτό το μουσικό είδος ..... 

     


    KAPS
    25.09.2008, 20:46

     τα τσιφτετελια  τα εβγαλε για να πουλησει το μεσα του ειναι καθαρα μπαλαντα και ροκ και τα τελευταια χρονια σταματησε να γραφει τσιφ και ζειμπε στο τελευταιο δισκο εχει ενα τραγουδι που καποια στιγμη πρεπει να μπει μπουζουκι και ο τρελος εβαλε κιθαρα να παιξει..ειναι αρχοντας ο ανθρωπος  και στη πιστα το γουσταρει αυτο που κανει ειτε εχει κοσμο απο κατω ειτε οχι ειναι ο ιδιος παντα δινει τα παντα..............