ελληνική μουσική
    557 online   ·  210.840 μέλη
    BAGRATION
    09.09.2008, 11:59

    Μην ανησυχείτε για τους ήμο......οι ήμο θα μεγαλώσουν και θα βαρεθούν κάποια στιγμή, και όταν φύγει η μόδα των ήμο θα ασχοληθούν με κάτι άλλο....

    Κάτι θα βρούν....

    Δεν νομίζω ότι πρόσβαλες τίποτα Kathi



    fotis70
    09.09.2008, 13:59

    Παράθεση:

    Το μέλος -Kathi- στις 08-09-2008 στις 13:19 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος fotis70 στις 08-09-2008 στις 12:16 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος -Kathi- στις 08-09-2008 στις 11:22 έγραψε...

    απάτηση στον fotis70 τι να σου απαντήσω?

     

    Είσαι very cool άτομο!



    Με συγχωρείς για την άγνοια αλλά αυτο το very cool είναι καλό ή κακό;

    Δεν είμαι και της τρίτης ηλικίας αλλά δεν είμαι και της νεότητας!

     



    Είναι καλό και συμμένει ότι είσαι πολύ καλός άνθρωπος. Συγνώμη αν σε πρόσβαλα! Καλημέρα σου εύχομαι...

    Μην μου ζητάς συγνώμη, δεν με πρόσβλες. Απλά δεν κατάλαβα τον λόγο της αντίδρασής σου! 

    Όσο για το καλός άνθρωπος, μακάρι να ήταν έτσι.Εγώ δεν το συμμερίζομαι! Μόνο ο Θεός το ξέρει!

    Πάντως όταν έχεις την δύναμη να ζητάς συγνώμη - νιώθοντας ότι πρόσβαλες κάποιον - δείχνει ποιότητα Ανθρώπου!    


    -Kathi-
    09.09.2008, 15:34

    Παράθεση:

    Το μέλος fotis70 στις 09-09-2008 στις 13:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος -Kathi- στις 08-09-2008 στις 13:19 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος fotis70 στις 08-09-2008 στις 12:16 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος -Kathi- στις 08-09-2008 στις 11:22 έγραψε...

    απάτηση στον fotis70 τι να σου απαντήσω?

     

    Είσαι very cool άτομο!



    Με συγχωρείς για την άγνοια αλλά αυτο το very cool είναι καλό ή κακό;

    Δεν είμαι και της τρίτης ηλικίας αλλά δεν είμαι και της νεότητας!

     



    Είναι καλό και συμμένει ότι είσαι πολύ καλός άνθρωπος. Συγνώμη αν σε πρόσβαλα! Καλημέρα σου εύχομαι...

    Μην μου ζητάς συγνώμη, δεν με πρόσβλες. Απλά δεν κατάλαβα τον λόγο της αντίδρασής σου! 

    Όσο για το καλός άνθρωπος, μακάρι να ήταν έτσι.Εγώ δεν το συμμερίζομαι! Μόνο ο Θεός το ξέρει!

    Πάντως όταν έχεις την δύναμη να ζητάς συγνώμη - νιώθοντας ότι πρόσβαλες κάποιον - δείχνει ποιότητα Ανθρώπου!    



    Ευχαριστώ


    musicathy
    12.09.2008, 00:16

    Το μέγα το μυστήριο της ζωής-Άγαμοι Θύται{#emotions_dlg.walkman}


    Elisa22
    11.10.2008, 14:30

    Πνεύμα υψηλό

    που κατά εικόνα και ομοίωση σου πλάστηκαν οι Θεοί,

    επίτρεψέ μου να διακόψω μια στιγμή

    τους ανεξιχνίαστους στοχασμούς μου.

    Άσε με να βρω κάποιο κρυφό υπαινιγμό

    ανάμεσα σε όμορφες βασίλισσες και άλογα μαύρα

    κι εγώ ποιήματα του σκακιού θα σου χαρίσω...





    επισυναπτόμενα: black-horse.jpg 
    PashalinaMakia
    11.10.2008, 17:04

    Αφού όλοι στο χώμα θα καταλήξουμε...Ποιά η αξία της ακριβώς?


    StavmanR
    11.10.2008, 19:34
    Από την άλλη βρε Πασχαλίνα, εφόσον όλοι θα καταλήξουμε στο χώμα (οι μισοί αφού περάσουν και από τη φυλακή γιατί έφαγαν τους άλλους μισούς ;) ), γιατί όλος αυτός ο ντόρος με δικαιώματα και ελευθερίες; Το τραγικό μάλιστα είναι ότι δίνουμε μεγαλύτερη αξία στο θάνατο παρά στη ζωή. Και το ακόμη τραγικότερο είναι ότι πολλοί άνθρωποι θυσιάστηκαν για την ίδια τη ζωή και την αξία της που δύσκολα κανείς θα βρει στα μελανοφόρα κιτάπια... :)
    punkster
    11.10.2008, 22:21

    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 11-10-2008 στις 19:34 έγραψε...

    Από την άλλη βρε Πασχαλίνα, εφόσον όλοι θα καταλήξουμε στο χώμα (οι μισοί αφού περάσουν και από τη φυλακή γιατί έφαγαν τους άλλους μισούς ;) ), γιατί όλος αυτός ο ντόρος με δικαιώματα και ελευθερίες; Το τραγικό μάλιστα είναι ότι δίνουμε μεγαλύτερη αξία στο θάνατο παρά στη ζωή. Και το ακόμη τραγικότερο είναι ότι πολλοί άνθρωποι θυσιάστηκαν για την ίδια τη ζωή και την αξία της που δύσκολα κανείς θα βρει στα μελανοφόρα κιτάπια... :)

    Κοιτα, η αξια της ζωης και η παλη για καλυτερες συνθηκες ζωης ειναι δυο εντελως ασχετα θεματα μεταξυ τους. Δεν ειναι αναγκη να εχει αξια η ζωη για να θελησουμε εμεις να την κανουμε καλυτερη. Αφου ζουμε που ζουμε, ας ζησουμε ομορφα.

    {#emotions_dlg.blush}


    PashalinaMakia
    12.10.2008, 00:12

    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 11-10-2008 στις 19:34 έγραψε...

    Από την άλλη βρε Πασχαλίνα, εφόσον όλοι θα καταλήξουμε στο χώμα (οι μισοί αφού περάσουν και από τη φυλακή γιατί έφαγαν τους άλλους μισούς ;) ), γιατί όλος αυτός ο ντόρος με δικαιώματα και ελευθερίες; Το τραγικό μάλιστα είναι ότι δίνουμε μεγαλύτερη αξία στο θάνατο παρά στη ζωή. Και το ακόμη τραγικότερο είναι ότι πολλοί άνθρωποι θυσιάστηκαν για την ίδια τη ζωή και την αξία της που δύσκολα κανείς θα βρει στα μελανοφόρα κιτάπια... :)

     

    Αγαπημένε μου Σταύρο,δυστυχώς έκανα μπακ χιουμορ και κανείς δεν το κατάλαβε....{#emotions_dlg.crying}

    Ουα....Θα πρέπει να βελτιωθώ σε αυτό....

    Νιώθω ντροπή τώρα...{#emotions_dlg.blush}


    StavmanR
    12.10.2008, 09:04

    Πασχαλίνα {#emotions_dlg.blush}...

    Χρησιμοποίησε καμία φατσούλα μπας και γλιτώσουμε τις ντροπές την επόμενη φορά. {#emotions_dlg.biggrin}

     

    Punksterινοκόριτσο, το γεγονός πως εμείς εφαρμόζουμε έλλογη αξιολόγηση στη ζωή μας, αλλά και στη ζωή των άλλων, όπως και στη ζωή συνολικά, δεν αλλάζει το γεγονός πως η ζωή ΑΠΟΤΕΛΕΙ αυταξία. Σε άλλη περίπτωση μπορεί κανείς να δικαιολογήσει το φόνο, το βιασμό και κάθε άλλο έγκλημα κατά της ζωής θεωρώντας ότι απλά ζει όμορφα πράτοντας αυτά (πάμπολλα παραδείγματα στην ιστορία).

     

    Ακόμη, η ελευθερία και οι συνθήκες διαβίωσης αποτελούν παράγοντες/ιδιότητες της ζωής και δεν διαχωρίζονται από εκείνην. Για να υπάρχουν και να αναπτύσσονται, δε, σε μία οργανωμένη κοινωνία, πρέπει να υπόκεινται σε κανόνες ηθικούς, κατά τους οποίους καθορίζονται οι κοινώς αποδεκτές αυταξίες, αξίες και υποχρεώσεις. Με άλλα λόγια περιορίζουμε την ελευθερία μας για να κερδίσουμε ελευθερία. Άλλωστε, στην παρούσα νοημοσύνη μας δεν νοείται "ελευθερία πέτρας" ή οποιουδήποτε άλλου "μή ζώντος" αντικειμένου. Επομένως η ελευθερία στηρίζεται στην στοιχειώδη αξιωματική έννοια της "αξίας της ζωής", ή μάλλον συνυφένεται στο πλέγμα της ζωής με έννοιες όπως "αξία".

    Smile

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 12-10-2008 09:07 ]


    Mesogeios
    12.10.2008, 23:10

    Παράθεση:

    Το μέλος Elisa22 στις 11-10-2008 στις 14:30 έγραψε...

    Πνεύμα υψηλό

    που κατά εικόνα και ομοίωση σου πλάστηκαν οι Θεοί,

    επίτρεψέ μου να διακόψω μια στιγμή

    τους ανεξιχνίαστους στοχασμούς μου.

    Άσε με να βρω κάποιο κρυφό υπαινιγμό

    ανάμεσα σε όμορφες βασίλισσες και άλογα μαύρα

    κι εγώ ποιήματα του σκακιού θα σου χαρίσω...

    Καλωσόρισες Elisa22, και σε ευχαριστώ για τους όμορφους στίχους που μας χάρισες. Συντροφιά σου στη προσπάθεια να βρεις «κρυφούς υπαινιγμούς» εκεί που ψάχνεις, σου χαρίζω και εγω το «The Journey of the Horses and the Elephants» (1996) του Νικόλα Σφήκα, εμπνευσμένο από την 15 …ΙδΧγ5 κίνηση μιας παρτίδας των Reshevsky-Kotov (1-0) που παίχτηκε στη Ζυρίχη το 1953.

    Να είσαι καλά!{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.yes}

     






    επισυναπτόμενα: journey_horses_elephants.jpg 
    demtsek
    16.11.2008, 22:19

    Το μέτρο για να την μετρήσει δεν έχει βρεθεί ακόμα. Άχαρο και να το σκέπτεται κανείς...!! Με μάτια ορθάνοιχτα απλώς δέστε γύρω σας και νιώστε!!!





    επισυναπτόμενα: life.JPG 
    Danai_13
    18.11.2008, 19:12

    Θιγεται σε αυτο το topic ενα μεγαλο θεμα
    οχι οι emo μα η ζωη...

    Για μενα η ζωη ειναι ενα δωρο
    ειναι κατι ομορφο κατι σημαντικο
    αξιζει να ζειc για την αγαπη για τον ερωτα το γελιο
    μα και το πονο και το δακρυ
    γιατι αυτα {δν σε κανουν δυνατοτερο} σε βοηθουν να καταλαβειc ποιοc ειναι ο σκοποc τηc ζωηc

    Δεν θα το αναλυσω
    Η ζωη ειναι παιχνιδι
    εσυ κανειc τιc κινησειc σου
    εσυ οριζειc τα παντα
    εκτοc απο δυο πραγματα
    τη γεννηση και τον θανατο
    και τα δυο ξερουν ποτε να ερθουν
    σε ολεc τιc περιπτωσειc


    sea_like_eyes
    19.11.2008, 05:44

    να με μαζευουν απο τα πατωματα των bars . . . την επομενη μερα να με κραζει ο προπονητης . . . να τρεχω 10 χλμ την επομενη για να . . . καψω τα αλκοολια . . . να χανω θερμιδες με καθε τροπο . . . χαχααχαχ . . . πονηρουλικα . . . ουστττττττττττττττττ . . .


    Alks
    20.11.2008, 22:51

    ...Mια ζωή δεν αξίζει τίποτα,αλλά

    και τίποτα δεν αξίζει όσο μια ζωή...{#emotions_dlg.crying}{#emotions_dlg.huh}