ελληνική μουσική
    514 online   ·  210.844 μέλη

    Anne Clark . . . Live at Principal Club Theater (Θεσσαλονικη)

    sea_like_eyes
    13.09.2008, 17:25

    Η ιέρεια του new wave επιστρέφει και ανανεώνει την πολύχρονη και στενή σχέση της με το Ελληνικό κοινό. Περιμένουμε να την δούμε για να ταξιδέψουμε ακόμη μια φορά με τα ''Our Darkness'',”Abuse”, ''Sleeper in Metropolis'' και ''True love Tales''. Αυτά τα τραγούδια της, ακούγονται αδιάλειπτα μέσα στο χρόνο και είναι τα χαρακτηριστικότερα ίσως δείγματα της μεγάλης καριέρας της Anne Clark . Μια καριέρας που με βάση τη μουσική περιπλανήθηκε και σε όλες της τις εφαρμογές, τις σχετικές με το θέατρο και τον κινηματογράφο. Οι παραστάσεις της συχνά περιλάμβαναν ποίηση, ηλεκτρονική μουσική και δραματουργία. Η σκοτεινή μελωδική της διάθεση, και οι μεστοί της στίχοι εντυπωσιάζουν σταθερά στο χρόνο μην αφήνοντας γενιά ασυγκίνητη – των πρόσφατων emo συμπεριλαμβανομένων. Να θυμίσουμε επίσης ότι η πρώτη της εμφάνιση έγινε στο Cabaret Futura του Richard Strange του Λονδίνου μαζί με τους Depeche Mode και να περιμένουμε τον χειμώνα ...που θα έρθει...

     

    Υ.Γ 19.12.2008 . . . εεεεεεεεεετσι !!!

     

    Y.Γ mixed.gr

     

    Υ.Γ 2000 . . . κοσμος  . . .  να χορευει goth-new-wave songs . . . τελοςςςςςςςςςς . . .

    Υ.Γ be there . . . or . . . {#emotions_dlg.thumbdown}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sea_like_eyes στις 13-09-2008 17:26 ]


    sitzoune81
    13.09.2008, 17:33

    TWO TICKETS PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!

    {#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}


    pastella
    13.09.2008, 19:56

    Make it 3 please!


    JonLord
    20.09.2008, 15:36

    παιδια ενταξει, προσκυνω ANNE CLARKE,respect....η γυναικα ηταν πολυ μπροστα..εφερε νεο ηχο...εχει  αυτη τη γλυκια μελαγχολικη διαθεση που εμενα μου βγαζει κατι σε χειμερινο τοπιο μεσα απο τζαμι τρενου που ταξιδευει...οι μελωδιες της μιλανε,ειναι γεματες εικονες....και αυτο το αφηγηματικο-κουβεντιαστο τραγουδισμα με τη συνοδεια  ηλεκτρονικων στοιχειων ειναι μοναδικο...δικο της εντελως!καθε φορα που βρεχει και ειμαι πεσμενος βαζω το poem without words και ταξιδευω!


    sitzoune81
    20.09.2008, 16:35

    Παράθεση:

    Το μέλος JonLord στις 20-09-2008 στις 15:36 έγραψε...

    εχει  αυτη τη γλυκια μελαγχολικη διαθεση που εμενα μου βγαζει κατι σε χειμερινο τοπιο μεσα απο τζαμι τρενου που ταξιδευει...


    Μεγάλε... ΜΕ ΚΟΥΦΑΝΕΣ!!!! ...ωραίος! σωστός!{#emotions_dlg.thumbup}


    sea_like_eyes
    20.09.2008, 16:57

    εγω παλι οταν την ακουω με φανταζομαι στους δρομους της ''πολης των Αγγελων'' με μια Macfarland στο χερι και το μπασσο στην πλατη . . . rebel yellllllllll ρεεεεεε . . .

    Στη Seaναυλια θα γινει πανικος παιδια . . . bad the Lies . . .