ελληνική μουσική
    710 online   ·  210.832 μέλη

    Ποια είναι η πιο όμορφη ανάμνησή σας;

    kamelia8
    15.09.2008, 17:55

    {#emotions_dlg.confused1}


    seawind8
    15.09.2008, 18:14

    Από μουσικής άποψης δεν θα ξεχάσω ποτέ όταν πρωτοάκουσα το "i would do anything for love" των Meat loaf την επτάλεπτη εισαγωγή με πιάνο...


    kamelia8
    15.09.2008, 19:46

    seawind8 το θέμα έπρεπε κανονικά να είναι στην κατηγορία "Περί ανέμων και υδάτων"... Για να είναι οι απαντήσεις και σχετικές και σχετικές με μουσική... Κατά λάθος το έβαλα εδώ... {#emotions_dlg.blush}Γι' αυτό να ξέρεις ότι δεν περιορίζεται σε μουσικά θέματα η απάντηση... Smile


    pastella
    15.09.2008, 20:14

    (μετακινήθηκε στη σωστή κατηγορία)


    music-fan
    15.09.2008, 20:31

    μμμμ πολλες...δε θυμαμαι κατι συγκεκριμενο...αα η μαλλον ναι...ναι..οι πολλες πολλες βραδιες στις καλες εποχες με την τοτε κολλητη μου να πινουμε κοκτειλ στη βεραντα του σπιτιου της και οι ατελειωτες ωρες  συζητησης περι ανεμων και υδατων..περιεργο δεν ειναι με συντροφο...


    -----------------
    εχεις τα πινελα και τα χρωματα..φτιαξε τον παραδεισο και μπες μεσα..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : music-fan στις 15-09-2008 20:32 ]


    noizreduction
    15.09.2008, 22:40

    Μια βραδια στον Πρ.Ηλια Πειραια, πισω απο το Βεακειο θεατρο...Με το Π.Φαληρο, Γλυφαδα, Μοσχατο, κλπ στο πιατο μας και με μια ερωτικη ατμοσφαιρα γυρω μας.

     

    Ο,τι ακριβως εχω και σαν αναμνηση με την ιδια παρουσια, στο Σκαλι Λευκωσιας. Η σημαια μονο των κατεχομενων "σκοτωνε" την ομορφια της βραδιας και της παρεας.


    Liza32
    16.09.2008, 08:55

    Η μέρα που πήρα το δίπλωμα μου! Μόνο που ορκίστηκα, να μη μείνω μόνο στο δίπλωμα. Αλλά να συνεχίσω για ανώτερα, πράγμα που θα το κάνω!


    margot
    24.09.2008, 22:38

    Δεν μπορώ να πω κάτι συγκεκριμένο. Έχω πολλές έντονες αναμνήσεις  - εικόνες, ήχουςμ αρώματα - που μου προκαλούν αυτό το περίεργο συναίσθημα της γλυκιάς μελαγχολίας, της νοσταλγίας αλλά και της ευτυχίας.


    okanenas
    24.09.2008, 23:53

    Μέχρι στιγμής δεν έχω όμορφες αναμνήσεις Cool

    στο μέλλον μπορεί  {#emotions_dlg.whistling}


    freddieKrueger
    25.09.2008, 00:12

    Μια ομορφη αναμνηση μου ειναι ο τροπος που εγινα κολλητος με ενα παιδι στην Γ γυμνασιου:Ειχαμε παει εκπαιδευτικη εκδρομη στην Αμστελ και στο τελος παιζαμε πολεμο με τις μπλουζες που μας χαρισαν εκει οι οποιες κι εφεραν το λογοτυπο της εταιριας...Σε καποια φαση ολοι-αναμεσα τους κι εγω-βαραγαμε το εν λογω παιδι...καποια στιγμη αυτος θυμωνει,μου σκαει ενα μπουκετο,του σκαω κι εγω ενα ως ανταποδοση και μετα μπαινουν καποιοι καλοθελητες και μας χωριζουν...Τα παιδια της παρεας μου,μου ελεγαν οτι ηταν ντροπη που εφαγα εστω και μια μπουνια απο τον 'τζιτζιφιογκο' και μου ελεγαν μολις φτασουμε στο σχολειο να τον περιλαβω στο ξυλο για ξεπλυνω δηθεν τη 'ντροπη'...Εγω μεσα μου ομως δεν ενοιωθα κατι τετοιο,αφου ειχα ανταποδωσει τη μπουνια...οποτε υπο τις προτροπες των υπολοιπων πλησιαζω το παληκαρι,αρχικα και καλα με οργισμενο υφος και στη συνεχεια απλωνω το χερι μου και προς εκπληξη ολων του το δινω και του λεω:'Ωραια βαρας...ετσι πρεπει να υπερασπιζεσαι παντα τον εαυτο σου...' Ε,και απο τοτε γιναμε οι καλυτεροι φιλοι...{#emotions_dlg.clap}

    Αλλη ωραια αναμνηση:Μα φυσικα οταν εχασα την παρθενια μου!!!!!χεχεχεχεχεWink Αν περιγραψω και το πως νομιζω οτι θα με μπαναρουνε για τα καλα..{#emotions_dlg.blush}

    Στις ωραιες αναμνησεις μια προποση!!!!{#emotions_dlg.beer}


    okanenas
    25.09.2008, 00:38

    Τάλιρο ήταν {#emotions_dlg.confused1} Wink


    freddieKrueger
    25.09.2008, 00:49

    Παράθεση:

    Το μέλος okanenas στις 25-09-2008 στις 00:38 έγραψε...

    Τάλιρο ήταν {#emotions_dlg.confused1} Wink



    Τοσο ειναι η ταριφα σου?αχαχαχαχαχαχαχαχαχα


    marakiasteraki
    29.10.2008, 19:59

    Η γέννηση του αδερφού μου!