ελληνική μουσική
    1126 online   ·  210.851 μέλη

    Νέος δίσκος για τους Kreator-Hordes Of Chaos

    seras
    15.09.2008, 18:19

    Οι Γερμανοί βετεράνοι thrashers Kreator έχουν ολοκληρώσει τις ηχογραφήσεις του νέου δίσκου τους, ο οποίος και θα βγει στις 19 Ιανουαρίου του 2009 από την Spv Records.

     

    Θα ονομάζεται "Hordes Of Chaos", η παραγωγή ανήκει στον Moses Schneider και θα κυκλοφορήσει σε 3 διαφορετικές εκδόσεις, την απλή με τα 10 τραγούδια, την ειδική με επιπρόσθετο making of dvd και τη super ειδική με t-shirt, photobook και μεγαλύτερες σε διάρκεια εκδόσεις τόσο του cd όσο και του dvd.

    πηγη:rocking.gr


    rompa
    15.09.2008, 19:26

    {#emotions_dlg.rockon} Όλε !!!!!


    panagiotis1981
    15.09.2008, 21:23

    Nα συμπληρώσω ότι ο δίσκος θα είναι ηχογραφημένος live, κάτι που έχει να γίνει απο το pleasure to kill... Επίσης να πω ότι αρχικά έπαιζε ο τίτλος War Curse και ευτυχώς που το αλλάξανε σε Hordes Of Chaos που μου ακούγεται καλύτερο. Οπως και να εχει ο Mille με την παρέα του είναι η εγγύηση στο thrash.

     

    Γενικά το περιμένουμε με ανοιχτές αγκάλες. Βέβαια είμαι από τους λίγους που προτιμά εξίσου την πειραματική τους περίοδο (92 - 99) με την κλασσική τους. Η διαφορά είναι ότι τότε δεν ξέραμε τι θα ακούσουμε σε κάθε νέο άλμπουμ, ενώ τώρα ξέρουμε ότι πάνω κατώ θα είναι στο στυλ των τελευταίων άλμπουμ. Πάρτε και το teaser:

     


    seras
    15.09.2008, 21:26

    Το enemy of god βγήκε πολύ ωραίο..ελπίζω και αυτό να είναι έτσι, και να τους ξαναδούμε απο κοντά ;)


    SteamRoller
    17.09.2008, 12:07

    Εκτιμω ολες τις δουλειες τους, ακομα και το Endorama που ειναι τελειως διαφορετικο. Ειμαι σιγουρος οτι θα βγαλουν αλλη μια δισκαρα!