ελληνική μουσική
    390 online   ·  210.819 μέλη
    rompa
    19.09.2008, 12:00

    Προσωπικά τους γνώρισα από τον τελευταίο τους δίσκο "Light Grenades" και πιο συγκεκριμένα με το τραγούδι "Love Hurts" με το οποίο απλά "κολλάς" στο πρώτο άκουσμα.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Παρ' όλ' αυτά, βρίσκονται στα μουσικά δρώμενα, δισκογραφικά τουλάχιστον 13 χρόνια και έχουν να επιδείξουν ουκ ολίγα καλά κομμάτια . Ποιά η γνώμη σας ?

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rompa στις 19-09-2008 12:11 ]


    xristos_rock
    19.09.2008, 14:31

    Κι εγώ μια από τα ίδια...Τους γνώρισα με το Love Hurts αλλά ψάχνοντας γι' αυτούς είδα ότι όχι μόνο δεν είναι νέο συγκρότημα, αλλά και ότι έχουν κι άλλα εξαιρετικά κομμάτια...


    rompa
    19.09.2008, 14:41

    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 19-09-2008 στις 14:31 έγραψε...

    Κι εγώ μια από τα ίδια...Τους γνώρισα με το Love Hurts αλλά ψάχνοντας γι' αυτούς είδα ότι όχι μόνο δεν είναι νέο συγκρότημα, αλλά και ότι έχουν κι άλλα εξαιρετικά κομμάτια...



     

    Ήμουν σίγουρη ! Το ήξερα ότι σου αρέσουν .

    Επίσης έχουν και ωραία βίντεο .


    xristos_rock
    19.09.2008, 14:59

    Smile

    Όντως και τα βίντεο τους είναι καλοφτιαγμένα...Βασικά είναι συγκρότημα που προσέχει την παραμικρή λεπτομέρεια στη δουλειά του και αυτό σίγουρα είναι κάτι παραπάνω από θετικό!


    incomplete_angel
    19.09.2008, 15:11

    Εγώ τους είχα ανακαλύψει πριν 9 χρόνια όταν άκουσα πρώτη φορά το Drive (επειδή δεν υπάρχει δυνατότητα αποστολής του βίντεο βάζω μόνο το link: 

    ). Και μετά ακολούθησαν το I wish you were here, Nice to know you και Are you in?.

    Γενικά μου αρέσουν πολύ.

    Την καινούργια τους δουλειά δεν την έχω ακούσει. Ελπίζω να είναι το ίδιο καλή με τις προηγούμενες....

     

     

     

     


    rompa
    20.09.2008, 13:14

    Παράθεση:

    Το μέλος incomplete_angel στις 19-09-2008 στις 15:11 έγραψε...

    Εγώ τους είχα ανακαλύψει πριν 9 χρόνια όταν άκουσα πρώτη φορά το Drive (επειδή δεν υπάρχει δυνατότητα αποστολής του βίντεο βάζω μόνο το link: 

    ).

     

    Έχεις δίκιο . Αυτό το βίντεο είναι από τα καλύτερά τους !! Είναι τέλειο .{#emotions_dlg.inlove}

     


    Jelevel
    21.09.2008, 22:52

    Αυτή η μπάντα ήταν στα καλύτερά της με τα δύο album που είχε βγάλει "Make Yourself"  και "Morning View" μετά κατά τη γνώμη μου παρά έγιναν εμπορικοί με τα "The Crow Left Of The Murder" και "Light Grenades".Ειδικά το "Morning View" τον θεωρώ πολύ εμπνευσμένο δίσκο.