ελληνική μουσική
    781 online   ·  210.833 μέλη

    Ενδιαφέρεστε για το περιβάλλον?

    alexsteven
    20.09.2008, 18:59

    Ενδιαφέρστε για το περιβάλλον?

    Πρόσφατα βρήκα ένα ενδιαφέρον σάιτ για το περιβάλλον! Αν σας ενδιαφέρει πηγαίνετε στο http://ecoworld.forumotion.com/index.htm. Αν θέλετε να συνεισφέρετε, απλά γραφτείται -όπως έκανα και εγώ- και μην ξεχνάτε να το επισκέφτεστε. Σε λίγο καιρό στο σάιτ θα υπάρξουν εκδηλώσεις για το περιβάλλον!

    Ευχαριστώ! Μην ξεχνάτε η φροντίδα του περιβάλλοντος είναι υποχρέωση όλων μας{#emotions_dlg.clap}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alexsteven στις 20-09-2008 19:07 ]


    Xristos19
    22.09.2008, 17:45

    Εχείς δίκιο αλλα μάλλον κανείς δεν θέλει να δει το post σου επειδή κανείς δεν ενδιαφέρεται για το περιβάλλον.Εγω απο την αλλή ενδιαφέρομαι και με το παραπάνω.


    alexsteven
    22.09.2008, 19:22

    Μπράβο!

    Υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που ενδιαφέρονται αλλά είναι λίγοι και οι περισσότεροι δεν είναι Έλληνες... Πόσταρα σ'αυτό το φόρουμ επειδή πιστεύω ότι όποιος ξέρει μουσική ίσως είναι κάπως πιο καλλιεργημένος!

    Γράφτηκες στο σάιτ?

    Ευχαρσιτώ!


    vaggelissallonika
    22.09.2008, 19:48

    Αυτοί που ενδιαφέρονται πια για το περιβάλλον είναι πολλοί λιγοι.Όσο πάει μολλύνεται όλο και περισσότερο....Συνέχεια ακούω για την προστασία του περιβάλλοντος,δεν λέω πως δεν γίνονται προσπάθειες αλλά καθημερινά βλέπουμε καταστροφές....Ας το πάρουμε πιο σοβαρά το θέμα αυτό,για το δικό μας καλό  είναι!Θα γραφτώ και εγώ σε αυτό το σάιτ!


    vero
    22.09.2008, 20:42

    εκτος απ αυτο το σαιτ που γράφτηκα.... ειμαι γραμμενη και σε άλλα που είναι ελληνικα!

    ένα που μπαινω μια φορά στην βδόμαδα τώρα τελευταια είναι www.oikologio.gr


    alexsteven
    22.09.2008, 22:34

    Μπράβο ρε παιδιά! Έτσι!

    Το σάιτ "Οικολόγιο" το ξέρω κι εγώ! Μπαίνω κι εγώ συχνά!

    Πάντως πρέπει να κάνουμε ότι περισσότερο μπορούμε για τον πλανήτη...

    Για παράδειγμα εγώ μένω στην Παλλήνη, και θα γίνει μια έκθεση με θέμα την ανακύκλωση! Έτσι αποφασίσαμε με κάποιους φίλους μου και φτιάχνουμε κολάζ από περιοδικά κτλ για να βοηθήσουμε όσο πιο πολύ μπορούμε ακόμα κι αν είμαστε μόνο 14, 13 και 10 χρονών!

    Ευχαριστώ παιδιά!


    vero
    23.09.2008, 00:39

    βρηκα τισ ιστοσελίδες! Αρχιζω:

    Για το περιβάλλον

    www.greenpeace.gr

    www.wwf.gr

    www.mom.gr  για την μεσογειακή φώκια

    www.archelon.gr για την δίασωση της χελώνας

    www.medsos.gr

    www.eepf.gr

    www.ekpaz.gr

    www.wild-animal.gr

    www.callisto.gr

    Ανακύκλωση (έχει και άλλα)

    www.ecorec.gr

    www.afis.gr

    www.elecrocycle.gr

     


    alexsteven
    23.09.2008, 17:38

    Ωραία! Θα τα κοιτάξω! Έχει κανένα απ' αυτά φόρουμ? Ευχαριστώ!

    ΥΣ Δείτε τη νέα μου υπογραφή!!!


    -----------------

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alexsteven στις 23-09-2008 17:39 ]


    Amalia_little
    24.09.2008, 12:12

    {#emotions_dlg.helpsmilie}

    Παράθεση:

    Το μέλος alexsteven στις 22-09-2008 στις 19:22 έγραψε...

    Μπράβο!

    Υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που ενδιαφέρονται αλλά είναι λίγοι και οι περισσότεροι δεν είναι Έλληνες... Πόσταρα σ'αυτό το φόρουμ επειδή πιστεύω ότι όποιος ξέρει μουσική ίσως είναι κάπως πιο καλλιεργημένος!

    Γράφτηκες στο σάιτ?

    Ευχαρσιτώ!

    Υπάρχουν και κάποιοι οι οποίοι ενδιαφέρονται απλά δεν γράφονται σε site ή δεν το δηλώνουν. Όποιος ξέρει μουσική...τι πάει να πει αυτό; Δεν είναι και σίγουρα καλλιεργημένος, αυτό στο υπογράφω. Και κάποιος καλλιεργημένος δεν ευαισθητοποιείται απαραίτητα από ένα site!!!


    alexsteven
    24.09.2008, 15:22

    Παράθεση:
    Υπάρχουν και κάποιοι οι οποίοι ενδιαφέρονται απλά δεν γράφονται σε site ή δεν το δηλώνουν. Όποιος ξέρει μουσική...τι πάει να πει αυτό; Δεν είναι και σίγουρα καλλιεργημένος, αυτό στο υπογράφω. Και κάποιος καλλιεργημένος δεν ευαισθητοποιείται απαραίτητα από ένα site!!!

    Οκ συμφωνώ...

    Απλά εδώ, στο Music Heaven μπορεί να βρω περισσότερους ανθρώπους που ενδιαφέρονται για το περιβάλλον απ' ότι αν πάω σε ένα φόρουμ για γκράφιτι για παράδειγμα... Δεν σημαίνει ότι στο φόρουμ για γκράφιτι δεν θα βρω κανέναν...

     


    vero
    24.09.2008, 15:39

    δεν ξέρω εαν έχουν φόρουμ! νόμιζω πως έχουν! άλλα ως συνήθως μπαίνω για να μάθω τι γίνεται με το περιβάλλον!....δηλαδή πιο πολλά φόρουμ!


    vero
    24.09.2008, 15:39

    δεν ξέρω εαν έχουν φόρουμ! νόμιζω πως έχουν! άλλα ως συνήθως μπαίνω για να μάθω τι γίνεται με το περιβάλλον!....δηλαδή πιο πολλά άρθρα!


    alexsteven
    24.09.2008, 19:43

    Ωραία! Ευχαριστώ πολύ! Θα τα επισκέπτομαι συχνά!

    Πάντως ρε παιδιά σίγουρα γραφτήκατε στο Ecoworld? Ποιό είναι το ψευδώνυμό σας?


    marakiasteraki
    15.01.2009, 17:25

    Ευχαριστούμε για την πληροφορία....Επισκέφτηκα την σελίδα και είναι πολύ ενδιαφέρουσα.