ελληνική μουσική
    576 online   ·  210.844 μέλη
    Konnie
    04.02.2005, 16:13
    Τα γραφικα του escape the room εκραξα,το αλλο που λες πραγματι ειναι "γραφικο",με την καλη εννοια!Επισης φοβερα γραφικα ειχε το Amanita-Samorost που ειχες προτεινει σε πιο παλιο μηνυμα.Thanks a lot for the hints!!!

    Φιλακια
    Haroulinda
    04.02.2005, 16:50
    Ναι όντως στο Amanita-Samorost είναι φανταστική δουλεια!


    Haroulinda
    07.02.2005, 12:48
    Αυτό λοιπόν είναι ΘΡΙΛΕΡ...

    Απότι μου είπαν είναι πολύ εύκολο και τελειώνει πολύ γρήγορα (λένε τώρα)... Ελα όμως που είμαι τόση ώρα με την ψυχή στο στόμα και γυρίζω μέσα σε ένα σκοτεινό σπίτι απο δωμάτιο σε δωμάτιο και δεν βρήσκω τίποτα?

    Πάμε? Found & Lost

    αν σας τρομάξει!
    Nadinoula
    07.02.2005, 18:27
    Thanks Haroulinda,ωραίο το Found & Lost αν και λίγο απογοήτευση η κατάληξη...Ό,τι αξίζει είναι αυτή η...ατμόσφαιρα thriller και που είσαι όντως με την ψυχή στο στόμα Πάντως είναι όντως πολύ εύκολο και γρήγορο (γύρω στο τέταρτο μου πήρε) γι'αυτό δε σε φοβάμαι!!Θα βρεις τη λύση σύντομα (αν δεν την έχεις βρει ήδη δηλαδή!)
    Haroulinda
    08.02.2005, 09:12
    Ναι το βρήκα και γω τελικά... μου πήρε λίγο παραπάνω!

    ... ναι το τέλος σε χαλά, αλλά αξίζει όλη αυτή η περιπέτεια και η αγωνία που νοιώθεις!
    Nadinoula
    13.02.2005, 17:19
    Και πάλι σας γυρνάω πίσω αλλά αν μπορούσατε να μου πείτε πολύ θα βοηθούσατε!!
    Είμαι στο droom και έχω 2 βασικά προβλήματα...
    1.Πώς σπάει αυτό το...ρημαδιασμένο το παράθυρο??(Έχω βρεί το πραγματάκι αυτό όπου κρεμόταν το κάδρο αλλά δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω)
    2.Η κασέτα γιατί δε μου παίζει ενώ άφησα να εγκατασταθεί το Quick time?

    Ουφ,δεν μπορώ... Και φαίνεται ωραίο παιχνιδάκι!
    Nadinoula
    13.02.2005, 18:04
    Λοιπόν,άκυρο,άκυρο!
    Κατάφερα και ελευθέρωσα,την κοπέλα,άνοιξα το χρηματοκιβώτιο,όλα καλά αλλά πώς στο καλό μπορώ να βουτήξω το ρουχαλάκι στην πορτοκαλάδα για να μην πέσω τέζα??Ούφ,κουράστηκα!
    Haroulinda
    14.02.2005, 13:19
    Αυτό το σημείο δεν το θυμάμαι και πολύ καλά! Εγώ τυχαία το βρήκα...

    Βάλε το ρουχαλάκι πανω απο το ποτήρι και κάνε κλικ

    Κάνε κλίκ στο τραπέζι και στην ντουλάπα και μετά κλικ στην σοφίτα που είναι πάνω!

    Νομίζω
    Konnie
    14.02.2005, 15:48
    Ρε παιδια να ρωτησω κατι;Αυτο το 'αρχιπελαγος' που μπορω να το βρω?
    Ετσι που με καταφερατε να κολλησω με αυτα τα ψυχοβγαλτικα παιχνιδια,τωρα με εχει φαει η περιεργεια!

    Haroulinda πραγματικα πολυ καλο το Museum(το Anode&Cathode)αλλα εχω κολλησει!Το σκιουρακι βεβαια ειναι all the money!!!Θα το παλεψω οσο μπορω παντως!!!!

    Haroulinda
    14.02.2005, 16:05
    Quote:

    Το μέλος Konnie στις 14-02-2005 στις 15:48 έγραψε:

    Ρε παιδια να ρωτησω κατι;Αυτο το 'αρχιπελαγος' που μπορω να το βρω?
    Ετσι που με καταφερατε να κολλησω με αυτα τα ψυχοβγαλτικα παιχνιδια,τωρα με εχει φαει η περιεργεια!

    Haroulinda πραγματικα πολυ καλο το Museum(το Anode&Cathode)αλλα εχω κολλησει!Το σκιουρακι βεβαια ειναι all the money!!!Θα το παλεψω οσο μπορω παντως!!!!






    Λοιπόν κάνε κλικ εδώ,

    Archipelagos!

    μετά πήγαινε κάνε κλικ εδώ που λέει

    Click here for more games from Wooly Thinking!

    και μετά κλίκ στο Αρχιπέλαγος!

    Ναι, παιχνίδια σαν το Anode&Cathode μου αρέσουν και μένα! Αν θέλεις βοήθεια πες μου! Δεν είναι πολύ δύσκολο όμως! Θα το βρεις!



    Nadinoula
    14.02.2005, 17:19
    Quote:
    Αυτό το σημείο δεν το θυμάμαι και πολύ καλά! Εγώ τυχαία το βρήκα...

    Βάλε το ρουχαλάκι πανω απο το ποτήρι και κάνε κλικ

    Κάνε κλίκ στο τραπέζι και στην ντουλάπα και μετά κλικ στην σοφίτα που είναι πάνω!

    Νομίζω



    Thanks Haroulinda θα δοκιμάσω ξανά!
    Soulessome
    15.02.2005, 19:53
    Quote:

    Το μέλος Haroulinda στις 31-01-2005 στις 08:57 έγραψε:

    ΑΧΑ... ευχαριστώ!!! Θα το συνεχίσω πιο μετά!

    Εντομεταξύ έχω τελειώσει το anode & cathode Museum... Πολύ ωραίο... αν και με έσκασε λίγο ο κωδικός αλλα είναι πολύ καλό!

    Anode & Cathode, Museum!







    NAI NAI!!! ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ!!! ΣΤΕΙΛΤΟ ΜΟΥ Ηaroulinda....Pleeeeeeeeease!!!
    Haroulinda
    18.02.2005, 13:42
    Παρασκευή είπαμε τα παιχνίδια,

    Προχωράμε λοιπόν με το nullBlue Chamber το οποίο έφτιαξε ο ίδιος που έφτιαξε και τα παιχνίδια που παίξαμε πιο παλιά το Crimson και Viridian Rooms.

    Είναι λίγο σύντομο αλλά καλό!

    Καλή διασκέδαση!



    Jasmine
    18.02.2005, 14:25
    Sorry ρε παιδιά που δεν δίνω σημεία ζωής άλλα έχω εγκαταλείψει τον αγώνα! Προς αναζήτηση δουλειάς και διαβάσματος και γενικότερα οικογενειακών υποχρεώσεων, που χρόνος πια για παιχνίδια!! Χαρουλίντα εντάξει βλέπω ε? Εξακολουθούμε να δίνουμε τα φώτα μας προς την επίλυση των γρίφων!! Χεχε 'Αμα ξαναξεκινήσω θα σε πρίξω πάλι!! Φιλάκια σε όλους και όλες!!
    Nadinoula
    18.02.2005, 19:46
    Καλό και το Blue Chamber,ομολογώ ήθελε φαντασία!Βρήκα κι εγώ ένα σε στυλ thrillerάκι,πολύ μυστηριώδες και ψιλοτρομακτικό...και μιας και είναι Παρασκευή (!) είπα να το δοκιμάσω,δυστυχώς όμως έχω κολλήσει σε κάποιο σημείο...
    Escape from Elm street

    Jasmine φιλάκια και σε σένα και καλή επιτυχία στην αναζήτηση εργασιάς!
    Haroulinda
    19.02.2005, 20:34
    Quote:

    Το μέλος Nadinoula στις 18-02-2005 στις 19:46 έγραψε:

    Καλό και το Blue Chamber,ομολογώ ήθελε φαντασία!Βρήκα κι εγώ ένα σε στυλ thrillerάκι,πολύ μυστηριώδες και ψιλοτρομακτικό...και μιας και είναι Παρασκευή (!) είπα να το δοκιμάσω,δυστυχώς όμως έχω κολλήσει σε κάποιο σημείο...
    Escape from Elm street

    Jasmine φιλάκια και σε σένα και καλή επιτυχία στην αναζήτηση εργασιάς!





    Ναι όντως φαντασία ήθελε το Blue Chamber! Σκοτώθηκα να βρώ τον κωδικό και τελικά μου τον είπε μία συνάδελφος που τον ξαναβρήκε σε κάποιο άλλο παιχνίδι!

    Προσπαθώ τώρα να κάνω το Escape from Elm street αλλά το κομπούτερ μου είναι πολύ αργό και δεν με βοηθά καθόλου! Φαίνετε να έχει πολύ θρίλερ ρε παιδί μου παντού αίμα, οι βρύσες, τα ερμάρια πολύ φονικό θα έγινε εδώ μέσα! Εχω στακάρει στον κωδικό αλλά θα το παλέψω που θα μου πάει!

    Ευχαριστούμε Ναδινούλα!
    Haroulinda
    21.02.2005, 14:03
    Τα νεύρα μου!!!

    Ναδινούλα εσύ το έλυσες? Δεν μπορώ να συνεχίσω! Δεν βρίσκω τον κωδικό!

    3 Χ 4 = 12
    7-6 = 1
    8+7 = 15

    δεν ταιριάζει με τίποτα!

    HELP
    gate
    21.02.2005, 14:08
    Haroulinda μου θα σε βοηθήσουν τα μαθηματικά σύμβολα που υπάρχουν κάτω ή δίπλα (δεν το θυμάμαι ακριβώς) από τα κενά, τα οποία πρέπει να συμπληρώσεις. Απλώς σου λέω, ότι δε χρειάζεται να χωρέσεις όλα τα αποτελέσματα που προκύπτουν από τις μαθηματικές πράξεις του γρίφου, στα κενά κουτάκια....αρκούν δύο μόλις...
    Haroulinda
    21.02.2005, 14:11
    Quote:

    Το μέλος gate στις 21-02-2005 στις 14:08 έγραψε:

    Haroulinda μου θα σε βοηθήσουν τα μαθηματικά σύμβολα που υπάρχουν κάτω ή δίπλα (δεν το θυμάμαι ακριβώς) από τα κενά, τα οποία πρέπει να συμπληρώσεις. Απλώς σου λέω, ότι δε χρειάζεται να χωρέσεις όλα τα αποτελέσματα που προκύπτουν από τις μαθηματικές πράξεις του γρίφου, στα κενά κουτάκια....αρκούν δύο μόλις...





    Ετσι είναι δίκαιο έχεις... ούτε που είδα τα σύμβολα που έχει με κόκκινα γράμματα!

    Εντάξει το βρήκα! Προχωρώ!

    Ευχαριστώ gate μουυυυυ!


    Nadinoula
    21.02.2005, 19:07
    OOOOpps!!Sorry Haroulinda...
    Μόλις είδα το μήνυμά σου για τον κωδικό...είχα ξεχάσει να κάνω log off και έδειχνε ότι είμαι μέσα.Ευτυχώς όμως το λύσατε το θέμα!Εγώ τον είχα βρει τον κωδικό και εκεί που έχω κολλήσει και δεν μπορώ με τίποτα να το βρώ είναι σε αυτά τα παράξενα αντικριστά δωμάτια με τα σχοινιά και τα κουμπάκια...Δεν μπορώ να βγάλω νόημα από αυτό το χαρτάκι που έχει στο δωμάτιο ώστε να καταλάβω τι να κάνω.Αν το βρει κάποιος ας το πει και σε μένα γιατί θα σκάσω!!
    Και πάλι sooooryyy!